Мемлекеттік органдар реттейтін тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) 2008-2009 жылдарға арналған деңгейін өзгерту болжамдарын айқындау женіндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 20 қыркүйектегі N 245-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 31 наурыздағы N 74-ө өкімімен бекітілген Қазақстан Республикасында инфляциялық үдерістерді реттеу жөніндегі 2008-2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарының 2-тармағын орындау үшін:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік органдар реттейтін тарифтердің (бағалардың, алымдар ставкаларының) 2008-2009 жылдарға арналған деңгейін өзгерту болжамдарын айқындау жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі жыл сайын жыл қорытындылары бойынша 5 қаңтарға Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігіне Іс-шаралар жоспарын іске асыру туралы ақпаратты ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі жыл сайын жыл қорытындылары бойынша 15 қаңтарға Қазақстан Республикасының Үкіметіне Іс-шаралар жоспарын іске асыру туралы ақпарат берсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 20 қыркүйектегі
N 245-ө өкімімен
бекітілген
Мемлекеттік органдар реттейтін тарифтердің (бағалардың,
алымдар ставкаларының) 2008 — 2009 жылдарға арналған
деңгейін өзгерту болжамдарын айқындау жөніндегі іс-шаралар
жоспары
Р/с
N
Іс-шара
Аяқтау мерзімі
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімдері
1
2
3
4
5
1
Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметіне инвестициялық бағдарламаларды іске асыруға байланысты шығындарды қызметтердің өзіндік құнында есепке алу мәселелері бойынша талдау жүргізу
Талдамалық есеп
ТМРА
(жинақтау),
АБА
2008, 2009 жылдар
қараша
2
Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметтеріне тарифтердің шекті деңгейлері өзгерісінің болжамды индекстерін айқындау
Талдамалық есеп
ТМРА
(жинақтау),
АБА, ЭБЖМ
2008, 2009 жылдар
қараша
3
Тарифтердің шекті деңгейлерінің болжамды индекстерінің инфляцияның деңгейіне әсер етуін бағалау
Талдамалық есеп
ТМРА
(жинақтау),
АБА, ЭБЖМ
2008, 2009 жылдар
желтоқсан
4
Табиғи монополиялар субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің өзіндік құнында ескерілетін шикізат пен материалдарға (импорттық және отандық) арналған бағалардың өзгерісі туралы ақпараттың статистика органдарының деректерімен (статистикалық қадағалауға енгізілген тауарлардың тізбесі бойынша) салыстырмалы талдауының қорытындыларын пайдалану
Реттеліп көрсетілетін қызметтерге тарифтер бекітуге арналған өтінімдерді қарау кезінде қолдану
ТМРА
(жинақтау),
АБА, СА
Реттеліп
көрсетіле-
тінқызметтерге
тарифтер
бекітуге
арналған
өтінімдер-
дің түсуіне
қарай
Ескерту: аббревиатураларды ң толы қ жазылуы:
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігі
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі

Об утверждении Плана мероприятий по определению прогнозов изменения уровней регулируемых государственными органами тарифов (цен, ставок сборов) на 2008-2009 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 сентября 2008 года N 245-р
Во исполнение пункта 2 Плана мероприятий по регулированию инфляционных процессов в Республике Казахстан на 2008-2009 годы, утвержденного распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 31 марта 2008 года N 74-р:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по определению прогнозов изменения уровней регулируемых государственными органами тарифов (цен, ставок сборов) на 2008-2009 годы (далее - План мероприятий).
2. Агентству Республики Казахстан по информатизации и связи ежегодно представлять в Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий информацию о реализации Плана мероприятий к 5 января по итогам года.
3. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий ежегодно информировать Правительство Республики Казахстан о реализации Плана мероприятий к 15 января по итогам года.
Премьер-Министр                             К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 сентября 2008 года N 245-р
План
мероприятий по определению прогнозов
изменения уровней регулируемых государственными органами
тарифов (цен, ставок сборов) на 2008-2009 годы
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1
Проведение
анализа
деятельности
субъектов
естественных
монополий по
вопросам учета
в себестоимости
услуг затрат,
связанных с
реализацией
инвестиционных
программ
Аналитический
отчет
АРЕМ (созыв),
АИС
Ноябрь
2008,2009
годы
2
Определение
прогнозных
индексов
изменения
предельных
уровней тарифов
на услуги
субъектов
естественных
монополий
Аналитический
отчет
АРЕМ (созыв),
АИС, МЭБП
Ноябрь 2008,
2009 годы
3
Оценка влияния
прогнозных
индексов
предельных
уровней тарифов
на уровень
инфляции
Аналитический
отчет
АРЕМ (созыв),
АИС, МЭБП
Декабрь 2008,
2009 годы
4
Использование
итогов
сравнительного
анализа
информации об
изменении цен
на сырье и
материалы
(импортные и
отечественные),
учитываемые в
себестоимости
регулируемых
услуг субъектов
естественных
монополий с
данными органов
статистики (по
перечню
товаров,
включенных в
статистическое
наблюдение)
Применение
при
рассмотрении
заявок на
утверждение
тарифов на
регулируемые
услуги
АРЕМ (созыв),
АИС, АС
По мере
поступления
заявок на
утверждение
тарифов на
регулируемые
услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
АИС  - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи
АС   - Агентство Республики Казахстан по статистике