"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2012 жылғы 27 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру жөнiндегi шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 9 маусымдағы № 115-ө Өкімі
1. Қоса берiлiп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 27 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық және нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi (бұдан әрi – тiзбе) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары тiзбеде белгiленген мерзімдерге сәйкес:
1) нормативтiк құқықтық актiлердiң жобаларын әзiрлесiн және Қазақстан Республикасының Үкiметiне бекiтуге енгiзсiн;
2) тиiстi ведомстволық құқықтық және нормативтiк құқықтық актiлердi қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
Премьер-Министр                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң
2012 жылғы 9 маусымдағы
№ 115-ө өкiмiмен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне әртүрлі заңнамалық актілердің құқық нормалары арасындағы қайшылықтарды, олқылықтарды, коллизияларды және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасауға ықпал ететін нормаларды жою мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы»

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июня 2012 года № 115-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых и нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 27 апреля 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права различных законодательных актов и норм, способствующих совершению коррупционных правонарушений» (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан в установленные согласно перечню сроки:
1) разработать и внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов;
2) принять соответствующие ведомственные правовые и нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 июня 2012 года № 115-р
Перечень
правовых и нормативных правовых актов, принятие которых
необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан

2012 жылғы 27 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық және нормативтiк құқықтық актiлердiң тiзбесi
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2012.09.14 № 172-ө Өкімімен.
Р/с №
Нормативтiк құқықтық актiнiң атауы
Акт нысаны
Жауапты мемлекеттiк органдар
Орындау мерзiмi
1
2
3
4
5
1
Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2012 жылғы желтоқсан
2
Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар мен қылмыстарды анықтауға, жолын кесуге және ашуға жәрдемдесетін адамдарды көтермелеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭҚСЖҚКА (келісім бойынша)
2012 жылғы маусым
3
«Жер қойнауын пайдалану құқығын беру қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 30 желтоқсандағы № 1456 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2012 жылғы маусым
4
«Техникалық байқау орталықтарының тізілімін жүргізу қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 мамырдағы № 524 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2012 жылғы маусым
5
«Механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқауды ұйымдастыру және жүргізу қағидасын, механикалық көлік құралдарын және олардың тіркемелерін міндетті техникалық байқаудан өткізудің кезеңділігін, сондай-ақ техникалық байқаудың диагностикалық картасының нысанын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 17 мамырдағы № 523 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2012 жылғы маусым
6
Азаматтық әуе кемесі данасын сертификаттау және оның ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігіне куәлік беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2012 жылғы маусым
7
Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасына өздерінің ведомстволық желілерінің қосылуын қамтамасыз етуге міндетті жергілікті өзін-өзі басқару органдарының, мемлекеттік органдардың және олардың аумақтық бөлімшелерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ККМ
2012 жылғы қыркүйек
8
Қазақстан Республикасының Президентіне бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар әзірлейтін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қазақстан Республикасының Президентіне бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдар (келісім бойынша)
2012 жылғы маусым
9
«Қызмет өңірін айқындау қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2011 жылғы 28 ақпандағы № 96 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бұйрық
ККМ
2012 жылғы маусым
10
Аймақтарға бөлу коэффициентін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Бұйрық
Әділетмині
2012 жылғы маусым
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ЭҚСЖҚКА – Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)

от 27 апреля 2012 года «О внесении изменений и дополнений в
некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам
исключения противоречий, пробелов, коллизий между нормами права
различных законодательных актов и норм, способствующих
совершению коррупционных правонарушений»
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 14.09.2012 № 172-p.
п/п
Наименование
нормативного правового
акта
Форма акта
Ответственные
государственные
органы
Срок
исполнения
1
2
3
4
5
1
Об утверждении Правил
восстановления в
гражданстве Республики
Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
Декабрь
2012 года
2
Об утверждении Правил
поощрения лиц, оказывающих
содействие в выявлении,
пресечении и раскрытии
коррупционных право-
нарушений и преступлений
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
АБЭКП
(по согласованию)
Июнь
2012 года
3
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 30 декабря
2010 года № 1456 «Об
утверждении Правил
предоставления права
недропользования»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Июнь
2012 года
4
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 17 мая 2011
года № 524 «Об утверждении
Правил ведения реестра
центров технического
осмотра»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Июнь 2012
года
5
О внесении изменений и
дополнений в постановление
Правительства Республики
Казахстан от 17 мая 2011
года № 523 «Об утверждении
Правил организации и
проведения обязательного
технического осмотра
механических транспортных
средств и прицепов к ним,
периодичности прохождения
обязательного технического
осмотра механических
транспортных средств и
прицепов к ним, а также
формы диагностической
карты технического осмотра»
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Июнь 2012
года
6
Об утверждении Правил
сертификации и выдачи
удостоверения соответствия
экземпляра гражданского
воздушного судна нормам
летной годности
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Июнь
2012 года
7
Об утверждении Перечня
органов местного самоуп-
равления, государственных
органов и их
территориальных
подразделений, которые
обязаны подключить свои
ведомственные сети к
единой транспортной среде
государственных органов
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МТК
Сентябрь
2012 года
8
Об утверждении стандартов
государственных услуг,
разрабатываемых
государственными органами,
подчиненными и
подотчетными Президенту
Республики Казахстан
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
Государственные
органы,
подчиненные и
подотчетные
Президенту
Республики
Казахстан
(по согласованию)
Июнь
2012 года
9
О внесении изменений и
дополнений в приказ
Министра транспорта и
коммуникаций Республики
Казахстан от 28 февраля
2011 года № 96 «Об
утверждении Правил
определения региона
деятельности»
Приказ
МТК
Июнь 2012
года
10
Об утверждении Методики
расчета коэффициента
зонирования
Приказ
МЮ
Июнь
2012 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
АБЭКП – Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)