Астана қаласында Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымының саммитін дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 29 қарашадағы № 151-ө Өкімі
2010 жылғы 1 - 2 желтоқсанда Астана қаласында Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымының жоғары деңгейдегі саммитін (бұдан әрі - саммит) дайындау және өткізу мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі саммитті дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастырушылық іс-шараларды қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша):
1) осы өкімнің 1-қосымшасына сәйкес ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне мынадай:
осы өкімнің 2-қосымшасына сәйкес Біріккен Ұлттар Ұйымы, Еуропалық одақ, Еуропалық комиссия, Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымын (бұдан әрі - ЕҚЫҰ) қатысушы 54 ел - «1+10»;
Сан-Марино Республикасы - «2+10»;
осы өкімнің 3-қосымшасына сәйкес ЕҚЫҰ-ға әріптес 12 ел - «1+5»;
осы екімнің 4-қосымшасына сәйкес ЕҚЫҰ Хатшылығы, ЕҚЫҰ-ның Парламенттік ассамблеясы, ЕҚЫҰ-ның Ұлттық азшылық істері мәселелері жөніндегі Жоғарғы комиссарының офисі, ЕҚЫҰ-ның Демократиялық институттар мен адам құқықтары жөніндегі бюросы, ЕҚЫҰ-ның Бұқаралық ақпарат құралдарының бостандығы мәселелері жөніндегі өкілінің офисі, 69 халықаралық ұйым - «1+3» форматтары бойынша қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастырушылық шараларды қабылдасын;
2) 2010 жылғы 29 қараша - 3 желтоқсан кезеңінде:
осы тармақтың 1) тармақшасының екінші абзацында көрсетілген ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін «1+3» форматы бойынша;
Сан-Марино Республикасы ресми делегациясының басшылары мен мүшелерін «2+3» форматы бойынша;
осы тармақтың 1) тармақшасының төртінші абзацында көрсетілген ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін «1+1» форматы бойынша;
осы тармақтың 1) тармақшасының бесінші абзацында көрсетілген ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерін «1» форматы бойынша;
Қазақстан Республикасының Күзет қызметінің қызметкерлерін қонақ үйлерде, тұрғын үй кешендерінде және резиденцияларда орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) делегациялардың басшылары жұбайларымен келген жағдайда, осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетілген форматтарды делегациялар басшыларының жұбайларын оларға қосуды есепке ала отырып, түзетсін;
4) саммитті өткізуге арналған шығыстарды 2010 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету» және 003 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении саммита Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе в городе Астане
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 ноября 2010 года № 151-р
В целях подготовки и проведения 1 - 2 декабря 2010 года саммита на высшем уровне Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе в городе Астане (далее - саммит):
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению саммита.
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
1) принять организационные меры согласно приложению 1 к настоящему распоряжению по обслуживанию глав и членов официальных делегаций по следующим форматам:
Организация Объединенных Наций, Европейский союз, Европейская комиссия, 54 стран-участниц Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе (далее - ОБСЕ) согласно приложению 2 к настоящему распоряжению - "1+10";
Республика Сан-Марино - "2+10";
12 стран-партнеров ОБСЕ согласно приложению 3 к настоящему распоряжению - "1+5";
Секретариат ОБСЕ, Парламентская ассамблея ОБСЕ, Офис Верховного комиссара по делам национальных меньшинств ОБСЕ, Бюро ОБСЕ по демократическим институтам и правам человека, Офис Представителя ОБСЕ по вопросам свободы средств массовой информации, 69 международных организаций согласно приложению 4 к настоящему распоряжению - "1+3";
2) обеспечить размещение в период 29 ноября - 3 декабря 2010 года в гостиницах, жилых комплексах и резиденциях:
глав и членов официальных делегаций, указанных в абзаце втором подпункта 1) настоящего пункта, по формату "1+3";
глав и членов официальной делегации Республики Сан-Марино по формату "2+3";
глав и членов официальных делегаций, указанных в абзаце четвертом подпункта 1) настоящего пункта, по формату "1+1";
глав и членов официальных делегаций, указанных в абзаце пятом подпункта 1) настоящего пункта, по формату "1";
сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан;
3) в случае прибытия глав делегаций с супругами, форматы, указанные в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, корректировать с учетом дополнительного включения в них супруг (супругов) глав делегаций;
4) обеспечить финансирование расходов на проведение саммита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2010 год по программам 001 "Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов" и 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне".

3. Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі саммитке қатысушылардың Астана қаласының әуежайында, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, осы өкімнің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген делегациялар басшыларының арнайы ұшақтарының ұшып өтуін, Астана, Алматы, Қарағанды қалаларының әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;
2) арнайы ұшақтарға техникалық қызмет көрсетуді, тұрағын және оларға жанармай құюды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі Қазақстан өнер шеберлерінің концертін ұйымдастырсын.
6. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі саммиттің бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуі жөніндегі жұмысты үйлестіруді қамтамасыз етсін.
7. Астана қаласының әкімдігі саммитке қатысушыларды Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастырушылық іс-шараларының орындалуын, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
8. Алматы қаласының және Қарағанды облысының әкімдіктері Алматы және Қарағанды қалаларының әуежайларында шай үстелдерін және гүлмен безендіруді ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
9. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) осы өкімнің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген делегациялар басшыларын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу ресми рәсімдеріне қатыссын.
10. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министрі                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 29 қарашадағы
№ 151-ө өкіміне
1-қосымша
Астана қаласында Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымының саммиті уақытында ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне қызмет корсету жөніндегі ұйымдастырушылық шаралар
1. Астана қаласының әуежайында шай үстелдерін және гүлмен безендіруді ұйымдастыру.
2. Ресми делегациялардың басшылары мен мүшелері үшін тамақтандыруды (кофе-брейктер, шампан бокалы, фуршеттер, аперитивтер), Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми және формалды емес қабылдауларды (таңғы астар, түскі астар, кешкі астар), сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің атынан формалды емес қабылдауларда техникалық үстелдер ұйымдастыру.

3. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность участников саммита в аэропорту города Астаны, в местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специальных самолетов глав делегаций, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящего распоряжения, посадку и вылет в аэропорту городов Астаны, Алматы, Караганды;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специальных самолетов.
5. Министерству культуры Республики Казахстан организовать концерт мастеров искусств Казахстана.
6. Министерству связи и информации Республики Казахстан обеспечить координацию работы по освещению саммита в средствах массовой информации.
7. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам участников саммита в аэропорту города Астаны, а также организацию культурной программы.
8. Акиматам города Алматы и Карагандинской области обеспечить организацию чайных столов и цветочного оформления в аэропортах городов Алматы и Караганды.
9. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях встречи и проводов глав делегаций, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящего распоряжения, в аэропорту города Астаны.
10. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Приложение 1
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 ноября 2010 года № 151-p
Организационные меры по обслуживанию
глав и членов официальных делегаций во время саммита
Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе
в городе Астане
1. Организация чайных столов и цветочного оформления в аэропорту города Астаны.
2. Организация питания (кофе-брейки, бокал шампанского, фуршеты, аперитивы) для глав и членов официальных делегаций, официальных и неформальных приемов (завтраки, обеды, ужины) от имени Президента Республики Казахстан, а также технических столов на неформальных приемах от имени Президента Республики Казахстан.

3. Қазақстан Республикасы Президентінің атынан өткізілетін іс-шараларға баспа өнімін жасау.
4. Ресми делегациялардың басшылары үшін сыйлықтар және кәдесыйлар сатып алу.
5. Қазақстан Республикасы Президентінің атынан ресми және формалды емес іс-шараларды өткізу орындарын гүлмен безендіру, техникалық қамтамасыз ету және ішкі безендіру.
6. Ресми делегациялардың басшыларына және мүшелеріне көліктік қызмет көрсету.
7. Ресми делегациялардың басшыларына және мүшелеріне медициналық қызмет көрсету.
8. Қазақстан Республикасы Президентінің атынан өткізілетін іс-шараларды өткізу орындарында қажетті бұйымдарды, құралдарды және жабдықтауды сатып алуды және/немесе жалға алуды ұйымдастыру.
9. Осы қосымшаның 6-тармағына сәйкес пайдаланылатын көлік құралдарын және «Қараөткел» тұрғын үй кешенін шығыс материалдарымен (сусындар, майлықтар, бір рет пайдаланатын стақандар, аяқ киім үшін спонждар, тұрмыстық химия заттары және тұрмыста қолданылатын басқа да заттар), оның ішінде гүлмен безендірумен қамтамасыз ету.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 29 қарашадағы
№ 151-ө өкіміне
2-қосымша
Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымына қатысушы елдер
1. Албания Республикасы
2. Америка Құрама Штаттары
3. Андорра Князьдігі
4. Армения Республикасы
5. Австрия Республикасы
6. Әзірбайжан Республикасы
7. Беларусь Республикасы
8. Бельгия Корольдігі
9. Болгария Республикасы
10. Босния және Герцеговина
11. Бұрынғы Югославия Республикасы Македония
12. Ватикан
13. Венгрия Республикасы
14. Германия Федеративтік Республикасы
15. Грекия Республикасы
16. Грузия
17. Дания Корольдігі
18. Ирландия
19. Исландия Республикасы
20. Испания Корольдігі
21. Италия Республикасы
22. Канада
23. Кипр Республикасы
24. Қырғыз Республикасы
25. Латвия Республикасы
26. Литва Республикасы
27. Лихтенштейн Князьдігі
28. Люксембург Ұлы Герцогтігі
29. Мальта Республикасы
30. Монако Князьдігі
31. Молдова Республикасы
32. Нидерланды Корольдігі
33. Норвегия Корольдігі
34. Өзбекстан Республикасы
35. Польша Республикасы
36. Португалия Республикасы
37. Ресей Федерациясы
38. Румыния
39. Сербия Республикасы
40. Словакия Республикасы
41. Словения Республикасы
42. Тәжікстан Республикасы
43. Түрік Республикасы
44. Түрікменстан
45. Украина
46. Ұлыбритания мен Солтүстік Ирландия Біріккен Корольдігі
47. Финляндия Республикасы
48. Франция Республикасы
49. Хорватия Республикасы
50. Черногория
51. Чехия Республикасы
52. Швейцария Конфедерациясы
53. Швеция Корольдігі
54. Эстония Республикасы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 29 қарашадағы
№ 151-ө өкіміне
3-қосымша
Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымының серіктес елдері
Ынтымақтастық жөніндегі Жерорта теңізіндегі серіктестер:

3. Изготовление печатной продукции на мероприятия от имени Президента Республики Казахстан.
4. Приобретение подарков и сувениров для глав официальных делегаций.
5. Цветочное оформление, техническое обеспечение и внутреннее оформление помещений в местах проведения официальных и неформальных мероприятий от имени Президента Республики Казахстан.
6. Транспортное обслуживание глав и членов официальных делегаций.
7. Медицинское обслуживание глав и членов официальных делегаций.
8. Организация закупа, и/или аренды необходимой продукции, инвентаря и оборудования в местах проведения мероприятий от имени Президента Республики Казахстан.
9. Обеспечение автотранспортных средств, используемых согласно пункту 6 настоящего приложения, и жилого комплекса "Караоткел" расходным материалом (напитки, салфетки, стаканы одноразовые, спонжики для обуви, бытовая химия и другие предметы бытового использования), в том числе цветочным оформлением.
Приложение 2
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 ноября 2010 года № 151-p
Страны-участницы
Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе
1. Азербайджанская Республика
2. Босния и Герцеговина
3. Бывшая Югославская Республика Македония
4. Ватикан
5. Венгерская Республика
6. Герцогство Люксембург
7. Греческая Республика
8. Грузия
9. Ирландия
10. Итальянская Республика
11. Канада
12. Княжество Андорра
13. Княжество Лихтенштейн
14. Княжество Монако
15. Королевство Бельгия
16. Королевство Дания
17. Королевство Испания
18. Королевство Нидерландов
19. Королевство Норвегия
20. Королевство Швеция
21. Кыргызская Республика
22. Латвийская Республика
23. Литовская Республика
24. Республика Австрия
25. Республика Албания
26. Республика Армения
27. Республика Беларусь
28. Республика Болгария
29. Республика Исландия
30. Республика Кипр
31. Республика Мальта
32. Республика Молдова
33. Республика Польша
34. Республика Сербия
35. Республика Словения
36. Республика Таджикистан
37. Республика Узбекистан
38. Республика Хорватия
39. Португальская Республика
40. Российская Федерация
41. Румыния
42. Словацкая Республика
43. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
44. Соединенные Штаты Америки
45. Турецкая Республика
46. Туркменистан
47. Украина
48. Федеративная Республика Германия
49. Финляндская Республика
50. Французская Республика
51. Черногория
52. Чешская Республика
53. Швейцарская Конфедерация
54. Эстонская Республика
Приложение 3
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 ноября 2010 года № 151-р
Страны-партнеры
Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе
Средиземноморские партнеры по сотрудничеству

1. Алжир Халық Демократиялық Республикасы
2. Египет Араб Республикасы
3. Израиль Мемлекеті
4. Иордания Хашимит Корольдігі
5. Марокко Корольдігі
6. Тунис Республикасы Ынтымақтастық жөніндегі Азиядағы серіктестер
7. Австралия
8. Ауғанстан Ислам Республикасы
9. Жапония
10. Корея Республикасы
11. Монғолия
12. Тайланд Корольдігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 29 қарашадағы
№ 151-ө өкіміне
4-қосымша
Астана қаласында Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық ұйымының саммитіне қатысатын халықаралық ұйымдар
1. Адриатикалық-Ионикалық бастама
2. Азиядағы өзара іс-қимыл және сенім шаралары жөніндегі кеңес
3. Азия Даму Банкі
4. Азия және Тынық мұхиты үшін Біріккен Ұлттар Ұйымының экономикалық және әлеуметтік комиссиясы
5. Аз дамыған елдер, теңізге шығу мүмкіндігі жоқ дамушы елдер мен дамушы кіші арал мемлекеттері жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымының Жоғары өкілінің басқармасы
6. Америка мемлекеттерінің ұйымы
7. Араб мемлекеттерінің лигасы
8. Аралды құтқару жөніндегі халықаралық қор
9. Атом энергиясы жөніндегі халықаралық агенттік
10. Африка Одағы
11. Баренц теңізі және Еуро-арктикалық өңірі мемлекеттерінің кеңесі
12. Балтық теңізі мемлекеттерінің кеңесі
13. Біріккен Ұлттар Ұйымының Адам құқықтары жөніндегі Жоғарғы комиссарының басқармасы
14. Біріккен Ұлттар Ұйымының Әйелдердің мүдделерін дамыту қоры
15. Біріккен Ұлттар Ұйымының Балалар қоры
16. Біріккен Ұлттар Ұйымының Босқындар істері жөніндегі Жоғарғы комиссарының басқармасы
17. Біріккен Ұлттар Ұйымының білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі ұйымы
18. Біріккен Ұлттар Ұйымының Даму бағдарламасы
19. Біріккен Ұлттар Ұйымының есірткі және қылмыстылық жөніндегі басқармасы
20. Біріккен Ұлттар Ұйымының Еуропалық экономикалық комиссиясы
21. Біріккен Ұлттар Ұйымының Өркениеттер альянсы
22. Біріккен Ұлттар Ұйымының Сауда және даму жөніндегі конференциясы
23. Бұрынғы Югославия бойынша Халықаралық қылмыстық трибунал
24. Демократия және экономикалық даму ұйымы - ГУАМ
25. Демократиялар қоғамдастығы
26. Дүниежүзілік банк
27. Дүниежүзілік кеден ұйымы
28. Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының заңсыз айналымына қарсы күрес жөніндегі Орта Азиялық өңірлік ақпараттық-үйлестіруші орталық
29. Еуразиялық экономикалық қоғамдастық
30. Еуропалық Инвестициялық банкі
31. Еуропалық Қайта Құру және Даму банкі
32. Еуропа кеңесі
33. Еуропол
34. Жерорта теңіз одағы
35. Ислам конференциясы ұйымы
36. Көші-қон жөніндегі халықаралық ұйым
37. Қара теңіз экономикалық ынтымақтастық ұйымы
38. Қаржылық іс-шаралар жөніндегі мақсатты топ
39. Біріккен Ұлттар Ұйымының Қарусыздану мәселелерін зерттеу жөніндегі институты

1. Алжирская Народная Демократическая Республика
2. Арабская Республика Египет
3. Государство Израиль
4. Иорданское Хашимитское Королевство
5. Королевство Марокко
6. Тунисская Республика
Азиатские партнеры по сотрудничеству
7. Австралия
8. Исламская Республика Афганистан
9. Королевство Таиланд
10. Монголия
11. Республика Корея
12. Япония
Приложение 4
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 ноября 2010 года № 151-р
Международные организации, участвующие в саммите
Организации по безопасности и сотрудничеству в Европе
в городе Астане
1. Адриатическо-Ионическая инициатива
2. Азиатский Банк развития
3. Альянс цивилизаций Организации Объединенных наций
4. Ассоциация государств Юго-Восточной Азии (далее - АСЕАН)
5. Африканский союз
6. Всемирная таможенная организация
7. Всемирный банк
8. Движение неприсоединения
9. Детский Фонд Организации Объединенных Наций
10. Евразийское экономическое сообщество
11. Европейская экономическая комиссия Организации Объединенных Наций
12. Европейский Банк Реконструкции и Развития
13. Европейский инвестиционный банк
14. Европол
15. Инициатива по сотрудничеству в Юго-Восточной Европе
16. Институт Организации Объединенных Наций по исследованию проблем
разоружения
17. Конференция Организации Объединенных Наций по торговле и развитию
18. Лига арабских государств
19. Международная организация по миграции
20. Международная организация труда
21. Международная организация уголовной полиции
22. Международная организация франкоязычных стран
23. Международное агентство по атомной энергии
24. Международное энергетическое агентство
25. Международный Валютный Фонд
26. Международный Комитет Красного Креста
27. Международный уголовный суд
28. Международный уголовный трибунал по бывшей Югославии
29. Международный фонд спасения Арала
30. Организация американских государств
31. Организация Договора о коллективной безопасности
32. Организация за демократию и экономическое развитие - ГУАМ
33. Организация Исламская конференция
34. Организация Объединенных наций по вопросам образования, науки и
культуры
35. Организация по запрещению химического оружия
36. Организация Североатлантического договора
37. Организация черноморского экономического сотрудничества
38. Организация экономического сотрудничества
39. Организация экономического сотрудничества и развития

40. Қоршаған орта бойынша демократия және экономикалық даму ұйымының бағдарламасы
41. Қосылмау қозғалысы
42. Оңтүстік Шығыс Азия мемлекеттерінің қауымдастығы (бұдан әрі - ОШАМҚ)
43. Оңтүстік Шығыс Еуропадағы ынтымақтастық жөніндегі бастама
44. Оңтүстік Шығыс Еуропадағы ынтымақтастық үдерісі
45. ОШАМҚ өңірлік форумы
46. Орталық Азиядағы превентивті дипломатия жөніндегі Біріккен Ұлттар Ұйымының өңірлік орталығы
47. Орталық Еуропа бастамасы
48. Португалтілді елдердің достастығы
49. Солтүстік Атлантикалық шарт ұйымы
50. Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығы
51. Түркітілдес мемлекеттердің Парламенттік ассамблеясы
52. Түркітілдес мемлекеттердің ынтымақтастық кеңесі
53. Ұжымдық қауіпсіздік туралы шарт ұйымы
54. Ұлттар достастығы
55. Франкотілді елдердің халықаралық ұйымы
56. Халықаралық валюта қоры
57. Халықаралық еңбек ұйымы
58. Халықаралық Қызыл крест комитеті
59. Халықаралық қылмыстық полипия ұйымы
60. Халықаралық қылмыстық сот
61. Халықаралық энергетика агенттігі
62. Химиялық қаруға тыйым салу жөніндегі ұйым
63. Шанхай ынтымақтастық ұйымы
64. Экономикалық даму кеңесі
65. Экономикалық ынтымақтастық және даму ұйымы
66. Экономикалық ынтымақтастық ұйымы
67. Энергетикалық хартия хатшылығы
68. Ядролық сынақтарға жаппай тыйым салу туралы шарт ұйымының Дайындық комиссиясы

40. Парламентская ассамблея тюркоязычных государств
41. Подготовительная комиссия Организации по Договору о всеобъемлющем
запрещении ядерных испытаний
42. Программа Организации за демократию и экономическое развитие по
окружающей среде
43. Программа развития Организации Объединенных наций
44. Процесс сотрудничества в Юго-Восточной Европе
45. Региональный форум АСЕАН
46. Региональный центр Организации Объединенных наций по
превентивной дипломатии в Центральной Азии
47. Секретариат Энергетической хартии
48. Совет государств Балтийского моря
49. Совет государств Баренцева моря и евроарктического региона
50. Совет Европы
51. Совет сотрудничества тюркоязычных государств
52. Совет экономического развития
53. Совещание по взаимодействию и мерам доверия в Азии
54. Содружество наций
55. Содружество Независимых Государств
56. Содружество португалоязычных стран
57. Сообщество демократий
58. Союз для Средиземноморья
59. Управление Верховного комиссара Организации Объединенных наций
по делам беженцев
60. Управление Верховного комиссара Организации Объединенных наций
по правам человека
61. Управление высокого представителя Организации
Объединенных наций по наименее развитым странам, развивающимся
странам, не имеющим выхода к морю, и малым островным
развивающимся государствам
62. Управление Организации Объединенных Наций по наркотикам и
преступности
63. Фонд Организации Объединенных Наций для развития в интересах
женщин
64. Целевая группа по финансовым мероприятиям
65. Центрально-азиатский региональный информационно-координационный
центр по борьбе с незаконным оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и их прекурсоров
66. Центрально-европейская инициатива
67. Шанхайская организация сотрудничества
68. Экономическая и социальная комиссия Организации Объединенных
Наций для Азии и Тихого океана