Қазақстан Республикасының салық, кеден және бюджет заңнамасын және әкімшілігін жүргізуді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөнінде жұмыс топтарын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі N 91-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының салық, кеден және бюджет заңнамасын және әкімшілігін жүргізуді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу мақсатында:
1. Мынадай:
1) 1-қосымшаға сәйкес құрамда салық жеңілдіктері мен преференцияларын оңтайландыру бөлігінде салық және кеден заңнамасын одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі;
2) 2-қосымшаға сәйкес құрамда салық, кеден және бюджет әкімшілігін жүргізуді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс топтары құрылсын.
2. Жұмыс топтары 2007 жылғы 30 желтоқсанға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне 3 және 4-қосымшаларға сәйкес мәселелер тізбесі бойынша ұсыныстар берсін.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.09.27.  N 278-ө  Өкімімен.
3. Жұмыс топтарының қызметін үйлестіру Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Ө.Е. Шөкеевке жүктелсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.09.27.  N 278-ө  Өкімімен.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
N№91-ө өкіміне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.09.27.  N 278-ө  Өкімімен.
Салық жеңілдіктері мен преференцияларын оңтайландыру бөлігінде салық және кеден заңнамасын одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобының құрамы
Сұлтанов              - Қазақстан Республикасының Экономика және
Бақыт Тұрлыханұлы       бюджеттік жоспарлау министрі, жетекші
Мамытбеков            - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Асылжан Сарыбайұлы      Кеңсесі Басшысының орынбасары, жетекшінің
орынбасары
Кнюх                 -  Қазақстан Республикасы Экономика және
Вера Адриановна         бюджеттік жоспарлау министрлігі Салық
саясаты және болжамдар департаментінің
директоры, хатшы
Тәжияков              - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Бисенғали Шамғалиұлы    Төрағасының орынбасары
Тәменова              - Қазақстан Республикасы Президентінің
Жанна Сәрсенбайқызы     жанындағы Шетелдік инвесторлар кеңесінің
салық салу мәселелері жөніндегі жұмыс
тобының тең төрағасы
Рахметов               - Қазақстан Республикасы Қаржы
Нұрлан Құсайынұлы        министрлігі Салық комитетінің төрағасы
Ерғожин                - Қазақстан Республикасының Қаржы
Дәулет Еділұлы           вице-министрі
Айтжанов               - Қазақстан Республикасының
Дулат Нулиұлы            Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Ақшолақов              - Қазақстан Республикасының Энергетика
Болат Оралұлы            және минералдық ресурстар
вице-министрі
Бишімбаев              - Қазақстан Республикасының Индустрия Қуандық Уәлиханұлы       және сауда вице-министрі
Құсайынов              - Қазақстан Республикасының Көлік және
Әбілғазы Қалиақпарұлы    коммуникация вице-министрі
Бахмутова              - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы
Елена Леонидовна         мен қаржы ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі төрағасының
орынбасары
Әбдішев                - Қазақстан Республикасы Қаржы
Бауыржан Түйтеұлы        министрлігінің Кедендік бақылау
комитеті төрағасының орынбасары
Перуашев               - "Атамекен" Қазақстан кәсіпкерлері мен
Азат Тұрлыбекұлы          жұмыс берушілерінің жалпыұлттық
одағы" заңды тұлғалар бірлестігінің
басқарма төрағасы
Иванов                 - "Атамекен" Қазақстан кәсіпкерлері мен
Виктор Михайлович         жұмыс берушілерінің жалпыұлттық
одағы" заңды тұлғалар бірлестігі
басқарма төрағасының орынбасары
Садықова               - Астана қаласындағы Қазақстан салық
Ажар                     төлеушілер қауымдастығының төрағасы
Шестаков               - Қазақстан кеден брокерлері
Геннадий Алексеевич      қауымдастығы кеңесінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
N 91-ө өкіміне
2-қосымша
Салық, кеден және бюджет әкімшілігін жүргізуді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобының құрамы
Ерғожин                    - Қазақстан Республикасының Қаржы
Дәулет Еділұлы               вице-министрі, жетекші
Кнюх                       - Қазақстан Республикасы Экономика жөне
Вера Андриановна             бюджеттік жоспарлау министрлігі Салық
саясаты және болжамдар департаментінің
директоры, жетекшінің орынбасары
Үсенова                    - Қазақстан Республикасы Қаржы
Нұрила Дүйсембіқызы          министрлігінің Салық комитеті
төрағасының орынбасары, хатшы
Айманбетова                - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Гүлбану Зарлыққызы           Төрағасының орынбасары
Бахмутова                  - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы
Елена Леонидовна             мен қаржы ұйымдарын реттеу және
қадағалау агенттігі төрағасының
орынбасары
Әбдішев                    - Қазақстан Республикасы Қаржы
Бауыржан Түйтеұлы            министрлігінің Кедендік бақылау
комитеті төрағасының орынбасары
Боранғалиева               - Қазақстан Республикасы Экономика және
Мәрзия Мұханбетрахымқызы     бюджеттік жоспарлау министрлігі
Бюджеттік процесс әдіснамасы және
функционалдық талдау департаментінің
директоры
Нұрмәдиева                 - Қазақстан Республикасы Индустрия және
Насима Слямқызы              сауда министрлігінің Кәсіпкерлікті
дамыту департаменті директорының
орынбасары
Перуашев                   - "Атамекен" Қазақстан кәсіпкерлері мен
Азат Тұрлыбекұлы             жұмыс берушілерінің жалпыұлттық одағы"
заңды тұлғалар бірлестігінің басқарма
төрағасы
Садықова                   - Астана қаласындағы Қазақстан салық
Ажар                         төлеушілер қауымдастығының төрағасы
Шестаков                   - Қазақстан кеден брокерлері
Геннадий Алексеевич          қауымдастығы кеңесінің төрағасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
N 91-ө өкіміне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.09.27.  N 278-ө  Өкімімен.
Салық жеңілдіктері мен преференцияларын оңтайландыру бөлігінде салық және кеден заңнамасын одан әрі жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобы қарайтын мәселелер тізбесі

О создании рабочих групп по выработке предложений по совершенствованию налогового, таможенного и бюджетного законодательства и администрирования Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года N 91-p
В целях выработки предложений по совершенствованию налогового, таможенного и бюджетного законодательства и администрирования Республики Казахстан:
1. Создать рабочие группы:
1) по выработке предложений по дальнейшему совершенствованию налогового и таможенного законодательства в части оптимизации налоговых льгот и преференций в составе согласно приложению 1;
2) по выработке предложений по совершенствованию налогового, таможенного и бюджетного администрирования в составе согласно приложению 2.
2. Рабочим группам в срок до 30 декабря 2007 года представить в Правительство Республики Казахстан предложения по перечню вопросов согласно приложениям 3 и 4.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 27 сентября 2007 г. N  278-р .
3. Координацию деятельности рабочих групп возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан У.Е. Шукеева.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 27 сентября 2007 г. N  278-р .
Премьер-Министр
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года N 91-р
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 27 сентября 2007 г. N  278-р .
Состав рабочей группы по выработке предложений
по дальнейшему совершенствованию налогового
и таможенного законодательства в части
оптимизации налоговых льгот и преференций
Султанов                    - Министр экономики и бюджетного
Бахыт Турлыханович            планирования Республики Казахстан,
руководитель
Мамытбеков                  - Заместитель Руководителя Канцелярии
Асылжан Сарыбаевич            Премьер-Министра Республики Казахстан,
заместитель руководителя
Кнюх                        - директор Департамента налоговой
Вера Андриановна              политики и прогнозов Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан, секретарь
Таджияков                   - заместитель Председателя Национального
Бисенгали Шамгалиевич         Банка Республики Казахстан
Таменова                    - сопредседатель рабочей группы по
Жанна Сарсенбаевна            вопросам налогообложения Совета
иностранных инвесторов при Президенте
Республики Казахстан
Рахметов                    - председатель Налогового комитета
Нурлан Кусаинович             Министерства финансов Республики
Казахстан
Ергожин                     - вице-министр финансов Республики
Даулет Едилович               Казахстан
Айтжанов                    - вице-министр сельского хозяйства
Дулат Нулиевич                Республики Казахстан
Акчулаков                   - вице-министр энергетики и минеральных
Болат Уралович                ресурсов Республики Казахстан
Бишимбаев                   - вице-министр индустрии и торговли
Куандык Валиханович           Республики Казахстан
Кусаинов                    - вице-министр транспорта и коммуникаций
Абельгази Калиакпарович       Республики Казахстан
Бахмутова                   - заместитель Председателя Агентства
Елена Леонидовна              Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
Абдишев                     - заместитель председателя Комитета
Бауржан Туйтеевич             таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
Перуашев                    - председатель правления объединения
Азат Турлыбекулы              юридических лиц "Общенациональный
союз предпринимателей и работодателей
Казахстана "Атамекен"
Иванов                      - заместитель председателя правления
Виктор Михайлович             объединения юридических лиц
"Общенациональный союз
предпринимателей и работодателей
Казахстана "Атамекен"
Садыкова                    - представитель ассоциации
Ажар                          налогоплательщиков Казахстана в
г. Астане
Шестаков                    - председатель совета Казахстанской
Геннадий Алексеевич           ассоциации таможенных брокеров
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года N 91-р
Состав рабочей группы по выработке предложений
по совершенствованию налогового, таможенного и
бюджетного администрирования
Ергожин                    - вице-министр финансов Республики
Даулет Едилович              Казахстан, руководитель
Кнюх                       - директор Департамента налоговой
Вера Андриановна             политики и прогнозов Министерства
экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан, заместитель
руководителя
Усенова                    - заместитель председателя Налогового
Нурила Дуйсембиевна          комитета Министерства финансов
Республики Казахстан, секретарь
Айманбетова                - заместитель Председателя Национального
Гульбану Зарлыковна          Банка Республики Казахстан
Бахмутова                  - заместитель Председателя Агентства
Елена Леонидовна             Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и
финансовых организаций
Абдишев                    - заместитель председателя Комитета
Бауржан Туйтеевич            таможенного контроля Министерства
финансов Республики Казахстан
Бурангалиева               - директор Департамента методологии
Марзия Муханбетрахимовна     бюджетного процесса и функционального
анализа Министерства экономики и
бюджетного планирования Республики
Казахстан
Нурмадиева                 - заместитель директора Департамента
Насима Слямовна              развития предпринимательства
Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан
Перуашев                   - председатель правления объединения
Азат Турлыбекулы             юридических лиц "Общенациональный
союз предпринимателей и работодателей
Казахстана "Атамекен"
Садыкова                   - представитель ассоциации
Ажар                         налогоплательщиков Казахстана в
г. Астане
Шестаков                   - председатель совета Казахстанской
Геннадий Алексеевич          ассоциации таможенных брокеров
Приложение 3
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года N 91-р
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 27 сентября 2007 г. N  278-р .
Перечень
вопросов для рассмотрения рабочей группой по выработке
предложений по дальнейшему совершенствованию налогового
и таможенного законодательства в части оптимизации
налоговых льгот и преференций

1.   Өндірістерді жаңғырту тиімділігін және қарқынын арттыруға, салалар және қызмет түрлері бөлінісінде жаңа жұмыс орындарын құруға жеңілдіктер мен преференциялардың әсері.
2. Экономиканың жекелеген салаларында жекелеген жеңілдіктер мен преференцияларды субсидиялармен ауыстыру мүмкіндігі.
3. Экономиканың шикізат емес секторында шағын және орта кәсіпкерлік жобалары бойынша инвестициялық преференцияларды алуды хабарлау жүйесін енгізу.
4.  алынып тасталды
5. Капиталдан түсетін кірістерге жеңілдікті салық салуды жоюды қоса алғанда, қаржы секторына салық салуды жетілдіру.
6. Жер қойнауын пайдаланушыларға салық жүктемесін ұлғайту.
7.«"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының  Кодексіне  (Салық кодексі) акциз ставкаларын енгізу.
8. Жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша жеңілдіктер тізбесін барынша азайту.
9. Әлемдік стандарттарға, сондай-ақ Дүниежүзілік сауда ұйымының ережелеріне толық сәйкестендіру мақсатында қосылған құн салығын одан әрі жетілдіру.
10. ҚБЕС көзделген ҚЕХС бойынша салық салуға арналған тәртіптен бухгалтерлік есеп жүргізу тәртібі айырмашылығының әсері. Дүниежүзілік банктің ұсыныстарын ескере отырып, мұндай әсердің айырмашылғын жою мүмкіндігін зерделеу.
11. Өзге де мәселелер.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 13 сәуірдегі
N 91-ө өкіміне
4-қосымша
Салық, кеден және бюджет әкімшілігін жүргізуді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобы қарайтын мәселелер тізбесі
1.   Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілері үшін салық есептілігін оңтайландыру мүмкіндіктері.
2. Кедендік рәсімдерді оңайлату және»"бір аялдама" қағидатын одан әрі енгізу мүмкіндіктері.
3. Салықтық және кедендік рәсімдерді автоматтандыру, ведомствоаралық ақпарат алмасуды ұйымдастыру.
4. Электрондық декларациялауға көшу.
5. Бұқаралық ақпарат құралдарына салық және кеден органдары қызметінің қорытындылары туралы есептерді, сондай-ақ бағалау параметрлерінің тізімін беру мүмкіндігі.
6. Өзге де мәселелер.

1. Влияние льгот и преференций на повышение эффективности и темпы модернизации производств, создание новых рабочих мест в разрезе отраслей и видов деятельности.
2. Возможность замены отдельных льгот и преференций субсидиями в отдельных отраслях экономики.
3. Введение уведомительной системы получения инвестиционных преференций по проектам малого и среднего предпринимательства в несырьевом секторе экономики.
4.  (Пункт исключен   распоряжением Премьер-Министра РК от 27 сентября 2007 г. N  278-р ) .
5. Совершенствование налогообложения финансового сектора, включая ликвидацию льготного налогообложения доходов с капитала.
6. Увеличение налоговой нагрузки на недропользователей.
7. Внесение ставок акцизов в  Кодекс  Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс).
8. Минимизация перечня льгот по индивидуальному подоходному и социальному налогам.
9. Дальнейшее совершенствование налога на добавленную стоимость в целях его полного соответствия мировым стандартам, а также правилам Всемирной торговой организации.
10. Влияние отличия порядка ведения бухгалтерского учета по МСФО от порядка, предусмотренного КСБУ, на налогообложение. Изучение возможностей нивелирования такого влияния с учетом рекомендаций Всемирного банка.
11. Прочие вопросы.
Приложение 4
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 апреля 2007 года N 91-р
Перечень
вопросов для рассмотрения рабочей группой по выработке
предложений по совершенствованию налогового, таможенного
и бюджетного администрирования
1. Возможности оптимизации налоговой отчетности для субъектов малого и среднего предпринимательства.
2. Возможности упрощения таможенных процедур и дальнейшего внедрения принципа "одной остановки".
3. Автоматизация налоговых и таможенных процедур, организация межведомственного обмена информацией.
4. Переход на электронное декларирование.
5. Возможность представления средствам массовой информации отчетов об итогах деятельности налоговых и таможенных органов, а также списка параметров оценки.
6. Прочие вопросы.