Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының Президенті М.Раджапаксаның Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2012 жылғы 19 қарашадағы № 213-ө Өкімі
Қазақстан Республикасы мен Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасы арасындағы екіжақты ынтымақтастықты нығайту және Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының Президенті М.Раджапаксаның 2012 жылғы 19-22 қараша кезеңінде Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын дайындау және Астана қалаcында өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі 2012 жылғы 20-22 қарашада Астана қаласында Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының Президенті М.Раджапаксаның Қазақстан Республикасына мемлекеттік сапарын (бұдан әрі – сапар) дайындау және өткізу жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) қосымшаға сәйкес «1+1+10» форматы бойынша Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының ресми делегациясы мүшелеріне жоғарғы деңгейде қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын, қосымшаға сәйкес сапарды өткізуге қатысты шығыстарды 2012 жылға арналған республикалық бюджетте 001 «Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды адамдарының қызметін қамтамасыз ету», 003 «Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы» және 004 «Жекелеген азаматтар санатына медициналық көмек көрсету» бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі, Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша) Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының ресми делегациясы мүшелерінің Астана қаласының әуежайында, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақты күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының Президенті М.Раджапаксаның арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшып өтуін, Астана қаласының әуежайында қонуын және ұшып шығуын;
2) Астана қаласының әуежайында арнайы ұшаққа техникалық қызмет көрсетуді, оның тұрағын және жанармай құюды қамтамасыз етсін.

О подготовке и проведении государственного визита Президента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка М.Раджапаксы в Республику Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 19 ноября 2012 года № 213-р
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Демократической Социалистической Республикой Шри-Ланка и обеспечения протокольно-организационных мероприятий по подготовке и проведению государственного визита Президента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка М.Раджапаксы в Республику Казахстан в период с 19 по 22 ноября 2012 года в городе Астане:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по подготовке и проведению государственного визита Президента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка М.Раджапаксы в Республику Казахстан в период с 20 по 22 ноября 2012 года в городе Астане (далее – визит).
2. Управлению делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) принять организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка на высшем уровне по формату «1+1+10» согласно приложению, обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2012 год по программам 001 «Обеспечение деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов», 003 «Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне» и 004 «Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан».
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан, Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность членов официальной делегации Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка в аэропорту города Астаны, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специального самолета.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка М.Раджапаксы над территорией Республики Казахстан, посадку и вылет в аэропорту Астаны;
2) техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропорту города Астаны.

5. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі:
1) сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілуін;
2) Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп Қазақстан Республикасы мен Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасы арасындағы дипломатиялық қатынастардың орнауына 20 жыл толуына байланысты іс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
6. Астана қаласының әкімдігі Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының ресми делегациясын Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу жөніндегі ұйымдастыру іс-шараларын орындауды, әуежайды және көшелерді безендіруді, сондай-ақ мәдени бағдарлама ұйымдастыруды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Республикалық ұланы (келісім бойынша) Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының Президенті М.Раджапакса сапарының бағдарламасы бойынша ресми рәсімдерге қатыссын.
8. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (келісім бойынша) мен Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының ресми делегациясы мүшелерін Астана қаласының әуежайында қарсы алу және шығарып салу кезінде тиісті жәрдем көрсетуді қамтамасыз етсін.
9. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2012 жылғы 19 қарашадағы
№ 213-ө өкіміне
қосымша
Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының ресми
делегациясы мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру
шаралары
1. Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасы ресми делегациясының мүшелерін (1+1+10 форматы бойынша) және Қазақстан Республикасы Президенті Күзет қызметінің қызметкерлерін Астана қалаcындағы қонақүйлерде орналастыру.
2. Баспа өнімдерін (бейдждер, сапардың бағдарламалары, автокөліктерге арнайы рұқсаттама, куверттік карталар, қабылдауға шақырулар) дайындау.
3. Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының ресми делегациясын қарсы алу және шығарып салу кезінде Астана қалаcының әуежайында шай дастарханын ұйымдастыру және гүлмен безендіру.
4. Астана қаласында Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың атынан Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының Президенті М.Раджапаксаның және оның жұбайы Ш.Раджапаксаның құрметіне қабылдаулар (таңғы, түскі, кешкі ас), бейресми қабылдау ұйымдастыру.
5. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Шри-Ланка Демократиялық Социалистік Республикасының ресми делегациясымен екіжақты кездесуі үшін залды жалға алу.

5. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить:
1) освещение визита в средствах массовой информации;
2) совместно с акиматом города Астаны выполнение организационных мероприятий в связи с 20-летием установления дипломатических отношений между Республикой Казахстан и Демократической Социалистической Республикой Шри-Ланка.
6. Акимату города Астаны обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка в аэропорту города Астаны, оформлению аэропортов и улиц, а также организации культурной программы.
7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в официальных церемониях по программе визита Президента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка М.Раджапаксы.
8. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) и Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить соответствующее содействие во время встреч и проводов официальной делегации Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка в аэропорту города Астаны.
9. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Приложение к распоряжению
Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 19 ноября 2012 года № 213-р
Организационные меры по обслуживанию членов официальной делегации Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка
1. Размещение членов официальной делегации Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка (по формату 1+1+10) и сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостиницах Астаны.
2. Изготовление печатной продукции (бейджи, программы визита, спецпропуска на автомобили, кувертные карты, пригласительные на прием).
3. Организация чайного стола и цветочного оформления в аэропорту города Астаны при встрече и проводах официальной делегации Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка.
4. Организация приемов (завтраки, обеды, ужины), неформальных приемов от имени Президента Республики Казахстан Н.Назарбаева в честь Президента Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка М.Раджапаксы и его супруги Ш.Раджапаксы в Астане.
5. Аренда залов для двусторонних встреч Премьер-Министра Республики Казахстан с официальной делегацией Демократической Социалистической Республики Шри-Ланка.

6. Ресми делегация басшысы мен мүшелері үшін сыйлықтар мен кәдесыйлар сатып алу.
7. Іс-шараларды өткізу орындарын гүлмен безендіру.
8. Ресми делегацияның мүшелеріне және еріп жүретін тұлғаларға көліктік қызмет көрсету.
9. Ресми делегацияның мүшелеріне және еріп жүретін тұлғаларға медициналық қызмет көрсету.

6. Приобретение подарков и сувениров для главы и членов официальной делегации.
7. Цветочное оформление в местах проведения мероприятий.
8. Транспортное обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.
9. Медицинское обслуживание членов официальной делегации и сопровождающих лиц.