2013 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі ұйымдастыру іс-шаралары туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 14 наурыздағы № 49-ө өкімі
1. Қоса берiлiп отырған 2013 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және халықаралық жарыстарды дайындау мен өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамы бекiтілсiн.
2. Қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi спорт түрлерi бойынша тиiстi федерациялармен келiсiм бойынша республикалық және ресми халықаралық жарыстарды (бұдан әрi – жарыстар) дайындауды және өткiзудi қамтамасыз етсiн.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі жарыстардың өткізілу барысын бұқаралық ақпарат құралдарында кеңінен жария етуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі қоғамдық тәртіпті қорғауды, ресми адамдар мен жарыстарға қатысушылар тұратын және жарыстар өтетін жерлерде олардың қауіпсіздігін сақтауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi жарыстарға қатысушылар тұратын және жарыстар өтетін жерлерде оларға медициналық қызмет көрсетуді қамтамасыз етсін.
6. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі ұйымдастырушы ұсынған жарысқа қатысушылардың келу-кету кестесіне сәйкес жарыстарға қатысушыларға теміржол, әуе және автомобиль көлігінде орындарды брондауды қамтамасыз етсін.
7. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігінің шақыруымен Қазақстан Республикасында өтетін жарыстарға жіберілетін қатысушы шетелдіктерге визалық қолдау көрсетсін және визалар беруді жүргізсін.
8. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті Кеден одағының және Қазақстан Республикасының кедендік заңнамасына сәйкес спорттық жабдықтарды және мүкәммалды кедендік тазартуды қамтамасыз етсін.
9. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігіне жүктелсін.
Премьер-Министр                             С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 14 наурыздағы
№ 49-ө өкімімен
бекітілген
2013 жылы Қазақстан Республикасында республикалық және
халықаралық жарыстарды дайындау мен өткізу жөніндегі
ұйымдастыру комитетінің құрамы
Қожағапанов            - Қазақстан Республикасы Спорт және дене
Ерлан Тоқтарханұлы       шынықтыру істері агенттігінің төрағасы,
төраға
Қанағатов              - Қазақстан Республикасы Спорт және дене
Елсияр Баймұхамедұлы     шынықтыру істері агенттігі төрағасының
орынбасары, төрағаның орынбасары
Арын                   - Павлодар облысының әкімі
Ерлан Мұхтарұлы
Есімов                 - Алматы қаласының әкімі
Ахметжан Смағұлұлы
Қожамжаров             - Ақмола облысының әкімі
Қайрат Пернешұлы
Мұсаханов              - Алматы обласының әкімі
Аңсар Тұрсынханұлы
Сапарбаев              - Шығыс Қазақстан облысының әкімі
Бердібек Машбекұлы
Жошыбаев               - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Рәпіл Сейітханұлы        министрлігінің жауапты хатшысы
Тұрғымбаев             - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Ерлан Заманбекұлы        министрінің орынбасары
Бектұров               - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы           коммуникация вице-министрі
Қырықбаев              - Қазақстан Республикасының Мәдениет және
Арман Оразбайұлы         ақпарат вице-министрі
Шолпанқұлов            - Қазақстан Республикасының Қаржы
Берік Шолпанқұлұлы       вице-министрі
Байжүнісов             - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау
Ерік Әбенұлы             вице-министрі
Балаева                - Астана қаласы әкімінің орынбасары
Аида Ғалымқызы
Досымбетов             - Қазақстан Республикасының Ұлттық олимпиада
Тимур Қамалұлы           комитетінің бас хатшысы (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 14 наурыздағы
№ 49-ө өкіміне
қосымша
2013 жылы Қазақстан Республикасының аумағында өткізілетін республикалық және халықаралық жарыстардың тізбесі
Р/с
Іс-шаралар атауы
Өткізілу мерзімі
Өткізу орны
Жауаптылар
1
2
3
4
5
1.
Шахматтан Азия чемпионаты
наурыз
Астана қ.
СДШІА, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Шахмат федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
2.
Шахматтан әйелдер арасындағы командалық әлем чемпионаты
наурыз
Астана қ.
СДШІА, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Шахмат федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
3.
Шаңғыда бағдарлаудан әлем чемпионаты
наурыз
Риддер қ.
СДШІА, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Спорттық бағдарлау федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
4.
Қол добынан жастар арасындағы (әйелдер командалары арасындағы) Азия чемпионаты
маусым
Алматы қ.
Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Қол добы федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
5.
Қол добынан Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә. Назарбаевтың кубогына халықаралық турнир
маусым
Алматы қ.
Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Қол добы федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
6.
Ауыр атлетикадан Азия чемпионаты
05-12
маусым
Астана қ.
СДШІА, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Ауыр атлетика федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
7.
Жеңіл атлетикадан «Ғ. Қосановтың мемориалы» халықаралық турнирі
15-16
маусым
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Жеңіл атлетика федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
8.
Ашық суда жүзуден Азия чемпионаты
15-18
маусым
Алматы облысы  Қапшағай қ.
Алматы облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Су спорты түрлерінің федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
9.
Триатлоннан Азия кубогының 7-кезеңі
19-23
маусым
Бурабай қ., Ақмола облысы
СДШІА, Ақмола облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Триатлон федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
10.
Су добынан AASF Азия кубогы (әйелдер)
маусым- қыркүйек
Белгіленуі бойынша
Қазақстан Республикасының «Су спорты түрлерінің федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
11.
Су добынан AASF Азия кубогы (ерлер)
маусым- қыркүйек
Белгіленуі бойынша
Қазақстан Республикасының «Су спорты түрлерінің федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
12.
Бокстан Қазақстан Республикасы Президентінің кубогына халықаралық турнир
шілде
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Бокс федерациясы» ЗТБ (келісім бойынша)
13.
Ат спорты түрлерінен Қазақстан Республикасы Президентінің кубогына орталық Азия чемпионаты, әлем кубогы, халықаралық жарыстар
02-05
шілде
Астана қ.
СДШІА, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Ат спорты федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
14.
Триатлоннан Азия кубогының 8-кезеңі
03-07
шілде
Көкшетау қ.
СДШІА, Ақмола облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Триатлон федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
15.
Волейболдан әйелдер командалары арасындағы Қазақстан Республикасы Президентінің кубогы
06-14
шілде
Павлодар қ.
СДШІА, Павлодар облысының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Волейбол федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
16.
Волейболдан «Гран-при»

Об организационных мероприятиях по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2013 году в Республике Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 марта 2013 года № 49-р
1. Утвердить прилагаемый состав организационного комитета по подготовке и проведению республиканских и международных соревнований в 2013 году в Республике Казахстан.
2. Агентству Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, акимам областей, городов Астаны и Алматы по согласованию с соответствующими федерациями по видам спорта обеспечить подготовку и проведение республиканских и официальных международных соревнований (далее – соревнования) согласно приложению.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить широкое освещение в средствах массовой информации хода проведения соревнований.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить охрану общественного порядка, безопасность официальных лиц и участников соревнований в местах их проживания и проведения соревнований.
5. Министерству здравоохранения Республики Казахстан, акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить участников соревнований медицинским обслуживанием в местах их проживания и проведения соревнований.
6. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в соответствии с представленным организатором графиком въезда - выезда участников соревнований обеспечить бронирование мест для участников на железнодорожном, воздушном и автомобильном транспорте.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить визовую поддержку и произвести выдачу виз иностранцам - участникам соревнований, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
8. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить таможенную очистку спортивного оборудования и инвентаря в соответствии с таможенным законодательством Таможенного союза и Республики Казахстан.
9. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 марта 2013 года № 49-р
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
республиканских и международных соревнований
в 2013 году в Республике Казахстан
Кожагапанов
Ерлан Токтарханович
-
Председатель Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, председатель
Канагатов
Ельсияр Баймухамедович
-
заместитель Председателя Агентства
Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, заместитель председателя
Арын
Ерлан Мухтарович
-
аким Павлодарской области
Есимов
Ахметжан Смагулович
-
аким города Алматы
Кожамжаров
Кайрат Пернешович
-
аким Акмолинской области
Мусаханов
Ансар Турсынханович
-
аким Алматинской области
Сапарбаев
Бердибек Машбекович
-
аким Восточно-Казахстанской области
Жошыбаев
Рапиль Сейтханович
-
ответственный секретарь Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Тургумбаев
Ерлан Заманбекович
-
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
Бектуров
Азат Габбасович
-
вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Кырыкбаев
Арман Оразбаевич
-
вице-министр культуры и информации Республики Казахстан
Шолпанкулов
Берик Шолпанкулович
-
вице-министр финансов Республики Казахстан
Байжунусов
Эрик Абенович
-
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
Балаева
Аида Галымовна
-
заместитель акима города Астаны
Досымбетов
Тимур Камалович
-
генеральный секретарь Национального олимпийского комитета Республики Казахстан (по согласованию)
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 марта 2013 года № 49-р
Перечень
республиканских и международных соревнований, проводимых на
территории Республики Казахстан в 2013 году
п/п
Наименование мероприятий
Сроки проведения
Место проведения
Ответственные
1
2
3
4
5
1.
Чемпионат Азии по шахматам
март
г. Астана
АДСФК, акимат города Астаны, ОО «Федерация шахмат» Республики Казахстан (по согласованию)
2.
Командный чемпионат мира по шахматам среди женщин
март
г. Астана
АДСФК, акимат города Астаны, ОО «Федерация шахмат» Республики Казахстан (по согласованию)
3.
Чемпионат мира по ориентированию на лыжах
март
г. Риддер
АДСФК, акимат Восточно-Казахстанской области, ОО «Федерация спортивного ориентирования» Республики Казахстан (по согласованию)
4.
Чемпионат Азии по гандболу среди молодежи (среди женских команд)
июнь
г. Алматы
акимат города Алматы, ОО «Федерация гандбола» Республики Казахстан (по согласованию)
5.
Международный турнир по гандболу на кубок Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева
июнь
г. Алматы
акимат города Алматы, ОО «Федерация гандбола» Республики Казахстан (по согласованию)
6.
Чемпионат Азии по тяжелой атлетике
05-12 июня
г. Астана
АДСФК, акимат города Астаны, ОО «Федерация тяжелой атлетики» Республики Казахстан (по согласованию)
7.
Международный турнир по легкой атлетике «Мемориал К. Касанова»
15-16 июня
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы, ОО «Федерация легкой атлетики» Республики Казахстан (по согласованию)
8.
Чемпионат Азии по плаванию в открытой воде
15-18 июня
Алматинская область
г. Капчагай
акимат Алматинской области, ОО «Федерация водных видов спорта» Республики Казахстан (по согласованию)
9.
7-ой этап кубка Азии по триатлону
19-23 июня
г. Бурабай, Акмолинская область
АДСФК, акимат Акмолинской области, ОО «Федерация триатлона» Республики Казахстан (по согласованию)
10.
Кубок Азии AASF по водному поло (женщины)
июнь-
сентябрь
По назначению
ОО «Федерация водных видов спорта» Республики Казахстан (по согласованию)
11.
Кубок Азии AASF по водному поло (мужчины)
июнь-
сентябрь
По назначению
ОО «Федерация водных видов спорта» Республики Казахстан (по согласованию)
12.
Международный турнир по боксу на кубок Президента Республики Казахстан
июль
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы, ОЮЛ «Федерация бокса» Республики Казахстан (по согласованию)
13.
Чемпионат центральной Азии, кубок мира, международные соревнования на кубок Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. по конным вида спорта
02-05 июля
г. Астана
АДСФК, акимат города Астаны, ОО «Федерация конного спорта» Республики Казахстан (по согласованию)
14.
8-ой этап кубка Азии по триатлону
03-07 июля
г. Кокшетау
АДСФК, акимат Акмолинской области, ОО «Федерация триатлона» Республики Казахстан (по согласованию)
15.
Кубок Президента Республики Казахстан среди женских команд по волейболу
06-14 июля
г. Павлодар
АДСФК, акимат Павлодарской области, ОО «Федерация волейбола» Республики Казахстан (по согласованию)
16.
«Гран-при» по волейболу

12-19
тамыз
Алматы қ.
Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Волейбол федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
17.
Грек-рим күресінен Қазақстан Республикасының Президенті Н.Назарбаевтың кубогына халықаралық турнир
09-11
тамыз
Астана қ.
СДШІА, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Күрес федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
18.
Волейболдан ерлер командалары арасында Қазақстан Республикасы Президентінің кубогы
22-30
тамыз
Алматы қ.
Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Волейбол федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
19.
Су добынан жасөспірімдер арасындағы Азия чемпионаты
Тамыз -қыркүйек
Алматы қ.
Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Су спорты түрлерінің федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
20.
Бодибилдинг пен пауэрлифтингтен Азия чемпионаты
Қыркүйек
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Бодибилдинг, фитнес, бодифитнес және пауэрлифтинг федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
21.
Қазақстан футболының 100 жылдығына арналған «Миллиондар кубогы» футболдан ақтық жарыстар

12-19
августа
г. Алматы
акимат города Алматы, ОО «Федерация волейбола» Республики Казахстан (по согласованию)
17.
Международный турнир по греко-римской борьбе на кубок Президента Республики Казахстан Н. Назарбаева
09-11 августа
г. Астана
АДСФК, акимат города Астаны, ОО «Федерация борьбы» Республики Казахстан (по согласованию)
18.
Кубок Президента Республики Казахстан среди мужских команд по волейболу
22-30 августа
г. Алматы
акимат города Алматы, ОО «Федерация волейбола» Республики Казахстан (по согласованию)
19.
Чемпионат Азии по водному поло среди юниоров
август – сентябрь
г. Алматы
акимат города Алматы, ОО «Федерация водных видов спорта» Республики Казахстан (по согласованию)
20.
Чемпионат Азии по бодибилдингу и пауэрлифтингу
сентябрь
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы, ОО «Федерация бодибилдинга, фитнес, бодифитнес и пауэрлифтинга» Республики Казахстан (по согласованию)
21.
Финальные соревнования по футболу «Кубок миллионов», посвященные 100-летию казахстанского футбола

11-20 қыркүйек
Семей қ.
СДШІА, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі, «Қазақстанның футбол федерациясы» қауымдастығы» ЗТБ (келісім бойынша)
22.
Еуразиялық жасөспірімдер спорттық ойындары
14-21
қыркүйек
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі
23.
Шаңғымен тұғырдан секіруден континенталдық әлем кубогы
15-20
қыркүйек
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Шаңғымен тұғырдан секіруден және шаңғы екісайысы федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
24.
Дзюдодан Қазақстан Республикасы Президентінің жүлдесіне гран-при
28-29
қыркүйек
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Дзюдо федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
25.
Бокстан ересектер арасындағы әлем чемпионаты
04-20
қазан
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Бокс федерациясы» ЗТБ (келісім бойынша)
26.
Стенд атудан Азия чемпионаты
04-16
қазан
Алматы қ.
Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Стенд ату федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
27.
Қазіргі бессайыстан Азия чемпионаты
15-30
қазан
Астана – Алматы қ.қ.
Алматы және Астана қалаларының әкімдіктері, Қазақстан Республикасының «Қазіргі бессайыс федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
28.
Коньки спортынан әлем кубогы
қараша
Астана қ.
СДШІА, Астана қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Коньки спорты федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
29.
Карате-додан Азия кубогы
14 желтоқсан
Алматы қ.
СДШІА, Алматы қаласының әкімдігі, Қазақстан Республикасының «Карате-до федерациясы» ҚБ (келісім бойынша)
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
СДШІА – Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері
агенттігі
ҚБ    – қоғамдық бірлестік
ЗТБ   – заңды тұлғалар бірлестігі

11-20 сентября
г. Семей
АДСФК, акимат Восточно-Казахстанской области, ОЮЛ «Ассоциация «Федерация футбола Казахстана» (по согласованию)
22.
Евразийские юношеские спортивные игры
14-21 сентября
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы
23.
Континентальный Кубок мира по прыжкам на лыжах с трамплина
15-20 сентября
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы, ОО «Федерация прыжков на лыжах с трамплина и лыжного двоеборья» Республики Казахстан (по согласованию)
24.
Гран-при по дзюдо на приз Президента Республики Казахстан
28-29 сентября
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы, ОО «Федерация дзюдо» Республики Казахстан (по согласованию)
25.
Чемпионат мира по боксу среди взрослых
04-20 октября
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы, ОЮЛ «Федерация бокса» Республики Казахстан (по согласованию)
26.
Чемпионат Азии по стендовой стрельбе
04-16 октября
г. Алматы
акимат города Алматы, ОО «Федерация стендовой стрельбы» Республики Казахстан (по согласованию)
27.
Чемпионат Азии по современному пятиборью
15-30 октября
г.г. Астана, Алматы
акиматы городов Алматы и Астаны, ОО «Федерация современного пятиборья» Республики Казахстан (по согласованию)
28.
Кубок мира по конькобежному спорту
ноябрь
г. Астана
АДСФК, акимат города Астаны, ОО «Федерация конькобежного спорта» Республики Казахстан (по согласованию)
29.
Кубок Азии по карате-до
14 декабря
г. Алматы
АДСФК, акимат города Алматы, ОО «Федерация карате-до» Республики Казахстан (по согласованию)
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АДСФК – Агентство Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры
ОО – общественное объединение
ОЮЛ – объединение юридических лиц