"Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 17 ақпандағы Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 19 сәуірдегі № 82-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған «Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 17 ақпандағы Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi (бұдан әрi – тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі тiзбеге сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулысының жобасын әзiрлесiн және белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
3. Мемлекеттiк органдар тиiстi ведомстволық нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкiметiн қабылданған шаралар туралы хабардар етсiн.
Премьер-Министр                            К. Мәсiмов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2012 жылғы 19 сәуірдегі
№ 82-ө өкiмiмен
бекiтiлген
«Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне өзгерістер
мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасының

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 17 февраля 2012 года "О внесении изменений и дополнений в Трудовой кодекс Республики Казахстан"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 апреля 2012 года № 82-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 17 февраля 2012 года «О внесении изменений и дополнений в Трудовой кодекс Республики Казахстан» (далее – перечень).
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект постановления Правительства Республики Казахстан согласно перечню.
3. Государственным органам принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от « » 2012 года №
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях

2012 жылғы 17 ақпандағы Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы
қажет нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi
Р/с
Нормативтiк құқықтық актiнiң атауы
Актiнiң нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттiк органдар
Орындау мерзiмі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Еңбекмині
2012 жылғы сәуір
2.
Ұлттық біліктілік шеңберін бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині, БҒМ, ДСМ
2012 жылғы қыркүйек
3.
Кәсіби стандарттардың құрылымын, оларды әзірлеу, қайта қарау, сынақтан өткізу және қолдану қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині, БҒМ, ДСМ
2012 жылғы қыркүйек
4.
Салалық біліктілік шеңберін бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині, БҒМ, ИЖТМ, ККМ, АШМ, МГМ, ДСМ, ҚТҮКШIА
2012 жылғы қыркүйек
5.
Кәсіби стандарттар тізілімінің нысанын бекіту туралы
Бұйрық
Еңбекмині, БҒМ, ДСМ
2012 жылғы қыркүйек
6.
Мамандардың біліктілік сәйкестігін растау және оларға біліктілік беру қағидаларын бекіту туралы
Бұйрық
БҒМ, ИЖТМ, ККМ, АШМ, МГМ, ДСМ, ҚТҮКШIА
2012 жылғы маусым
7.
«Жұмыс уақытының қысқартылған ұзақтығына, еңбекақының жоғары мөлшерiне және жыл сайынғы ақылы қосымша еңбек демалысына құқық беретiн өндiрiстердiң, цехтардың, кәсiптер мен лауазымдардың тiзiмiн, ауыр жұмыстардың, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауiптi жұмыстардың тiзбесiн және оны қолдану жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі міндетін атқарушының 2007 жылғы 31 шілдедегі № 182-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Бұйрық
Еңбекмині
2012 жылғы сәуір
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Еңбекмині – Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгi
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлiгi
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгi
АШМ – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлiгi
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлiгi
ДСМ – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
ҚТҮКШIА – Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық iстерi агенттiгi

реализации Закона Республики Казахстан от 17 февраля 2012 года
«О внесении изменений и дополнений в Трудовой кодекс
Республики Казахстан»
№ п/п
Наименование нормативного
правового акта
Форма акта
Государственный
орган,
ответственный
за исполнение
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений и дополнений
в некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТСЗН
Апрель
2012 года
2.
Об утверждении Национальной рамки
квалификаций
Приказ
МТСЗН, МОН,МЗ
Сентябрь
2012 года
3.
Об утверждении структуры и Правил
разработки, пересмотра,
апробации, применения и
утверждения профессиональных
стандартов
Приказ
МТСЗН, МОН, МЗ
Сентябрь
2012 года
4.
Об утверждении отраслевой рамки
квалификаций
Приказ
МТСЗН, МОН,
МИНТ, МТК, МСХ,
МНГ, МЗ, АДСиЖКХ
Сентябрь
2012 года
5.
Об утверждении формы реестра
профессиональных стандартов
Приказ
МТСЗН, МОН, МЗ
Сентябрь
2012 года
6.
Об утверждении Правил
подтверждения соответствия и
присвоения квалификации
специалистов
Приказ
МОН, МИНТ, МТК,
МСХ, МНГ, МЗ,
АДСиЖКХ
Июнь
2012 года
7.
О внесении изменений в приказ
исполняющего обязанности Министра
труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан от
31 июля 2007 года № 182-п «Об
утверждении Списка производств,
цехов, профессий и должностей,
перечня тяжелых работ, работ с
вредными (особо вредными) и (или)
опасными условиями труда, работа
в которых дает право на
сокращенную продолжительность
рабочего времени, повышенный
размер оплаты труда и на
дополнительный оплачиваемый
ежегодный трудовой отпуск и
Инструкции по его применению»
Приказ
МТСЗН, МЗ
Апрель
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТСЗН – Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АДСиЖКХ – Агентство Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства