Латвия Республикасының Президенті Валдис Затлерстың Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 30 қыркүйектегі N 249-ө Өкімі.
Қазақстан Республикасы мен Латвия Республикасы арасындағы екі жақты ынтымақтастықты нығайту, Латвия Республикасының Президенті Валдис Затлерстың 2008 жылғы 2-5 қазан кезеңінде Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын (бұдан әрі - сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі сапарды дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз өтсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
1) қосымшаға сәйкес Латвия Республикасы ресми делегациясының мүшелеріне "1+1+13" (өзара қағидатымен) форматы бойынша қызмет көрсету жөнінде ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2) сапарды өткізуге арналған шығыстарды 2008 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Латвия Республикасы ресми делегациясы мүшелерінің Астана және Алматы қалаларының әуежайларындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Латвия Республикасының Президенті Валдис Затлерстың арнайы ұшағының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана және Алматы қалаларының әуежайларына қонуын және одан ұшып шығуын;
2) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін қамтамасыз етсін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми қонақасы кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастырсын.
6. Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері Латвия Республикасының ресми делегациясын Астана және Алматы қалаларының әуежайларында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларының орындалуын, әуежай мен көшелердің безендірілуін, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении государственного визита Президента Латвийской Республики Валдиса Затлерса в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 сентября 2008 года № 249-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Латвийской Республикой, обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению государственного визита Президента Латвийской Республики Валдиса Затлерса в Республику Казахстан в период со 2 по 5 октября 2008 года (далее - визит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению визита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Латвийской Республики по формату "1+1+13" (по принципу взаимности) согласно приложению;
2) обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), обеспечить безопасность членов официальной делегации Латвийской Республики в аэропортах городов Астаны и Алматы, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального cамолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Латвийской Республики Валдиса Затлерса над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Алматы;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Алматы.
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации, а также организовать концертную программу во время официального обеда от имени Президента Республики Казахстан.
6. Акиматам городов Астаны и Алматы обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегации Латвийской Республики в аэропортах городов Астана и Алматы, оформлению аэропорта и улиц, а также организацию культурной программы.

7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Астана және Алматы қалаларының әуежайларында Латвия Республикасының Президенті Валдис Затлерсты қарсы алу/шығарып салу ресми рәсімдеріне қатыссын.
8. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 30 қыркүйектегі
N 249-ө өкіміне
қосымша
Латвия Республикасы ресми делегациясының мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Латвия Республикасы ресми делегациясының мүшелерін Астана қаласындағы "Риксос Президент Отель Астана" қонақ үйіне және Алматы қаласындағы "ИнтерКонтиненталь Алматы" қонақ үйіне "1+1+13" форматы бойынша орналастыру, тамақтандыру және оларға көліктік қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін Астана қаласындағы "Риксос Президент Отель Астана" қонақ үйіне орналастыру және Алматы қаласындағы "ИнтерКонтиненталь Алматы" қонақ үйіне орналастыру.
3. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапар бағдарламалары, автомобильдерге арнайы рұқсатнамалар, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
4. Латвия Республикасы ресми делегацияның басшысы мен мүшелері үшін сыйлық және кәдесыйлар сатып алу.
5. Латвия Республикасы ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана және Алматы қалаларының әуежайларында ВИП-зал арқылы өткізу, шай дастарханын ұйымдастыру.
6. Іс-шаралар өткізілетін орындарды гүлмен безендіру.
7. Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың атынан Латвия Республикасының Президенті В.Затлерстың құрметіне Астана қаласында ресми түскі ас ұйымдастыру.
8. Ресми делегация мүшелеріне және бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи/проводах Президента Латвийской Республики Валдиса Затлерса в аэропортах городов Астаны и Алматы.
8. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 сентября 2008 года № 249-р
Организационные меры по обслуживанию
членов официальной делегации Латвийской Республики
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Латвийской Республики по формату "1+1+13" в городе Астане в гостинице "Риксос Президент Отель Астана" и городе Алматы в гостинице "ИнтерКонтиненталь Алматы".
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Риксос Президент Отель Астана" города Астаны и в гостинице "ИнтерКонтиненталь Алматы" города Алматы.
3. Изготовление печатной продукции (бейджи, программки визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
4. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов официальной делегации Латвийской Республики.
5. Прохождение через ВИП-зал, организация чайного стола в аэропортах городов Астаны и Алматы при встрече и проводах официальной делегации Латвийской Республики.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Организация официального обеда от имени Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в честь Президента Латвийской Республики Валдиса Затлерса в городе Астане.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.