"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 18 шілдедегі № 109-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық және құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 18 шілдедегі
№ 109-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне құқық
қорғау қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар
енгізу туралы» 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан
Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет
Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық және құқықтық
актілерінің тізбесі
Р/с
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Жауапты мемлекеттік органдар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы құқық қорғау органдары басшылығының Президенттік резервін қалыптастыру қағидаларын және оның лауазымдар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
БП (келісім бойынша) (жинақтау), ЭҚСЖКА (келісім бойынша) ІІМ, ТЖМ, Қаржымині, ЭБЖМ
2013 жылғы
шілде
2.
Полиграфологиялық зерттеу жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
БП (келісім бойынша) (жинақтау), ЭҚСЖКА (келісім бойынша) ІІМ, ТЖМ, Қаржымині, ЭБЖМ, ДСМ
2013 жылғы
шілде
3.
Қазақстан Республикасы прокуратурасының органдары, ведомстволары және мекемелері лауазымдарының конкурстық негізде ауыстырылатын тізбесін, Қазақстан Республикасы прокуратурасының  органдарында, ведомстволарында  және мекемелерінде конкурс және тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша) (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
4.
Қазақстан Республикасы прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелері лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша) (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
5.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам правоохранительной службы"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 июля 2013 года № 109-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам правоохранительной службы» (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые и правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 июля 2013 года № 109-р
Перечень
нормативных правовых и правовых актов Республики Казахстан,
принятие которых необходимо в целях реализации Закона
Республики Казахстан от 21 мая 2013 года «О внесении
изменений и дополнений в некоторые законодательные акты
Республики Казахстан по вопросам правоохранительной службы»
№ п/п
Наименование нормативного правового и правового акта
Форма акта
Ответственные государственные органы
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
Об утверждении Правил формирования и перечня должностей Президентского резерва руководства правоохранительных органов Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
ГП (по согласованию) (созыв), АБЭКП (по согласованию) МВД, МЧС, МФ, МЭБП
июль 2013 года
2.
Об утверждении Правил прохождения полиграфологического исследования
постановление Правительства Республики Казахстан
ГП (по согласованию) (созыв), АБЭКП (по согласованию) МВД, МЧС, МФ, МЭБП, МЗ
июль 2013 года
3.
Об утверждении перечня должностей органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса и стажировки в органах, ведомствах и учреждениях прокуратуры Республики Казахстан
приказ ГП
ГП (по согласованию) (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
4.
Об утверждении квалификационных требований для категорий должностей сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан
приказ ГП
ГП (по согласованию) (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
5.

«Қазақстан Республикасы прокуратура органдары мен мекемелерінің қызметкерлерін аттестаттау туралы ережені бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 79оа бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
6.
«Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының, ведомстволары мен мекемелерінің қарамағындағы адамдарды қызметке пайдалану қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 31 мамырдағы № 403оа бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
7.
«Қазақстан Республикасы прокуратурасының органдары, ведомстволары және мекемелері қызметкерлерінің Сыныптық шендері мен әскери атақтары туралы қағиданы бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 17 мамырдағы № 409оа бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
8.
«Қазақстан Республикасы прокуратурасының органдарына, ведомстволарына және мекемелеріне Қызметке конкурстан тыс іріктеудің қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 17 мамырдағы № 412оа бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
9.
«Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының, ведомстволары мен мекемелерінің қызметкерлерін қызметтік тексеруден өткізудің, тәртіптік комиссияны және оның жұмысын қалыптастырудың және қызметкерлерді тәртіптік жауаптылыққа тартудың қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 98 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
10.
«Қазақстан Республикасы прокуратура органдары, ведомстволары мен мекемелері қызметкерлерінің кәсіби деңгейін арттыруды ұйымдастырудың қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 23 қаңтардағы № 111оа бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
11.
«Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына Резервке қою және жұмысқа қабылдау үшін кандидаттарды іріктеудің қағидасын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 30 маусымдағы № 479оа бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
12.
«Қазақстан Республикасы прокуратура органдарының қызметкерлері лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 16 мамырдағы № 402оа бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
БП бұйрығы
БП (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
13.
Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
ЭҚСЖКА бұйрығы
ЭҚСЖКА (келісім бойынша) (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
14.
Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдары лауазымдарының конкурстық негізде ауыстырылатын тізбесін, Қазақстан Республикасының қаржы полициясы органдарында конкурс және тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы
ЭҚСЖКА бұйрығы
ЭҚСЖКА (келісім бойынша) (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
15.

О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 79ца «Об утверждении Положения об аттестации сотрудников органов и учреждений прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
6.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 мая 2011 года № 403ца «Об утверждении Правил использования на службе лиц, находящихся в распоряжении органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
7.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 мая 2011 года № 409ца «Об утверждении Правил о классных чинах и воинских званиях сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
8.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 17 мая 2011 года № 412ца «Об утверждении Правил занятия должностей вне конкурсного отбора на службу в органы, ведомства и учреждения прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
9.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 января 2012 года № 98 «Об утверждении Правил о порядке проведения служебного расследования, формирования и работы дисциплинарной комиссии и привлечения к дисциплинарной ответственности сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
10.
О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 января 2012 года № 111ца «Об утверждении Правил организации повышения профессионального уровня сотрудников органов, ведомств и учреждений прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
11.
О признании утратившим силу приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 июня 2004 года № 479ца «Об утверждении Правил подбора кандидатов для зачисления в резерв и приема на работу в органы прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
12.
О признании утратившим силу приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 мая 2011 года № 402ца «Об утверждении квалификационных требований для должностей сотрудников органов прокуратуры Республики Казахстан»
приказ ГП
ГП (по согласованию)
август 2013 года
13.
Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов финансовой полиции Республики Казахстан
приказ АБЭКП
АБЭКП (по согласованию) (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
14.
Об утверждении перечня должностей органов финансовой полиции Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса и стажировки в органах финансовой полиции Республики Казахстан
приказ АБЭКП
АБЭКП (по согласованию) (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
15.

«Қазақстан Республикасы қаржы полициясы органдарының кадрларымен жұмыс жөніндегі кейбір мәселелер жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Экономикалық және сыбайлас жемқорлық қылмысқа қарсы күрес агенттігі төрағасының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 66 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ЭҚСЖКА бұйрығы
ЭҚСЖҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
16.
«Құқық қорғау органдарының лауазымдарына қойылатын типтік біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 21 ақпандағы № 02-01-02/32 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
МҚА бұйрығы
МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
17.
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының «Құқық қорғау органдарының лауазымдарына қойылатын типтік біліктілік талаптарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2011 жылғы 21 ақпандағы № 02-01-02/32 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» 2011 жылғы 6 қыркүйектегі № 02-01-02/189 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
МҚА бұйрығы
МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
18.
«Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының «Құқық қорғау органдарының лауазымдарына қойылатын типтік біліктілік талаптарын бекіту туралы» 2011 жылғы 21 ақпандағы № 02-01-02/32 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 7 қыркүйектегі № 02-01-02/155 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
МҚА бұйрығы
МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
19.
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
ІІМ бұйрығы
ІІМ (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
20.
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының конкурстық негізде ауыстырылатын тізбесін, Қазақстан Республикасының ішкі істер органдарында конкурс және тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы
ІІМ бұйрығы
ІІМ (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
21.
«Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарында қызмет өткерудiң кейбiр мәселелерi туралы» Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрiнiң 2011 жылғы 27 мамырдағы № 246 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ІІМ бұйрығы
ІІМ
2013 жылғы
тамыз
22.
Қазақстан Республикасының өртке қарсы мемлекеттік қызмет органдары лауазымдарының конкурстық негізде ауыстырылатын тізбесін, Қазақстан Республикасының өртке қарсы мемлекеттік қызмет органдарында конкурс және тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы
ТЖМ бұйрығы
ТЖМ (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
23.
Қазақстан Республикасының өртке қарсы мемлекеттік қызмет органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
ТЖМ бұйрығы
ТЖМ (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
24.

О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью от 29 апреля 2011 года № 66 «Об утверждении Инструкции о некоторых вопросах по работе с кадрами органов финансовой полиции Республики Казахстан»
приказ АБЭКП
АБЭКП (по согласованию)
август 2013 года
16.
О признании утратившим силу приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 февраля 2011 года № 02-01-02/32 «Об утверждении Типовых квалификационных требований к должностям в правоохранительных органах»
приказ АДГС
АГС (по согласованию)
август 2013 года
17.
О признании утратившим силу приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 6 сентября 2011 года № 02-01-02/189 «О внесении изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 февраля 2011 года № 02-01-02/32 «Об утверждении Типовых квалификационных требований к должностям в правоохранительных органах»
приказ АДГС
АГС (по согласованию)
август 2013 года
18.
О признании утратившим силу приказа Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 7 ноября 2012 года № 02-01-02/155 «О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 февраля 2011 года № 02-01-02/32 «Об утверждении Типовых квалификационных требований к должностям в правоохранительных органах»
приказ АГС
АГС (по согласованию)
август 2013 года
19.
Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан
приказ МВД
МВД (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
20.
Об утверждении перечня должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса и стажировки при поступлении на службу в органы внутренних дел Республики Казахстан
приказ МВД
МВД (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
21.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 246 «Некоторые вопросы прохождения службы в органах внутренних дел Республики Казахстан»
приказ МВД
МВД
август 2013 года
22.
Об утверждении перечня должностей органов государственной противопожарной службы Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса и прохождения стажировки в органах государственной противопожарной службы Республики Казахстан
приказ МЧС
МЧС (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
23.
Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов государственной противопожарной службы Республики Казахстан
приказ МЧС
МЧС (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
24.

«Қазақстан Республикасының өртке қарсы мемлекеттік қызмет органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 242 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
ТЖМ бұйрығы
ТЖМ
2013 жылғы
тамыз
25.
Қазақстан Республикасының кеден органдары лауазымдарының конкурстық негізде ауыстырылатын тізбесін, Қазақстан Республикасының кеден органдарында конкурс және тағылымдама өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині, (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
26.
Қазақстан Республикасының кеден органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині, (жинақтау), МҚА (келісім бойынша)
2013 жылғы
тамыз
27.
«Қазақстан Республикасының кеден органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 714 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қаржымині
КБК-нің бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы
тамыз
28.
«Қазақстан Республикасының кеден органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2012 жылғы 23 қазандағы № 468 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы
тамыз
29.
«Қазақстан Республикасының кеден органдарына конкурстық іріктеуден тыс қызметке орналасу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 30 мамырдағы № 283 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қаржыминінің бұйрығы
Қаржымині
2013 жылғы
тамыз
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚСЖКА        – Қазақстан Республикасы Экономикалық және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі
МҚА           – Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
БП            – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы
ІІМ           – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
Қаржымині     – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
ТЖМ           – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ЭБЖМ          – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ДСМ           – Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгi
Қаржымині КБК – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті.

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 242 «Некоторые вопросы прохождения службы в органах государственной противопожарной службы Республики Казахстан»
приказ МЧС
МЧС
август 2013 года
25.
Об утверждении перечня должностей сотрудников таможенных органов Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, Правил и условий проведения конкурса и стажировки в таможенных органах Республики Казахстан
приказ МФ
МФ (созыв), АГС (по согласованию)
август 2013 года
26.
Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей таможенных органов Республики Казахстан
приказ МФ
МФ, АГС (по согласованию)
август 2013 года
27.
О внесении изменения в приказ председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 714 «О некоторых вопросах прохождения службы в таможенных органах Республики Казахстан»
приказ КТК МФ
МФ
август 2013 года
28.
О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 октября 2012 года № 468 «О некоторых вопросах прохождения службы в таможенных органах Республики Казахстан»
приказ МФ
МФ
август 2013 года
29.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2011 года № 283 «Об утверждении Правил поступления на службу в таможенные органы Республики Казахстан вне конкурсного отбора»
приказ МФ
МФ
август 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АБЭКП – Агентство Республики Казахстан по борьбе с экономической и коррупционной преступностью
АГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
КТК МФ – Комитет таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан.