Қазақстан Республикасы мен Еуропалық одақ арасындағы кеңейтілген әріптестік және ынтымақтастық туралы келісім жобасын әзірлеу бойынша Еуропалық комиссиямен келіссөздер үдерісінің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2012 жылғы 26 шілдедегі № 133-ө Өкiмi
Қазақстан Республикасы мен Еуропалық одақ арасындағы кеңейтілген әріптестік және ынтымақтастық туралы келісім жобасын әзірлеу мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы мен Еуропалық одақ арасындағы кеңейтілген әріптестік және ынтымақтастық туралы келісім жобасын (одан әрі – Келісім) әзірлеу бойынша Еуропалық комиссиямен келіссөздер үдерістеріне қатысу үшін Қазақстан Республикасының үкіметтік делегациясының құрамы бекітілсін.
2. Осы өкімнің қосымшасына сәйкес Келісім жобасының бөлімдерін дайындауға жауапты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары мен ұйымдары бекітілсін.
3. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Т. Орынбаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр                                К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 26 шілдедегі
№ 133-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасы мен Еуропалық одақ арасындағы
кеңейтілген әріптестік және ынтымақтастық туралы келісім
жобасын әзірлеу бойынша Еуропалық комиссиямен келіссөздер
үдерістеріне қатысу үшін Қазақстан Республикасының
үкіметтік делегациясының құрамы
Волков
Алексей Юрьевич
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасары, делегация басшысы, саяси бөлімді талқылау жөніндегі топтың жетекшісі
Қабиева
Дәмегүл Нәбиқызы
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ерекше тапсырмалар жөніндегі Елшісі, атқарушы хатшы
Айтжанова
Жанар Сейдахметқызы
Қазақстан Республикасының Экономикалық интеграция істері министрі, сауда және саудамен байланысты мәселелерді талқылау жөніндегі топтың жетекшісі
Әбдіқазымов
Қабдолкәрім Ратайұлы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Таженов
Амангелді Ыдырысұлы
Қазақстан Республикасының «Сырбар» сыртқы барлау қызметі директорының орынбасары (келісім бойынша)
Демеуов
Мұрат Ғанұлы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары
Рау
Альберт Павлович
Қазақстан Республикасының Индустрия және жаңа технологиялар бірінші вице-министрі
Майкеев
Бағдат Әбдіқадырұлы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Баймолдина
Зәуреш Хамитқызы
Қазақстан Республикасы Әділет вице-министрі, сот әділдігі, бостандық және қауіпсіздік мәселелерін талқылау жөніндегі топтың жетекшісі
Құсайынов
Марат Әпсеметұлы
Қазақстан Республикасының Экономикалық даму және сауда вице-министрі, экономикалық ынтымақтастық мәселелерін талқылау жөніндегі топтың жетекшісі
Орынханов
Мұрат Қадесұлы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі, гуманитарлық ынтымақтастық мәселелерін талқылау жөніндегі топтың жетекшісі
Толымбаев
Берік Зиябекұлы
Қазақстан Республикасының Мұнай және газ вице-министрі, энергетика мәселелерін талқылау жөніндегі топтың жетекшісі
Ахметов
Серік Әбжәлиұлы
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Байжүнісов
Ерік Әбенұлы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Бектұров
Азат Ғаббасұлы
Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация вице-министрі
Ерғожин
Дәулет Еділұлы
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Ысқақов
Мәрлен Нұрахметұлы
Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны қорғау вице-министрі
Смайылов
Жанболат Амангелдіұлы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар вице-министрі
Қырықбаев
Арман Оразбайұлы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат вице-министрі
Толыбаев
Марат Еркінұлы
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Омаров
Сапархан Кесікбайұлы
Қазақстан Республикасы Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің мүшесі (келісім бойынша)
Омаров
Мұрат Ескелдіұлы
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының орынбасары
Әзілханов
Марат Алмасұлы
Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі төрағасының орынбасары
Жарқынбаев
Жасер Әзімханұлы
Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының орынбасары
Досмұхамбетова
Балжан Ибатқызы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігітөрағасының орынбасары
Көмекбаев
Әли Амантайұлы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттікқызмет істері агенттігі төрағасыныңорынбасары (келісім бойынша)
Шаймағамбетов
Еркін Мұстафаұлы
Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі төрағасының орынбасары
Әлімқұлов
Еркеғали Амантайұлы
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі төрағасының орынбасары (Монополияға қарсы агенттік)
Калюжный
Вячеслав Афанасьевич
Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталықтың басшысы (келісім бойынша)
Бөбеев
Мұқтар Сапарәліұлы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау комитеті төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Тен
Игорь Викторович
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары
Сейдіғаппаров
Қанат Серікұлы
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Әлеуметтік-экономикалық саладағы заңдылықты қадағалау департаментінің бастығы (келісім бойынша)
Тұяқбаев
Ерлан Әлімжанұлы
Қазақстан Республикасы Экономикалыққылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы) Құқықтық қамтамасыз ету және халықаралық ынтымақтастықдепартаментінің бастығы (келісім бойынша)
Бегахметов
Аслан Ерікұлы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) халықаралық-құқық бөлімінің меңгерушісі (келісім бойынша)
Бектеміров
Қуаныш Әбдіғалиұлы
«Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамының басқарушы директоры (келісім бойынша).
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 26 шілдедегі
№ 133-ө өкімімен
қосымша
Қазақстан Республикасы мен Еуропалық одақ арасындағы
кеңейтілген әріптестік және ынтымақтастық туралы келісім
жобасының бөлімдерін дайындауға жауапты Қазақстан
Республикасы мемлекеттік органдарының және ұйымдарының
бекітілімі

О некоторых вопросах переговорного процесса с Европейской Комиссией по разработке проекта Соглашения о расширенном партнерстве и сотрудничестве между Республикой Казахстан и Европейским Союзом
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 26 июля 2012 года № 133-р
В целях разработки проекта Соглашения о расширенном партнерстве и сотрудничестве между Республикой Казахстан и Европейским Союзом:
1. Утвердить прилагаемый состав правительственной делегации Республики Казахстан для участия в переговорных процессах с Европейской Комиссией по разработке проекта Соглашения о расширенном партнерстве и сотрудничестве между Республикой Казахстан и Европейским Союзом (далее - Соглашение).
2. Закрепить государственные органы и организации Республики Казахстан, ответственные за подготовку разделов проекта Соглашения, согласно приложению к настоящему распоряжению.
3. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Орынбаева Е.Т.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
26 июля 2012 года № 133-р
Состав правительственной делегации Республики Казахстан
для участия в переговорных процессах с Европейской Комиссией
по разработке проекта Соглашения о расширенном партнерстве и
сотрудничестве между Республикой Казахстан и Европейским Союзом
Волков
Алексей Юрьевич
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан, руководитель делегации, руководитель группы по обсуждению политического раздела
Кабиева
Дамегуль Набиевна
Посол по особым поручениям Министерства иностранных дел Республики Казахстан, исполнительный секретарь
Айтжанова
Жанар Сейдахметовна
Министр по делам экономической интеграции Республики Казахстан, руководитель группы по обсуждению раздела по торговле и вопросов, связанных с ней
Абдиказимов
Кабдулкарим Ратаевич
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию)
Таженов
Амангельды Идрисович
заместитель Директора Службы внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар» (по согласованию)
Демеуов
Марат Ганович
первый заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
Рау
Альберт Павлович
первый вице-министр индустрии и новых технологий Республики Казахстан
Майкеев
Багдат Абдыкадырович
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
Баймолдина
Зауреш Хамитовна
вице-министр юстиции Республики Казахстан, руководитель группы по обсуждению вопросов правосудия, свободы и безопасности
Кусаинов
Марат Апсеметович
вице-министр экономического развития и торговли Республики Казахстан, руководитель группы по обсуждению вопросов экономического сотрудничества
Орунханов
Мурат Кадесович
вице-министр образования и науки Республики Казахстан, руководитель группы по обсуждению вопросов гуманитарного сотрудничества
Толумбаев
Берик Зиябекович
вице-министр нефти и газа Республики Казахстан, руководитель группы по обсуждению вопросов энергетики
Ахметов
Серик Абжалиевич
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Байжунусов
Эрик Абенович
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
Бектуров
Азат Габбасович
вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Ергожин
Даулет Едилович
вице-министр финансов Республики Казахстан
Искаков
Марлен Нурахметович
вице-министр охраны окружающей среды Республики Казахстан
Смаилов
Жанболат Амангельдинович
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Кырыкбаев
Арман Оразбаевич
вице-министр культуры и информации Республики Казахстан
Толибаев
Марат Еркинович
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
Омаров
Сапархан Кесикбаевич
член Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета Республики Казахстан (по согласованию)
Омаров
Мурат Ескельдинович
заместитель Председателя Агентства по делам спорта и физической культуры Республики Казахстан
Азилханов
Марат Алмасович
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам религий
Джаркинбаев
Жасер Азимханович
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике
Досмухамбетова
Балжан Ибатовна
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
Комекбаев
Али Амантаевич
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы (по согласованию)
Шаймагамбетов
Еркин Мустафаевич
заместитель Председателя Национального космического агентства Республики Казахстан
Алимкулов
Еркегали Амантайулы
заместитель Председателя Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство)
Калюжный
Вячеслав Афанасьевич
руководитель Национального центра по правам человека Республики Казахстан (по согласованию)
Бубеев
Мухтар Сапаралиевич
заместитель председателя Комитета по контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций Национального банка Республики Казахстан (по согласованию)
Тен
Игорь Викторович
заместитель председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
Сейдгапбаров
Канат Серикович
начальник Департамента по соблюдению законности в социально-экономической сфере Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (по согласованию)
Туякбаев
Ерлан Алимжанович
начальник Департамента правового обеспечения и международного сотрудничества Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция) (по согласованию)
Бегахметов
Аслан Ерикович
заведующий международно-правовым отделом Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) (по согласованию)
Бектемиров
Куаныш Абдугалиевич
управляющий директор акционерного общества «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» (по согласованию)
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
26 июля 2012 года № 133-р
Закрепление государственных органов и организаций Республики
Казахстан, ответственных за подготовку разделов проекта
Соглашения о расширенном партнерстве и сотрудничестве между
Республикой Казахстан и Европейским Союзом

1. Кіріспе және негізгі қағидаттар – СІМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар.
2. Саяси диалог және реформа. Сыртқы саясат және қауіпсіздік саясаты саласындағы ынтымақтастық:
1) саяси диалогтың мақсаттары - СІМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар;
2) демократия және заң үстемдігі – Әділетмині (жинақтау), АҚҰО (келісім бойынша), СІМ;
3) сыртқы саясат және қауіпсіздік саясаты – СІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, Әділетмині;
4) ғарыштық қауіпсіздік – ҰҒА (жинақтау); Қорғанысмині, СІМ;
5) халықаралық Қылмыстық сот – Әділетмині (жинақтау), СІМ, БП (келісім бойынша);
6) қақтығыстарды болдырмау және дағдарыстық реттеу – СІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ;
7)  өңірлік тұрақтылық – СІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), Қорғанысмині, ІІМ, ТЖМ, Әділетмині;
8) жаппай қырып-жою қаруы - СІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), Қорғанысмині, ТЖМ, ІІМ, Қаржыминінің КБК;
9) атыс қару-жарағы және жеңіл қару - Қорғанысмині (жинақтау), ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша), ИЖТМ, Қаржыминінің КБК, СІМ;
10. терроризмге қарсы күрес - ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), ІІМ, «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ТЖМ, Қорғанысмині, СІМ.
3. Экономикалық ынтымақтастық:
1) экономикалық диалог – ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, ҰБ (келісім бойынша), СА;
2) мемлекеттік қаржыны басқару және ішкі бақылау – Қаржымині, Есеп Комитеті (келісім бойынша);
3) салық саласындағы тиісті басқару - Қаржымині;
4) кеден – Қаржыминінің КБК (жинақтау), ЭДСМ;
5) статистика – СА.
4. Сауда және саудаға байланысты мәселелер - ЭДСМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар.
5. Энергетика - МГМ (жинақтау), ИЖТМ, Қоршағанортамині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша).
6. Сот әділдігі, бостандық және қауіпсіздік:
1) заң үстемдігі және адам құқықтары мен негізгі бостандықтарды құрметтеу - Әділетмині (жинақтау), БП (келісім бойынша), АҚҰО (келісім бойынша), ЖС (келісім бойынша), ДІА;
2) жеке мәліметтерді қорғау – Әділетмині (жинақтау), ІІМ, ККМ, ҰҚК (келісім бойынша);
3) көші-қон, баспана ұсыну және шекараларды басқару саласындағы ынтымақтастық - ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша);
4) ақшаны жылыстатуға және терроризмді қаржыландыруға қарсы күрес - Қаржыминінің ҚМК (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), ЭҚСЖКА (келісім бойынша);
5) есірткінің заңсыз айналымына қарсы күрес – ІІМ (жинақтау), ҰҚК (келісім бойынша), Қаржыминінің КБК;

1. Преамбула и общие принципы – МИД (созыв), заинтересованные государственные органы.
2. Политический диалог и реформа. Сотрудничество в области внешней политики и политики безопасности:
1) цели политического диалога – МИД (созыв), заинтересованные государственные органы;
2) демократия и верховенство закона - МЮ (созыв), НЦПЧ (по согласованию), МИД;
3) внешняя политика и политика безопасности - МИД (созыв), КНБ (по согласованию), СВР «Сырбар» (по согласованию), ГП (по согласованию), МО, МВД, МЧС, МЮ;
4) космическая безопасность – НКА (созыв), МО, МИД;
5) международный Уголовный суд - МЮ (созыв), МИД, ГП (по согласованию);
6) предотвращение конфликтов и кризисное урегулирование - МИД (созыв), КНБ (по согласованию), СВР «Сырбар» (по согласованию), ГП (по согласованию), МО, МВД, МЧС;
7) региональная стабильность - МИД (созыв), КНБ (по согласованию), СВР «Сырбар» (по согласованию), ГП (по согласованию), МО, МВД, МЧС, МЮ;
8) оружие массового уничтожения - МИД (созыв), КНБ (по согласованию), СВР «Сырбар» (по согласованию), МО, МЧС, МВД, КТК МФ;
9) стрелковое оружие и легкие вооружения - МО (созыв), МВД, КНБ (по согласованию), МИНТ, КТК МФ, МИД;
10) борьба с терроризмом - КНБ (по согласованию) (созыв), МВД, СВР «Сырбар» (по согласованию), ГП (по согласованию), МЧС, МО, МИД.
3. Экономическое сотрудничество:
1) экономический диалог – МЭРТ (созыв), МФ, НБ (по согласованию), АС;
2) управление государственными финансами и внутренний контроль – МФ (созыв), Счетный комитет (по согласованию);
3) надлежащее управление в налоговой сфере - МФ;
4) таможня – КТК МФ (созыв), МЭРТ;
5) статистика – АС.
4. Торговля и вопросы, связанные с торговлей, - МЭРТ (созыв), заинтересованные государственные органы.
5. Энергетика - МНГ (созыв), МИНТ, МООС, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию).
6. Правосудие, свобода и безопасность:
1) верховенство закона и уважение прав человека и основных свобод - МЮ (созыв), ГП (по согласованию), НЦПЧ (по согласованию), ВС (по согласованию), АДР;
2) защита персональных данных – МЮ (созыв), МВД, МТК, КНБ (по согласованию);
3) сотрудничество в области миграции, убежища и управления границами - МВД (созыв), КНБ (по согласованию);
4) борьба с отмыванием денег и финансированием терроризма - КФМ МФ (созыв), КНБ (по согласованию), АБЭКП (по согласованию);
5) борьба с незаконным оборотом наркотиков - МВД (созыв), КНБ (по согласованию), КТК МФ;

6) ұйымдасқан қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес – ІІМ (жинақтау), ЭҚСЖКА (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша);
7) терроризмге қарсы күрес – ҰҚК (келісім бойынша) (жинақтау), БП (келісім бойынша), ІІМ, «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), ТЖМ, Қорғанысмині, СІМ;
8) құқықтық ынтымақтастық - Әділетмині (жинақтау), ЖС (келісім бойынша), БП (келісім бойынша), ІІМ, СІМ, АҚҰО (келісім бойынша), «Сырбар» СБҚ (келісім бойынша), ЭҚСЖКА (келісім бойынша), ҰҚК (келісім бойынша), Қорғанысмині;
9) консулдық қорғау- СІМ (жинақтау), ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша).
7. Ынтымақтастықтың басқа да бағыттары:
1) көлік - ККМ;
2) қоршаған ортаны қорғау - Қоршағанортамині (жинақтау), АШМ;
3) азаматтық қорғаныс - ТЖМ;
4) климаттың өзгеру - Қоршағанортамині;
5) өнеркәсіптік саясат бойынша және кәсіпкерлік саласындағы ынтымақтастық - ЭДСМ (жинақтау), ИЖТМ;
6) компаниялар туралы заңнама - ЭДСМ (жинақтау), Қаржымині, Әділетмині, Еңбекмині, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша);
7) банктік, сақтандыру және басқа да қаржылық қызметтер - ҰБ (келісім бойынша);
8) ақпараттық қоғам – ККМ (жинақтау), МАМ, СІМ;
9) туризм - ИЖТМ;
10) ауыл шаруашылығын және ауылдық аумақтарды дамыту - АШМ (жинақтау), ЭДСМ;
11) балық аулау кәсібі және теңіз саясаты - АШМ (жинақтау), ККМ;
12) тау-кен өндірісі – ИЖТМ (жинақтау), МГМ, «Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ (келісім бойынша);
13) зерттеулер мен инновациялар саласындағы ынтымақтастық - БҒМ (жинақтау), ИЖТМ;
14) ғарыштық қызмет саласындағы ынтымақтастық - ҰҒА;
15) тұтынушылар құқықтарын қорғау - БҚА (жинақтау), ЭДСМ;
16) жұмыспен қамту, әлеуметтік саясат және тең мүмкіндіктерді қамтамасыз ету саласындағы ынтымақтастық – Еңбекмині;
17) денсаулық сақтау - ДСМ;
18) білім және мәдениет – БҒМ (жинақтау), МАМ;
19) дыбыс-бейне құралдары және БАҚ саласындағы ынтымақтастық - МАМ;
20) спорт және физикалық белсенділік саласындағы ынтымақтастық – СДШІА;
21) азаматтық қоғам ынтымақтастығы – МАМ (жинақтау), СІМ;
22) трансшекаралық және өңірлік ынтымақтастық – СІМ (жинақтау), мүдделі мемлекеттік органдар.
8. Қаржы саласындағы ынтымақтастық – ЭДСМ.
9. Институционалдық, жалпы және қорытынды ережелер – СІМ (жинақтау), Әділетмині, ЭДСМ, БП (келісім бойынша).
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
ИЖТМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
ЭДСМ - Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігі
МГМ - Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ККМ - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі
МАМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі
ЭҚСЖКА - Қазақстан Республикасы Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі (қаржы полициясы)
МҚІА - Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
ДІА - Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігі
БҚА - Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі
СА - Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі
СДШІА - Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі
ҰҒА - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі
ЕК - Қазақстан Республикасы Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитеті
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті
БП - Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
СБҚ - Қазақстан Республикасы «Сырбар» Сыртқы барлау қызметі
АҚҰО – Қазақстан Республикасы Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталығы
ЖС - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты
ҰБ - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі
Қаржыминінің КБК - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті
Қаржыминінің ҚМК - Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Қаржы мониторингі комитеті
«Самұрық-Қазына» ҰӘҚ» АҚ - «Самұрық-Қазына» ұлттық әл-ауқат қоры» акционерлік қоғамы.

6) борьба с организованной преступностью и коррупцией - МВД (созыв), АБЭКП (по согласованию), ГП (по согласованию), КНБ (по согласованию);
7) борьба с терроризмом - КНБ (по согласованию) (созыв), ГП (по согласованию), МВД, СВР «Сырбар» (по согласованию), МЧС, МО, МИД;
8) правовое сотрудничество - МЮ (созыв), ВС (по согласованию), ГП (по согласованию), МВД, МИД, НЦПЧ (по согласованию), СВР «Сырбар» (по согласованию), АБЭКП (по согласованию), КНБ (по согласованию), МО;
9) консульская защита - МИД (созыв), МВД, КНБ (по согласованию).
7. Другие направления сотрудничества:
1) транспорт – МТК;
2) окружающая среда – МООС (созыв), МСХ;
3) гражданская защита - МЧС;
4) изменение климата - МООС;
5) сотрудничество в области промышленной политики и предпринимательства - МЭРТ (созыв), МИНТ;
6) законодательство о компаниях – МЭРТ (созыв), МФ, МЮ, МТСЗН, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию);
7) банковские, страховые и другие финансовые услуги - НБ (по согласованию);
8) информационное общество - МТК (созыв), МКИ, МИД;
9) туризм - МИНТ;
10) развитие сельского хозяйства и сельских территорий - МСХ (созыв), МЭРТ;
11) рыболовство и морская политика – МСХ (созыв), МТК;
12) горнодобывающая промышленность – МИНТ (созыв), МНГ, АО «ФНБ «Самрук-Казына» (по согласованию);
13) сотрудничество в области исследований и инноваций - МОН (созыв), МИНТ;
14) космическая деятельность - НКА;
15) защита прав потребителей - АЗК (созыв), МЭРТ;
16) сотрудничество в области занятости, социальной политики и обеспечения равных возможностей - МТСЗН;
17) здравоохранение - МЗ;
18) образование и культура – МОН (созыв), МКИ;
19) сотрудничество в сфере аудиовизуальных средств и СМИ - МКИ;
20) сотрудничество в области спорта и физической активности - АДСФК;
21) сотрудничество гражданского общества – МКИ (созыв), МИД;
22) трансграничное и региональное сотрудничество – МИД (созыв), заинтересованные государственные органы.
8. Финансовое сотрудничество – МЭРТ.
9. Институциональные, общие и заключительные положения - МИД (созыв), МЮ, МЭРТ, ГП (по согласованию).
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МИНТ - Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС - Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МЭРТ - Министерство экономического развития и торговли Республики Казахстан
МНГ - Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МТК - Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МЧС - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МКИ - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МО - Министерство обороны Республики Казахстан
АБЭКП - Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью (финансовая полиция)
АДГС - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
АДР - Агентство Республики Казахстан по делам религий
АЗК - Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции
АРЕМ - Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике
АДСФК - Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
НКА - Национальное космическое агентство Республики Казахстан
СК - Счетный комитет Республики Казахстан по контролю за исполнением республиканского бюджета
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
СВР «Сырбар» - Служба внешней разведки Республики Казахстан «Сырбар»
НЦПЧ - Национальный центр по правам человека Республики Казахстан
ВС - Верховный Суд Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
КТК МФ – Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан
КФМ МФ - Комитет финансового мониторинга Министерства финансов Республики Казахстан
АО «ФНБ «Самрук-Казына» - акционерное общество «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына».