2005 жылғы 19 шілдеде Брюссель қаласында "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" ынтымақтастық кеңесiнiң жетiншi отырысы барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2005 жылғы 1 қарашадағы N 310-ө Өкімі
2005 жылғы 19 шiлдеде Брюссель қаласында өткiзiлген "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" ынтымақтастық кеңесiнiң жетiншi отырысы барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру және Еуропалық Одақпен екi жақты қатынастарды одан әрi дамытуды қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған 2005 жылғы 19 шiлдеде Брюссель қаласында "Қазақстан Республикасы - Еуропалық Одақ" ынтымақтастық кеңесiнiң жетiншi отырысы барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары Жоспарда көзделген iс-шараларды iске асыру жөнiндегi тиiстi шараларды қабылдасын және Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiн уақтылы хабардар етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгi тоқсанына кемiнде бiр рет есептіден кейінгі айдың 10-күніне Қазақстан Республикасының Yкiметiн Жоспардың орындалу барысы туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2005 жылғы 1 қарашадағы
N 310-ө өкiмiмен
бекiтiлген
2005 жылғы 19 шiлдеде Брюссель қаласында
"Қазақстан Республикасы - Европалық Одақ" ынтымақтастық
кеңесiнiң жетiншi отырысы барысында қол жеткiзiлген
уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы
Орындау
мерзiмi
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
1
Еуропалық Одақтың Қазақстанға нарықтық
экономикасы бар ел мәртебесiн беруi туралы
мәселенi Еуропалық Одақтың демпингке қарсы
тергеулердi жүргiзуi кезiнде пысықтау
Тұрақты
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлiгі, Қазақстан
Республикасы Экономика
және бюджеттiк
жоспарлау министрлiгi
2
Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Атом энергиясы жөнiндегi Еуропалық Қоғамдастық арасында Атом энергиясын бейбiт мақсатта пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы келiсiмдi жасасу мәселесiн пысықтау
2006 жылғы
II тоқсан
Қазақстан Республикасы
Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлiгi
3
"Жасыл карта" халықаралық сақтандыру жүйесiне Қазақстан
Республикасының
қосылуына Еуропалық
Одақтың ықпал ету
мүмкiндiгі және
Қазақстан
Республикасының кәсiпқой
жүргізушiлерi үшiн
Шенген аумағындағы
визалық режимдi
жеңiлдету мүмкiндiгі
жөнiндегi ұсыныстар
туралы мәселенi пысықтау
2006 жылғы
II тоқсан
Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуника-
ция министрлiгi
4
Қазақстан Республикасының
Yкiметi мен Еуропалық
Қоғамдастық арасындағы
Халықаралық әуе тасымалдары саласында
жаңа келiсiм жасасу
туралы мәселенi пысықтау
2006 жылғы
I жарты жылдық
Қазақстан Республикасы
Көлiк және коммуника-
ция министрлiгi
5
Қазақстан
Республикасының белгiлi
бiр ауыл шаруашылығы
тауарларының еуропа
нарығына қол жетiмдi-
лігін қамтамасыз ету
жөнiндегi қажеттi
құжаттарды одан әрi қарау үшiн Еуропалық
Одаққа жолдау туралы мәселенi пысықтау
Тұрақты, еуропа
тарабымен
келiсiм бойынша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрлiгi

Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе седьмого заседания Совета сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз" в городе Брюсселе 19 июля 2005 года
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 ноября 2005 года N 310-p
В целях реализации договоренностей, достигнутых в ходе проведенного седьмого заседания Совета сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз" в городе Брюсселе 19 июля 2005 года, и обеспечения дальнейшего развития двусторонних отношений с Европейским Союзом:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе седьмого заседания Совета сотрудничества "Республика Казахстан - Европейский Союз" в городе Брюсселе 19 июля 2005 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан принять соответствующие меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом, и своевременно информировать Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал, к 10 числу месяца, следующего за отчетным, информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министр
Республики Казахстан
от 1 ноября 2005 года N 310-p
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
седьмого заседания Совета сотрудничества "Республика
Казахстан - Европейский Союз" в городе Брюсселе
19 июля 2005 года
N
п/п
Наименование
мероприятия
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
1
2
3
4
1.
Проработать вопрос о присвоении Европейским Союзом Казахстану статуса
страны с рыночной экономикой при проведении Европейским Союзом анти-
демпинговых расследований
Постоянно
Министерство
индустрии и
торговли
Республики
Казахстан,
Министерство
экономики и
бюджетного
планирования
Республики
Казахстан
2
Проработать вопрос о заключении Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и Европейским Сообществом по атомной энергии о
сотрудничестве в области мирного использования атомной энергии
II квартал
2006 года
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
3.
Проработать вопрос о возможности содействия Европейского Союза в
присоединении Республики Казахстан к страховой международной системе
"Зеленая карта" и предложениях по возможному облегчению визового
режима в Шенгенской зоне для профессиональных водителей из Республики Казахстан
II квартал
2006 года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
4.
Проработать вопрос о заключении нового Соглашения между Правительством Республики Казахстан
и Европейским Сообществом в области международных авиаперевозок
I полугодие
2006 года
Министерство
транспорта и
коммуникаций
Республики
Казахстан
5.
Проработать вопрос о направлении в Европейский Союз для дальнейшего
рассмотрения необходимых документов по обеспечению доступа определенных
сельскохозяйственных товаров из Республики Казахстан на европейский
рынок
Постоянно,
по согласо-
ванию с евро-
пейской стороной
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан