Қазақстан Республикасында мемлекеттер басшыларының бейресми саммитін дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2008 жылғы 19 желтоқсандағы N 285-ө Өкімі
Қазақстан Республикасының еуразиялық өңір мемлекеттерімен көп жақты ынтымақтастығын нығайту және 2008 жылғы 19-21 желтоқсанда Қазақстан Республикасында Армения Республикасы, Беларусь Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы, Тәжікстан Республикасы, Түрікменстан және Өзбекстан Республикасы мемлекеттері басшыларының бейресми саммитін (бұдан әрі - саммит) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі саммитті дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
1) қосымшаға сәйкес ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне "1+10" форматы бойынша қызмет көрсету жөніндегі қажетті ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2) саммитті өткізуге арналған шығыстарды қаржыландыруды 2008 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі ресми делегациялар мүшелерінің әуежайдағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп, мемлекеттер басшыларының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана және Көкшетау қалаларының әуежайларына қонуын және одан ұшып шығуын;
2) ресми делегациялардың арнайы ұшақтарына Астана және Көкшетау қалаларының әуежайларында техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және жанармай құюды;
3) мемлекеттер басшылары үшін Астана - Щучинск бағыты бойынша арнайы пойыз жарақтауды (қолайсыз метеожағдайда) қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі саммитті бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді, сондай-ақ саммитті өткізу кезінде концерттік және мәдени бағдарламалар ұйымдастыруды және қаржыландыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении неформального саммита глав государств в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 декабря 2008 года № 285-р
В целях укрепления многостороннего сотрудничества Республики Казахстан с государствами евразийского региона и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению неформального саммита глав государств Республики Армения, Республики Беларусь, Кыргызской Республики, Российской Федерации, Республики Таджикистан, Туркменистана и Республики Узбекистан в Республике Казахстан с 19 по 21 декабря 2008 года (далее - саммит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению саммита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять необходимые организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций по формату "1+10" согласно приложению;
2) обеспечить финансирование расходов на проведение саммита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2008 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".
3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальных делегаций в аэропорту, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан и Министерством иностранных дел Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав государств над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны и Кокшетау;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов официальных делегаций в аэропортах городов Астаны и Кокшетау;
3) формирование спецпоезда для глав государств по маршруту Астана - Щучинск (в случае неблагоприятных метеоусловий).
5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение саммита в средствах массовой информации, а также организацию и финансирование концертных и культурных программ во время проведения саммита.

6. Астана қаласының әкімдігі делегацияларды қарсы алу және шығарып салу жөніндегі іс-шараларды орындауды, Астана қаласының әуежайы мен көшелерін безендіруді, делегациялардың баратын жерлерінде бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Ақмола облысының әкімдігі:
1) Көкшетау қаласының әуежайын және Щучинск қаласының темір жол
вокзалын жоғары дәрежелі қонақтарды қабылдауға дайындасын;
2) Көкшетау қаласында және Щучье-Бурабай курорттық аймағында саммитті өткізу уақытында делегациялар және концерттік-мәдени бағдарламаға қатысушылар үшін тамақтандыруды, тұру орындарын және қажетті автокөлікті ұйымдастырсын;
3) делегацияларды қарсы алу және шығарып салу жөніндегі іс-шараларды орындауды, Көкшетау қаласының әуежайы мен көшелерін безендіруді, делегациялардың баратын жерлерінде бірге жүруді, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін;
4) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасымен бірлесіп, Щучье-Бурабай курорттық аймағының аумағында мерекелік композицияларды (мұз қалашығын) кіші сәулеттік пішіндермен безендіруді қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) мемлекеттер басшыларын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу рәсіміне қатыссын.
9. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2008 жылғы 19 желтоқсандағы
N 285-ө өкіміне
қосымша
Мемлекеттер басшыларының бейресми саммитіне қатысатын ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары
1. Астана және Көкшетау қалаларының әуежайларындағы VІР-залдарда ресми делегация басшылары мен мүшелеріне қызмет көрсетуді қамтамасыз ету, сондай-ақ шай дастарханын ұйымдастыру және гүлмен безендіру.
2. Саммитті өткізу уақытында ресми делегацияларға "1+10" форматында көліктік қызмет көрсетуді, тамақтандыруды және тұру орындарын ұйымдастыру.
3. 2008 жылғы 19-21 желтоқсан кезеңінде Қазақстан Республикасы Президентінің атынан қабылдаулар (таңғы, түскі, кешкі астар) ұйымдастыру және 300 адамға арналған техникалық үстөлге қызмет көрсету.
4. Саммитті өткізу орындарына қажетті азық-түлік, мүлік және құрал-жабдықтар (үстөлдер, креслолар, микрофондар, дыбыстық күшейткіштер, спич-мінберлер, киім, спорттық мүкәммал, объектілерді мерекелік-сәндік безендіру, гүлмен безендіру және т.б.) сатып алуды және болуды ұйымдастыру.

6. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегаций, оформление аэропортов и улиц города Астаны, сопровождение в местах посещения делегаций, а также организацию культурной программы.
7. Акимату Акмолинской области:
1) подготовить к приему высоких гостей аэропорт города Кокшетау и железнодорожный вокзал города Щучинск;
2) организовать для делегаций и участников концертно-культурной программы питание, места проживания и необходимый автотранспорт в городе Кокшетау и Щучинско-Боровской курортной зоне во время проведения саммита;
3) обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам делегаций, оформление аэропорта и улиц города Кокшетау, сопровождение в местах посещения делегаций, а также организовать культурную программу;
4) совместно с Управлением делами Президента Республики Казахстан обеспечить оформление малыми архитектурными формами праздничных композиций (ледовый городок) на территории Щучинско-Боровской курортной зоны.
8. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов глав государств в аэропорту города Астаны.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 декабря 2008 года № 285-р
Организационные меры по обслуживанию глав и членов
официальных делегаций, участвующих в неформальном
саммите глав государств
1. Обеспечение обслуживания глав и членов официальных делегаций в VIP-залах, а также организация чайного стола и цветочное оформление в аэропортах городов Астаны и Кокшетау.
2. Организация транспортного обслуживания, питания и места проживания официальных Делегаций во время проведения саммита в формате "1+10".
3. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан и обслуживание технического стола на 300 человек в период с 19 по 21 декабря 2008 года.
4. Организация закупа и наличия необходимой продукции, инвентаря и оборудования в местах проведения саммита (столы, кресла, микрофоны, звуковое усиление, спич-трибуны, одежда, спортивный инвентарь, празднично-декоративное оформление объектов, цветочное оформление и т.д.).