Ел ішінде және халықаралық алаңдарда ЭКСПО-2017 шеңберіндегі іс-шараларды жария ету жөніндегі 2013 - 2017 жылдарға арналған бес жылдық медиа-жоспар мен Ел ішінде және халықаралық алаңдарда ЭКСПО-2017 шеңберіндегі іс-шараларды жария ету жөніндегі 2013 жылға арналған жедел медиа-жоспарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 5 ақпандағы № 18-ө Өкімі
1. Қоса беріліп отырған:
1) Ел ішінде және халықаралық алаңдарда ЭКСПО-2017 шеңберіндегі іс-шараларды жария ету жөніндегі 2013 – 2017 жылдарға арналған бес жылдық медиа-жоспар (бұдан әрі – 5 жылдық медиа-жоспар);
2) Ел ішінде және халықаралық алаңдарда ЭКСПО-2017 шеңберіндегі іс-шараларды жария ету жөніндегі 2013 жылға арналған жедел медиа-жоспар (бұдан әрі – Жедел медиа-жоспар) бекітілсін.
2. Мүдделі орталық мемлекеттік органдар, Астана қаласының әкімдігі, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы (келісім бойынша):
1) 5 жылдық медиа-жоспардың және Жедел медиа-жоспардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 5-күніне Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне 5 жылдық медиа-жоспардың және Жедел медиа-жоспардың орындалу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі жыл сайын, 20 қаңтарға және 20 шілдеге қарай Қазақстан Республикасының Үкіметіне 5 жылдық медиа-жоспардың және Жедел медиа-жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы өкімінің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                                      С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 5 ақпандағы
№ 18-ө өкімімен
бекітілген
Ел ішінде және халықаралық алаңдарда ЭКСПО-2017 шеңберіндегі
іс-шараларды жария ету жөніндегі
2013 – 2017 жылдарға арналған бес жылдық медиа-жоспар
Р/с
Іс-шаралардың атауы
Аяқталу нысаны
Бұқаралық ақпарат құралдары
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
Ұйымдастыру жұмысы
1.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау және өткізу туралы брифингтер мен баспасөз-конференцияларын ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ
2.
Республикалық телеарналардың эфиріндегі арнайы медиажобалардың мағыналы толықтырылуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар», «Қазақстан», «Астана», «СТВ», «24.kz» телеарналары
2013 – 2017 жылдар
МАМ
3.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау және өткізу туралы қазақстандық және шетелдік белгілі қоғам және саясат қайраткерлерінің (БАҚ басшылары, ҮЕҰ, депутаттар және т.б.) пікірлерін жариялауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
4.
Баспа БАҚ-тарда және ақпараттық агенттіктерде арнайы айдарларды ашып, олардың мағыналы толықтырылуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық баспа БАҚ, «Қазақпарат», «Bnews» ақпараттық агенттіктері
2013 – 2017 жылдар
МАМ, Қоршағанортамині, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
5.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау және өткізу туралы ақпараттық-анықтамалық топиктерді дайындап, орналастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық БАҚ
2013 – 2017 жылдар
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қоршағанортамині, МАМ, мүдделі мемлекеттік органдар
6.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін ұйымдастырушылардың және серіктестердің, қазақстандық және шетелдік БАҚ-тардың, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің және халықаралық ұйымдардың ресми интернет-ресурстарында ЭКСПО-2017 интернет-баннерін, анимациялық модульдерді, инфографикаларды орналастыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің, бұқаралық ақпарат құралдардың, Көрменің ұйымдастырушылары мен серіктестерінің ресми интернет-ресурстары
2013 – 2017 жылдар
ЭБЖМ, МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, мүдделі мемлекеттік органдар
7.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуді ақпараттық жария ету шеңберінде қазақстандық және шетелдік журналистердің жұмысын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2017 жыл
МАМ, СІМ
8.
БАҚ пен басқа да мүдделі тұлғалар үшін Астана қаласында өтетін ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тұсаукесерін (media kit – баспасөз-релиздер, ЭКСПО-2017 туралы нақты деректер, баяндамалардың көшірмелері) дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қоршағанортамині, ИЖТМ, ЭБЖМ, МАМ, СІМ
9.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуді ақпараттық жария ету шеңберінде бірыңғай баспасөз-орталығының жұмысын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2017 жыл
МАМ, СІМ, Астана қаласының әкімдігі
10.
Ірі әлеуметтік желілерді, ЭКСПО-2017 арнайы сайтын қоса алғанда, Интернет арқылы Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің Астана брендін жылжытудың кешенді бағдарламасын әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Интернет, әлеуметтік желілер
2013 – 2017 жылдар
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қоршағанортамині, ИЖТМ, СІМ
11.
«Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінің арнайы нөмірлері мен арнайы беттерін шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттері
2013 – 2017 жылдар
МАМ
12.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің шеңберіндегі іс-шараларды жария ету жөніндегі медиа-жоспарларды түзету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
Қажет болған жағдайда
МАМ, Қоршағанортамині, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
13.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін жылжыту мақсатында шетелдік ірі БАҚ-та белсенді ақпараттық науқан ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Шетелдік БАҚ
2015 жылдан бастап
СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
Ақпараттық жұмыс
14.
ХКБ-ның Бас хатшысы мен сарапшыларының ресми сапарлары мен Қазақстан Республикасында кездесулерін ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
15.
ХКБ төрағалары мен қатысушы мүшелерінің ресми сапарларын, сондай-ақ Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу мәселелері бойынша жұмыс кездесулерін ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), мүдделі мемлекеттік органдар
16.
ХКБ-ның шет елдердегі кезекті Ассамблеяларына Қазақстан өкілдерінің қатысуын ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
17.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі тақырыбы бойынша шетелдік БАҚ-тардың ақпараттық материалдарын отандық газеттер мен ақпараттық агенттіктерде көшіріп басуды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ
18.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қ. Келімбетовтің, Ұйымдастыру комитеті мүшелерінің, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ-ның бірінші басшысының Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге дайындық барысы туралы сұхбаттарын/мақалаларын әзірлеп, БАҚ-қа орналастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
19.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу туралы арнайы мақалаларды әзірлеу және баспасөз құралдарына орналастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, ЭБЖМ, Қоршағанортамині, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
20.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау және өткізу шеңберінде Қазақстан Республикасы Бас комиссарының және оның Хатшылығының жұмыс кездесулерін және сапарларын ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ

Об утверждении 5-летнего медиа-плана по освещению мероприятий в рамках ЭКСПО-2017 внутри страны и на международных площадках на 2013 - 2017 годы и Оперативного медиа-плана по освещению мероприятий в рамках ЭКСПО-2017 внутри страны и на международных площадках на 2013 год
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 5 февраля 2013 года 18-р
1. Утвердить прилагаемые:
1) 5-летний медиа-план по освещению мероприятий в рамках ЭКСПО-2017 внутри страны и на международных площадках на 2013 – 2017 годы (далее – 5-летний медиа-план);
2) Оперативный медиа-план по освещению мероприятий в рамках ЭКСПО-2017 внутри страны и на международных площадках на 2013 год (далее – Оперативный медиа-план).
2. Заинтересованным центральным государственным органам, акимату города Астаны, акционерному обществу «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию):
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение 5-летнего медиа-плана и Оперативного медиа-плана;
2) ежеквартально к 5 числу месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе исполнения 5-летнего медиа-плана и Оперативного медиа-плана в Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить представление сводной информации о ходе выполнения 5-летнего медиа-плана и Оперативного медиа-плана в Правительство Республики Казахстан ежегодно к 20 июля и 20 января.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры и информации Республики Казахстан.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 февраля 2013 года № 18-р
5-летний медиа-план
по освещению мероприятий в рамках ЭКСПО-2017 внутри страны
и на международных площадках на 2013 – 2017 годы
№ п/п
Наименование мероприятий
Форма завершения
Средства массовой информации
Сроки исполнения
Ответственные за исполнение
1
2
3
4
5
6
Организационная работа
1.
Организовать информационное освещение брифингов и пресс-конференций по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД
2.
Обеспечить содержательное наполнение специальных медиапроектов в эфире республиканских телеканалов
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканалы «Хабар», «Қазақстан», «Астана», «СТВ», «24.kz»
2013 – 2017 годы
МКИ
3.
Организовать публикацию комментариев казахстанских и зарубежных общественных и политических деятелей (руководителей СМИ, НПО, депутатов и др.) о подготовке и проведении Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
4.
Обеспечить открытие специальных рубрик в печатных СМИ и информационных агентствах, а также их информационное наполнение
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские печатные СМИ, информационные агентства «Казинформ», «Bnews»
2013 – 2017 годы
МКИ, МООС, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
5.
Подготовить и разместить в СМИ информационно-
справочные топики о подготовке и проведении Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские СМИ
2013 – 2017 годы
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МКИ, заинтересованные государственные органы
6.
Обеспечить размещение интернет-баннера ЭКСПО-2017, анимационных модулей, инфографиков на официальных интернет-
ресурсах организаторов и партнеров Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, казахстанских и зарубежных СМИ, заграничных учреждений Республики Казахстан
Информация в Правительство Республики Казахстан
Официальные интернет-ресурсы государственных органов, заграничных учреждений Республики Казахстан, средств массовой информации, организаторов и партнеров выставки
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД, МЭБП, заинтересованные государственные органы
7.
Организовать работу казахстанских и зарубежных журналистов в рамках информационного освещения проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2017 год
МКИ, МИД
8.
Подготовить презентацию Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане (media kit – пресс-релизы, фактические данные по ЭКСПО-2017, копии выступлений) для СМИ и других заинтересованных лиц
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МИНТ, МЭБП, МКИ, МИД
9.
Организовать работу единого пресс-центра в рамках информационного освещения проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2017 год
МКИ, МИД, акимат города Астаны
10.
Разработать и внедрить комплексную программу продвижения бренда «Астана» Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане через Интернет, включая крупные социальные сети и специализированный сайт ЭКСПО-2017
Информация в Правительство Республики Казахстан
Интернет, социальные сети
2013 – 2017 годы
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МИНТ, МИД
11.
Организовать выход специальных номеров и специальных полос в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газеты «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда»
2013 – 2017 годы
МКИ
12.
Скорректировать медиа-планы по освещению мероприятий в рамках Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
При необходимости
МКИ, МООС, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), заинтересованные государственные органы
13.
Организовать активную информационную кампанию в крупнейших зарубежных СМИ по продвижению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Зарубежные СМИ
Начиная с 2015 года
МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), заинтересованные государственные органы
Информационная работа
14.
Организовать информационную поддержку официальных визитов и встреч Генерального секретаря и экспертов МБВ в Республике Казахстан
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
15.
Организовать информационную поддержку официальным визитам председателей и членов стран-участников МБВ, а также рабочих встреч по вопросам проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД, МЭБП, «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
16.
Организовать информационное освещение участия казахстанских представителей в очередных ассамблеях МБВ зарубежом
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
17.
Организовать перепечатку информационных материалов зарубежных СМИ по тематике Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в отечественных газетах и информационных агентствах
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД
18.
Подготовить и разместить в СМИ интервью/статьи Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан К.Келимбетова, членов Оргкомитета, первого руководителя АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» о ходе подготовки и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МИД, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
19.
Подготовить и разместить в печатных изданиях специальные статьи о проведении Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МЭБП, МООС, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), акимат города Астаны
20.
Организовать информационное освещение визитов и встреч Генерального комиссара Республики Казахстан и его Секретариата в рамках подготовки к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ

2014 жылғы қаңтар – 2017 жылғы желтоқсан
МАМ, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Бас комиссардың хатшылығы (келісім бойынша)
21.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне қатысушы елдердің Бас комиссарларының отырыстарын ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2014 жылғы қараша, 2015 жылғы мамыр, 2016 жылғы наурыз және қараша
МАМ, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
22.
Жыл сайынғы Астана экономикалық форумына ЭКСПО-2017 жобасының қатысуын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
ЭБЖМ, МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, Ұйымдастыру комитеті, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
23.
Астана қаласындағы жыл сайынғы «Жасыл көпір» халықаралық көрме-конференцияларын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, ИЖТМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
24.
Қазақстанның индустрияландыру күндері аясында «Болашақ энергиясы» тақырыбы бойынша халықаралық конференцияларды (көрме-форум) ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
25.
Абу-Даби қаласында өткізілетін Дүниежүзілік болашақ энергиясы форумын және Женевадағы болашақ энергиясы жөніндегі Еуропалық форумды өткізуді ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
СІМ, МАМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
26.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу нәтижелері бойынша қорытынды баспасөз-конференциясын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2017 жыл
МАМ, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
27.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу қорытындысы бойынша концертті ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2017 жыл
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
28.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық барысы туралы материалдарды шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат

Январь 2014 года – декабрь 2017 года
МКИ, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), секретариат Генерального комиссара (по согласованию)
21.
Организовать информационное освещение заседаний генеральных комиссаров стран-участников Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
Ноябрь 2014 года,
май 2015 года,
март и ноябрь 2016 года
МКИ, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
22.
Организовать информационную поддержку участию проекта ЭКСПО-2017 в ежегодном Астанинском экономическом форуме
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МЭБП, МКИ, МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
23.
Организовать информационную поддержку ежегодных международных выставок-конференций «Зеленый Мост» в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД, МООС, МИНТ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
24.
Организовать информационную поддержку международной конференции (выставка-форум) по тематике «Энергия будущего» в рамках дней индустриализации Казахстана
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МКИ, МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
25.
Организовать информационную поддержку  по проведению Всемирного форума энергии будущего в Абу-Даби и ежегодного Европейского форума по энергии будущего в Женеве
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МИД, МКИ, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
26.
Организовать информационную поддержку итоговой пресс-конференции по проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2017 год
МКИ, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
27.
Организовать информационную поддержку концерта по итогам проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
2017 год
МКИ, МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
28.
Организовать выпуск материалов о ходе подготовки к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан

«Хабар», «Қазақстан», «Астана», «СТВ», «7 арна», «31 арна», «Евразия+ОРТ», «МИР», «КТК» телеарналары
2013 – 2017 жылдар
МАМ
29.
«Алаң» ток-шоуы мен «Таңшолпан» бағдарламасында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін Қазақстанда өткізуге дайындығы және жетістіктері туралы шақырылған қонақтармен сұхбаттар ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар бойы, тоқсан сайын
МАМ
30.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы, оны бұған дейін өткізген мемлекеттерге арнайы сапар және өзге елдердің тәжірибесі жайында «ЕХРО жолы» атты 20 сериялы танымдық арнайы жоба әзірлеп, көрсетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар
МАМ, Қоршағанортамині
31.
Болашақтың энергиясы мәселелері бойынша мемлекетішілік және әлемдік бастамалар туралы 24 сериялы «Болашақтың энергиясы» тележобасын әзірлеп, көрсетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар
МАМ
32.
«Арнайы репортаж» бағдарламасында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық барысы туралы мамандармен сұхбат ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар бойы, тоқсан сайын
МАМ
33.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің аясында ұлттық дәстүр мен қолөнерді насихаттау мақсатында «Жәдігер» жаңа жобасын шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Мәдениет» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар
МАМ
34.
«Өркениет» бағдарламасында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы, өзге елдердің тәжірибесі және еліміздің дайындық барысы жайында сюжеттерді шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Мәдениет» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар
МАМ
35.
«Қайырлы таң, қазақ елі» бағдарламасында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы, өткізілу талаптары туралы хабардар ету мақсатында «ЭКСПО-2017» айдарын ашуды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» және «Шалқар» радиолары
2013 – 2017 жылдар
МАМ
36.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне арналған арнайы бағдарлама шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» және «Шалқар» радиолары
2013 – 2017 жылдар
МАМ, Қоршағанортамині
37.
«Тәулік тынысы» және «Событие дня» бағдарламаларында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі жайлы арнайы спикерлермен сұхбаттарды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» және «Шалқар» радиолары
2013 – 2017 жылдар
МАМ
38.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі туралы «Ұшқын» бағдарламасын шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» және «Шалқар» радиолары
2013 – 2017 жылдар
МАМ
39.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы, оның елімізде өткізілуіне дайындығы және жетістіктері туралы сұрақтар қою арқылы «ЭКСПО-2017» радио-викторина шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана» радиосы
2013 – 2017 жылдар
МАМ
40.
«Жеті күн», «Көзқарас», «Үкімет пен әлеумет», «Арнайы репортаж», «Индустриализация күнделігі», «Қазақстан: әлеуметтік жобалар» ақпараттық-сараптамалық бағдарламаларында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі туралы материалдарды шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар
МАМ
41.
«Біз» ток-шоуы мен «Іске сәт» бағдарламасындағы «ЭКСПО-2017» арнайы айдарының аясында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге дайындық және жетістіктері туралы шақырылған қонақтармен сұхбаттар ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар
МАМ
42.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық барысы туралы «Жасыл экономика» бағдарламасында мамандармен сұхбаттар ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«24 KZ» телеарнасы
2013 – 2017 жылдар
МАМ
43.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі жайында деректі фильмдер мен бейнероликтерді әзірлеуді және көрсетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар», «Еларна», «24 KZ» телеарналары
2013 – 2017 жылдар
МАМ
44.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге дайындық барысын ақпараттық сүйемелдеу үшін арнайы баспасөз- және блог-турларды ұйымдастыру (Батыс Еуропа, Ресей Федерациясы)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Шетелдік БАҚ
2013 – 2017 жылдар
СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
45.

Телеканалы «Хабар», «Қазақстан», «Астана», «СТВ», «7 канал», «31 канал», «Евразия+ОРТ», «МИР», «КТК»
2013 – 2017 годы
МКИ
29.
Организовать интервью с приглашенными гостями о подготовке к проведению и достижениях Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в Казахстане в рамках ток-шоу «Алаң» и специальной рубрики ЭКСПО-2017 в программе «Таңшолпан»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
Ежеквартально в течение 2013 – 2017 годов
МКИ
30.
Организовать подготовку и трансляцию 20-серийного специального проекта «ЕХРО жолы» об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, путешествиях в страны, ранее проводившие ЭКСПО, опыте других государств в проведении данного мероприятия
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
2013 – 2017 годы
МКИ, МООС
31.
Организовать подготовку и трансляцию 24-серийного телепроекта «Энергия будущего» о внутригосударственных и мировых инициативах по вопросам энергии будущего
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
2013 – 2017 годы
МКИ
32.
Организовать интервью со специалистами о ходе подготовки Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках программы «Специальный репортаж»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
Ежеквартально в течение 2013 – 2017 годы
МКИ
33.
Организовать создание нового проекта «Жәдігер» с целью пропаганды национальных традиций и рукоделия в рамках Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Мәдениет»
2013 – 2017 годы
МКИ
34.
Организовать выход сюжетов в программе «Өркениет» об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, опыте других государств, подготовке к проведению данного мероприятия
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Мәдениет»
2013 – 2017 годы
МКИ
35.
Организовать открытие специальной рубрики «ЭКСПО-2017» в рамках программы «Қайырлы таң, қазақ елі» об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане и критериях ее проведения
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» және «Шалқар»
2013 – 2017 годы
МКИ
36.
Организовать трансляцию специальной программы, посвященной тематике Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» және «Шалқар»
2013 – 2017 годы
МКИ, МООС
37.
Организовать интервью о Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане со специальными спикерами в рамках программ «Тәулік тынысы» и «Событие дня»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» және «Шалқар»
2013 – 2017 годы
МКИ
38.
Организовать выход программы «Ұшқын», посвященной Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» және «Шалқар»
2013 – 2017 годы
МКИ
39.
Организовать радио-викторины «ЭКСПО-2017» с вопросами об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, подготовке к ее проведению и достижениях в Казахстане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Астана»
2013 – 2017 годы
МКИ
40.
Организовать выход материалов о Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках информационно-аналитических программ «Жеті күн», «Көзқарас», «Үкімет пен әлеумет», «Арнайы репортаж», «Индустриализация күнделігі», «Қазақстан: әлеуметтік жобалар»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Хабар»
2013 – 2017 годы
МКИ
41.
Организовать интервью с приглашенными гостями о подготовке к проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане и достижениях в Казахстане в рамках ток-шоу «Біз» и специальной рубрики «ЭКСПО-2017» программы «Іске сәт»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Хабар»
2013 – 2017 годы
МКИ
42.
Организовать выход интервью со специалистами о ходе подготовки к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках программы «Жасыл экономика»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «24 KZ»
2013 – 2017 годы
МКИ
43.
Организовать подготовку и трансляцию документальных фильмов и видеороликов о Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканалы «Хабар», «Еларна», «24 KZ»
2013 – 2017 годы
МКИ
44.
Организовать пресс- и блог-туры (Западная Европа, РФ) для информационного сопровождения хода подготовки к проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Зарубежные СМИ
2013 – 2017 годы
МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
45.

156 және 157 ХКБ-ның Бас ассамблеяларында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық және өткізу барысын, қорытындылары туралы баяндаманы әзірлеп, орналастыруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2017 жылғы қараша, 2018 жылғы маусым
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ – «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
ХКБ БА – Халықаралық көрме бюросының Бас ассамблеясы
ХКБ – Халықаралық көрме бюросы
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 5 ақпандағы
№ 18-ө өкімімен
бекітілген
Ел ішінде және халықаралық алаңдарда ЭКСПО-2017 шеңберіндегі
іс-шараларды жария ету жөніндегі
2013 жылға арналған жедел медиа-жоспар
Р/с
Іс-шаралардың атауы
Аяқталу нысаны
Бұқаралық ақпарат құралдары
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушылар
1
2
3
4
5
6
Ұйымдастыру жұмысы
1.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау және өткізу туралы брифингтер, баспасөз-конференцияларын ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ
2.
Республикалық телеарналарының эфиріндегі арнайы медиажобалардың мазмұнды толықтырылуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар», «Қазақстан», «Астана», «СТВ», «24.kz» телеарналары
2013 жыл бойы
МАМ
3.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау және өткізу туралы қазақстандық және шетелдік белгілі қоғам және саясат қайраткерлерінің (БАҚ басшылары, ҮЕҰ, депутаттар және т.б.) пікірлерін жариялауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині
4.
Баспа БАҚ-тарда және ақпараттық агенттіктерде арнайы айдарлар ашып, сондай-ақ олардың мағыналы толықтырылуын қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық баспа БАҚ, «Қазақпарат», «Bnews» ақпараттық агенттіктер
2013 жыл бойы
МАМ, Қоршағанортамині, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
5.
Жоспарланған жұмыстар (Жұмыс штабтары шеңберінде), Қазақстан Республикасының заңнамасына межеленген өзгерістер және ЭКСПО-2017 қолдау қорының жұмысы туралы материалдардың батыс және ресейлік баспа БАҚ-тарда жариялауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қоршағанортамині, СІМ
6.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу туралы ақпараттық-анықтамалық топиктерді әзірлеп, орналастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық БАҚ
2013 жыл бойы
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қоршағанортамині, МАМ, мүдделі мемлекеттік органдар
7.
Мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы елшіліктерінің, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстарында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің жаңартылған логотипін орналастыруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы елшіліктерінің, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстары
2013 жылдың сәуір айынан бастап
МАМ, СІМ, мемлекеттік органдар
8.
Көрменің ұйымдастырушылары мен серіктестерінің, Қазақстан Республикасы елшіліктерінің, бұқаралық ақпарат құралдарының және халықаралық ұйымдардың ресми интернет-ресурстарында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің интернет-баннерін, анимациялық модульдерді, инфографикаларды орналастыруды қамтамасыз ету
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Көрмені ұйымдастырушылардың және серіктестердің, Қазақстан Республикасын елшіліктеріңің, бұқаралық ақпарат құралдарының ресми интернет-ресурстары
2013 жыл бойы
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), ЭБЖМ, МАМ, СІМ, мүдделі мемлекеттік органдар
9.
БАҚ және мүдделі тұлғалар үшін Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін тұсаукесерін (media kit – баспасөз хабарламалар, Көрме туралы нақты деректер, баяндамалардың көшірмелері) дайындау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қоршағанортамині, ИЖТМ, ЭБЖМ, МАМ, СІМ
10.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау туралы арнайы фотобаннерді әзірлеп, «Қазақпарат» ақпараттық агенттігінің сайтына орналастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақпарат» ақпараттық агенттігі
2013 жылғы желтоқсан
МАМ
11.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің арнайы сайтын желілерде ілгерілетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Әлеуметтік желілер
2013 жылғы наурыз айынан бастап
СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
12.

Организовать подготовку и размещение в СМИ доклада о ходе подготовки и итогах Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане на 156 и 157 ГА МБВ
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
Ноябрь 2017 года,
июнь 2018 года
МКИ, МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
Расшифровка аббревиатур:
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» - акционерное общество «Национальная компания «Астана ЭКСПО»
ГА МБВ – Генеральная ассамблея Международного бюро выставок
МБВ – Международное бюро выставок
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
СМИ – средства массовой информации
НПО – неправительственные организации
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 5 февраля 2013 года № 19-р
Оперативный медиа-план
по освещению мероприятий в рамках ЭКСПО-2017
внутри страны и на международных площадках на 2013 год
№ п/п
Наименование мероприятий
Форма завершения
Средства массовой информации
Сроки исполнения
Ответственные за исполнение
2
3
4
5
6
Организационная работа
1.
Организовать информационное освещение брифингов и пресс-конференций по подготовке и проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МКИ, МИД
2.
Обеспечить содержательное наполнение специальных медиапроектов в эфире республиканских телеканалов
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканалы «Хабар», «Казахстан», «Астана», «СТВ», «24.kz»
В течение 2013 года
МКИ
3.
Организовать публикацию комментариев казахстанских и зарубежных общественных и политических деятелей (руководителей СМИ, НПО, депутатов и др.) о подготовке и проведении Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МКИ, МИД, МООС
4.
Обеспечить открытие специальных рубрик в печатных СМИ и информационных агентствах, а также их информационное наполнение
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские печатные СМИ, информационные агентства «Казинформ», «Bnews»
В течение 2013 года
МКИ, МООС, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
5.
Организовать публикацию материала в западных и российских печатных СМИ о планируемых работах (в рамках рабочих штабов), ожидаемых изменениях в законодательстве Республики Казахстан и работе Фонда поддержки ЭКСПО - 2017
Информация в Правительство Республики Казахстан
Зарубежные СМИ
В течение 2013 года
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МИД
6.
Подготовить и разместить в СМИ информационно-справочные топики о подготовке и проведении Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские СМИ
В течение 2013 года
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МКИ, заинтересованные государственные органы
7.
Организовать размещение обновленного логотипа Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане на официальных интернет-ресурсах государственных органов, посольств Республики Казахстан, средств массовой информации
Информация в Правительство Республики Казахстан
Официальные интернет-ресурсы государственных органов, посольств Республики Казахстан, средств массовой информации
Начиная с апреля 2013 года
МКИ, МИД, государственные органы
8.
Обеспечить размещение интернет-баннера Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, анимационных модулей, инфографиков на официальных интернет-ресурсах организаторов и партнеров выставки, посольств Республики Казахстан, средств массовой информации, международных организаций
Информация в Правительство Республики Казахстан
Официальные интернет-ресурсы организаторов и партнеров выставки, посольств Республики Казахстан, средств массовой информации
В течение 2013 года
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МЭБП, МКИ, МИД, заинтересованные государственные органы
9.
Подготовить презентацию Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане (media kit – пресс-релизы, фактические данные о выставке, копии выступлений) для СМИ и других заинтересованных лиц
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МИНТ, МЭБП, МКИ, МИД
10.
Разработать специальный фотобаннер о подготовке к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане и разместить его на сайте информационного агентства «Казинформ»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Информационное агентство «Казинформ»
Декабрь 2013 года
МКИ
11.
Организовать продвижение специализированного сайта Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в крупных социальных сетях
Информация в Правительство Республики Казахстан
Социальные сети
Начиная с марта 2013 года
МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
12.

Ірі әлеуметтік желілерді және ЭКСПО-2017 мамандандырылған сайтын қоса алғанда, Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің «Астана» брендін Интернет арқылы ілгерілетудің кешенді бағдарламасын әзірлеу және енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Интернет, әлеуметтік желілер
2013 – 2017 жылдар
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), Қоршағанортамині, ИЖТМ, СІМ
13.
«Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттерінің арнайы нөмірлері мен арнайы беттерінің шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Егемен Қазақстан» және «Казахстанская правда» газеттері
2013 жыл бойы
МАМ
14.
«Смарт-Астана» жобасын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
Астана қаласының әкімдігі, СІМ, МАМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
Ақпараттық жұмыс
15.
ХКБ-ның Бас хатшысы мен сарапшыларының Қазақстан Республикасында өтетін ресми сапарларына және кездесулерін ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық БАҚ
2013 жылы
СІМ, МАМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
16.
ХКБ-ның төрағалары мен қатысушы мемлекеттер мүшелерінің ресми сапарларын, Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу мәселелері жөніндегі жұмыс кездесулерін ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
17.
ХКБ-ның шетелдегі кезекті Ассамблеяларына Қазақстан өкілдерінің қатысуын ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
18.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі тақырыбы бойынша шетелдік БАҚ-тардың ақпараттық материалдарын қазақстандық газеттерде және ақпараттық агенттіктерде көшіріп басуды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ
19.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу туралы арнайы мақалаларды әзірлеп, БАҚ-та жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
Астана қаласының әкімдігі, МАМ, ЭБЖМ, Қоршағанортамині, СІМ
20.
Мынадай:
- Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге қатысты Қазақстанның көзқарасы;
- ХКБ-ның логотипі мен туын алу және түпкілікті тіркеу дерекнамасының тұсаукесері және;
- дайындық барысы, ЭКСПО-сити мен шағын және орта бизнестің ілеспе секторын дамыту негізгі тақырыптары бойынша Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қ. Келімбетовтің, Ұйымдастыру комитеті мүшелерінің сұхбаттарын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Шетелдік БАҚ
2013 жылғы ақпан, маусым, қараша
СІМ, МАМ, ЭБЖМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
21.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық барысы туралы ЭБЖМ басшылығымен кеңейтілген сұхбат әзірлеп, «Қазақпарат» ақпараттық агенттігінің сайтына жариялауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақпарат» ақпарат агенттігі
2013 жылғы сәуір
МАМ, ЭБЖМ
22.
Париж қаласында ХКБ-ның Атқарушы комитетінің шеңберінде «Астана ЭКСПО» мемлекеттік корпорациясы» АҚ халықаралық тұсаукесеріне орайластырылған «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ бірінші басшысы Т. Ермегияевпен сұхбатты әзірлеп, жариялауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Шетелдік БАҚ
2013 жылғы тамыз
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), СІМ
23.
Сыртқы істер вице-министрі Қ. Сарыбайдың «Дайындық бүгіннен басталуы тиіс» атты тақырыптағы мақаласын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Айқын» газеті
2013 жылғы мамыр
СІМ, МАМ
24.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі объектілерінің құрылысы және инфрақұрылымын дамыту туралы Астана қаласының әкімі И. Тасмағамбетовпен сұхбатты дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Казахстанская правда» газеті
2013 жылғы маусым
Астана қаласының әкімдігі, МАМ
25.
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды дамыту туралы Қоршағанортамині өкілінің мақаласын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Bnews» ақпараттық агенттігі
2013 жылғы маусым
Қоршағанортамині, МАМ
26.
Қазақстанның Франциядағы елшісі Н. Дәненовпен осы елдің ЭКСПО өткізу тәжірибесі туралы сұхбат дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Егемен Қазақстан» газеті
2013 жылғы маусым
СІМ, МАМ
27.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізу барысында халықаралық қатысушылармен жүргізілетін жұмыс туралы Ұйымдастыру комитетінің жанындағы жұмыс штабы басшылығының материалын жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Страна и мир» газеті
2013 жылғы шілде
СІМ, МАМ
28.
Ұлттық жоспардың шеңберіндегі ақпараттық қолдауды ұйымдастыру Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тақырыптамасын дамытуды:
- болашақ энергиясын дамытудың кешенді жоспары;
- «Жасыл көпір», «Жасыл даму» бастамаларын, энергоэкологиялық стратегияны Ұлттық жоспармен біріктіру және халықаралық алаңда ілгерілету;
- Қазақстан Республикасында қосымша білім беру саласындағы тақырыптық бағдарламаларды әзірлеу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
Қоршағанортамині, БҒМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша), СІМ, МАМ
29.
Қазақстандықтардың жаңашыл идеялары мен әзірлемелері туралы «Зеленая экономика на марше» атты мақалалар топтамасын шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Казахстанская правда» газеті
2013 жыл бойы
МАМ
30.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін дайындау мен оны өткізу аясында көлік және коммуникацияны дамыту туралы ККМ өкілінің сұхбатын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Известия Казахстан» газеті
2013 жылғы тамыз
ККМ, МАМ
31.
Қазақстанның ғылыми және кадрлық әлеуетін дамыту туралы Ұйымдастыру комитетінің жанындағы Жұмыс штабы басшысының сұхбатын/мақаласын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Литер», «Алаш айнасы» газеттері
2013 жылғы тамыз
БҒМ, МАМ
32.
«Мәдени мұра» қоғамдық қорының президенті Ә. Бекқұловамен сұхбат ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Казахстанская правда» газеті
2013 жылғы қыркүйек
МАМ
33.
Мәдениет және ақпарат министрлігі Мәдениет комитетінің төрағасы Т. Қышқашбаевтың әлем сахнасындағы қазақ ұлттық өнері туралы сұхбатын/мақаласын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Егемен Қазақстан» газеті
2013 жылғы қыркүйек
МАМ
34.
Сыртқы істер министрлігінің Сыртқы экономикалық саясат департаментінің директоры С. Әміровпен сұхбатты дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Казахстанская правда» газеті
2013 жылғы қазан
СІМ, МАМ
35.
Туризмді дамыту және инвестициялар тарту туралы ИЖТМ басшылығының сұхбатын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Деловой Казахстан» газеті
2013 жылғы қазан
ИЖТМ, МАМ
36.
«Жаңартылатын энергия көздері және Қазақстанның әлеуеті» тақырыбына Қоршағанортамині өкілінің сұхбатын дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Айқын» газеті
2013 жылғы қараша
Қоршағанортамині, МАМ
37.
Болашақ көрме павильондарын орналастыру орны мен ерекшеліктері туралы материалдарды дайындау және жариялау
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық баспа БАҚ, «Қазақпарат», «Bnews» ақпараттық агенттіктер
2013 жылғы желтоқсан
МАМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
38.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық туралы жаңалық материалдарын «Қазақпарат» АА-нің халықаралық серіктестері арқылы таратуды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақпарат» ақпараттық агенттігі
2013 жыл бойы
МАМ
39.
ХКБ-ның Атқарушы комитетінде Тіркеу дерекнамасының тұсаукесерін ақпараттық жария етуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жылғы мамыр, қазан
МАМ, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
40.

Разработать и внедрить комплексную программу продвижения бренда «Астана» Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане через Интернет, включая крупные социальные сети и специализированный сайт ЭКСПО-2017
Информация в Правительство Республики Казахстан
Интернет, социальные сети
2013-2017 годы
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МИНТ, МИД
13.
Организовать выход специальных номеров и специальных полос в газетах «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газеты «Егемен Қазақстан» и «Казахстанская правда»
В течение 2013 года
МКИ
14.
Организовать информационную поддержку проекта «Смарт-Астана»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
Акимат города Астаны, МИД, МКИ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
Информационная работа
15.
Организовать информационную поддержку официальных визитов и встреч Генерального секретаря и экспертов МБВ в Республике Казахстан
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские СМИ
В течение 2013 года
МКИ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МООС, МИД, заинтересованные государственные органы
16.
Организовать информационную поддержку официальных визитов председателей и членов стран-участников МБВ, рабочих встреч по вопросам проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МИД, МКИ, МЭБП, «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
17.
Организовать информационное освещение участия казахстанских представителей в очередных ассамблеях МБВ зарубежом
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МКИ, МИД, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
18.
Организовать перепечатку информационных материалов зарубежных СМИ по тематике Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в казахстанских газетах и информационных агентствах
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские СМИ
В течение 2013 года
МКИ, МИД
19.
Подготовить и разместить в СМИ специальные статьи о проведении Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
Акимат города Астаны, МКИ, МЭБП, МООС, МИД
20.
Подготовить и разместить интервью Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан К.Келимбетова, членов Организационного комитета на ключевые темы:
- видение Казахстана относительно проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане;
- презентация окончательного регистрационного досье и получение логотипа и флага МБВ;
- подготовительный процесс, развитие ЭКСПО-сити и сопровождающего сектора малого и среднего бизнеса
Информация в Правительство Республики Казахстан
Зарубежные СМИ
Февраль, июнь, ноябрь 2013 года
МИД, МКИ, МЭБП, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
21.
Организовать подготовку и размещение расширенного интервью с руководством МЭБП о ходе подготовки к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане на сайте информационного агентства «Казинформ»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Информационное агентство «Казинформ»
Апрель 2013 года
МКИ, МЭБП
22.
Организовать подготовку и размещение интервью первого руководителя АО «Государственная корпорация «Астана ЭКСПО-2017» Т.Ермегияева, приуроченного к международной презентации Государственной корпорации «Астана ЭКСПО-2017» в рамках Исполкома МБВ в городе Париже
Информация в Правительство Республики Казахстан
Зарубежные СМИ
Август 2013 года
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию), МИД
23.
Подготовить и разместить статью вице-министра иностранных дел Республики Казахстан К. Сарыбая на тему «Подготовка должна начинаться сейчас»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Айқын»
Май 2013 года
МИД, МКИ
24.
Подготовить и разместить интервью с акимом города Астаны И.Тасмагамбетовым о развитии инфраструктуры и строительстве объектов Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Казахстанская правда»
Июнь 2013 года
Акимат города Астаны, МКИ
25.
Подготовить и разместить статью представителя МООС о развитии и использовании возобновляемых источников энергии
Информация в Правительство Республики Казахстан
Информационное агентство «Bnews»
Июнь 2013 года
МООС, МКИ
26.
Подготовить и разместить интервью с послом Казахстана во Франции Н.Даненовым об опыте этой страны в проведении ЭКСПО
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Егемен Қазақстан»
Июнь 2013 года
МИД, МКИ
27.
Организовать публикацию материала руководителя рабочего штаба при Организационном комитете о проводимой работе с международными участниками Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Страна и мир»
Июль 2013 года
МИД, МКИ
28.
Организовать информационное сопровождение развития тематики Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках следующих этапов Национального плана организации и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 на 2013 – 2017 годы:
- комплексный план развития энергии будущего;
- консолидация инициатив «Зеленый мост», «Зеленый рост», энерго-экологической стратегии с Нацпланом и их продвижение на международной площадке;
- разработка тематических программ в сфере дополнительного образования Республики Казахстан
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МООС, МОН, МИД, МКИ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
29.
Организовать выход серии статей «Зеленая экономика на марше» о новаторских идеях и разработках казахстанцев
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Казахстанская правда»
В течение 2013 года
МКИ
30.
Подготовить и разместить интервью представителя МТК о развитии транспорта и коммуникаций в рамках подготовки и проведения Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Известия Казахстан»
Август 2013 года
МТК, МКИ
31.
Подготовить и разместить интервью/статью руководителя рабочего штаба при Организационном комитете о развитии научного и кадрового потенциала Казахстана
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газеты «Литер», «Алаш айнасы»
Август 2013 года
МОН, МКИ
32.
Подготовить и разместить интервью с президентом общественного фонда «Культурное наследие» А.Беккуловой
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Казахстанская правда»
Сентябрь 2013 года
МКИ
33.
Подготовить и разместить интервью/статью председателя Комитета по культуре МКИ Т.Кишкашбаева о казахском национальном творчестве на мировой арене
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Егемен Қазақстан»
Сентябрь 2013 года
МКИ
34.
Подготовить и разместить интервью с директором Департамента внешнеэкономической политики МИД С. Амировым
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Казахстанская правда»
Октябрь 2013 года
МИД, МКИ
35.
Подготовить и разместить интервью руководства МИНТ о развитии туризма и привлечении инвестиций
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Деловой Казахстан»
Октябрь 2013 года
МИНТ, МКИ
36.
Подготовить и разместить интервью с представителем МООС на тему «Возобновляемые источники энергии и потенциал Казахстана»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Газета «Айқын»
Ноябрь 2013 года
МООС, МКИ
37.
Подготовить и разместить материал о месторасположении будущих выставочных павильонов и их особенностях
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские печатные СМИ, информационные агентства «Казинформ», «Bnews»
Декабрь 2013 года
МКИ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
38.
Организовать распространение новостных материалов через международных партнеров ИА «Казинформ» о подготовке к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Информационное агентство «Казинформ»
В течение 2013 года
МКИ
39.
Организовать информационное освещение презентации регистрационного досье на Исполнительном комитете МБВ
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
Май, октябрь 2013 года
МКИ, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
40.

ХКБ-ның 153 және 154 Бас ассамблеяларын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жылғы маусым, қараша
МАМ, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
41.
ХКБ-ның ресми логотипі мен туын алуды ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жылғы қараша
МАМ, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
42.
Париж қаласында өтетін ХКБ-ның Атқарушы комитетінің жұмысы аясында «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ қызметінің халықаралық тұсаукесері рәсімін ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жылғы мамыр
МАМ, СІМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
43.
«Жасыл көпір» көрмелері мен конференцияларын, бизнес-форумдар мен «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ тұсаукесерін ақпараттық қолдауды ұйымдастыру;
Осы іс-шаралар бойынша Батыс Еуропа мен Ресей Федерациясында баспасөз- және блог-турларды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
44.
ЭКСПО-2017 жобасының жыл сайынғы Астана экономикалық форумына қатысуын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жылғы мамыр
ЭБЖМ, МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
45.
Астана қаласында өтетін жыл сайынғы «Жасыл көпір» халықаралық көрме-конференцияларын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, ИЖТМ, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
46.
Қазақстанның индустрияландыру күндері аясында «Болашақтың энергиясы» тақырыбы бойынша халықаралық конференцияларды (көрме-форумға) ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
МАМ, СІМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
47.
Абу-Дабиде өткізілетін Дүниежүзілік болашақ энергиясы форумын және жыл сайынғы Женевадағы болашақ энергиясы Еуропалық форумын ақпараттық қолдауды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Қазақстандық және шетелдік БАҚ
2013 жыл бойы
СІМ, МАМ, Қоршағанортамині, «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ (келісім бойынша)
48.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық барысы туралы материалдарды шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат

Организовать информационную поддержку 153 и 154 ГА МБВ
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
Июнь, ноябрь 2013 года
МКИ, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
41.
Организовать информационную поддержку по вручению официального логотипа и флага МБВ
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
Ноябрь 2013 года
МКИ, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
42.
Организовать информационную поддержку Международной презентации деятельности АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» в рамках работы Исполнительного комитета МБВ в городе Париже
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
Май 2013 года
МКИ, МИД, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
43.
Организовать информационную поддержку выставкам и конференциям «Зеленый мост», бизнес-форумам и презентации АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО»;
организовать пресс- и блог-туры по данным мероприятиям в Западной Европе и Российской Федерации
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МКИ, МИД, МООС, АО«Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
44.
Организовать информационную поддержку участию проекта ЭКСПО-2017 в ежегодном Астанинском экономическом форуме
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
Май 2013 года
МЭБП, МКИ, МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
45.
Организовать информационную поддержку ежегодных международных выставок-конференций «Зеленый Мост» в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МКИ, МИД, МООС, МИНТ, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
46.
Организовать информационную поддержку международной конференции (выставка-форум) по тематике «Энергия будущего» в рамках дней индустриализации Казахстана
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МКИ, МИД, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
47.
Организовать информационную поддержку по проведению Всемирного форума энергии будущего в Абу-Даби и ежегодному Европейскому форуму по энергии будущего в Женеве
Информация в Правительство Республики Казахстан
Казахстанские и зарубежные СМИ
В течение 2013 года
МИД, МКИ, МООС, АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» (по согласованию)
48.
Организовать выпуск материалов о ходе подготовки к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан

«Хабар», «Қазақстан», «Астана», «СТВ», «7 арна», «31 арна», «Евразия+ОРТ», «МИР», «КТК» телеарналары
2013 жыл бойы
МАМ
49.
«Алаң» ток-шоуы мен «Таңшолпан» бағдарламасындағы ЭКСПО-2017 арнайы айдары шеңберінде Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін елімізде өткізуге дайындық және жетістіктері туралы шақырылған қонақтармен сұхбаттарды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 жыл бойы тоқсан сайын
МАМ
50.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы, бұдан бұрын өткізген елдерге саяхат және осы іс-шараларды өткізудегі басқа мемлекеттердің тәжірибесі туралы «ЕХРО жолы» атты 20 сериялы арнайы жоба дайындауды және көрсетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 жыл бойы, маусымнан бастап
МАМ, Қоршағанортамині
51.
Болашақ энергиясы мәселелері бойынша мемлекет ішіндегі және әлемдегі бастамалар туралы 24 сериялы «Болашақтың энергиясы» жаңа тележоба дайындау және көрсетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 жыл бойы
МАМ, Қоршағанортамині
52.
«Арнайы репортаж» бағдарламасы аясында ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық барысы туралы мамандармен сұхбат ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақстан» телеарнасы
2013 жыл бойы
МАМ
53.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің аясында ұлттық дәстүр мен қолөнерді насихаттау мақсатында «Жәдігер» жаңа жобасын шығаруды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Мәдениет» телеарнасы
2013 жылғы маусымнан бастап
МАМ
54.
«Өркениет» бағдарламасында Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы, басқа мемлекеттердің тәжірибесі, осы іс-шараларға дайындық туралы сюжеттердің шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Мәдениет» телеарнасы
2013 жыл бойы
МАМ
55.
«Қайырлы таң, қазақ елі» бағдарламасы шеңберінде Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы және өткізу талаптары туралы «ЭКСПО-2017» арнайы айдарының ашылуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» радиосы және «Шалқар» радиосы
2013 жыл бойы
МАМ
56.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі тақырыбына арналған арнайы бағдарламаның шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» радиосы және «Шалқар» радиосы
2013 жылғы мамырдан бастап
МАМ
57.
«Тәулік тынысы» және «Событие дня» бағдарламалары шеңберінде арнайы спикерлермен Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі жайлы сұхбаттарды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» радиосы және «Шалқар» радиосы
2013 жыл бойы
МАМ
58.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі туралы «Ұшқын» бағдарламасының шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Қазақ» радиосы және «Шалқар» радиосы
2013 жылғы қыркүйектен бастап
МАМ
59.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесінің тарихы, оның елімізде өткізілуіне дайындық және жетістіктері туралы сұрақтар қою арқылы «ЭКСПО-2017» радио-викторинасының шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Астана» радиосы
2013 жыл бойы
МАМ
60.
«Жеті күн», «Көзқарас», «Үкімет пен әлеумет», «Арнайы репортаж», «Индустрияландыру күнделігі», «Қазақстан: әлеуметтік жобалар» ақпараттық-сараптамалық бағдарламалары шеңберінде Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі туралы материалдардың шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар» телеарнасы
2013 жыл бойы
МАМ
61.
«Біз» ток-шоуы мен «Іске сәт» бағдарламасында «ЭКСПО-2017» арнайы айдары аясында шақырылған қонақтармен Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесін өткізуге дайындық туралы сұхбаттарды ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар» телеарнасы
2013 жыл бойы
МАМ
62.
«Жасыл экономика» бағдарламасы шеңберінде мамандармен Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесіне дайындық барысы туралы сұхбаттардың шығуын ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«24 KZ» телеарнасы
2013 жыл бойы
МАМ
63.
Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 Халықаралық мамандандырылған көрмесі туралы деректі фильмдер мен бейнероликтерді әзірлеуді және көрсетуді ұйымдастыру
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
«Хабар», «Еларна», «24 KZ» телеарналары
2013 жыл бойы
МАМ
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
«Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» АҚ – «Астана ЭКСПО» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамы
ХКБ БА – Халықаралық көрме бюросының Бас ассамблеясы
ХКБ - Халықаралық көрме бюросы
СІМ – Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
МАМ – Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары
ҮЕҰ – үкіметтік емес ұйымдар

Телеканалы «Хабар», «Казахстан», «Астана», «СТВ», «7 канал», «31 канал», «Евразия+ОРТ», «МИР», «КТК»
В течение 2013 года
МКИ
49.
Организовать интервью с приглашенными гостями о подготовке к проведению и достижениях Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках ток-шоу «Алаң» и специальной рубрики ЭКСПО-2017 в программе «Таңшолпан»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
Ежеквартально в течение 2013 года
МКИ
50.
Организовать подготовку и трансляцию 20-серийного специального проекта «ЕХРО жолы» об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, путешествиях в страны, ранее проводившие ЭКСПО, и опыте других государств в проведении данного мероприятия
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
Начиная с июня в течение 2013 года
МКИ, МООС
51.
Организовать подготовку и трансляцию 24-серийного нового телепроекта «Энергия будущего» о внутригосударственных и мировых инициативах по вопросам энергии будущего
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
В течение 2013 года
МКИ, МООС
52.
Организовать интервью со специалистами о ходе подготовки Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках программы «Специальный репортаж»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Казахстан»
В течение 2013 года
МКИ
53.
Организовать выпуск нового проекта «Жәдігер» с целью пропаганды национальных традиций и рукоделия в рамках Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Мәдениет»
Начиная с июня в течение 2013 года
МКИ
54.
Организовать выход сюжетов в программе «Өркениет» об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, опыте других государств, подготовке к проведению данного мероприятия
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Мәдениет»
В течение 2013 года
МКИ
55.
Организовать открытие специальной рубрики «ЭКСПО-2017» в рамках программы «Қайырлы таң, қазақ елі» об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане и критериях проведения
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» и «Шалқар»
В течение 2013 года
МКИ
56.
Организовать трансляцию специальной программы, посвященной тематике ЭКСПО-2017
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» и «Шалқар»
Начиная с мая в течение 2013 года
МКИ
57.
Организовать интервью о Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане со специальными-спикерами в рамках программ «Тәулік тынысы» и «Событие дня»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» и «Шалқар»
В течение 2013 года
МКИ
58.
Организовать выход программы «Ұшқын» о Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Қазақ» и «Шалқар»
Начиная с сентября в течение 2013 года
МКИ
59.
Организовать радио-викторины «ЭКСПО-2017» с вопросами об истории Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане, подготовке к ее проведению и достижениях в Казахстане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Радио «Астана»
В течение 2013 года
МКИ
60.
Организовать выход материалов о Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках информационно-аналитических программ «Жеті күн», «Көзқарас», «Үкімет пен әлеумет», «Арнайы репортаж», «Индустриализация күнделігі», «Қазақстан: әлеуметтік жобалар»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Хабар»
В течение 2013 года
МКИ
61.
Организовать интервью с приглашенными гостями о подготовке к проведению Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане и достижениях в Казахстане в рамках ток-шоу «Біз» и специальной рубрики «ЭКСПО-2017» программы «Іске сәт»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «Хабар»
В течение 2013 года
МКИ
62.
Организовать выход интервью со специалистами о ходе подготовки к Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане в рамках программы «Жасыл экономика»
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканал «24 KZ»
В течение 2013 года
МКИ
63.
Организовать подготовку и трансляцию документальных фильмов и видеороликов о Международной специализированной выставке ЭКСПО-2017 в городе Астане
Информация в Правительство Республики Казахстан
Телеканалы «Хабар», «Еларна», «24 KZ»
В течение 2013 года
МКИ
Расшифровка аббревиатур:
АО «Национальная компания «Астана ЭКСПО» - акционерное общество «Национальная компания «Астана ЭКСПО»
ГА МБВ – Генеральная ассамблея Международного бюро выставок
МБВ – Международное бюро выставок
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
СМИ – средства массовой информации
НПО – неправительственные организации