"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жаңа түрлерін енгізу және олардың қолданылу салаларын кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2013 жылғы 16 тамыздағы № 141-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған «Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жаңа түрлерін енгізу және олардың қолданылу салаларын кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр                       С. Ахметов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2013 жылғы 16 тамыздағы
№ 141-ө өкімімен
бекітілген
«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жаңа түрлерін енгізу және олардың қолданылу салаларын кеңейту мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2013 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с№ Нормативтік құқықтық актінің атауы Актінің нысаны Орындауға жауапты мемлекеттік орган Орындау мерзімі
1 2 3 4 5
1.
«Ерекше стратегиялық маңызы бар су шаруашылығы құрылыстарының тiзбесi туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2004 жылғы 1 қарашадағы № 1466 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ӨДМ (жинақтау), Қоршағанортамині
2013 жылғы қыркүйек
2.
«Концессияға беруге жатпайтын обьектілердің тізбесі туралы» Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 5 наурыздағы № 294 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ӨДМ (жинақтау), Қоршағанортамині
2013 жылғы қыркүйек
3.
Өз қызметін концессия шарттары бойынша жүзеге асыратын табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің (тауарларының, жұмыстарының) тарифтерін (бағаларын, алымдар ставкаларын) қалыптастыру және бекіту қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА (жинақтау), Қаржымині, ӨДМ, ИЖТМ, ККМ
2013 жылғы қыркүйек
4.
Мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині
2013 жылғы қыркүйек
5.
Мемлекеттік мүлікті мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiнiң күшi жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині
2013 жылғы қыркүйек
6.
Орта мерзімді кезеңге арналған концессияға беруге ұсынылатын объектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ
2013 жылғы қыркүйек
7.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭБЖМ (жинақтау), Қаржымині, ТМРА, ӨДМ, БҒМ
2013 жылғы қыркүйек
8.

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам внедрения новых видов государственно-частного партнерства и расширения сфер их применения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 16 августа 2013 года № 141-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам внедрения новых видов государственно-частного партнерства и расширения сфер их применения» (далее - перечень).
2. Государственным органам:
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр                            С. Ахметов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 16 августа 2013 года № 141-р
Перечень
нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях
реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2013 года
«О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные
акты Республики Казахстан по вопросам внедрения новых видов
государственно-частного партнерства и расширения сфер их
применения»
№ п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
1
2
3
4
5
1.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 1 ноября 2004 года
№ 1466 «О перечне водохозяйственных сооружений, имеющих особое стратегическое значение»
Указ Президента Республики Казахстан
МРР (созыв), МООС
сентябрь 2013 года
2.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 5 марта 2007 года № 294 «О перечне объектов, не подлежащих передаче в концессию»
Указ Президента Республики Казахстан
МРР (созыв), МООС
сентябрь 2013 года
3.
Об утверждении Правил формирования и утверждения тарифов (цен, ставок сборов) на регулируемые услуги (товары, работы) субъектов естественных монополий, осуществляющих свою деятельность по договорам концессии, и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ (созыв), МФ, МРР, МИНТ, МТК
сентябрь 2013 года
4.
Об утверждении Правил передачи государственного имущества в доверительное управление и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП (созыв), МФ
сентябрь 2013 года
5.
Об утверждении Правил передачи государственного имущества в имущественный наем (аренду) и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП (созыв), МФ
сентябрь 2013 года
6.
Об утверждении перечня объектов, предлагаемых к передаче в концессию на среднесрочный период
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП
сентябрь 2013 года
7.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭБП (созыв), МФ, АРЕМ, МРР, МОН
сентябрь 2013 года
8.

«Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің мәселелері» туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы № 943 қаулысына толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ТМРА
2013 жылғы қыркүйек
9.
«Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 24 сәуірдегі № 387 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қаржымині
2013 жылғы қыркүйек
10.
«Газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік-жеке меншік әріптестік шеңберінде ілеспе газды инвесторларға берудің қағидалары мен шарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 шілдедегі № 913 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МГМ
2013 жылғы қыркүйек
11.
«Инвестициялық жобаларды инвестициялық стратегиялық жобалар тізбесіне енгізу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 22 тамыздағы № 1066 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИЖТМ
2013 жылғы қыркүйек
12.
«Концессия объектілерін мемлекеттік меншікке қабылдау ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы № 642 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2013 жылғы қыркүйек
13.
«Мемлекеттік кепілдіктер беру үшін инвестициялық жобаның техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеуге немесе түзетуге, сондай-ақ қажетті сараптамалар жүргізуге қойылатын талаптарды бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 6 тамыздағы № 136 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЭБЖМ
2013 жылғы қыркүйек
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҒМ – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
ИЖТМ – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрлігі
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі
Қаржымині – Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Қоршағанортамині – Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі
ӨДМ – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрлігі
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі
ТМРА – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі

О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 943 «Вопросы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий»
постановление Правительства Республики Казахстан
АРЕМ
сентябрь 2013 года
9.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2008 года № 387 «О некоторых вопросах Министерства финансов Республики Казахстан»
постановление Правительства Республики Казахстан
МФ
сентябрь 2013 года
10.
О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июля 2012 года
№ 913 «Об утверждении Правил и условий передачи попутного газа инвесторам в рамках государственно-частного партнерства в сфере газа и газоснабжения»
постановление Правительства Республики Казахстан
МНГ
сентябрь 2013 года
11.
О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2012 года № 1066 «Об утверждении Правил включения инвестиционных проектов в перечень инвестиционных стратегических проектов»
постановление Правительства Республики Казахстан
МИНТ
сентябрь 2013 года
12.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года № 642 «Об утверждении Правил приема объектов концессии в государственную собственность»
приказ
МФ
сентябрь 2013 года
13.
О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 6 августа 2010 года № 136 «Об утверждении требований к разработке или корректировке, а также проведению необходимых экспертиз технико-экономического обоснования инвестиционного проекта для предоставления государственных гарантий»
приказ
МЭБП
сентябрь 2013 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МОН – Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИНТ – Министерство индустрии и новых технологий Республики Казахстан
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МООС – Министерство охраны окружающей среды Республики Казахстан
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан
МРР – Министерство регионального развития Республики Казахстан
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан
АРЕМ – Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий