Реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) табиғи монополиялар салаларынан шығару тұрғысынан оларға кешенді талдау жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2014 жылғы 29 мамырдағы № 75-Ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) табиғи монополиялар салаларынан шығару тұрғысынан оларға кешенді талдау жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Жоспардың орындалуына жауапты орталық атқарушы органдар:
1) Жоспарда көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және оларды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жүргізілген жұмыс нәтижелері бойынша тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігіне (Монополияға қарсы агенттік) Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік) тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
Премьер-Министр                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2014 жылғы 29 мамырдағы
№ 75-Ө өкімімен
бекітілген
Реттеліп көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды)
табиғи монополиялар салаларынан шығару тұрғысынан оларға
кешенді талдау жүргізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шара
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
1.
Концессия шарттары бойынша темір жол көлігі объектілерімен темір жолды пайдалануға беру қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
ТМРА (жинақтау), ЭБЖМ, ККМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы III тоқсан
2.
Экспорт және транзит бағыттары бойынша магистральдық құбыржолдар жүйесі бойынша мұнайды айдау қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
ТМРА (жинақтау), ЭБЖМ, МГМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы III тоқсан
3.
Теңіз порты қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
ТМРА (жинақтау), ЭБЖМ, ККМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы IV тоқсан
4.
Қосылатын байланыс операторларымен телефон трафигiн қосылатын IP-телефония (Интернет-телефония) операторларының жабдықтарынан (-на) (қолжетiмдiлiк тораптарынан) (-на) өткiзу қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
БАА (жинақтау), ЭБЖМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2014 жылғы IV тоқсан
5.
Кірме жолдар қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
ТМРА (жинақтау), ЭБЖМ, ККМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы I тоқсан
6.
Әуежай қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
ТМРА (жинақтау), ЭБЖМ, ККМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы II тоқсан
7.
Қалаларалық деңгейде IP-телефония (Интернет-телефония) операторларының жабдықтарын (қолжетiмдiлiк тораптарын) жалпы пайдаланымдағы телекоммуникация желілеріне қосу қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
БАА (жинақтау), ЭБЖМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы III тоқсан
8.
Почта байланысының қолжетімді қызметтері нарығына талдау жүргізу
БҚА-ға ақпарат
БАА (жинақтау), ЭБЖМ, БҚА, мүдделі мемлекеттік органдар
2015 жылғы IV тоқсан
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ККМ – Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі;
ЭБЖМ – Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі;
БҚА – Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігі (Монополияға қарсы агенттік);
ТМРА – Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі;
БАА – Қазақстан Республикасының Байланыс және ақпарат агенттігі;
МГМ – Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрлігі.

Об утверждении Плана мероприятий по проведению комплексного анализа регулируемых услуг (товаров, работ) на предмет их выведения из сфер естественных монополий
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 мая 2014 года № 75-р
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по проведению комплексного анализа регулируемых услуг (товаров, работ) на предмет их выведения из сфер естественных монополий (далее – План).
2. Центральным исполнительным органам, ответственным за исполнение Плана:
1) обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом, и принять меры по их реализации;
2) по результатам проведенной работы ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять информацию о ходе реализации Плана в Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство).
3. Агентству Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) ежеквартально, не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять в Правительство Республики Казахстан сводную информацию о ходе реализации Плана.
Премьер-Министр                            К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 мая 2014 года № 75-р
План мероприятий по проведению комплексного анализа
регулируемых услуг (товаров, работ) на предмет их
выведения из сфер естественных монополий
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответственные
исполнители
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
1.
Провести анализ рынка услуги предоставления в пользование железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии
информация в АЗК
АРЕМ (созыв), МЭБП, МТК, АЗК, заинтересованные государственные органы
III квартал
2014 года
2.
Провести анализ рынка услуги перекачки нефти по системе магистрального трубопровода по направлениям экспорта и транзита
информация в АЗК
АРЕМ (созыв), МЭБП, МНГ, АЗК, заинтересованные государственные органы
III квартал
2014 года
3.
Провести анализ рынка услуг морского порта
информация в АЗК
АРЕМ (созыв), МЭБП, МТК, АЗК, заинтересованные государственные органы
IV квартал
2014 года
4.
Провести анализ рынка услуги пропуска присоединяющими операторами связи телефонного трафика с (на) оборудования (узлы доступа) присоединяемых операторов IP-телефонии (Интернет-телефония)
информация в АЗК
АСИ (созыв), МЭБП, АЗК, заинтересованные государственные органы
IV квартал 2014 года
5.
Провести анализ рынка услуг подъездных путей
информация в АЗК
АРЕМ (созыв), МЭБП, МТК, АЗК, заинтересованные государственные органы
I квартал 2015 года
6.
Провести анализ рынка услуг аэропортов
информация в АЗК
АРЕМ (созыв), МЭБП, МТК, АЗК, заинтересованные государственные органы
II квартал
2015 года
7.
Провести анализ рынка услуги присоединения к сети телекоммуникаций общего пользования оборудования (узлов доступа) операторов IP-телефонии (Интернет-телефонии) на междугородном уровне
информация в АЗК
АСИ (созыв), МЭБП, АЗК, заинтересованные государственные органы
III квартал
2015 года
8.
Провести анализ рынка общедоступных услуг почтовой связи
информация в АЗК
АСИ (созыв), МЭБП, АЗК, заинтересованные государственные органы
IV квартал 2015 года
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МТК – Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан;
МЭБП – Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
АЗК – Агентство Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство);
АРЕМ – Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий;
АСИ – Агентство Республики Казахстан по связи и информации;
МНГ – Министерство нефти и газа Республики Казахстан.