"Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2011 жылғы 26 тамыздағы № 113-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                           К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2011 жылғы 26 тамыздағы
№ 113-ө өкiмiмен
бекiтiлген
«Мұнай өнiмдерiнiң жекелеген түрлерiн өндiрудi және олардың
айналымын мемлекеттiк реттеу туралы» Қазақстан Республикасының

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 августа 2011 года № 113-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года «О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов» (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Правительства Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 26 августа 2011 года № 113-р
Перечень
нормативных правовых актов Республики Казахстан, принятие
которых необходимо в целях реализации Закона Республики

2011 жылғы 20 шілдедегі Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы
қажет нормативтік құқықтық актілердің
тізбесі
Р/с №
Нормативтiк құқықтық актiнiң атауы
Актiнiң нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттiк орган
Орындалу мерзiмдерi
1
2
3
4
5
1.
Мұнай өнімдерінің көтерме жеткізушілерін аккредиттеуді жүргізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
МГМ
2011 жылғы тамыз
2.
Инвестициялық бағдарламаларды әзірлеу, келісу және бекіту, сондай-ақ оларды іске асыру туралы есепті ұсыну қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
МГМ (жинақтау), ТМРА
2011 жылғы тамыз
3.
Шикі мұнайға және (немесе) газ конденсатына, және мұнай өнімдеріне нарықтық баға туралы ресми танылған ақпарат көздерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
МГМ (жинақтау), Қаржымині, ТМРА
2011 жылғы тамыз
4.
Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерін бөлшек саудада сатуға арналған шекті бағаны анықтау қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
ТМРА (жинақтау) МГМ
2011 жылғы тамыз
5.
Бағаларына мемлекеттік реттеу белгіленген мұнай өнімдерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
МГМ (жинақтау) АШМ, ИЖТМ, ТМРА, БҚА, ККМ
2011 жылғы тамыз
6.
Дербес сәйкестендіруші код-нөмірлерді беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Қаржымині (жинақтау), МГМ
2011 жылғы тамыз
7.
Мұнай өнімдерінің айналымы бойынша декларацияларды ұсыну және жасау қағидасын, нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Қаржымині (жинақтау), ККМ
2011 жылғы тамыз
8.
Ілеспе жүкқұжаттарын ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Қаржымині
2011 жылғы тамыз
9.
Мұнай өнімдерін өндіру және сату мониторингін жүзеге асыру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
МГМ (жинақтау), АШМ, БҚА
2011 жылғы тамыз
10.
Шикі мұнайды және (немесе) газ конденсатын өңдеуге мұнай жеткізушілердің қол жеткізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
МГМ (жинақтау), БҚА
2011 жылғы тамыз
11.
Автомайқұю станциясында мұнай өнімдерінің қозғалысын есепке алу журналының нысандары мен оны жүргізу қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қаулысы
Қаржымині
2011 жылғы тамыз
12.
Бекітуге арналған мәліметтерді қамтитын өндіру паспортының нысандарын бекіту туралы
Бұйрық
МГМ
2011 жылғы тамыз
13.
Мұнай өнiмдерiн өндiру мен айналымы жөніндегі бірыңғай дерекқорды қалыптастыру және жүргізу қағидасын бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині (жинақтау), ИЖТМ, МГМ, ККМ, АШМ, ТМРА
2011 жылғы тамыз
14.
Хабарламалардың нысандарын бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2011 жылғы тамыз
15.
Дербес сәйкестендірілген код-нөмірлерді беру қағидасын бекіту туралы
Бұйрық
Қаржымині
2011 жылғы тамыз
16.
Мұнай өнiмдерiн өндiру саласындағы жеке кәсіпкерлік бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы
Бiрлескен бұйрық
МГМ, ЭДСМ
2011 жылғы тамыз
17.
Мұнай өнiмдерiн өндiру саласындағы жеке кәсіпкерлік  бойынша тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Бiрлескен бұйрық
МГМ, ЭДСМ
2011 жылғы тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлiгi
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi
БҚА - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі

Казахстан от 20 июля 2011 года «О государственном регулировании
производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов»
п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган, ответственный
за исполнение
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил
проведения аккредитации
оптовых поставщиков
нефтепродуктов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНГ
Август
2011 года
2.
Об утверждении Правил
разработки, утверждения и
согласования
инвестиционных программ,
а также представления
отчетности об их
реализации
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНГ (созыв), АРЕМ
Август
2011 года
3.
Об утверждении Перечня
официально признанных
источников информации о
рыночных ценах на сырую
нефть и (или) газовый
конденсат, и
нефтепродукты
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНГ (созыв), МФ, АРЕМ
Август
2011 года
4.
Об утверждении Правил
определения предельной
цены на розничную
реализацию
нефтепродуктов, на
которые установлено
государственное
регулирование цен
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АРЕМ (созыв), МНГ
Август
2011 года
5.
Об утверждении перечня
нефтепродуктов, на
которые устанавливается
государственное
регулирование цен
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНГ (созыв), МСХ,
МИНТ, АРЕМ, АЗК, МТК
Август
2011 года
6.
Об утверждении Правил
присвоения персональных
идентификационных
номеров-кодов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МНГ
Август
2011 года
7.
Об утверждении форм,
Правил представления и
составления деклараций по
обороту нефтепродуктов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ (созыв), МТК
Август
2011 года
8.
Об утверждении Правил
оформления, получения,
выдачи, учета, хранения и
представления
сопроводительных
накладных
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Август
2011 года
9.
Об утверждении Правил
осуществления мониторинга
производства и реализации
нефтепродуктов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНГ (созыв), МСХ, АЗК
Август
2011 года
10.
Об утверждении Правил
доступа поставщиков нефти
к переработке сырой нефти
и (или) газового
конденсата
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МНГ (созыв), АЗК
Август
2011 года
11.
Об утверждении формы и
правил ведения журнала
учета движения
нефтепродуктов на
автозаправочной станции
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ
Август
2011 года
12.
Об утверждении формы
паспорта производства,
включающую сведения для
его утверждения
Приказ
МНГ
Август
2011 года
13.
Об утверждении Правил
формирования и ведения
единой базы данных по
производству и обороту
нефтепродуктов
Приказ
МФ (созыв), МИНТ,
МНГ, МТК, МСХ, АРЕМ
Август
2011 года
14.
Об утверждении форм
уведомлений
Приказ
МФ
Август
2011 года
15.
Об утверждении перечня
персональных
идентификационных
номеров-кодов
Приказ
МФ
Август
2011 года
16.
Об утверждении критериев
оценки степени риска в
сфере частного
предпринимательства в
области производства
нефтепродуктов
Совместный приказ
МНГ, МЭРТ
Август
2011 года
17.
Об утверждении формы
проверочных листов в
сфере частного
предпринимательства в
области производства
нефтепродуктов
Совместный приказ
МНГ, МЭРТ
Август
2011 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникации Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЭРТ – Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий