2008 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізуді ұйымдастыру іс-шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 11 наурыздағы N 60-ө Өкімі
1. Қосымшаға сәйкес 2008 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған тізбеге сәйкес Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі, Алматы және Астана қалаларының, Ақмола, Қостанай және Шығыс Қазақстан облыстарының әкімдері спорт түрлері бойынша тиісті федерациялармен келісім бойынша республикалық және халықаралық жарыстарды (бұдан әрі - жарыстар) дайындауды және өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі жарыстардың өткізілу барысын бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жария етуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі республика қалаларында қоғамдық тәртіпті қорғауды, ресми адамдар мен жарыстарға қатысушылар тұратын және жарыстар өтетін жерлерде олардың қауіпсіздігін, жарыстарға қатысушы шетелдік азаматтардың қонақ үйлерде тіркелуін қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жарыстарға қатысушыларға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етуде жәрдем көрсетсін.
6. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі жарыстарға қатысушылардың темір жол және әуе көлігімен жүруі үшін орындардың брондалуын қамтамасыз етуде ұйымдастырушы ұсынған жарысқа қатысушылардың шығу графигіне сәйкес жәрдем көрсетсін.
7. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына жіберілетін жарыстарға қатысушы шетелдік азаматтарға визалық қолдау көрсетсін және визалар беруді жүргізсін.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жарысқа қатысушыларға спорт жабдығы мен мүкәммалды жеңілдетілген кедендік ресімдеуде жәрдем көрсетсін.
9. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 11 наурыздағы
N 60-ө өкімімен
бекітілген
2008 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және
халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі
ұйымдастыру комитетінің құрамы
Досмұхамбетов            - Қазақстан Республикасының
Темірхан Мыңайдарұлы       Туризм және спорт министрі,
төраға
Құлназаров               - Қазақстан Республикасы
Анатолий Қожекенұлы        Туризм және спорт министрлігі
Спорт комитетінің төрағасы,
төрағаның орынбасары
Қанағатов                - "Штаттық ұлттық командалар
Елсияр Баймұхамедұлы       және спорт резерві дирекциясы"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының директоры, төрағаның
орынбасары
Бектұров                 - Қазақстан Республикасының Көлік
Азат Ғаббасұлы             және коммуникация вице-министрі
Рахымжанов               - Қазақстан Республикасының
Өмірхан Мұратпекұлы        Мәдениет және ақпарат вице-министрі
Ермекбаев                - Қазақстан Республикасы Сыртқы
Нұрлан Байұзақұлы          істер министрінің орынбасары
Қасымов                  - Қазақстан Республикасының
Қалмұханбет Нұрмұханбетұлы Ішкі істер вице-министрі
Саудабаев                - Қазақстан Республикасының Қаржы
Дәулет Советұлы            вице-министрі
Белоног                  - Қазақстан Республикасы
Анатолий Александрович     Денсаулық сақтау министрлігі
Мемлекеттік санитарлық-
эпидемиологиялық қадағалау
комитетінің төрағасы,
Қазақстан Республикасының Бас
мемлекеттік санитарлық дәрігері
Рау                      - Ақмола облысының әкімі
Альберт Павлович
Кәрібжанов               - Шығыс Қазақстан облысының әкімі
Жәнібек Сәлімұлы
Кулагин                  - Қостанай облысының әкімі,
Сергей Витальевич          Қазақстан Республикасы Триатлон
федерациясының құрметті президенті
Мамин                    - Астана қаласының әкімі
Асқар Ұзақбайұлы
Тасмағамбетов            - Алматы қаласының әкімі
Иманғали Нұрғалиұлы
Досымбетов               - Қазақстан Республикасы
Тимур Камалұлы             Ұлттық олимпиада комитетінің
бас хатшысы, Қазақстан
Республикасының қазіргі
көпсайыс және биатлон
одағының президенті
(келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 11 наурыздағы
N 60-ө өкіміне
қосымша
2008 жылы Қазақстан Республикасында өткізілетін
республикалық және халықаралық жарыстардың тізбесі
р/с
N
Іс-шаралардың
атауы
Өткізілу
мерзімі
Өткізу
орны
Өткізілуі үшін
жауаптылар
1
2
3
4
5
1
Шаңғымен
бағдарлаудан
әлем кубогының
финалы

Об организационных мероприятиях по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2008 году в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 марта 2008 года N 60-р
1. Утвердить состав организационного комитета по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2008 году в Республике Казахстан согласно приложению.
2. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан, акимам городов Алматы и Астаны, Акмолинской, Костанайской и Восточно-Казахстанской областей по согласованию с соответствующими федерациями по видам спорта обеспечить подготовку и проведение республиканских и международных соревнований (далее - соревнования) согласно прилагаемому перечню.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить широкое освещение в средствах массовой информации хода проведения соревнований.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить в городах республики охрану общественного порядка, безопасность официальных лиц и участников соревнований в местах их проживания и проведения соревнований, регистрацию в гостиницах иностранных граждан-участников соревнований.
5. Министерству здравоохранения Республики Казахстан оказать содействие в обеспечении участников соревнований медицинским обслуживанием.
6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан оказать содействие в обеспечении бронирования мест для проезда участников соревнований на железнодорожном и воздушном транспорте в соответствии с представленным организатором графиком выезда участников соревнований.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать визовую поддержку и произвести выдачу виз иностранным гражданам-участникам соревнований, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
8. Министерству финансов Республики Казахстан оказать содействие участникам соревнований в упрощенном таможенном оформлении спортивного оборудования и инвентаря.
9. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 марта 2008 года N 60-p
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
республиканских и международных соревнований
в 2008 году в Республике Казахстан
Досмухамбетов               - Министр туризма и спорта
Темирхан Мынайдарович         Республики Казахстан, председатель
Кульназаров                 - председатель Комитета по спорту
Анатолий Кожекенович          Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Канагатов                   - директор Республиканского
Ильсияр Баймухамедович        государственного казенного
предприятия "Дирекция штатных
национальных команд и спортивного
резерва", заместитель председателя
Бектуров                    - вице-министр транспорта и коммуникации
Азат Габбасович               Республики Казахстан
Рахимжанов                  - вице-министр культуры и информации
Амерхан Муратпекович          Республики Казахстан
Ермекбаев                   - заместитель Министра иностранных дел
Нурлан Байузакович            Республики Казахстан
Касымов                     - вице-министр внутренних дел Республики
Калмуханбет                   Казахстан
Нурмуханбетович
Саудабаев                   - вице-министр финансов Республики
Даулет Советович              Казахстан
Белоног                     - председатель Комитета
Анатолий Александрович        государственного санитарно-
эпидемиологического надзора
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан, Главный
государственный санитарный врач
Республики Казахстан
Pay                         - аким Акмолинской области
Альберт Павлович
Карибжанов                  - аким Восточно-Казахстанской области
Жаныбек Салимович
Кулагин                     - аким Костанайской области,
Сергей Витальевич             почетный президент федерации триатлона
Республики Казахстан
Мамин                       - аким города Астаны
Аскар Узакпаевич
Тасмагамбетов               - аким города Алматы
Имангали Нургалиевич
Досымбетов                  - генеральный секретарь Национального
Тимур Камалович               олимпийского комитета Республики
Казахстан, президент союза
современного пятиборья и биатлона
Республики Казахстан
(по согласованию)
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 марта 2008 года N 60-р
Перечень республиканских и международных
соревнований, проводимых в 2008 году
в Республике Казахстан
N
п/п
Наименование
мероприятий
Сроки
проведения
Место
проведения
Ответственные
за проведение
1
2
3
4
5
1
Финал Кубка
мира по
ориентированию
на лыжах

3-10
наурыз
Риддер
қаласы,
Шығыс
Қазақстан
облысы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының
спорттық бағдарлау
федерациясы, Шығыс
Қазақстан облысының
әкімдігі
2
Биатлоннан
Азия чемпионаты
10-16
наурыз
Бурабай
кенті,
Ақмола
облысы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының
биатлон федерациясы,
Ақмола облысының
әкімдігі
3
Дзюдодан С.
Жандосовты еске
түсіруге
арналған
халықаралық
турнир
14-16
наурыз
Алматы
қаласы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының дзюдо
федерациясы, Алматы
қаласының әкімдігі
4
Бокстан ІІ АІВА
Азияның
олимпиадалық
біліктілік
турнирі
15-25
наурыз
Астана
қаласы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының бокс
федерациясы, Астана
қаласының әкімдігі
5
Волейболдан
ерлердің клуб-
тық командалары
арасындағы
Азия чемпионаты
17-25
шілде
Алматы
қаласы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының
волейбол федерациясы,
Алматы қаласының
әкімдігі
6
"Ғ. Қосанов
мемориалы"
жеңіл атлетика-
дан халықаралық
жарыс
7-8
маусым
Алматы
қала
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының жеңіл
атлетика федерациясы,
Алматы қаласының
әкімдігі
7
"А" санаты
бойынша көркем
гимнастикадан
әлем кубогы
17-22
шілде
Астана
қаласы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының көркем
гимнастика федерация-
сы, Астана қаласының
әкімдігі
8
Қазақстан
Республикасы
спорт
ардагерлерінің
үшінші
спартакиадасы
Шілде
Қостанай
қаласы,
Қостанай
облысы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, облыстар-
дың, Астана, Алматы
қалаларының
әкімдіктері
9
Триатлоннан
Азия кубогы
2-6 шілде
Бурабай
кенті,
Ақмола
облысы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының
триатлон федерациясы,
Ақмола облысының
әкімдігі
10
Волейболдан
Қазақстан
Республикасының
Президенті Н.Ә
Назарбаевтың
кубогына арнал-
ған халықаралық
турнир
10-20
маусым
Астана
қаласы
Казакстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының
волейбол федерациясы,
Астана каласының
әкімдігі
11
Гольфтен
"Каzakhstan
Ореn"
халықаралық
турнирі
18-21
қыркүйек
Алматы
қаласы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының гольф
федерациясы, Алматы
қаласының әкімдігі
12
Шахматтан ерлер
арасындағы әлем
(шұғыл блиц)
чемпионаты
29-31
тамыз
Алматы
қаласы
Қазақстан Республикасы
Туризм және спорт
министрлігі, Қазақстан
Республикасының шахмат
федерациясы, Алматы
қаласының әкімдігі

3-10
марта
Город
Риддер,
Восточно-
Казахстан-
ская
область
Министерство
туризма и
спорта Республики
Казахстан,
федерация
спортивного
ориентирования
Республики
Казахстан, акимат
Восточно-
Казахстанской
области
2
Чемпионат Азии
по биатлону
10-16
марта
Поселок
Боровое,
Акмолинская
область
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация биатлона
Республики
Казахстан, акимат
Акмолинской области
3
Международный
турнир по
дзюдо памяти
С. Джандосова
14-16
марта
Город
Алматы
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация дзюдо
Республики
Казахстан, акимат
города Алматы
4
II AIBA
Азиатский
Олимпийский
квалификацион-
ный
турнир по боксу
15-25
марта
Город
Астана
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация бокса
Республики
Казахстан, акимат
города Астаны
5
Чемпионат Азии
по волейболу
среди мужских
клубных команд
17-25
июля
Город
Алматы
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация
волейбола
Республики
Казахстан, акимат
города Алматы
6
Международное
соревнование по
легкой атлетике
"Мемориал Г.
Косанова"
7-8 июня
Город
Алматы
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация легкой
атлетики
Республики
Казахстан, акимат
города Алматы
7
Кубок мира
категории "А"
по
художественной
гимнастике
17-22
июля
Город
Астана
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация
художественной
гимнастики
Республики
Казахстан, акимат
города Астаны
8
Третья
Спартакиада
ветеранов
спорта
Республики
Казахстан
Июль
Город
Костанай,
Костанай-
ская
область
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан, акиматы
областей, городов
Астаны, Алматы
9
Кубок Азии по
триатлону
2-6
июля
Поселок
Боровое,
Акмолинская
область
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация
триатлона
Республики
Казахстан, акимат
Акмолинской области
10
Международный
турнир по
волейболу на
Кубок
Президента
Республики
Казахстан Н.А.
Назарбаева
10-20
июня
Город
Астана
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация
волейбола
Республики
Казахстан, акимат
города Астаны
11
Международный
турнир по
гольфу
"Kazakhstan
Open"
18-21
сентября
Город
Алматы
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация гольфа
Республики
Казахстан, акимат
города Алматы
12
Чемпионат мира
по шахматам
(блиц
молниеносный)
среди мужчин
29-31
август
Город
Алматы
Министерство
туризма и спорта
Республики
Казахстан,
федерация шахмата
Республики
Казахстан, акимат
города Алматы