"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда-өнеркәсіптік палаталары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 11 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 17 қыркүйектегі N 136-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сауда-өнеркәсіптік палаталары қызметінің мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 11 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі:
1) орталық мемлекеттік органдармен бірлесіп, тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілер қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 17 қыркүйектегі
N 136-ө өкімімен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне
сауда-өнеркәсіптік палаталары қызметінің мәселелері бойынша
өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности торгово-промышленных палат"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 сентября 2009 года № 136-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 11 июля 2009 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности торгово-промышленных палат» (далее - перечень).
2. Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан:
1) совместно с центральными государственными органами разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                      К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 сентября 2009 года № 136-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо
в целях реализации Закона Республики Казахстан

Республикасының 2009 жылғы 11 шілдедегі Заңын іске асыру
мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с
N
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Тауар шығарылған елді анықтау, тауардың шығу тегі туралы сараптама актісін жасау және беру әрі тауардың шығу тегі туралы сертификатты ресімдеу, куәландыру және беру жөніндегі ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ, Қаржымині
2009 жылғы қыркүйек
2.
Ішкі айналымға арналған тауардың шығу тегі туралы сертификатты беруге уәкілетті органды анықтау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИСМ
2009 жылғы қыркүйек
3.
Сәйкестікті растау, тауардың шыққан елін анықтау және аккредиттеу жөніндегі сарапшы-аудиторларды аттестаттау ережесін бекіту туралы
ИСМ бұйрығы
ИСМ
2009 жылғы қыркүйек
4.
Тауар шығарылған елді анықтау жөніндегі сарапшы-аудиторлардың қызметін жүзеге асыру ережесін бекіту туралы
ИСМ бұйрығы
ИСМ
2009 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі

от 11 июля 2009 года "О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по
вопросам деятельности торгово-промышленных палат"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государ-
ственный
орган,
ответствен-
ный за
исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
по определению страны
происхождения товара,
составлению и выдачи
акта экспертизы о
происхождении товара
и оформлению,
удостоверению и выдаче
сертификата о
происхождении товара
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ, МФ
Сентябрь
2009 года
2.
Об определении органа,
уполномоченного на
выдачу сертификата о
происхождении товара
для внутреннего
обращения
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИТ
Сентябрь
2009 года
3.
Об утверждении
Правил аттестации
экспертов-аудиторов
по подтверждению
соответствия,
определению страны
происхождения товара
и аккредитации
Приказ МИТ
МИТ
Сентябрь
2009 года
4.
Об утверждении Правил
осуществления
деятельности
экспертами-аудиторами
по определению страны
происхождения товара
Приказ МИТ
МИТ
Сентябрь
2009 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан