"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне үкіметтік емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № 145-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне үкіметтік емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі:
1)тізбеге сәйкес құқықтық актінің жобасын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 145-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности неправительственных организаций"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 18 декабря 2015 года № 145-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правового актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности неправительственных организаций" (далее - перечень).
2. Министерству культуры и спорта Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести в Правительство Республики Казахстан проект правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 18 декабря 2015 года № 145-р

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне үкіметтік емес ұйымдардың қызметі мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2015 жылғы 2 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің сапасына әзірленуі мен енгізілуінің уақтылылығына жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
М.А. Әзілханов
2.
Үкіметтік емес ұйымдар үшін гранттарды беру және олардың іске асырылуын үшін мониторингтеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
М.А. Әзілханов
3.
Үкіметтік емес ұйымдар үшін сыйлықақы беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
М.А. Әзілханов
4.
Үкіметтік емес ұйымдар өз қызметі туралы мәліметтерді беру және олар туралы дерекқорды қалыптастыру тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
М.А. Әзілханов
5.
Уәкілетті орган жанындағы Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесі туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
М.А. Әзілханов
6.
Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласында оператор қызметінің нәтижелері туралы есеп нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
М.А. Әзілханов
7.
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты іске асыру мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің бұйрығы
МСМ
2015 жылғы желтоқсан
М.А. Әзілханов
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
МСМ - Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі.

Перечень нормативных правовых и правового актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам деятельности неправительственных организаций"
№ п/п Наименование нормативного правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативного правового и правового актов
1 2 3 4 5 6
1.
О некоторых вопросах грантового финансирования неправительственных организаций
постановление Правительства Республики Казахстан
МКС
декабрь 2015 года
Азильханов М.А.
2.
Об утверждении Правил предоставления грантов для неправительственных организаций и осуществления мониторинга за их реализацией
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
декабрь 2015 года
Азильханов МА.
3.
Об утверждении Правил присуждения премий для неправительственных организаций
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
декабрь 2015 года
Азильханов М.А.
4.
Об утверждении порядка предоставления сведений о своей деятельности неправительственными организациями и формирования базы данных о них
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
декабрь 2015 года
Азильханов М.А.
5.
О Координационном совете по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
декабрь 2015 года
Азильханов М.А.
6.
Об утверждении формы отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
декабрь 2015 года
Азильханов М.А.
7.
Об утверждении Правил проведения мониторинга реализации государственного социального заказа
приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан
МКС
декабрь 2015 года
Азильханов М.А.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.