2010 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2010 жылғы 19 мамырдағы № 70-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған 2010 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы бекітілсін.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі, Ақмола, Батыс Қазақстан, Қарағанды облыстарының және Астана, Алматы қалаларының әкімдері спорт түрлерінен тиісті қоғамдық бірлестіктермен келісім бойынша 2010 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды (бұдан әрі - жарыстар) дайындауды және өткізуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Байланыс және ақпарат министрлігі жарыстардың өткізілу барысын бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жария етуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі республика қалаларында қоғамдық тәртіпті қорғауды, ресми адамдар мен жарыстарға қатысушылар тұратын және жарыстар өтетін жерлерде олардың қауіпсіздігін сақтауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі жарыстарға қатысушыларға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етуде жәрдем көрсетсін.
6. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі ұйымдастырушы ұсынған жарысқа қатысушылардың шығу графигіне сәйкес жарыстарға қатысушылардың темір жол және әуе көлігімен жол жүруі үшін орындарды броньдауды қамтамасыз етуде жәрдем көрсетсін.
7. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына жіберілетін жарыстарға қатысушы шетелдік азаматтарға визалық қолдау көрсетсін және визалар беруді жүргізсін.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Қазақстан Республикасының кеден заңнамасына сәйкес спорттық жабдықтар мен мүкәммалды кедендік ресімдеуді қамтамасыз етсін.
9. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Туризм  және спорт министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 19 мамырдағы
№ 70-ө өкімімен
бекітілген
2010 жылы Қазақстан Республикасында республикалық жәнехалықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы
Досмұхамбетов            - Қазақстан Республикасының Туризм және
Темірхан Мыңайдарұлы       спорт министрі, төраға
Қанағатов                - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
Елсияр Баймұхамедұлы       министрлігі Спорт комитетінің төрағасы,
төрағаның орынбасары
Әубәкіров                - Қазақстан Республикасының Ішкі істер
Амантай Акрамұлы           вице-министрі
Бектұров                 - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы             коммуникация вице-министрі
Жошыбаев                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Рәпіл Сейітханұлы          министрлігінің жауапты хатшысы
Оразов                   - Қазақстан Республикасының Байланыс және
Нұрай Нұрғожаұлы           ақпарат вице-министрі
Шолпанқұлов              - Қазақстан Республикасының Қаржы
Берік Шолпанқұлұлы         вице-министрі
Қайырбекова              - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Салидат Зекенқызы          вице-министрі
Ахметов                  - Қарағанды облысының әкімі
Серік Нығметұлы
Есімов                   - Алматы қаласының әкімі
Ахметжан Смағұлұлы
Ізмұхамбетов             - Батыс Қазақстан облысының әкімі
Бақтықожа Салахатдинұлы
Дьяченко                 - Ақмола облысының әкімі
Сергей Александрович
Тасмағамбетов            - Астана қаласының әкімі
Иманғали Нұрғалиұлы
Досымбетов               - Қазақстан Республикасы Ұлттық олимпиада
Тимур Камалұлы             комитетінің бас хатшысы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2010 жылғы 19 мамырдағы
№ 70-ө-өкіміне
қосымша
2010 жылы Қазақстан Республикасында өткізілетін республикалық және халықаралық жарыстардың
тізбесі
Р/с
Іс-шараның атауы Өткізілу мерзімі Өткізу орны Өткізу үшін жауаптылар

Об организационных мероприятиях по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2010 году в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 мая 2010 года № 70-р
1. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2010 году в Республике Казахстан.
2. Министерству туризма и спорта Республики Казахстан, акимам Акмолинской, Западно-Казахстанской, Карагандинской областей и городов Астаны, Алматы по согласованию с соответствующими общественными объединениями по видам спорта обеспечить подготовку и проведение республиканских и международных соревнований в 2010 году в Республике Казахстан (далее - соревнования) согласно приложению.
3. Министерству связи и информации Республики Казахстан обеспечить широкое освещение в средствах массовой информации хода проведения соревнований.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить в городах республики охрану общественного порядка, безопасность официальных лиц и участников соревнований в местах их проживания и проведения соревнований.
5. Министерству здравоохранения Республики Казахстан оказать содействие в обеспечении участников соревнований медицинским обслуживанием.
6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан оказать содействие в обеспечении бронирования мест для проезда участников соревнований на железнодорожном и воздушном транспорте в соответствии с представленным организатором графиком выезда участников соревнований.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан оказать визовую поддержку и произвести выдачу виз иностранным гражданам-участникам соревнований, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Министерства туризма и спорта Республики Казахстан.
8. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить таможенное оформление спортивного оборудования и инвентаря в соответствии с таможенным законодательством Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство туризма и спорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 мая 2010 года № 70-р
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
республиканских и международных соревнований
в 2010 году в Республике Казахстан
Досмухамбетов               - Министр туризма и спорта
Темирхан Мынайдарович         Республики Казахстан, председатель
Канагатов                   - председатель Комитета по спорту
Ельсияр Баймухамедович        Министерства туризма и спорта
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Аубакиров                   - вице-министр внутренних дел
Амантай Акрамович             Республики Казахстан
Бектуров                    - вице-министр транспорта и
Азат Габбасович               коммуникаций Республики Казахстан
Жошыбаев                    - ответственный секретарь
Рапиль Сейтханович            Министерства иностранных дел Республики
Казахстан
Уразов                      - вице-министр связи и информации
Нурай Нургожаевич             Республики Казахстан
Шолпанкулов                 - вице-министр финансов
Берик Шолпанкулович           Республики Казахстан
Каирбекова                  - вице-министр здравоохранения
Салидат Зекеновна             Республики Казахстан
Ахметов                     - аким Карагандинской области
Серик Ныгметулы
Есимов                      - аким города Алматы
Ахметжан Смагулович
Измухамбетов                - аким Западно-Казахстанской области
Бактыкожа Салахатдинович
Дьяченко                    - аким Акмолинской области
Сергей Александрович
Тасмагамбетов               - аким города Астаны
Имангали Нургалиевич
Досымбетов                  - генеральный секретарь Национального
Тимур Камалович               Олимпийского комитета Республики
Казахстан (по согласованию)
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 мая 2010 года № 70-р
Перечень
республиканских и международных соревнований,
проводимых в 2010 году в Республике Казахстан
п/п
Наименование
мероприятия
Сроки
проведения
Место
проведения
Ответственные
за проведение

1 2 3 4 5
1.
Муай-тайдан «Қазақстан Республикасы Президентінің кубогы» халықаралық турнирі
Наурыз
Алматы қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Муай-тай федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
2.
Халықаралық қол добы федерациясының ауыспалы жүлдесі
Наурыз
Алматы қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Қол добы федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
3.
Бокстан Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә Назарбаевтың кубогы үшін халықаралық турнир
Маусым - шілде
Астана қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Әуесқой бокс федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
4.
Таеквондо спортынан Азия чемпионаты
Мамыр
Астана қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Таеквондо федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
5.
Бокстан әйелдер арасында Азия чемпионаты
Мамыр - маусым
Астана қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Әуесқой бокс федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
6.
«Ғ. Қосанов мемориалы» жеңіл атлетикадан XX Халықаралық жарыс
5-6 маусым
Алматы қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Жеңіл атлетика федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
7.
Триатлоннан жастар арасындағы Азия кубогы мен чемпионаты
23-27 маусым
Ақмола облысы, Бурабай
ТСМ, Ақмола облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Триатлон федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
8.
Тоғызқұмалақтан әлем чемпионаты
1-7 шілде
Астана қаласы
ТСМ, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Тоғызқұмалақ федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
9.
Триатлоннан Азия кубогы
14-18 шілде
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы
ТСМ, Ақмола облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Триатлон федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
10.
Грек-рим күресінен «Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың кубогы» халықаралық турнирі
Шілде
Қарағанды облысы, Қарағанды қаласы
ТСМ, Қарағанды облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Күрес федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
11.
Қазақстан Республикасы Президентінің жүлдесі үшін 4-ші халық ойындары
Шілде
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы
ТСМ, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
12.
Спорттық акробатикадан Азия чемпионаты
Шілде
Алматы қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Спорттық акробатика федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
13.
Қазақстан Республикасы Президентінің жүлделері үшін самбодан әлем кубогы
Шілде - тамыз
Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы
ТСМ, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Самбо федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
14.
Волейболдан Қазақстан Республикасы Президентінің кубогы үшін халықаралық турнир
Тамыз
Алматы қаласы
ТСМ, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Волейбол федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
15.
Стендтік және практикалық атудан Азия чемпионаты
17-26 қыркүйек
Алматы қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Стенд және практикалық ату федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
16.
Қазақстан Республикасы Президентінің жүлдесі үшін дзюдодан лицензиялық әлем кубогы
25-26 қыркүйек
Алматы қаласы
ТСМ, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Дзюдо федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
17.
Қазақ күресінен әлем чемпионаты
Қазан
Астана қаласы
ТСМ, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Қазақ-күресі федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
18.
Теннистен Қазақстан Республикасы Президентінің кубогы үшін Челленджер сериясының АТР халықаралық турнирі
Қараша
Астана қаласы
ТСМ, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Теннис федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ТСМ - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігі
ҚБ - қоғамдық бірлестік

1 2 3 4 5
1.
Международный
турнир по муай-тай
"Кубок Президента
Республики
Казахстан"
Март
г. Алматы
МТС, акимат города
Алматы, ОО "Федерация
муай-тай" Республики
Казахстан (по
согласованию)
2.
Переходящий трофей
международной
федерации гандбола
Март
г. Алматы
МТС, акимат города
Алматы, ОО "Федерация
гандбола" Республики
Казахстан (по
согласованию)
3.
Международный
турнир по боксу на
Кубок Президента
Республики
Казахстан
Назарбаева Н.А
Июнь - июль
г. Астана
МТС, акимат города
Астаны, ОО "Федерация
любительского бокса"
Республики Казахстан
(по согласованию)
4.
Чемпионат Азии по
таеквондо
Май
г. Астана
МТС, акимат города
Астаны, ОО "Федерация
таеквондо" Республики
Казахстан (по
согласованию)
5.
Чемпионат Азии по
боксу среди женщин
Май - июнь
г. Астана
МТС, акимат города
Астаны, ОО "Федерация
любительского бокса"
Республики Казахстан
(по согласованию)
6.
XX международные
соревнования по
легкой атлетике
"Мемориал Г.
Косанова"
5-6 июня
г. Алматы
МТС, акимат города
Алматы, ОО
"Федерация легкой
атлетики" Республики
Казахстан (по
согласованию)
7.
Кубок и чемпионат
Азии среди
молодежи по
триатлону
23 - 27
июня
п. Боровое,
Акмолинская
область
МТС, акимат
Акмолинской области,
ОО "Федерация
триатлона" Республики
Казахстан (по
согласованию)
8.
Чемпионат Мира по
тогызкумалаку
1 - 7 июля
г. Астана
МТС, акимат города
Астаны, ОО "Федерация
тоғызкұмалақ"
Республики Казахстан
(по согласованию)
9.
Кубок Азии по
триатлону
14-18 июля
г. Кокшетау,
Акмолинская
область
МТС, акимат
Акмолинской области,
ОО "Федерация
триатлона" Республики
Казахстан (по
согласованию)
10.
Международный
турнир по греко -
римской борьбе на
Кубок Президента
Республики
Казахстан
Назарбаева Н.А
Июль
г.
Караганда,
Караган-
динская
область
МТС, акимат
Карагандинской
области, ОО
"Федерация борьбы"
Республики Казахстан
(по согласованию)
11.
4-ые народные игры
на призы
Президента
Республики
Казахстан
Июль
г. Уральск,
Западно-
Казахстан-
ская область
МТС, акимат
Западно-Казахстанской
области
12.
Чемпионат Азии по
спортивной
акробатике
Июль
г. Алматы
МТС, акимат города
Алматы, ОО "Федерация
спортивной
акробатики"
Республики Казахстан
(по согласованию)
13.
Кубок мира по
самбо на призы
Президента
Республики
Казахстан
Июль -
август
г. Уральск
Западно-
Казахстан-
ская область
МТС, акимат
Западно-Казахстанской
области, ОО
"Федерация самбо"
Республики Казахстан
(по согласованию)
14.
Международный
турнир по
волейболу на кубок
Президента
Республики
Казахстан
Август
г. Алматы
МТС, акимат города
Алматы, ОО "Федерация
волейбола" Республики
Казахстан (по
согласованию)
15.
Чемпионат Азии по
стендовой и
практической
стрельбе
17-26
сентября
г. Алматы
МТС, акимат города
Алматы, ОО "Федерация
стендовой и
практической
стрельбы" Республики
Казахстан (по
согласованию)
16.
Лицензионный кубок
мира по дзюдо на
призы Президента
Республики
Казахстан
25-26
сентября
г. Алматы
МТС, акимат города
Алматы, ОО "Федерация
дзюдо" Республики
Казахстан (по
согласованию)
17.
Чемпионат Мира по
қазақ-күpeci
Октябрь
г. Астана
МТС, акимат города
Астаны, ОО "Федерация
қазақ-күpeci"
Республики Казахстан
(по согласованию)
18.
Международный
турнир АТР серии
Челленджер на
Кубок Президента
Республики
Казахстан по
теннису
Ноябрь
г. Астана
МТС, акимат города
Астаны, ОО "Федерация
тенниса" Республики
Казахстан (по
согласованию)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан ОО - общественное объединение