Қазақстан Республикасының аумағында Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымының ұжымдық жедел ден қою күштерімен "Өзара іс-қимыл - 2009" бірлескен кешенді оқу-жаттығуын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2009 жылғы 13 қазандағы N 145-ө Өкімі
2009 жылғы 15 - 16 қазан кезеңінде Қазақстан Республикасының аумағында Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымының (бұдан әрі - ҰҚШҰ) ұжымдық жедел ден қою күштерімен "Өзара іс-қимыл - 2009" бірлескен кешенді оқу-жаттығуын (бұдан әрі - оқу-жаттығу) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі шетелдік делегациялармен протоколдық бірге жүруді және Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасымен (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен, Алматы қаласының әкімдігімен бірлесіп делегацияларды Алматы қаласының қонақ үйлерінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі:
Гвардейский кенті мен "Мәтібұлақ" полигонын оқу-жаттығуды өткізуге дайындау жөніндегі тиісті іс-шараларды жүргізсін;
делегацияларды тікұшақтармен (қажетті саны), сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдары өкілдерін Алматы қаласы - "Мәтібұлақ" полигоны - Алматы қаласы бағыты бойынша жол жүру үшін автобустармен (40-45 орынды 7 бірлік) қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражаты есебінен шығыстарды төлесін;
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігімен бірлесіп, осы тармақтың үшінші абзацында көзделген шығыстарды төлеуге Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөлу туралы Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын енгізсін;
2009 жылға арналған республикалық бюджетте 013 "Сыртқы саяси мүдделерді қамтамасыз ету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен 2009 жылғы 16 қазанда Жамбыл облысында мемлекеттер басшылары, ресми делегациялардың мүшелері, бірге жүретін адамдар, күзет және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері үшін жұмыс бабындағы таңғы аспен қамтамасыз етсін және ұйымдастырсын.
3. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне (1+3 форматы бойынша), сондай-ақ ҰҚШҰ Бас хатшысына қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, шығыстарды 2009  жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының,  Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету" және 003 "Халықтың  республикалық деңгейде санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении совместного комплексного учения "Взаимодействие - 2009" с коллективными силами оперативного реагирования Организации Договора коллективной безопасности на территории Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 13 октября 2009 года № 145-р
В целях обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению совместного комплексного учения "Взаимодействие - 2009" с коллективными силами оперативного реагирования Организации Договора о коллективной безопасности (далее - ОДКБ) на территории Республики Казахстан в период с 15 по 16 октября 2009 года (далее - учение):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольное сопровождение иностранных делегаций и совместно с Управлением делами Президента Республики Казахстан (по согласованию), Министерством обороны Республики Казахстан, акиматом города Алматы размещение делегаций в гостиницах города Алматы.
2. Министерству обороны Республики Казахстан:
провести соответствующие мероприятия по подготовке поселка Гвардейский и полигона "Матыбулак" к проведению учения;
обеспечить вертолетами (необходимое количество) делегации, а также автобусами (7 единиц по 40-45 мест) представителей средств массовой информации для переезда по маршруту город Алматы - полигон "Матыбулак" - город Алматы и оплатить расходы за счет средств резерва Правительства Республики Казахстан;
совместно с Министерством финансов Республики Казахстан внести проект постановления Правительства Республики Казахстан о выделении средств из резерва Правительства Республики Казахстан на оплату расходов, предусмотренных абзацем третьим настоящего пункта;
обеспечить и организовать 16 октября 2009 года в Жамбылской области рабочий завтрак для глав государств, членов официальных делегаций, сопровождающих лиц, охраны и представителей средств массовой информации за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год по программе 013 "Обеспечение внешнеполитических интересов".
3. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций (по формату 1+3), а также Генерального секретаря ОДКБ, обеспечить финансирование расходов за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне" согласно приложению.

4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, мемлекеттер басшыларының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Алматы қаласының әуежайына қонуын және одан ұшып шығуын;
делегациялар үшін тікұшақтар дайындау (қажетті саны), мемлекеттер басшылары мен делегациялар үшін Алматы қаласы - "Отар" станциясы - Алматы қаласы бағыты бойынша арнайы поезды жасақтауды;
Алматы қаласының әуежайында арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, олардың тұрағын және оларға жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Алматы қаласының әкімдігі:
2009 жылы 15 қазанда ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттердің ресми делегацияларына, бірге жүретін адамдарға және бұқаралық ақпарат құралдары өкілдеріне арналған кешкі асты;
қажетті техникалық қолдау көрсетуді (микрофондар, спич-мінбер, үстелдер, креслолар, дыбыстық күшейту, залдарды безендіру, оның ішінде гүлмен безендіру, қонақ үйлер мен әуежайда тулар және т.б.);
Алматы қаласының әуежайы мен "Алматы-1" және "Алматы-2" темір жол вокзалдарының техникалық дайындығын қамтамасыз етсін және ұйымдастырсын.
6. Жамбыл облысының әкімдігі:
2009 жылғы 15 - 16 қазанда бірге жүретін адамдар, күзет және бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдерін тамақтандыруды;
қажетті техникалық қолдау көрсетуді (микрофондар, спич-мінбер, үстелдер, креслолар, дыбыстық күшейту, залдарды безендіру, оның ішінде гүлмен безендіру, қонақ үйлер мен әуежайда тулар және т.б.);
делегацияларға көліктік қызмет көрсетуді (4 шағын автобус);
"Отар" темір жол станциясының және станциядан "Мәтібұлақ" полигонына дейінгі автомобиль жолының техникалық дайындығын қамтамасыз етсін және ұйымдастырсын.
7. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі іс-шаралар өтетін жерлерде қорғалатын адамдардың қауіпсіздігін қамтамасыз етсін.
8. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі оку-жаттығуларды бұқаралық ақпарат құралдарында жария етуді, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер басшыларының құрметіне өткізілетін ресми қабылдау кезінде концерттік бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы (келісім бойынша) мемлекеттер басшыларын Алматы қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу рәсіміне қатыссын.
10. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2009 жылғы 13 қазандағы
N 145-ө өкіміне
қосымша
ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттердің басшылары мен бірге жүретін адамдарды қамтамасыз ету және оларға қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шаралары

4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав государств над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту города Алматы;
подготовку вертолетов (необходимое количество) для делегаций, формирование спецпоезда для глав государств и делегаций по маршруту город Алматы - станция "Отар" - город Алматы;
техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов в аэропорту города Алматы.
5. Акимату города Алматы обеспечить и организовать:
ужин для официальных делегаций государств-членов ОДКБ, сопровождающих лиц и представителей средств массовой информации 15 октября 2009 года;
необходимую техническую поддержку (микрофоны, спич-трибуну, столы, кресла, звуковое усиление, оформление залов, в том числе цветочное, флаги в гостиницах и в аэропорту и т.д.);
техническую готовность аэропорта города Алматы и железнодорожных вокзалов "Алматы-1" и "Алматы-2".
6. Акимату Жамбылской области обеспечить и организовать:
питание для сопровождающих лиц, охраны и представителей средств массовой информации 15-16 октября 2009 года;
необходимую техническую поддержку (микрофоны, спич-трибуну, столы, кресла, звуковое усиление, оформление залов, в том числе цветочное, флаги в гостиницах и в аэропорту и т.д.);
транспортное обслуживание делегаций (4 микроавтобуса);
техническую готовность железнодорожной станции "Отар" и автомобильной дороги от станции до полигона "Матыбулак".
7. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность охраняемых лиц в местах проведения мероприятий.
8. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить освещение учения в средствах массовой информации, а также организацию концертной программы во время официального приема от имени Президента Республики Казахстан в честь глав государств-членов ОДКБ.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по  согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов глав государств в аэропорту города Алматы.
10. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                             К. Масимов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 13 октября 2009 года № 145-р
Организационные меры по обеспечению и обслуживанию глав
государств-членов ОДКБ и сопровождающих лиц

1. Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін (1+3 форматы бойынша), сондай-ақ ҰҚШҰ Бас хатшысын және Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі қызметкерлерін Алматы қаласының қонақ үйлерінде орналастыру.
2. ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттердің делегацияларын және ҰҚШҰ Бас хатшысын Алматы қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде шай дастарханын ұйымдастыру.
3. ҰҚШҰ-дың құрметіне мүше мемлекеттер басшылары мен бірге жүретін адамдар Алматы қаласында Қазақстан Республикасы Президентінің атынан 2009 жылғы 15 қазанда бейресми кешкі ас және 2009 жылғы 16 қазанда бейресми түскі ас беруді ұйымдастыру.
4. Баспа өнімдерін дайындау.
5. ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер делегацияларының басшылары мен мүшелеріне сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
6. Іс-шаралар өткізілетін орындарды гүлмен безендіру.
7. Мемлекет басшыларының Алматы қаласы - "Мәтібұлақ" полигоны - Алматы қаласы бағыты бойынша тікұшақтармен ұшып баруын қамтамасыз ету және ұйымдастыру.
8. Алматы қаласы - "Отар" станциясы - Алматы қаласы бағыты бойынша мемлекеттер басшылары мен делегациялар үшін арнайы поезды қамтамасыз ету және ұйымдастыру.
9. Мемлекеттер басшылары мен ресми делегациялардың мүшелеріне (1+3 форматы бойынша) көліктік қызмет көрсету.
10. 2009 жылғы 8 - 17 қазан кезеңінде Алматы қаласында және Жамбыл облысында Қазақстан Республикасы Президенті Протоколының, Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің және Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметінің қызметкерлеріне көліктік қызмет көрсету.
11. Ресми делегациялардың мүшелері мен бірге жүретін адамдарға медициналық қызмет көрсету.

1. Размещение глав и членов официальных делегаций (по формату 1+3), а также Генерального секретаря ОДКБ и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах города Алматы.
2. Организация чайного стола в аэропорту города Алматы при встрече и проводах делегаций государств-членов ОДКБ и Генерального секретаря ОДКБ.
3. Организация неформального ужина 15 октября 2009 года и неформального обеда 16 октября 2009 года в городе Алматы от имени Президента Республики Казахстан в честь глав государств-членов ОДКБ и сопровождающих лиц.
4. Изготовление печатной продукции.
5. Приобретение подарков и сувениров для глав и членов делегаций государств-членов ОДКБ.
6. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
7. Обеспечить и организовать перелет на вертолетах Глав государств по маршруту город Алматы - полигон "Матыбулак" - город Алматы.
8. Обеспечить и организовать спецпоезд для глав государств и делегаций по маршруту город Алматы - станция "Отар" - город Алматы.
9. Транспортное обслуживание глав государств и членов официальных делегаций (по формату 1+3).
10. Транспортное обслуживание сотрудников Протокола Президента Республики Казахстан, Министерства иностранных дел Республики Казахстан и Службы охраны Президента Республики Казахстан в городе Алматы и Жамбылской области в период с 8 по 17 октября 2009 года.
11. Медицинское обслуживание членов официальных делегаций и сопровождающих лиц.