"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салалық реттеуіштер қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2007 жылғы 22 тамыздағы N 231-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған»"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне салалық реттеуіштер қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 27 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілер қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2007 жылғы 22 тамыздағы
231-ө өкімімен
бекітілген
Ескерту. Тізбеге өзгерту енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің 2007.10.28.  N 313-ө  Өкімімен.
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
салалық реттеуіштер қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының
2007 жылғы 27 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында
қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық
актінің атауы
Аяқталу
нысаны
Жауапты
орындаушы
Орындау
мерзімі
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігінің
мәселелері
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТМРА
2007 жылғы тамыз
2
Қазақстан Республикасы
Ақпараттандыру және
байланыс агенттігінің
мәселелері
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
2007 жылғы тамыз
3
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1105 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЭМРМ
2007 жылғы тамыз
4
(алынып тасталды - 2007.10.28. N 313-ө)
5
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2004 жылғы 26
қарашадағы N 1237 қаулы-
сына өзгерістермен
толықтырулар енгізу
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ
2007 жылғы тамыз
6
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2006 жылғы 16
қазандағы N 996 қаулысына
өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
2007 жылғы тамыз
7
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2004 жылғы 21
тамыздағы N 884 қаулысына
өзгерістер енгізу және
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2005 жылғы 19
қаңтардағы N 28 қаулысы-
ның күші жойылды деп
тану туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
АБА
2007 жылғы тамыз
8
Бағаларын мемлекет
реттейтін тауарлардың
(жұмыстардың, қызмет-
тердің) номенклатурасын
бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ИСМ (жинақтау) ТМРА
2007 жылғы тамыз
9
Қазақстан Республикасының
Үкіметі белгілеген
номенклатураға қамтылған
тауарларға (жұмыстарға,
қызметтерге) баға
белгілеу ережесін бекіту
туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТМРА
2007 жылғы тамыз
10
Темір жол көлігі, электр-
және жылу энергетика,
мұнай, мұнай өнімдері
мен газ тасымалдау,
азаматтық авиация,
порттар, телекоммуника-
циялар және почта байланысы саласындағы
тауар нарықтарында үстем
(монополиялық) жағдайға
ие нарық субъектілерінің
тауарларына (жұмыстарына,
қызметтеріне) баға
белгілеу ережесін бекіту
туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА (жинақтау)АБА
2007 жылғы тамыз
11
Қуаттылығы аз табиғи
монополиялар субъекті-
лерінің қызметін
оңайлатылған мемлекеттік
реттеу ережесін бекіту
туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА
2007 жылғы тамыз
12
Жарғылық капиталына
мемлекеттің қатысуымен
заңды тұлғалар болып
табылатын табиғи монопо-
лиялар субъектілерінің
және олармен аффилирлен-
ген тұлғалардың әкімшілік
персоналының басқарушы
қызметкерлеріне еңбек
ақы төлеудің штаттық
кестесін және шекті
деңгейін келісу ережесін
бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2007 жылғы тамыз
13
Қазақстан Республикасында
электр энергиясының
орталықтандырылған
сауда-саттықтарын
ұйымдастыру және олардың
жұмыс істеу ережесін
бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА (жинақтау) ЭМРМ
2007 жылғы тамыз
14
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минерал-
дық ресурстар министрі
міндетін атқарушының
2004 жылғы 10 қыркүйек-
тегі N 212 бұйрығының
күші жойылды деп тану
туралы
ЭМРМ бұйрығы
ЭМРМ
2007 жылғы тамыз
15
Электр энергиясының
бөлшек нарығына қол
жеткізу ережесін бекіту
туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА (жинақтау) ЭМРМ
2007 жылғы тамыз
16
Қазақстан Республикасы
Энергетика және минерал-
дық ресурстар министрінің
2004 жылғы 30 қыркүйек-
тегі N 232 бұйрығының
күші жойылды деп тану
туралы
ЭМРМ бұйрығы
ЭМРМ
2007 жылғы тамыз
17
Тауар нарықтары субъекті-
лерінің тауарларына
(жұмыстарына,
қызметтеріне) және
инфрақұрылымына
кемсітусіз қол жеткізуді
қамтамасыз ету мақсатында
тиісті тауар нарықтарына
мемлекеттік органдардың,
нарық субъектілерінің
және олардың бірлестік-
терінің олардың талдау
жүргізуі үшін реттеуші
органға деректер ұсыну
нысандарын бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2007 жылғы тамыз
18
Тауарларға (жұмыстарға,
қызметтерге) бағаларды
алдағы көтеру туралы
реттеуші органды хабардар
ету ережесін бекіту
туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА
2007 жылғы тамыз
19
"Тауарларға (жұмыстарға,
қызметтерге) бағаны
алдағы көтеру туралы
тиісті тауар нарығындағы
үстем (монополиялық)
жағдайға ие нарық
субъектілерінің
Мемлекеттік тізіліміне
енгізілген нарық
субъектілерінің
монополияға қарсы
органды хабардар ету
ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда
министрлігі
Бәсекелестікті қорғау
комитеті төрағасының
2006 жылғы 7 қарашадағы
N 251-НҚ бұйрығының күші
жойылды деп танылсын
ИСМ БҚК бұйрығы
ИСМ БҚК
2007 жылғы тамыз
20
Кірме жолдардың
магистральдық және
станциялық жолдарға
жалғасуына рұқсат беру
ережесін бекіту туралы
ТМРА бұйрығы
ТМРА (жинақтау) ККМ
2007 жылғы тамыз
21
Телекоммуникациялардың
әмбебап қызметтеріне
арналған тарифтерді
бекіту туралы
АБА бұйрығы
АБА
2007 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
ИСМ БҚК - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Бәсекелестікті қорғау комитеті

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности отраслевых регуляторов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 августа 2007 года N 231-p
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности отраслевых регуляторов" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 22 августа 2007 года N 231-p
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными распоряжением Премьер-Министра РК от 28 октября 2007 г. N  313-р .
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 27 июля 2007 года "О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам деятельности отраслевых регуляторов"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма завершения
Ответст-
венный
исполнитель
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
Вопросы Агентства
Республики Казахстан
по регулированию
естественных монополий
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ
Август
2007 года
2
Вопросы Агентства
Республики Казахстан
по информатизации и
связи
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2007 года
3
О внесении изменений
в постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 28 октября
2004 года N 1105
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭМР
Август
2007 года
4
(исключена - от 28 октября 2007 года N 313-р)
5
О внесении изменений
и дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 26 ноября
2004 года N 1237
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Август
2007 года
6
О внесении изменений
в постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 16 октября
2006 года N 996
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2007 года
7
О внесении изменений
в постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 21 августа
2004 года N 884
и признании утратившим
силу постановления
Правительства
Республики Казахстан
от 19 января
2005 года N 28
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АИС
Август
2007 года
8
Об утверждении
номенклатуры товаров
(работ, услуг),
цены на которые
регулируются
государством
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
(созыв)
АРЕМ
Август
2007 года
9
Об утверждении Правил
ценообразования на
товары (работы,
услуги), включенные
в номенклатуру,
установленную
Правительством
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ
Август
2007 года
10
Об утверждении Правил
ценообразования на
товары (работы,
услуги) субъектов
рынка, занимающих
доминирующее
(монопольное)
положение на товарных
рынках в области
железнодорожного
транспорта, электро-
и теплоэнергетики,
транспортировки нефти,
нефтепродуктов и газа,
гражданской авиации,
портов, телекоммуника-
ций и почтовой связи
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ
(созыв)
АИС
Август
2007 года
11
Об утверждении
Правил упрощенного
государственного
регулирования
деятельности субъектов
естественных монополий
малой мощности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ
Август
2007 года
12
Об утверждении Правил
согласования штатных
расписаний и предель-
ного уровня оплаты
труда руководящих
работников админист-
ративного персонала
субъектов естественных
монополий, являющихся
юридическими лицами с
участием государства в
уставном капитале и
аффилированных с
ними лицами
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Август
2007 года
13
Об утверждении Правил
организации и
функционирования
централизованных
торгов электрической
энергии в Республике
Казахстан
Приказ АРЕМ
АРЕМ
(созыв)
МЭМР
Август
2007 года
14
О признании утратившим
силу приказа исполня-
ющего обязанности
Министра энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 10 сентября
2004 года N 212
Приказ МЭМР
МЭМР
Август
2007 года
15
Об утверждении Правил
доступа на розничный
рынок электрической
энергии
Приказ АРЕМ
АРЕМ
(созыв)
МЭМР
Август
2007 года
16
О признании утратившим
силу приказа Министра
энергетики и
минеральных ресурсов
Республики Казахстан
от 30 сентября
2004 года N 232
Приказ МЭМР
МЭМР
Август
2007 года
17
Об утверждении форм
представления
государственными
органами, субъектами
рынка и их объедине-
ниями данных в
регулирующий орган
для проведения им
анализа соответствую-
щих товарных рынков
в целях обеспечения
недискриминационного
доступа к товарам
(работам, услугам) и
инфраструктуре
субъектов товарных
рынков
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Август
2007 года
18
Об утверждении
Правил уведомления
регулирующего органа о
предстоящем повышении
цен на товары
(работы, услуги)
Приказ АРЕМ
АРЕМ
Август
2007 года
19
О признании
утратившим силу
приказа Председателя
Комитета по защите
конкуренции
Министерства индустрии
и торговли Республики
Казахстан от 7 ноября
2006 года N 251-ОД
"Об утверждении
Правил уведомления
антимонопольного
органа субъектами
рынка, включенными в
Государственный реестр
субъектов рынка,
занимающих доминирую-
щее (монопольное)
положение на
соответствующем
товарном рынке, о
предстоящем повышении
цен на товары
(работы, услуги)"
Приказ
КЗК МИТ
КЗК МИТ
Август
2007 года
20
Об утверждении Правил
выдачи разрешений на
примыкание подъездных
путей к магистральным
и станционным путям
Приказ АРЕМ
АРЕМ
(созыв)
МТК
Август
2007 года
21
Об утверждении
тарифов на
универсальные услуги
телекоммуникаций
Приказ АИС
АИС
Август
2007 года
Примечание: расшифровка аббревиатур :
МЭМР    - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
МИТ     - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МТК     - Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан
АРЕМ    - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
АИС     - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
КЗК МИТ - Комитет по защите конкуренции Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан