Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингінің индикаторларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 21 қарашадағы № 110-ө өкімі
Өңірлердегі іскерлік ахуалды жақсарту және Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингін енгізу мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингінің индикаторларын орталық мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдарға бекіту;
2) Қазақстан Республикасында "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингін енгізу жөніндегі жұмыс жоспары (бұдан әрі – Жоспар) бекітілсін.
2. Астана және Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдері өңірлерде "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингін жүргізу жөніндегі жұмысты қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Жоспарға сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп беруді қамтамасыз етсін.
4. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Б.Ә. Сағынтаевқа жүктелсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 21 қарашадағы
№ 110-ө өкімімен
бекітілген
Дүниежүзілік банктің "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингінің индикаторларын бекіту
Р/с №
Индикатор
Орталық мемлекеттік орган
Мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар
1
2
3
4
1
Кәсіпорындар ашу
Әділетмині
Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері, Әділет департаменттері
2
Меншікті тіркеу
Әділетмині
Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері, Әділет департаменттері
3
Құрылысқа рұқсат алу
ҰЭМ
Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері
4
Электрмен жабдықтау жүйесіне қосылу
ЭМ
Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 21 қарашадағы
№ 110-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасында "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингін енгізу жөніндегі жұмыс жоспары
Іс шараның атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімдері
Жауапты орындаушы
1
2
3
4
5
1
Шымкент қаласында Дүниежүзілік банк сарапшыларының, мүдделі мемлекеттік органдар мен облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының қатысуымен Қазақстанда "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингі" зерттеуін іске қосу таныстырылымын ұйымдастыру және өткізу
кеңес
2016 жылғы наурыз-сәуір
ҰЭМ, Әділетмині, ЭМ, Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері, Әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
2
Дүниежүзілік банк сарапшыларына "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингі бойынша ақпарат беру
Дүниежүзілік банкке ақпарат
2016 жылғы наурыз-маусым
ҰЭМ, Әділетмині, ЭМ, Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері, Әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
3
Дүниежүзілік банк сарапшыларының өңірлерде мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдармен "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингі" зерттеуінің деректерін жинау нәтижелерін талқылау бойынша кездесулері
кездесу
2016 жылғы қыркүйек
Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері, Әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
4
"Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингін енгізу жөнінде жүргізілген жұмыс туралы есеп
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
2016 жылғы желтоқсан
ҰЭМ, Әділетмині, ЭМ
5
Дүниежүзілік банк сарапшыларының, мүдделі мемлекеттік органдар және облыстардың, Астана мен Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының қатысуымен жүргізілген "Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингі" зерттеуінің нәтижелері бойынша есептің таныстырылымы
кеңес
2017 жылғы сәуір-мамыр
ҰЭМ, Әділетмині, ЭМ, Астана, Алматы қалаларының, Ақтөбе, Қарағанды, Қостанай, Шығыс Қазақстан, Павлодар және Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері, Әділет департаменттері, "ЭЗИ" АҚ (келісім бойынша)
6
"Doing Business" қосалқы ұлттық рейтингі" жүргізілген зерттеуінің нәтижелері бойынша есеп
Қазақстан Республикасы- ның Үкіметіне есеп
2017 жылғы шілде
ҰЭМ, Әділетмині, ЭМ
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Әділетмині – Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі;
ЭМ – Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі;
"ЭЗИ" АҚ – "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы.

О закреплении индикаторов субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 21 ноября 2015 года № 110-р
В целях улучшения делового климата в регионах и внедрения субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка:
1. Утвердить прилагаемые:
1) закрепление индикаторов субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка за центральными государственными органами и местными исполнительными органами;
2) План работы по внедрению субнационального рейтинга "Doing Business" в Республике Казахстан (далее – План).
2. Акимам городов Астаны и Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей обеспечить работу в регионах по проведению субнационального рейтинга "Doing Business".
3. Министерству национальной экономики Республики Казахстан обеспечить представление отчета в Правительство Республики Казахстан согласно Плану.
4. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Сагинтаева Б.А.
Премьер-Министр К. Масимов
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 ноября 2015 года № 110-р
Закрепление индикаторов субнационального рейтинга "Doing Business" Всемирного банка
п/п
Индикатор Центральный государственный орган Государственные и местные исполнительные органы
1 2 3 4
1
Открытие предприятий
МЮ
акиматы, департаменты юстиции городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей
2
Регистрация собственности
МЮ
акиматы, департаменты юстиции городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей
3
Получение разрешения на строительство
МНЭ
акиматы городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей
4
Подключение к системе электроснабжения
МЭ
акиматы городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 21 ноября 2015 года № 110-р
План работы по внедрению субнационального рейтинга "Doing Business" в Республике Казахстан
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Сроки исполнения Ответственный исполнитель
1 2 3 4 5
1
Организация и проведение в городе Шымкент презентации запуска исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business" в Казахстане с участием экспертов Всемирного банка, заинтересованных государственных органов и местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
совещание
март-апрель 2016 года
МНЭ, МЮ, МЭ, акиматы, департаменты юстиции городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей, АО "ИЭИ" (по согласованию)
2
Представление информации экспертам Всемирного банка по субнациональному рейтингу "Doing Business"
информация во Всемирный банк
март-июнь 2016 года
МНЭ, МЮ, МЭ, акиматы, департаменты юстиции городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей, АО "ИЭИ" (по согласованию)
3
Встречи экспертов Всемирного банка в регионах с государственными и местными исполнительными органами по обсуждению результатов сбора данных исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business"
встреча
сентябрь 2016 года
акиматы, департаменты юстиции городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей, АО "ИЭИ" (по согласованию)
4
Отчет о проведенной работе по внедрению субнационального рейтинга "Doing Business"
отчет в Правительство Республики Казахстан
декабрь 2016 года
МНЭ, МЮ, МЭ
5
Презентация отчета по результатам проведенного исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business" с участием экспертов Всемирного банка, заинтересованных государственных органов и местных исполнительных органов областей, городов Астаны и Алматы
совещание
апрель-май 2017 года
МНЭ, МЮ, МЭ, акиматы, департаменты юстиции городов Астаны, Алматы, Актюбинской, Карагандинской, Костанайской, Восточно-Казахстанской, Павлодарской и Южно-Казахстанской областей, АО "ИЭИ" (по согласованию)
6
Отчет по результатам проведенного исследования "Субнациональный рейтинг "Doing Business"
отчет в Правительство Республики Казахстан
июль 2017 года
МНЭ, МЮ, МЭ
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан;
АО "ИЭИ" - акционерное общество "Институт экономических исследований".