"Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2009 жылғы 8 желтоқсандағы және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2010 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 20 ақпандағы № 31-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 8 желтоқсандағы және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 20 ақпандағы
№ 31-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының Кеден кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2009 жылғы 8 желтоқсандағы және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне кеден ісі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2010 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік  құқықтық актілердің тізбесі
Р/с № Нормативтік құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1.
Ветеринария және өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті мемлекеттік органның өсімдіктер карантині бойынша мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторларды және мемлекеттік инспекторларды кеден органдарына іссапарға жіберу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ЭБЖМ, АШМ
2010 жылғы ақпан
2.
«Тауарлардың кедендік құнын айқындаудың резервтік әдісін қолдану кезінде пайдаланылатын ақпараттық анықтамалық туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 8 тамыздағы № 794 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2010 жылғы ақпан
3.
Кедендік құнды айқындау әдістерін қолданудың ерекшеліктері туралы нұсқаулықты бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2010 жылғы ақпан
4.
«Тауарларды кедендік бақылаумен өткізу туралы» Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 12 мамырдағы № 197 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
Қаржымині
2010 жылғы ақпан
5.
«Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2007 жылғы 14 желтоқсандағы № 462 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Бұйрық
Қаржымині
2010 жылғы ақпан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в Таможенный кодекс Республики Казахстан" и от 6 января 2010 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного дела"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 20 февраля 2010 года № 31-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года "О внесении изменений и дополнений в Таможенный кодекс Республики Казахстан" и от 6 января 2010 года  "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам таможенного дела"(далее - перечень).
2. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 20 февраля 2010 года № 31-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации законов Республики Казахстан от 8 декабря 2009 года
"О внесении изменений и дополнений в Таможенный кодекс
Республики Казахстан" и от 6 января 2010 года "О внесении
изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам таможенного дела"
п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении
порядка
прикомандирования
государственных
ветеринарно-
санитарных
инспекторов и
государственных
инспекторов по
карантину растений
уполномоченного
государственного
органа в области
ветеринарии и
карантину растений в
таможенные органы
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МЭБП,
МСХ
Февраль
2010 год
2.
О признании
утратившим силу
постановления
Правительства
Республики Казахстан
от 8 августа 2003
года № 794 "Об
информационных
справочниках,
используемых при
применении резервного
метода определения
таможенной стоимости
товаров"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Февраль
2010 год
3.
Об утверждении
Инструкции об
особенностях
применения методов
определения
таможенной стоимости
Приказ
МФ
Февраль
2010 год
4.
О внесении изменений
и дополнений в приказ
Председателя
Агентства таможенного
контроля Республики
Казахстан от 12 мая
2003 года № 197 "О
перемещении товаров
под таможенным
контролем"
Приказ
МФ
Февраль
2010 год
5.
О внесении изменения
в приказ и.о.
Министра финансов
Республики Казахстан
от 14 декабря 2007
года № 462 "Об
утверждении
Инструкции по
таможенному
оформлению товаров и
транспортных средств,
перемещаемых через
таможенную границу
Республики Казахстан"
Приказ
МФ
Февраль
2010 год
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МФ   - Министерство финансов Республики Казахстан
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МСХ  - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан