Түркіменстан Президенті Г.М.Бердымухаммедовтың Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 26 мамырдағы N 138-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Түрікменстан арасындағы екі жақты ынтымақтастықты нығайту және 2007 жылғы 28 - 29 мамырда Астана қаласында Түрікменстан Президенті Гурбангулы Мяликгулиевич Бердымухаммедовтың Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
(келісім бойынша):
1) қосымшаға сәйкес Түрікменстан ресми делегациясының мүшелеріне "1+19" форматы  бойынша қызмет көрсету жөнінде қажетті ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2) сапарды өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды 2007 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Түрікменстан Президенті Гурбангулы Мяликгулиевич Бердымухаммедовтың
және Түрікменстан ресми делегациясы мүшелерінің Қазақстан Республикасы іскер топтарының өкілдерімен кездесуін ұйымдастырсын.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан
Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Түрікменстан ресми делегациясы мүшелерінің әуежайдағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп,
Түрікменстан Президенті Гурбангулы Мяликгулиевич Бердымухаммедовтың
арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін,
Астана қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президенті Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаевтың атынан Түрікменстан Президенті Гурбангулы Мяликгулиевич Бердымухаммедовтың құрметіне ресми қабылдау кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении государственного визита Президента Туркменистана Г.М. Бердымухаммедова в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 мая 2007 года N 138-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Туркменистаном и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению государственного визита Президента Туркменистана Гурбангулы Мяликгулиевича Бердымухаммедова в Республику Казахстан 28-29 мая 2007 года в городе Астане (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять необходимые организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Туркменистана по формату "1+19" согласно приложению;
2) обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2007 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан организовать встречу Президента Туркменистана Гурбангулы Мяликгулиевича Бердымухаммедова и членов официальной делегации Туркменистана с представителями деловых кругов Республики Казахстан.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Туркменистана в аэропорту, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
5. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить.
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Туркменистана Гурбангулы Мяликгулиевича Бердымухаммедова над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астаны.
6. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации, а также организацию концертной программы во время официального приема от имени Президента Республики Казахстан Назарбаева Нурсултана Абишевича в честь Президента Туркменистана Гурбангулы Мяликгулиевича Бердымухаммедова.

7. Астана қаласының әкімдігі Түрікменстан делегациясын қарсы алу және шығарып салу, Астана қаласының әуежайы мен көшелерін безендіру, Түрікменстан делегациясының баратын жерлерінде бірге жүру жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы Астана қаласының
әуежайында Түрікменстан Президенті Гурбангулы Мяликгулиевич
Бердымухаммедовты қарсы алу және шығарып салу рәсіміне қатыссын.
9. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы»26 мамырдағы
N 138-ө өкіміне
қосымша
Түрікменстан ресми делегациясының мүшелеріне қызмет
көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Түрікменстан ресми делегациясының мүшелерін "1+19" форматы
бойынша орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету, сондай-ақ бірге жүретін адамдарды»"Rixos President Hotel Astana" қонақ үйінде орналастыруға және көліктік қызмет көрсетуді қамтамасыз етуге жәрдем көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін "Rixos President Hotel Astana" қонақ үйіне орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Түрікменстан ресми делегациясының басшысы мен мүшелері үшін
сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Түрікменстан ресми делегациясын Астана қаласының әуежайында
қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Іс-шаралар өтетін орындарды гүлмен безендіру.
7. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың атынан Түрікменстан Президенті Г.М. Бердымухаммедовтың құрметіне ресми қабылдау ұйымдастыру.
8. Түрікменстан Президенті Гурбангулы Мяликгулиевич
Бердымухаммедовтың және Түрікменстан ресми делегациясы мүшелерінің
Қазақстан Республикасы іскер топтарының өкілдерімен кездесуін өткізу үшін "Rixos President Hotel Astana" қонақ үйінде залды және техникалық жабдықтарды жалға алу (үстелге қоятын микрофондар, сымсыз микрофондар және т.б.) және кофе-брейк ұйымдастыру.
9. Ресми делегацияның мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға
медициналық қызмет көрсету.

7. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Туркменистана, оформление аэропорта и улиц города Астаны, сопровождение в местах посещения делегации Туркменистана, а также организацию культурной программы.
8. Республиканской гвардии Республики Казахстан принять участие в церемонии встречи и проводов Президента Туркменистана Гурбангулы Мяликгулиевича Бердымухаммедова в аэропорту города Астаны.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 мая 2007 года N 138-р
Организационные меры
по обслуживанию членов официальной
делегации Туркменистана
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Туркменистана по формату "1+19", а также оказание содействия в размещении в гостинице "Rixos President Hotel Astana" и обеспечении транспортным обслуживанием сопровождающих лиц.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Rixos President Hotel Astana".
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарка и сувениров для главы и членов официальной делегации Туркменистана.
5. Организация чайного стола в аэропорту города Астаны при встрече и проводах официальной делегации Туркменистана.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в честь Президента Туркменистана Г.М. Бердымухаммедова.
8. Аренда зала в гостинице "Rixos President Hotel Astana" и технического оборудования (настольный микрофон, беспроводной микрофон и т.д.) и организация кофе-брейк для проведения встречи Президента Туркменистана Гурбангулы Мяликгулиевича Бердымухаммедова и членов официальной делегации Туркменистана с представителями деловых кругов Республики Казахстан.
9. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.