Қазақстан Республикасының "Ғарыш қызметі туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғарыш қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 6 қаңтардағы заңдарын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 12 наурыздағы № 49-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының «Ғарыш қызметі туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғарыш қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 6 қаңтардағы заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi (бұдан әрi – тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2012 жылғы 12 наурыздағы
№ 49-ө өкiмiмен
бекiтiлген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 6 января 2012 года "О космической деятельности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам космической деятельности"
Распоряжение Премьер-Министр Республики Казахстан от 12 марта 2012 года № 49-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 6 января 2012 года «О космической деятельности» и  «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам космической деятельности»(далее – перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от « » 2012 года №
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях

Қазақстан Республикасының «Ғарыш қызметі туралы» және «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғарыш қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 6 қаңтардағы заңдарын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi
Р/с
Нормативтiк құқықтық актiнiң атауы
Актiнiң нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттiк органдар
Орындалу мерзiмдерi
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасының аумағынан ғарыш объектілерін ұшыру, сондай-ақ оны одан тыс жерлерде ғарыш қызметіне қазақстандық қатысушылар жүзеге асыратын жағдайда ұшыру туралы шешімдерді келісу және қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), ТЖМ, Қорғанысмині, Қоршағанортамині, ДСМ
2012 жылғы наурыз
2.
Ғарышкерлікке кандидаттарды іріктеу және ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер мәртебесін беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), ДСМ
2012 жылғы наурыз
3.
Ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан болған мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда, бiржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА
2012 жылғы наурыз
4.
Жеке және (немесе) заңды тұлғаларға ғарыш аппараттары транспондерлерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), ККМ, Қорғанысмині
2012 жылғы наурыз
5.
Жердi қашықтықтан зондтау ғарыш жүйесі ұлттық операторының ғарыш түсірілімдерін жоспарлау, Жерді қашықтықтан зондтау деректерін алу, өңдеу және тарату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
қаулысы
ҰҒА (жинақ), Қорғанысмині, АШМ, Қоршағанортамині, ТЖМ, ЖРА
2012 жылғы наурыз
6.
Дәлдiгi жоғары спутниктiк навигация жүйесi ұлттық операторының спутниктiк навигациялық қызметтердi ұйымдастыру және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), Қорғанысмині, ККМ, ТЖМ, ЖРА
2012 жылғы наурыз
7.
Ғарыш жүйелерінің ұлттық операторларын, сондай-ақ олардың міндеттері мен функцияларын белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА
2012 жылғы наурыз
8.
Қазақстан Республикасының аумағында, сондай-ақ ғарыш кеңістігінде ғарыш жүйелерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), Қорғанысмині, ККМ, БҒМ, ТЖМ
2012 жылғы наурыз
9.
Қазақстан Республикасының аумағында ғарыш зымыран кешендерін құру және пайдалану (қолдану) қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), ТЖМ, БҒМ
2012 жылғы наурыз
10.
Пайдаланудан шығарылған ғарыш объектілері мен техникалық құралдарды кәдеге жарату қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), Қоршағанортамині, ТЖМ, Қорғанысмині
2012 жылғы наурыз
11.
Ғарыш қызметі саласындағы жобаларға салалық сараптаманы жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), Қорғанысмині
2012 жылғы наурыз
12.
Ғарыш объектiлерiн және оларға құқықтарды мемлекеттiк тiркеу қағидаларын және ғарыш объектілері тіркелімінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), Қорғанысмині
2012 жылғы наурыз
13.
Ғарышкерлікке кандидаттың, ғарышкердің жыл сайынғы профилактикалық тексерілуін, медициналық және санаториялық-курорттық емделуін қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), ДСМ
2012 жылғы наурыз
14.
«Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйді немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді беру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Қазақтан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 1 желтоқсандағы № 1420 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА (жинақ), ҚТКШІА
2012 жылғы наурыз
15.
«Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің мәселелері» туралы Қазақтан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 мамырдағы № 438 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҒА
2012 жылғы наурыз
16.
Қазақстан Республикасының ғарышкерлер жасағы туралы ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің бұйрығы
ҰҒА
2012 жылғы наурыз
17.
Ғарыш қызметі саласындағы аяқталған жобалар бойынша нәтижелерді қабылдау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің бұйрығы
ҰҒА
2012 жылғы наурыз
18.
Ғарыш кеңістігіне ұшырылатын Қазақстан Республикасының ғарыш объектілерін таңбалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігінің бұйрығы
ҰҒА
2012 жылғы наурыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Корғанысмині – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлiгi
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлiгi
БҒМ – Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
ТЖМ – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлiгi
ҰҒА – Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
ЖРА – Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттiгi
ҚТКШІА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі

реализации законов Республики Казахстан от 6 января 2012 года
«О космической деятельности» и «О внесении изменений и
дополнений в некоторые законодательные акты Республики
Казахстан по вопросам космической деятельности»
№ п/п
Наименование
нормативного
правового акта
Форма акта
Государственные
органы,
ответственные
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил согласования
и принятия решений о запусках
космических объектов с территории
Республики Казахстан, а также за ее
пределами в случае их осуществления
казахстанскими участниками
космической деятельности
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МЧС,
МО, МООС, МЗ
Март
2012 года
2.
Об утверждении Правил отбора
кандидатов в космонавты и
присвоения статуса кандидата в
космонавты, космонавта
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МЗ
Март
2012 года
3.
Об утверждении Правил выплаты
единовременной компенсации
кандидату в космонавты, космонавту
при установлении инвалидности,
наступившей в результате травмы,
увечья, заболевания, полученных при
исполнении служебных обязанностей,
а также в случае его гибели
(смерти) в связи с исполнением
служебных обязанностей
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА
Март
2012 года
4.
Об утверждении Правил
предоставления транспондеров
космических аппаратов физическим и
(или) юридическим лицам
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв),
МТК, МО
Март
2012 года
5.
Об утверждении Правил планирования
космических съемок, получения,
обработки и распространения данных
дистанционного зондирования Земли
национальным оператором космической
системы дистанционного зондирования
Земли
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МО,
МСХ, МООС, МЧС, АУЗР
Март
2012 года
6.
Об утверждении Правил организации и
предоставления спутниковых
навигационных услуг национальным
оператором системы высокоточной
спутниковой навигации
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МО,
МТК, МЧС, АУЗР
Март
2012 года
7.
Об определении национальных
операторов космических систем, а
также их задач и функций
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА
Март
2012 года
8.
Об утверждении Правил создания и
эксплуатации (применения)
космических систем на территории
Республики Казахстан, а также в
космическом пространстве
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МО,
МТК, МОН, МЧС
Март
2012 года
9.
Об утверждении Правил создания и
эксплуатации (применения)
космических ракетных комплексов на
территории Республики Казахстан
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв),
МЧС, МОН
Март
2012 года
10.
Об утверждении Правил утилизации
космических объектов и технических
средств, выведенных из эксплуатации
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МООС,
МЧС, МО
Март
2012 года
11.
Об утверждении Правил осуществления
отраслевой экспертизы проектов в
области космической деятельности
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МО
Март
2012 года
12.
Об утверждении Правил
государственной регистрации
космических объектов и прав на них
и формы регистра космических
объектов
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МО
Март
2012 года
13.
Об утверждении Правил обеспечения
кандидата в космонавты, космонавта
ежегодными профилактическими
осмотрами, медицинским и
санаторно-курортным лечением
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв), МЗ
Март
2012 года
14.
О внесении изменений в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 1 декабря
2011 года № 1420 «Об утверждении
Правил предоставления и пользования
жилищем из государственного
жилищного фонда или жилищем,
арендованным местным исполнительным
органом в частном жилищном фонде»
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА (созыв),
АДС ЖКХ
Март
2012 года
15.
О внесении изменений и дополнений в
постановление Правительства
Республики Казахстан от 29 мая 2007
года № 438 «Вопросы Национального
космического агентства Республики
Казахстан»
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
НКА
Март
2012 года
16.
Об утверждении Положения об отряде
космонавтов Республики Казахстан
приказ
Национального
космического
агентства
Республики
Казахстан
НКА
Март
2012 года
17.
Об утверждении Правил приемки
результатов по завершенным проектам
в области космической деятельности
приказ
Национального
космического
агентства
Республики
Казахстан
НКА
Март
2012 года
18.
Об утверждении Правил маркировки
космических объектов Республики
Казахстан, запускаемых в
космическое пространство
приказ
Национального
космического
агентства
Республики
Казахстан
НКА
Март
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
НКА – Национальное космическое агентство Республики Казахстан
АУЗР – Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
АДС ЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства