Қазақстанның ғылыми және технологиялық жүйесін дамыту мәселелері жөнінде жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 12 қазандағы N 143-ө Өкімі
Қазақстанның ғылыми және технологиялық жүйесін дамыту жөніндегі ұсыныстарды пысықтау мақсатында:
1. Мынадай құрамда жұмыс тобы құрылсын:
Орынбаев              - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Ербол Тұрмаханұлы       орынбасары, жетекші
Түймебаев             - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Жансейіт Қансейітұлы    министрі, жетекшінің орынбасары
Жақыпов               - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым
Айдар Бексұлтанұлы      вице-министрі, хатшы
Оразаев               - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы
Марат Әбілахатұлы       вице-министрі
Біртанов              - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Елжан Амантайұлы        вице-министрі
Бектұров              - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы          коммуникация вице-министрі
Раев                  - Қазақстан Республикасының Индустрия және
Нұрбек Тұрарбекұлы      сауда вице-министрі
Тұрмағамбетов         - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Мәжит Әбдіқалықұлы      қорғау вице-министрі
Оңғарбаев             - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Еркін Әнуарұлы          министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы
Құрманғалиева         - Қазақстан Республикасы Экономика және
Аида Дәденқызы          бюджеттік жоспарлау министрлігі Әлеуметтік
саланы дамыту департаментінің директоры
Әлімғазинова          - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
Баян Шұрымбайқызы       министрлігі "ҚазАгроИнновация" акционерлік
қоғамының президенті (келісім бойынша)
Бектұрғанов           - "Парасат" ұлттық ғылыми-технологиялық
Нұралы Сұлтанұлы        холдингі" акционерлік қоғамының басқарма
төрағасы (келісім бойынша)
Нұрғожин              - "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық
Марат Рахмалыұлы        компаниясы" акционерлік қоғамының бірінші
вице-президенті (келісім бойынша)
Ырыспанов             - "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы"
Нұрлан Бектасұлы        жабық акционерлік қоғамының вице-президенті
(келісім бойынша)
Жұмаділов             - "Ұлттық медициналық холдинг" акционерлік
Жақсыбай Шаймарданұлы   қоғамының ғылым және білім жөніндегі
атқарушы директоры (келісім бойынша)
Есімбеков             - "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры"
Сабыр Сайлаубекұлы      акционерлік қоғамы Инвестициялық жобалар
департаментінің директоры (келісім бойынша)
Серіков               - "Қазақ мұнай және газ институты" акционерлік
Фуад Төлеуішұлы         қоғамы бас директорының міндетін атқарушы
(келісім бойынша)
Тәжібеков             - "Kazsatnet" ұлттық компаниясы" акционерлік
Ескендір Ерманұлы       қоғамы Пайдалану департаментінің директоры
(келісім бойынша)
Ыдырысов              - "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы"
Ерлан Сапарғалиұлы      акционерлік қоғамы Техникалық саясат және
инновациялар департаментінің директоры
(келісім бойынша)
Мұтанов               - Д. Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан
Ғалымқайыр Мұтанұлы     мемлекеттік техникалық университетінің
ректоры
Әділов                - Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық
Жексенбек Мәкейұлы      техникалық университетінің ректоры
Алғашев               - "Астананың жаңа университеті" акционерлік
Нұрлан Әділбекұлы       қоғамының өкілі (келісім бойынша)
Құсайын               - "Астананың жаңа университеті" акционерлік
Ерден Шахимарденұлы     қоғамының өкілі (келісім бойынша)

О создании рабочей группы по вопросам развития научной и технологической системы Казахстана
Распоряжение Приемьер-Министра Республики Казахстан от 12 октября 2009 года № 143-р
В целях выработки предложений по развитию научной и технологической системы Казахстана:
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Орынбаев                    - Заместитель Премьер-Министра Республики
Ербол Турмаханович            Казахстан, руководитель
Туймебаев                   - Министр образования и науки Республики
Жансеит Кансеитович           Казахстан, заместитель руководителя
Жакупов                     - вице-министр образования и науки
Айдар Бексултанович           Республики Казахстан, секретарь
Оразаев                     - вице-министр сельского хозяйства
Марат Аблахатович             Республики Казахстан
Биртанов                    - вице-министр здравоохранения Республики
Елжан Амантаевич              Казахстан
Бектуров                    - вице-министр транспорта и коммуникаций
Азат Габбасович               Республики Казахстан
Раев                        - вице-министр индустрии и торговли
Нурбек Турарбекович           Республики Казахстан
Турмагамбетов               - вице-министр охраны окружающей среды
Мажит Абдыкаликович           Республики Казахстан
Онгарбаев                   - председатель Комитета науки
Еркин Ануарович               Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Курмангалиева               - директор Департамента развития
Аида Даденовна                социальной сферы Министертва экономики
и бюджетного планирования Республики
Казахстан
Алимгазинова                - президент акционерного общества
Баян Шурумбаевна              "КазАгроИнновация" Министерства
сельского хозяйства Республики
Казахстан (по согласованию)
Бектурганов                 - председатель правления акционерного
Нуралы Султанович             общества "Национальный научно-
технологический холдинг "Парасат"
(по согласованию)
Нургужин                    - первый вице-президент акционерного
Марат Рахмалиевич             общества "Национальная компания
"Казахстан Ғарыш Сапары"
(по согласованию)
Рыспанов                    - вице-президент закрытого акционерного
Нурлан Бектасович             общества "Национальная атомная компания
"Казатомпром" (по согласованию)
Жумадилов                   - исполнительный директор по науке и
Жаксыбай Шаймарданович        образованию акционерного общества
"Национальный медицинский холдинг"
(по согласованию)
Есимбеков                   - директор Департамента инвестиционных
Сабыр Сайлаубекович           проектов акционерного общества "Фонд
национального благосостояния
"Самрук-Казына" (по согласованию)
Сериков                     - исполняющий обязанности генерального
Фуад Тулеушевич               директора акционерного общества
"Казахский институт нефти и газа" (по
согласованию)
Тажибеков                   - директор Департамента эксплуатации
Искандер Ерманович            акционерного общества "Национальная
компания "Kazsatnet" (по согласованию)
Идрисов                     - директор Департамента технической
Ерлан Сапаргалиевич           политики и инновации акционерного
общества "Национальная компания
"Казахстан инжиниринг" (по
согласованию)
Мутанов                     - ректор Восточно-Казахстанского
Галымкаир Мутанович           государственного технического
университета им. Д. Серикбаева
Адилов                      - ректор Казахского национального
Жексенбек Макеевич            технического университета им. К.И.
Сатпаева
Алгашов                     - представитель акционерного общества
Нурлан Адилбекович            "Новый университет Астаны"
(по согласованию)
Кусаин                      - представитель акционерного общества
Ерден Шахимарденулы           "Новый университет Астаны"
(по согласованию)

2. Жұмыс тобы екі ай мерзімде Қазақстанның ғылыми және технологиялық жүйесін дамыту жөнінде ұсыныстар әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов

2. Рабочей группе в двухмесячный срок выработать и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по развитию научной и технологической системы Казахстана.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
Премьер-Министр                            К. Масимов