Қазақстан Республикасының "Ақпараттандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпараттандыру мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 90-ө Өкімі
1.   Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының " Ақпараттандыру туралы " және " Қазақстан Республикасының кейбір  заңнамалық актілеріне ақпараттандыру мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын, Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
N 90-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының»"Ақпараттандыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ақпараттандыру мәселелері бойынша толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 11 қаңтардағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.07.23. N  197  өкімімен.
р/с
N
Әзірленуге жататын нормативтік құқықтық акт жобасының атауы
Аяқталу
нысаны
Орындалуына
жауаптылар
Орындалу
мерзімі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасының
ақпараттандыру саласындағы
жұмыстарды үйлестіру
жөніндегі ведомствоаралық
комиссиясының ережесін
және құрамын бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
2007 жылғы
мамыр
2
Ұлттық электрондық ақпарат-
тық ресурстар мен ұлттық
ақпараттық жүйелердің
тізбесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА (жинақ-
тау),
Әділетмині,
Қаржымині
2007
жылғы
мамыр
3
Мемлекеттік электрондық
ақпараттық ресурстардың
құрамына енгізілетін жеке
тұлғалардың дербес дерек-
терінің тізбесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
Әділетмині,
(жинақ-
тау), АБА
2007
жылғы
мамыр
4
Электрондық ақпараттық
ресурстар мен ақпараттық
жүйелердің және депозита-
рийдің мемлекеттік тіркелі-
мін жүргізу ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
2007
жылғы
мамыр
5
Мемлекеттік ақпараттық
жүйелердің ақпараттық
қауіпсіздік талаптарына
сәйкестігіне аттестаттау
жүргізу ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА (жинақ-
тау), ҰҚК, ПМК
2007
жылғы
мамыр
6
Мемлекеттік органдардың
веб-сайттарына орналасты-
рылатын мемлекеттік орган-
дар туралы электрондық
ақпараттық ресурстардың
тізбесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
(жинақтау),
МАМ
2007
жылғы
мамыр
7
Электрондық ақпараттық
ресурстарды мемлекеттік
органдардың веб-сайттарына
орналастыру ережесін
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
(жинақтау),
МАМ, ҰҚК
2007
жылғы
мамыр
8
Астана қаласының пилоттық аймағында мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасын пайдалану ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АБА
(жинақтау),
ҰҚК (келісім бойынша),  ПМК
2007
жылғы
шілде
9
"Электрондық үкімет веб-порталының контентін басқарудың ішкі жүйесін пайдалану ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АБА
(жинақтау),
МАМ, ҰҚК(келісім бойынша), ПМК
2007
жылғы
шілде
10
Бірыңғай электрондық құжат айналымы жүйесінің аппараттық-бағдарламалық қамтамасыз етуін пайдалану ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АБА
(жинақтау),
ҰҚК(келісім бойынша), ПМК
2007
жылғы
шілде
11
Қазақстан Республикасының
ақпараттандыру саласындағы
ұлттық оператор туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
2007
жылғы
мамыр
12
"Электрондық үкімет"
ведомствоаралық және
ведомстволық ақпараттық
жүйелерінің өзара іс-қимылы
ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АБА
2007
жылғы
мамыр
13
Ақпараттық жүйелердің
аудитін жүргізу ережесін
бекіту туралы
Бұйрық
АБА
(жинақтау),
ПМК
2007
жылғы
мамыр
14
Ұлттық электрондық
ақпараттық ресурстар мен
ұлттық ақпараттық жүйелерді, ақпараттық
коммуникация желілерін
қалыптастыру және олардың
жұмыс істеу ережесін бекіту туралы
Бұйрық
АБА
(жинақтау),
ПМК
2007
жылғы
мамыр
15
Мемлекеттік органдардың
веб-сайттарын бағалау
әдістемесін бекіту туралы
Бұйрық
АБА
(жинақтау),
ПМК
2007 жылғы
мамыр
16
Бағдарламалық өнімдерді,
бағдарламалық кодтарды және
нормативтік-техникалық
құжаттаманы депозитарийге
тіркеу, беру, сақтау
тәртібін бекіту туралы
Бұйрық
АБА
2007 жылғы
мамыр
17
"Мекен-жай тіркелімі"
ақпараттық жүйесіне
мекен-жайды тіркеу ережесін
және оның құрылымын бекіту
туралы
Облыстардың,
Астана,
Алматы
қалалары
әкімдіктер-
дің
қаулылары
Жергілікті
атқарушы
органдар,
АБА
2007 жылғы
мамыр
18
Елді мекендердің құрамдық бөліктеріне атаулар беру және қайта атау тәртібін жүргізу жөніндегі ережені, жер учаскелеріне, ғимарат-
тар мен құрылыстарға реттік
нөмірлер беруге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Облыстардың,
Астана,
Алматы
қалалары
әкімдіктер-
дің
қаулылары
АБА
2007 жылғы
мамыр
Ескертпе :
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
АБА - Қазақстан Республиқасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ПМК - Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің Кеңсесі

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информатизации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года N 90-p
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и "О внесении дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам информатизации" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты, проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года N 90-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации законов Республики Казахстан
от 11 января 2007 года "Об информатизации" и
"О внесении дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам информатизации"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2007 года  N 197-р  .
N
п/п
Наименование
проекта нормативного
правового акта,
подлежащего
разработке
Форма
завершения
Ответст-
венные
за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении
положения и состава
Межведомственной
комиссии Республики
Казахстан по
координации работ в
сфере информатизации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Май 2007
года
2
Об утверждении
Перечня национальных
электронных инфор-
мационных ресурсов и
национальных инфор-
мационных систем
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
(созыв),
МЮ,
МФ
Май 2007
года
3
Об утверждении
перечня персональных
данных физических
лиц, включаемых в
состав государствен-
ных электронных
информационных
ресурсов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЮ
(созыв),
АИС
Май 2007
год
4
Об утверждении
Правил ведения
Государственного
регистра электронных
информационных ресур-
сов и информационных
систем и депозитария
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Май 2007
года
5
Об утверждении
Правил проведения
аттестации государст-
венных информацион-
ных систем на соот-
ветствие требованиям
информационной
безопасности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
(созыв),
КНБ, КПМ
Май 2007
год
6
Об утверждении
перечня электронных
информационных ресур-
сов о государствен-
ных органах,
размещаемых на веб-
сайтах государствен-
ных органов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
(созыв),
МКИ
Май 2007
год
7
Об утверждении
Правил размещения
электронных
информационных ресур-
сов на веб-сайтах
государственных
органов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
(созыв),
МКИ, КНБ
Май 2007
год
8
Об утверждении Правил
эксплуатации единой
транспортной среды
государственных
органов в пилотной
зоне города Астаны
Приказ
АИС
(созыв),
КНБ (по
согласо-
ванию),
КПМ
Июль
2007
год
9
Об утверждении
Правил эксплуатации
подсистемы управления
контентом веб-портала
"электронного
правительства"
Приказ
АИС
(созыв),
МКИ,
КНБ (по
согласо-
ванию),
КПМ
Июль
2007
год
10
Об утверждении
Правил эксплуатации
аппаратно-программно-
го обеспечения
Единой системы
электронного
документооборота
Приказ
АИС
(созыв),
КНБ (по
согласо-
ванию),
КПМ
Июль
2007
год
11
О национальном опера-
торе в сфере информа-
тизации Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Май 2007год
12
Об утверждении
Правил взаимодействия
межведомственных и
ведомственных инфор-
мационных систем
"электронного
правительства"
Приказ
АИС
Май 2007
год
13
Об утверждении
Правил проведения
аудита информационных
систем
Приказ
АИС
(созыв),
КПМ
Май 2007
год
14
Об утверждении
Правил формирования и
функционирования
национальных
электронных
информационных ресур-
сов и национальных
информационных систем
информационно-ком-
муникационных сетей
Приказ
АИС
(созыв),
КПМ
Май 2007
год
15
Об утверждении
Методики оценки
веб-сайтов государ-
ственных органов
Приказ
АИС
(созыв),
КПМ
Май 2007
год
16
Об утверждении
порядка регистрации,
передачи, хранения
программных продук-
тов, программных
кодов и нормативно-
технической докумен-
тации в депозитарий
Приказ
АИС
Май 2007
год
17
Об утверждении
Правил регистрации и
структуры адреса в
информационной
системе "Адресный
регистр"
Постановления
акиматов
областей,
городов
Астаны,
Алматы
Местные
исполни-
тельные
органы,
АИС
Май 2007
год
18
Об утверждении
Правил по ведению
порядка присвоения
наименований и
переименования
составных частей
населенного пункта,
требований к
присвоению порядковых
номеров земельным
участкам, зданиям и
сооружениям
Постановления
акиматов
областей,
городов
Астаны,
Алматы
Местные
испол-
нитель-
ные
органы
Май 2007
год
Примечание:
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан