"Байқоңыр" кешенінің аумағында "Протон-М" зымыран-тасығышының құлау зардаптарын жоюдың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 9 шілдедегі № 104-ө өкімі
1997 жылғы 4 қазандағы Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ресей Федерациясының Үкіметі арасындағы «Байқоңыр» кешенін Ресей Федерациясының жалға алуы жағдайында оның аумағындағы экология және табиғатты пайдалану жөніндегі келісімге сәйкес:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш агенттігі Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігімен бірлесіп:
1) «Байқоңыр» кешені бойынша Ресей-Қазақстан үкіметаралық комиссиясының осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда 2013 жылғы 2 шілдеде ресейлік «Протон-М» зымыран-тасығышының құлау салдарынан келеңсіз экологиялық зардаптарды жою жөніндегі іс-шаралардың өткізілуін бақылау жөніндегі жұмыс комиссиясын (тобын) құрсын;
2) қажет болған жағдайда, тиісті орталық және жергілікті атқарушы органдар мамандарының экологиялық зардаптарды жою жөніндегі жұмыстарға қатысуын қамтамасыз етсін.
2. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қ.Н. Келімбетовке жүктелсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 9 шілдедегі
№ 104-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасынан 2013 жылғы 2 шілдеде ресейлік "Протон-М" зымыран-тасығышының құлау салдарынан келеңсіз экологиялық зардаптарды жою жөніндегі іс-шаралардың өткізілуін бақылау жөніндегі жұмыс комиссиясының (тобының) құрамы
Қаппаров                  - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Нұрлан Жамбылұлы            қорғау министрі, төраға
Мұсабаев                  - Қазақстан Республикасы Ұлттық ғарыш
Талғат Амангелдіұлы         агенттігінің төрағасы, төрағаның
орынбасары
Байжүнісов                - Қазақстан Республикасының Денсаулық
Эрик Әбенұлы                сақтау вице-министрі, төрағаның
орынбасары
Мұхамеджанов              - Қазақстан Республикасының Қоршаған ортаны
Бектас Ғафурұлы             қорғау вице-министрі, төрағаның
орынбасары
Смайылов                  - Қазақстан Республикасының Төтенше
Жанболат Амангелдіұлы       жағдайлар вице-министрі
Құсдәулетов               - Қазақстан Республикасының Әділет
Дулат Рашитұлы              вице-министрі
Тұрғымбаев                - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Ерлан Заманбекұлы           министрінің орынбасары
Жұманғарин                - Қазақстан Республикасының Өңірлік даму
Серік Мақашұлы              вице-министрі
Бектұров                  - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы              коммуникация вице-министрі
Ыбырайым                  - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Нұрлан Мұхтарбекұлы         министрлігі Ғылым комитетінің төрағасы
Бекшин                    - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
Жандарбек Мұхтарұлы         министрлігі Мемлекеттік
санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау
комитетінің төрағасы
Әлиев                     - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
Жомарт Шияпұлы              қорғау министрілігі Экологиялық реттеу
және бақылау комитеті төрағасының
орынбасары
Нұртаев                   - Қызылорда облысы әкімінің орынбасары,
Рзақұл Сәденұлы             Қазақстан Республикасы Президентінің
«Байқоңыр» кешеніндегі арнайы өкілі

О некоторых вопросах ликвидации последствий падения ракетоносителя "Протон-М" на территории комплекса "Байконур"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 июля 2013 года № 104-р
В соответствии с Соглашением между Правительством Республики Казахстан и Правительством Российской Федерации по экологии и природопользованию на территории комплекса «Байконур» в условиях его аренды Российской Федерацией от 4 октября 1997 года:
1. Национальному космическому агентству Республики Казахстан совместно с Министерством охраны окружающей среды Республики Казахстан обеспечить:
1) создание Межправительственной российско-казахстанской комиссией по комплексу «Байконур» рабочей комиссии (группы) по контролю за проведением мероприятий по ликвидации негативных экологических последствий вследствие падения 2 июля 2013 года российского ракетоносителя «Протон-М» на территории комплекса «Байконур», в составе согласно приложению к настоящему распоряжению;
2) при необходимости участие соответствующих специалистов центральных и местных исполнительных органов в работах по ликвидации экологических последствий.
2. Контроль за выполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Келимбетова К.Н.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 9 июля 2013 года № 104-р
Состав рабочей комиссии (группы) по контролю за проведением
мероприятий по ликвидации негативных экологических последствий
вследствие падения 2 июля 2013 года российского ракетоносителя
«Протон-М» на территории комплекса «Байконур»
от Республики Казахстан
Каппаров
Нурлан Джамбулович
-
Министр охраны окружающей среды Республики Казахстан, председатель
Мусабаев
Талгат Амангельдиевич
-
Председатель Национального космического агентства Республики Казахстан, заместитель председателя
Байжунусов
Эрик Абенович
-
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан, заместитель председателя
Мухамеджанов
Бектас Гафурович
-
вице-министр охраны окружающей среды Республики Казахстан, заместитель председателя
Смаилов
Жанболат Амангельдинович
-
вице-министр по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Куставлетов
Даулет Рашитович
-
вице-министр юстиции Республики Казахстан
Тургумбаев
Ерлан Заманбекович
-
заместитель министра внутренних дел Республики Казахстан
Жумангарин
Серик Макашевич
-
вице-министр регионального развития Республики Казахстан
Бектуров
Азат Габбасович
-
вице-министр транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Ыбырайым
Нурлан Мухтарбекович
-
председатель Комитета науки Министерства науки и образования Республики Казахстан
Бекшин
Жандарбек Мухтарович
-
председатель Комитета государственного санитарно-эпидемиологического надзора Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Алиев
Жомарт Шияпович
-
заместитель председателя Комитета экологического регулирования и контроля Министерства охраны окружающей среды Республики Казахстан
Нуртаев
Рзакул Саденович
-
заместитель акима Кызылординской области, специальный представитель Президента Республики Казахстан на комплексе «Байконур»