"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне концессия мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 23 тамыздағы N 219-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне концессия мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 23 тамыздағы
N 219-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
концессия мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 5 шілдедегі
Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік
құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1
Концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЭБЖМ
2008 жылғы
тамыз
2
Концессияға берілуі мүмкін объектілер бойынша ұсыныстарды беру, қарау және іріктеу және концессионерді таңдау жөніндегі конкурсты өткізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЭБЖМ
2008 жылғы
тамыз
3
Концессиялық жобалар бойынша инвестициялық шығындардың өтелуін ұсыну ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЭБЖМ
2008 жылғы
тамыз
4
Қоса қаржыландыруды қажет ететін концессиялық жобалардың тізбесін қалыптастыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЭБЖМ
2008 жылғы
тамыз
5
Концессиялық жобаларды қоса қаржыландыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
Қаржымині
2008 жылғы
тамыз
6
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 1326 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ЭБЖМ
(жинақтау),
Қаржымині
2008 жылғы
тамыз
7
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қаңтардағы N 71 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ККМ
2008 жылғы тамыз
8
Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополиялар субъектілерінің реттелетін қызметтерінің (тауарларының, жұмыстарының) тарифтерін (бағаларын, алымдар ставкаларын) немесе олардың шекті деңгейлерін қалыптастыру ережесін бекіту туралы
Қазақстан
Республикасы
Үкіметінің
қаулысы
ТМРА
2008 жылғы тамыз
9
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 15 қарашадағы N 443 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Бұйрық
Қаржымині
2008 жылғы тамыз
10
Концессия объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау ережесін бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2008 жылғы тамыз
11
Концессияға жобалардың техникалық-экономикалық негіздемесіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Бұйрық
ЭБЖМ
2008 жылғы тамыз
12
Концессиялық міндеттемелерді қабылдаудың қаржылық шектері мен басымдықтарын белгілеу туралы
Бұйрық
ЭБЖМ
2008 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ        - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ККМ         - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация
министрлігі
Қаржымині   - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ТМРА        - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам концессии"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 августа 2008 года N 219-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации  Закона  Республики Казахстан от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам концессии" (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 августа 2008 года N 219-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан
от 5 июля 2008 года "О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам концессии"
N
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государствен-
ный орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении правил
консультативного
сопровождения
концессионных проектов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
август
2008 года
2.
Об утверждении правил
представления,
рассмотрения и отбора
предложений по
объектам возможным к
передаче в концессию
и проведения
конкурса по выбору
концессионера
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
август
2008 года
3.
Об утверждении правил
предоставления
компенсации
инвестиционных затрат
по концессионным
проектам
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
август
2008 года
4.
Об утверждении правил
формирования перечня
концессионных
проектов требующих
софинансирования
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
август
2008 года
5.
Об утверждении правил
софинансирования
концессионных проектов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП
август
2008 года
6.
О внесении изменений
и дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2006
года N 1326
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЭБП (созыв),
МФ
август
2008 года
7.
О внесении изменений
и дополнений в
постановление
Правительства
Республики Казахстан
от 30 января 2007
года N 71
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
август
2008 года
8.
Об утверждении правил
формирования тарифов
(цен, ставок сборов)
или их предельных
уровней на
регулируемые услуги
(товары, работы)
субъектов естествен-
ных монополий,
осуществляющих свою
деятельность по
договорам концессии
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ
август
2008 года
9.
О признании
утратившим силу
приказа Министра
финансов Республики
Казахстан от 15
ноября 2006 года N 443
Приказ
МФ
август
2008 года
10.
Об утверждении правил
приема объектов
концессии в
государственную
собственность
Приказ
МФ
август
2008 года
11.
Об утверждении
требований к
разработке и
экспертизе технико-
экономического
обоснования
концессионных проектов
Приказ
МЭБП
август
2008 года
12.
Об установлении
финансовых границ и
приоритетов принятия
концессионных
обязательств
Приказ
МЭБП
август
2008 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики
Казахстан
МТК  - Министерство транспорта и коммуникации Республики Казахстан
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных
монополий