Катар Мемлекетінің Әмірі шейх Хамад бен Халифа Әл Тәнидің Қазақстан Республикасына ресми сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 4 наурыздағы N 53-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Катар Мемлекеті (бұдан әрі - Катар) арасындағы екі жақты ынтымақтастықты нығайту, Катар Әмірі шейх Хамад бен Халифа Әл Тәнидің Қазақстан Республикасына ресми сапарын (бұдан әрі - сапар) 2008 жылғы 4-5 наурыз кезеңінде Астана қаласында дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша): қосымшаға сәйкес "1+1+20" (өзара қағидаты бойынша) форматы бойынша Катар делегациясының мүшелеріне қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
сапарды өткізуге арналған шығыстарды 2008 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Катардың ресми делегациясы мүшелерінің Астана қаласының әуежайындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Катар Әмірі шейх Хамад бен Халифа Әл Тәнидің арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі сапарды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді қамтамасыз етсін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми түскі ас кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.
6. Астана қаласының әкімдігі Катар ресми делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу мен шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, баратын орындарында бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении официального визита Эмира Государства Катар шейха Хамада бен Халифы Аль Тани в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 2008 года N 53-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Государством Катар (далее - Катар), обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Эмира Катара шейха Хамада бен Халифы Аль Тани (далее - визит) в Республику Казахстан в период с 4 по 5 марта 2008 года в городе Астане:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита;
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
принять организационные меры по обслуживанию членов делегации Катара по формату "1+1+20" (по принципу взаимности) согласно приложению;
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Катара в аэропорту города Астаны, в местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Эмира Катара шейха Хамада бен Халифы Аль Тани над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Астаны;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астаны.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации, а также организовать концертную программу во время официального обеда от имени Президента Республики Казахстан.
6. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Катара в аэропорту города Астаны, оформление аэропорта и улиц, сопровождение в местах посещения, а также организацию культурной программы.

7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Астана қаласының әуежайында Катар Әмірі шейх Хамад бен Халифа Әл Тәниді қарсы алу және шығарып салу ресми салтанатына қатыссын.
8. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 4 наурыздағы
N 53-ө өкіміне
қосымша
Катар Мемлекетінің ресми делегациясына қызмет көрсету
жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Катардың ресми делегациясының мүшелерін (1+1+20 форматы бойынша), бірге жүретін адамдарды "Риксос Президент-Отель Астана" қонақ үйге орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасының Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін қонақ үйге орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапардың бағдарламалары, автокөліктерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Өзаралық қағидат негізінде делегация мүшелерін тиісті типтегі 30 автокөлікпен қамтамасыз ету.
5. Делегация басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
6. Катардың ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана қаласының әуежайында шай дастарханын ұйымдастыру.
7. Іс-шараларды өткізу орындарын гүлмен безендіру.
8. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың атынан Астана қаласында Катар Әмірі шейх Хамад бен Халифа Әл Тәнидің құрметіне ресми қабылдау ұйымдастыру.
9. Ресми делегацияның мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов Эмира Катара шейха Хамада бен Халифы Аль Тани в аэропорту города Астаны.
8. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 4 марта 2008 года N 53-р
Организационные меры по обслуживанию
членов официальной делегации Государства Катар
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Катара (по формату 1+1+20), сопровождающих лиц в гостинице "Риксос Президент-Отель Астана".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. На основании принципа взаимности обеспечить членов делегации автотранспортом в количестве 30 единиц, соответствующего типа.
5.Приобретение подарков и сувениров для главы и членов делегации.
6. Организация чайного стола в аэропорту города Астаны при встрече и проводах официальной делегации Катара.
7. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
8. Организация официального приема от имени Президента Республики Казахстан Н. Назарбаева в честь Эмира Катара шейха Хамада бен Халифы Аль Тани в городе Астане.
9. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.