Саяси, экономикалық жағдайларды және тәуекелдерді, қолда бар әлемдік тәжірибені және оның қоршаған ортаға әсерінің салдарын бағалауды ескере отырып, Ресей өзендері ағынының бөлігін Қазақстан мен Орталық Азияға бұрудың орындылығы және жүзеге асырылуы туралы ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 3 сәуірдегі N 79-ө Өкімі
1.   Саяси, экономикалық жағдайларды және тәуекелдерді, қолда бар әлемдік тәжірибені және оның қоршаған ортаға әсерінің салдарын бағалауды ескере отырып, Ресей өзендері ағынының бөлігін Қазақстан мен Орталық Азияға бұрудың орындылығы және жүзеге асырылуы туралы ұсыныстар әзірлеу үшін мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Кеншімов                   - Қазақстан Республикасы Ауыл
Әмірхан Қадырбекұлы          шаруашылығы министрлігінің Су
ресурстары комитеті төрағасының
орынбасары, жетекші
Жамбеков                   - Қазақстан Республикасы Экономика және
Серік Боранбайұлы            бюджеттік жоспарлау министрлігінің
Салалық органдардың шығыстарын
жоспарлау департаменті агроөнеркәсіптік
кешен және қоршаған ортаны қорғау
басқармасының бастығы, жетекшінің
орынбасары
Сәрсенбаева                - Қазақстан Республикасы Ауыл
Гүлшәкира Байғонысқызы       шаруашылығы министрлігінің Су
ресурстары комитеті су ресурстарын
пайдалану мен қорғауды реттеу
басқармасының бастығы, хатшы
Қожақов                    - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Асан Егінбайұлы              министрінің кеңесшісі
Плеханов                   - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Петр Андреевич               министрлігінің "Жер туралы ғылым,
металлургия және кен байыту орталығы"
республикалық мемлекеттік кәсіпорны
бас директорының геологиялық-
географиялық бағыт жөніндегі орынбасары
Базарбаев                  - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Алмас Төлеқұлұлы             қорғау министрлігі "Қазақ экология және
климат ғылыми-зерттеу институты"
республикалық мемлекеттік кәсіпорнының
экологиялық мониторинг проблемалары
бөлімі су ресурстары тобының жетекші
ғылыми қызметкері, техника
ғылымдарының кандидаты
2. Жұмыс тобы 2007 жылғы 1 қыркүйекке дейінгі мерзімде:
1) су ресурстарын ішінара Ресейден алу мүмкіндігін ескере отырып, Қазақстанның оларға ұзақ мерзімді перспективаға қажеттілігін (су теңгерімін) айқындау жөнінде;
2) Ресей өзендерінің ағынын Қазақстанға және Орталық Азияға бұрудың орындылығы туралы;
3) Ресей өзендері ағынының бөлігін бұру мәселесіне қатысты ғылыми, ұйымдастыру, техникалық, экономикалық, экологиялық және өзге де аспектілер бойынша халықаралық келіссөздерге (Қазақстан мен Ресей, ЕурАзЭҚ арасындағы ынтымақтастық жөніндегі үкіметаралық комиссия, Орталық Азия мемлекеттері сарапшыларының кездесулері және басқалары шеңберінде) Қазақстанның ұстанымы жөнінде ұсыныстар әзірлесін.

О создании рабочей группы для выработки предложений о целесообразности и осуществимости переброски части стока российских рек в Казахстан и Центральную Азию с учетом политических, экономических условий и рисков, имеющегося мирового опыта и оценки последствий воздействия на окружающую среду
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 3 апреля 2007 года N 79-р
1. Создать рабочую группу для выработки предложений о целесообразности и осуществимости переброски части стока российских рек в Казахстан и Центральную Азию с учетом политических, экономических условий и рисков, имеющегося мирового опыта и оценки последствий воздействия на окружающую среду, в следующем составе:
Кеншимов                   - заместитель председателя Комитета по
Амирхан Кадирбекович         водным ресурсам Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан,
руководитель
Жамбеков                   - начальник управления агропромышленного
Серик Боранбаевич            комплекса и охраны окружающей среды
Департамента планирования расходов
отраслевых органов Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Сарсенбаева                - начальник управления регулирования
Гулшакира Байконысовна       использования и охраны водных ресурсов
Комитета по водным ресурсам
Министерства сельского хозяйства
Республики Казахстан, секретарь
Кожаков                    - советник Министра иностранных дел
Асан Егинбаевич              Республики Казахстан
Плеханов                   - заместитель генерального директора по
Петр Андреевич               геолого-географическому направлению
Республиканского государственного
предприятия "Центр наук о земле,
металлургии и обогащения" Министерства
образования и науки Республики
Казахстан
Базарбаев                  - ведущий научный сотрудник группы водных
Алмас Тулекулович            ресурсов отдела проблем экологического
мониторинга Республиканского
государственного предприятия
"Казахского научно-исследовательского
института экологии и климата"
Министерства охраны окружающей среды
Республики Казахстан, кандидат
технических наук
2. Рабочей группе в срок до 1 сентября 2007 года выработать предложения:
1) по определению потребности (водного баланса) Казахстана в водных ресурсах на долгосрочную перспективу с учетом возможности их частичного получения из России;
2) о целесообразности переброски стока российских рек в Казахстан и Центральную Азию;
3) по казахстанской позиции к международным переговорам (в рамках Межправительственной комиссии по сотрудничеству между Казахстаном и Россией, ЕврАзЭС, встреч экспертов центрально-азиатских государств и др.) по научным, организационным, техническим, экономическим, экологическим и иным аспектам, относящимся к вопросу переброски части стока российских рек.

3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі А.С.Есімовке жүктелсін.
Премьер-Министр

3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министра сельского хозяйства Республики Казахстан Есимова А.С.
Премьер-Министр