Қазақстан Республикасының "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 153-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді және құқықтық актіні қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 153-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О коммерциализации результатов научной и (или) научно- технической деятельности" и "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 153-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правового актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности" и "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности" (далее - перечень).
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и правовой акт согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 153-р
Перечень

Қазақстан Республикасының "Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" 2015 жылғы 31 қазандағы заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р\с №
Нормативтік құқықтық актілердің және құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекет тік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын қаржыландыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.О. Балықбаев
2.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларына сараптаманы ұйымдастыру және оны жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.О. Балықбаев
3.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.О. Балықбаев
4.

нормативных правовых и правового актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 31 октября 2015 года "О коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности" и "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности"
п\п
Наименование нормативных правовых и правового актов Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения нормативных правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил финансирования проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно- технической деятельности
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
декабрь
2015 года
Т.О. Балыкбаев
2.
Об утверждении Правил организации и проведения экспертизы проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно - технической деятельности
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
декабрь
2015 года
Т.О. Балыкбаев
3.
Об утверждении Программы по подготовке, переподготовке кадров и повышению квалификации в области коммерциализации результатов научной и (или) научно - технической деятельности
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
декабрь
2015 года
Т.О. Балыкбаев
4.

"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды мемлекеттік есепке алу қағидаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 149 бұйрығына толықтырулар енгізу
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің бұйрығы
БҒМ
2015 жылғы желтоқсан
Т.О. Балықбаев
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
БҒМ - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі

О внесении дополнений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 149 "Об утверждении Правил государственного учета научных, научно- технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
приказ Министра образования и науки Республики Казахстан
МОН
декабрь
2015 года
Т.О. Балыкбаев
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан