Орталық және жергілікті атқарушы органдар мен "БОТА" қоғамдық қорының бірлескен іс-қимылының 2012 – 2013 жылдарға арналған жоспарын мақұлдау туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 1 ақпандағы № 20-ө Өкімі
Ана мен баланың өмір сүру және әлеуметтік қорғалу деңгейін арттыру, табысы аз отбасыларын қосымша әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жағдай жасау және Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын әлеуметтік-экономикалық қолдау саласындағы мемлекеттік органдардың «БОТА» қоғамдық қорымен өзара іс-қимылын іске асыру жөніндегі қызметін үйлестіруді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған қаржыландырылуы «БОТА» қоғамдық қорының қаражаты есебінен жүзеге асырылатын Орталық және жергілікті атқарушы органдар мен «БОТА» қоғамдық қорының бірлескен іс-қимылының 2012 – 2013 жылдарға арналған жоспары (бұдан әрі – Жоспар) мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергілікті атқарушы органдары:
1) Жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 20-күніне дейін Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 1 ақпандағы
№ 20-ө өкімімен
мақұлданған
Орталық және жергілікті атқарушы органдар мен «БОТА» қоғамдық
қорының бірлескен іс-қимылының 2012 - 2013 жылдарға арналған
жоспары
Р/с
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
«БОТА» ҚҚ бағдарламалары туралы толық ақпаратты ұсыну
Үкіметке ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 20-күніне дейін
Әділетмині, «БОТА» ҚҚ
2
Кедейлікті төмендетуге, жұмыспен қамтуды арттыруға, атаулылыққа, неғұрлым тиімді әлеуметтік қызметтерге бағытталған шараларды қабылдау
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
Еңбекмині, «БОТА» ҚҚ
3
Мектепке дейінгі оқыту мен тәрбиелеуді, инклюзивті және техникалық кәсіптік білім берудің қол жетімділігін арттыру, балалардың құқықтарын қорғауды қамтамасыз ету
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
БҒМ, Облыстар, Астана мен Алматы қалаларының әкімдіктері, «БОТА» ҚҚ
4
«БОТА» ҚҚ-ның қызметкерлеріне және грант алушыларына заңнамада белгіленген тәртіппен арнайы білім беру ұйымдарына және ерекше режимде ұсталатын білім ұйымдарына қол жетімділікті қамтамасыз ету
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
БҒМ, «БОТА» ҚҚ
5
Әйелдердің репродуктивті денсаулығы мен балалардың денсаулығын қорғау бойынша медициналық көмекке қол жетімділікті жақсарту бойынша шаралар қабылдау
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
ДСМ, «БОТА» ҚҚ
6
Облыстар, Астана, Алматы қалалары бөлінісіндегі кедейлік деңгейі жөніндегі деректерді ұсыну
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
СА, «БОТА» ҚҚ
7
«Бота» ҚҚ-ның қызметкерлеріне және грант алушыларға заңнамада белгіленген тәртіппен тәрбиелеу колонияларындағы қол жетімділікті ұсыну
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
ІІМ, «БОТА» ҚҚ
8
Табысы аз халық үшін денсаулық сақтау, білім беру және әлеуметтік қорғау қызметтеріне қол жетімділікті және пайдалануын арттыру;
әлеуметтік тұрғыдан осал халықтың барлық қызметке қол жетімділігін және пайдалануын арттыру;
кәсіби білім орталықтарына қол жетімділікті және пайдалануды арттыру;
әлеуметтік қызметтерді жақсарту;
МДОТ-ге қол жетімділікті және оны пайдалануды арттыру;
«БОТА» ҚҚ-ның бағдарламалық қызметін кеңінен насихаттау және тиісті аймақтарда оларға қатысу мүмкіндігі
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
Облыстық және аудандық әкімдіктер, «БОТА» ҚҚ
9
Ұйымдастырушылық және техникалық қолдау;
ТВ бағдарламалары және баспасөз материалдары, репортаждар, мақалалар, жаңалықтар, тұрақты негізде дыбыс жазба өнімі арқылы «БОТА» ҚҚ-ның бағдарламалары туралы оң беделін қалыптастыру;
«БОТА» ҚҚ-ның бағдарламалары және бенефициарлары туралы хабардарлықты арттыру;
«БОТА» ҚҚ-ның ақпараттық материалдарын трансляциялау және жариялау үшін эфирлік уақытын және баспасөз алаңын беру
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
Мәдениетмині, «БОТА» ҚҚ
10
«БОТА» қорын ағымдағы конкурстар (тендерлер) жүзеге асырылатын мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс бағыттары туралы хабардар ету;
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың өнім берушілерінің тізімін, қаржыландыру көлемiн көрсете отырып, ұсыну
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
Еңбекмині, жергілікті атқарушы органдар
11
«БОТА» қорын ағымдағы конкурстар (тендерлер) жүзеге асырылатын мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс бағыттары туралы хабардар ету;
мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың өнім берушілерінің тізімін, қаржыландыру көлемiн көрсете отырып, ұсыну
Әділетминіне ақпарат
Жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 10-күніне дейін
ДСМ
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
Мәдениетмині – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
СА – Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
«Бота» ҚҚ - «Бота» қоғамдық қоры
МДОТ – мектепке дейінгі оқыту және тәрбиелеу

Об одобрении Плана совместных действий центральных и местных исполнительных органов и Общественного фонда "БОТА" на 2012 - 2013 годы
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 1 февраля 2012 года № 20-р
В целях повышения уровня жизни и социальной защищенности материнства и детства, создания условий для осуществления мер дополнительной социальной поддержки малообеспеченных семей и обеспечения координации деятельности государственных органов по реализации взаимодействия с Общественным фондом «БОТА» в области социально-экономической поддержки отдельных категорий граждан Республики Казахстан:
1. Одобрить прилагаемый План совместных действий центральных и местных исполнительных органов и Общественного фонда «БОТА» на 2012 – 2013 годы (далее – План), финансирование в рамках которого будет осуществляться за счет средств Общественного фонда «БОТА».
2. Центральным и местным исполнительным органам Республики Казахстан:
1) принять меры по реализации Плана;
2) представлять ежегодно до 10 числа месяца, следующего за отчетным годом, в Министерство юстиции Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Плана ежегодно до 20 числа месяца, следующего за отчетным годом.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Одобрен
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 1 февраля 2012 года № 20-р
План совместных действий центральных и местных исполнительных
органов и Общественного фонда «БОТА» на 2012–2013 годы
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Срок
исполнения
Ответственные
исполнители
1
Предоставление
полной информации о
программах ОФ
«БОТА»
Информация в
Правительство
Ежегодно, до 20
числа месяца,
следующего за
отчетным годом
МЮ, ОФ «БОТА»
2
Принятие мер,
направленных на:
снижение бедности;
повышение занятости;
адресность, более
эффективные социальные
услуги
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МТСЗН, ОФ «БОТА»
3
Повышение доступности
дошкольного обучения и
воспитания,
инклюзивного и
технического
профессионального
образования,
обеспечение защиты
прав детей
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МОН, акиматы
областей, городов
Астаны и Алматы,
ОФ «БОТА»
4
Обеспечение
сотрудникам и
грантополучателям ОФ
«БОТА» в установленном
законодательством
порядке доступа в
специальные
организации
образования и
организаций
образования с особым
режимом содержания
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МОН, ОФ «БОТА»
5
Принятие мер по
улучшению доступности
медицинской помощи по
репродуктивному
здоровью женщин и по
охране здоровья детей
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МЗ, ОФ «БОТА»
6
Предоставление данных
по уровню бедности в
разрезе областей,
городов Астана, Алматы
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
АС, ОФ «БОТА»
7
Предоставление
сотрудникам и
грантополучателям ОФ
«БОТА» в установленном
законодательством
порядке доступа в
воспитательные колоний
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МВД, ОФ «БОТА»
8
Повышение доступа и
пользования услугами
здравоохранения,
образования и
социальной защиты для
малоимущего населения;
повышение доступа и
использование всех
услуг социально
уязвимым  населением;
повышение доступа и
использование центров
профессионального
образования;
улучшение социальных
услуг; повышение
доступа и
использования ДОВ.
широкое освещение
программной
деятельности ОФ «БОТА»
и возможность участия
в них в
соответствующих
регионах
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
Областные и
районные акиматы,
ОФ «БОТА»
9
Организационная и
техническая
поддержка;
создание позитивного
имиджа  программ ОФ
«БОТА» через ТВ
программы и печатные
материалы, репортажи,
статьи, новости;
аудиовизуальная
продукция на
постоянной основе;
повышение
осведомленности о
программах и
бенефициарах ОФ
«БОТА»;
предоставление
эфирного времени и
печатных площадей и
модулей для
транслирования и
публикации
информационных
материалов «БОТА»
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МКИ, ОФ «БОТА»
10
Информирование фонда
«БОТА» о направлениях
государственного
социального заказа, по
которым осуществляются
текущие конкурсы
(тендеры);
предоставление списка
поставщиков
государственного
социального заказа с
указанием объемов
финансирования
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МТСЗН, областные
акиматы
11
Информирование фонда
«БОТА» о направлениях
государственного
социального заказа, по
которым осуществляются
текущие конкурсы
(тендеры);
предоставление списка
поставщиков
государственного
социального заказа с
указанием объемов
финансирования
Информация в
МЮ
Ежегодно, до 10 числа
месяца, следующего за
отчетным годом
МЗ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
АС – Агентство Республики Казахстан по статистике
ОФ «Бота» - Общественный фонд «Бота»
ДОВ – дошкольное образование и воспитание