Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) этномәдени орталығы мен әл-Фараби кесенесiн салу, Сұлтан Бейбарыстың кесенесi мен Каир қаласындағы (Египет Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыстың мешiтiн қалпына келтiру және Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыс пен әл-Фарабиге монумент ескерткiштерiн орнату жобаларын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 247-ө Өкімі
Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) этномәдени орталығы мен әл-Фараби кесенесiн салу, Сұлтан Бейбарыстың кесенесi мен Каир қаласындағы (Египет Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыстың мешiтiн қалпына келтiру және Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыс пен әл-Фарабиге монумент ескерткiштерiн орнату жобаларын iске асыру мақсатында:
1. Қоса берiлiп отырған Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) этномәдени орталығы мен әл-Фараби кесенесiн салу, Сұлтан Бейбарыстың кесенесi мен Каир қаласындағы (Египет Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыстың мешiтiн қалпына келтiру және Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыс пен әл-Фарабиге монумент ескерткiштерiн орнату жобаларын iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары Жоспарда көзделген iс-шаралардың iске асырылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы өкiмнiң орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлiгіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2006 жылғы»25 тамыздағы
N 247-ө өкімімен
бекітілген
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008.01.22.  N 8-ө  Өкімімен.
Дамаск қаласында (Сирия Араб Республикасы) этномәдени
орталығы мен әл-Фараби кесенесін салу, Сұлтан Бейбарыстың
кесенесі мен Каир қаласындағы (Египет Араб Республикасы)
Сұлтан Бейбарыстың мешітін қалпына келтіру және Дамаск
қаласында (Сирия Араб Республикасы) Сұлтан Бейбарыс пен
әл-Фарабиге монумент ескерткіштерін орнату жобаларын
іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралардың атауы
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
1.
Республикалық бюджет комиссиясының қарауына енгізу үшін Дамаск қаласында этномәдени орталығы мен әл-Фараби кесенесін салу, Сұлтан Бейбарыстың кесенесін қалпына келтіру жобаларының 2007 жылға арналған бюджет қаражатын қажет ететін қаржы-экономикалық, заңи және ұйымдастыру-техникалық аспектілерін егжей-тегжейлі зерделеу
МАМ (жинақтау)
ЭБЖМ
Қаржымині
2006 жылғы қыркүйек
2.
Жобалар құнының өзгеруін ескере отырып, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы" және "Маңызды стратегиялық мәні бар мемлекеттік сатып алу туралы" қаулыларының жобаларын дайындау (жобаны іске асыруды бастау үшін)
МАМ (жинақтау)
ЭБЖМ
Әділетмині
Қаржымині
СІМ
2006 жылғы қыркүйек
3.
Дамаск қаласында этномәдени орталығы мен әл-Фараби кесенесін салу, Сұлтан Бейбарыстың кесенесі мен Каир қаласындағы Сұлтан Бейбарыстың мешітін қалпына келтіру және Дамаск қаласында Сұлтан Бейбарыс пен әл-Фарабиге монумент ескерткіштерін орнату жобаларын іске асыру бойынша Қазақстан Республикасының Үкіметі қажетті шешімдерінің жобаларын жедел түрде келісуді және енгізуді қамтамасыз ету және контрагенттермен тұрақты жұмыс байланысында болу
МАМ (жинақтау)
ЭБЖМ
Қаржымині
Әділетмині
СІМ
2006 жылғы қыркүйек
4.
Жобаларды іске асыруды заңды түрде ресімдеу үшін белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Сирия Араб Республикасының және Египет Араб Республикасының үкіметтері арасында Өзара түсіністік туралы меморандум жасасу
МАМ (жинақтау)
Әділетмині
СІМ
2006 жылғы желтоқсан
5.
Дамаск қаласында Сұлтан Бейбарыс пен әл-Фарабиге монумент ескерткішін орнату жөнінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар енгізу
МАМ (жинақтау)
ЭБЖМ
Әділетмині
СІМ
2008 жылғы
наурыз
6.
Каир қаласындағы Сұлтан Бейбарыстың мешітін қалпына келтіруге және Дамаск қаласындағы Сұлтан Бейбарыстың кесенесі мен кітапханасын қалпына келтіруге қазақстандық тараптың қатысу нысандары мен тетігін анықтау
МАМ (жинақтау)
СІМ
2007 жылғы І тоқсан
7.
Этномәдени орталығы мен әл-Фарабидің кесенесін салудың ең үздік жобасына халықаралық конкурс өткізу
МАМ (жинақтау)
СІМ
ҚР Үкіметінің қаулысы қабылданғаннан кейін
8.
Жобалар бойынша жұмыстар аяқталған жылды әл-Фараби
жылы деп жариялау
мүмкіндігі туралы мәселені
пысықтау және Қазақстан
Республикасының Үкіметіне
ұсыныс енгізу
МАМ (жинақтау)
СІМ
2008 жылғы
IV тоқсан
9.
Жұмысы әл-Фараби мен Сұлтан Бейбарыстың өмірі мен қызметін зерттеуге арналған әр түрлі халықаралық ақпараттық-мәдени және ғылыми-практикалық іс-шараларды (конференция, семинар, форум), оның ішінде Сириялық тараппен бірлесіп ұйымдастыру және оларға қатысу мүмкіндігі туралы мәселені пысықтау
МАМ (жинақтау) БҒМ
СІМ
2008 жыл III тоқсан

Об утверждении Плана мероприятий по реализации проектов строительства этнокультурного центра и мавзолея аль-Фараби, реставрации мавзолея Султана Бейбарса в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика) и мечети Султана Бейбарса в городе Каире (Арабская Республика Египет) и сооружения монументальных памятников Султану Бейбарсу и аль-Фараби в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика)
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 247-р
В целях реализации проектов строительства этнокультурного центра и мавзолея аль-Фараби, реставрации мавзолея Султана Бейбарса в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика) и мечети Султана Бейбарса в городе Каире (Арабская Республика Египет) и сооружения монументальных памятников Султану Бейбарсу и аль-Фараби в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика):
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации проектов строительства этнокультурного центра и мавзолея аль-Фараби, реставрации мавзолея Султана Бейбарса в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика) и мечети Султана Бейбарса в городе Каире (Арабская Республика Египет) и сооружения монументальных памятников Султану Бейбарсу и аль-Фараби в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика) (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам Республики Казахстан обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 августа 2006 года N 247-р
Сноска. План с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 15 января 2008 года  N 8-р .
План мероприятий
по реализации проектов строительства этнокультурного
центра и мавзолея аль-Фараби, реставрации мавзолея
Султана Бейбарса в городе Дамаске (Сирийская
Арабская Республика) и мечети Султана Бейбарса в
городе Каире (Арабская Республика Египет) и сооружения
монументальных памятников Султану Бейбарсу и аль-Фараби
в городе Дамаске (Сирийская Арабская Республика)
N
п/п
Наименование мероприятия
Ответ-
ствен-
ные
испол-
нители
Сроки
исполнения
1
2
3
4
1.
Детально изучить финансово-экономи-
ческие, юридические и организацион-
но-технические аспекты проектов
строительства этнокультурного центра
и мавзолея аль-Фараби, реставрации
мавзолея Султана Бейбарса в городе
Дамаске, требующие бюджетных средств
на 2007 год, для внесения их на
рассмотрение Республиканской
бюджетной комиссии
МКИ
(созыв)
МЭБП
МФ
сентябрь
2006 года
2.
Подготовить проекты постановлений
Правительства Республики Казахстан
"О выделении средств из резерва
Правительства Республики Казахстан"
и "О государственных закупках услуг,
имеющих важное стратегическое
значение" (для начала реализации
проекта) с учетом изменений
стоимости проектов
МКИ
(созыв)
МЭБП
МЮ
МФ
МИД
сентябрь
2006 года
3.
Обеспечить оперативное согласование
и внесение необходимых проектов
решений Правительства Республики
Казахстан по реализации проектов
строительства этнокультурного центра
и мавзолея аль-Фараби, реставрации
мавзолея Султана Бейбарса в городе
Дамаске и мечети Султана Бейбарса в
городе Каире и сооружения
монументальных памятников Султану
Бейбарсу и аль-Фараби в городе
Дамаске и поддерживать постоянный
рабочий контакт с контрагентами
МКИ
(созыв)
МЭБП
МФ
МЮ
МИД
сентябрь
2006 года
4.
Заключить в установленном порядке
Меморандум о взаимопонимании между
Правительством Республики Казахстан
и правительствами Сирийской Арабской
Республики и Арабской Республики
Египет для юридического оформления
реализации проектов
МКИ
(созыв)
МЮ
МИД
декабрь
2006 года
5.
Внести предложения в Правительство
Республики Казахстан по сооружению
монументальных памятников Султану
Бейбарсу и аль-Фараби в городе
Дамаске
МКИ
(созыв)
МЭБП
МЮ
МИД
март
2008 года
6.
Определить формы и механизм участия
казахстанской стороны в реставрации
мечети Султана Бейбарса в городе
Каире и реставрации мавзолея и
библиотеки Султана Бейбарса в
городе Дамаске
МКИ
(созыв)
МИД
I квартал
2007 года
7.
Провести международный конкурс на
лучший проект строительства
этно-культурного центра и мавзолея
аль-Фараби
МКИ
(созыв)
МИД
После
принятия
постановления
Правительства
РК
8.
Проработать вопрос о возможности
объявления года завершения работ по
проектам Годом аль-Фараби и внести предложение в Правительство Республики Казахстан
МКИ
(созыв)
МИД
IV квартал
2008 года
9.
Проработать вопрос о возможности
организации и участия в различных
международных информационно-культур-
ных и научно-практических
мероприятиях (конференциях,
семинарах, форумах), работа которых
будет посвящена исследованию
жизнедеятельности аль-Фараби и
Султана Бейбарса, в том числе
совместно с Сирийской стороной
МКИ
(созыв)
МОН
МИД
III квартал
2008 года