Орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру мәселелері жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 30 қаңтардағы № 9-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 83-ө өкімімен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің 15.06.2020 № 83-ө өкімімен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 12.09.2019 № 170-ө өкімімен.
Орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру мәселелері бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу мақсатында:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 12.09.2019 № 170-ө өкімімен.
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 12.09.2019 № 170-ө өкімімен.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Комиссия 2016 жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімде бірінші кезеңде мемлекеттік органдардың мемлекеттік функцияларын бәсекелес ортаға және өзін-өзі реттейтін ұйымдарға беру бойынша ұсыныстарды әзірлесін және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 30 қаңтардағы
№ 9-ө өкіміне
қосымша
Орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Ескерту. Комиссияның құрамы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 12.09.2019 № 170-ө өкімімен.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қаржы министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты, Экономикалық реформа және өңірлік даму комитетінің мүшесі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты, Әлеуметтік-мәдени даму комитетінің мүшесі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты, Қаржы және бюджет комитетінің мүшесі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты, Заңнама және сот-құқықтық реформа комитетінің мүшесі (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақстан Республикасының Энергетика вице-министрі
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министрі
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі
Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция вице-министрі
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министрі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы "Атамекен" ұлттық кәсіпкерлер палатасының басқарма төрағасының орынбасары (келісу бойынша)
"Қазақстанның Азаматтық альянсы" заңды тұлғалар бірлестігінің директоры (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 30 қаңтардағы
№ 9-ө өкімімен
бекітілген
Орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
Ескерту. Ереже жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің 12.09.2019 № 170-ө өкімімен.

О создании комиссии по вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 января 2016 года № 9-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 15 июня 2020 № 83-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК от 15.06.2020 № 83-р.
Сноска. Заголовок в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 12.09.2019 № 170-р.
В целях выработки предложений и рекомендаций по вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду:
Сноска. Преамбула в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 12.09.2019 № 170-р.
1. Создать комиссию по вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду (далее – Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
Сноска. Пункт 1 в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 12.09.2019 № 170-р.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
3. Комиссии в срок до 1 мая 2016 года на первом этапе выработать и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по передаче государственных функций государственных органов в конкурентную среду и саморегулируемым организациям',
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 января 2016 года № 9-р
Состав
комиссии по вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду
Сноска. Состав в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 12.09.2019 № 170-р.
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан – Министр финансов, председатель
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента Министерства национальной экономики Республики Казахстан, секретарь
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, член Комитета по экономической реформе и региональному развитию (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, член Комитета по социально-культурному развитию (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, член Комитета по финансам и бюджету (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан, член Комитета по законодательству и судебно-правовой реформе (по согласованию)
вице-министр финансов Республики Казахстан
вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан
вице-министр здравоохранения Республики Казахстан
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
вице-министр энергетики Республики Казахстан
вице-министр сельского хозяйства Республики Казахстан
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
вице-министр цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
вице-министр торговли и интеграции Республики Казахстан
вице-министр экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан
заместитель Министра обороны Республики Казахстан
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
заместитель председателя правления Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" (по согласованию)
директор объединения юридических лиц "Гражданский альянс Казахстана" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 января 2016 года № 9-р
Положение
о комиссии по вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду
Сноска. Положение в редакции распоряжения Премьер-Министра РК от 12.09.2019 № 170-р.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультациялық-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты 100 нақты қадам - Ұлт жоспарының "Есеп беретін мемлекетті қалыптастыру" бесінші бағыты шеңберінде көзделген орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру (97-қадам) мәселелері бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Комиссияның отырысы қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Комиссияның міндеті
6. Комиссияның негізгі міндеті:
1) орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың функцияларын бәсекелес ортаға беру мәселелері;
2) орталық және (немесе) жергілікті атқарушы органдардың бәсекелес ортаға берілген функцияларын қайтару жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3-тарау. Комиссия қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
8. Комиссияның қызметі туралы ақпарат мемлекеттік басқару жүйесін дамыту саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылады және жарты жылда кемінде бір реттен сиретпей өзектендіріледі.

Глава 1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду (далее – Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений и рекомендаций по вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду, предусмотренной в рамках пятого направления "Формирование подотчетного государства" Плана Нации - 100 конкретных шагов (шаг 97).
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Задача Комиссии
6. Основной задачей Комиссии является выработка предложений и рекомендаций по:
1) вопросам передачи функций центральных и (или) местных исполнительных органов в конкурентную среду;
2) возврату функций центральных и (или) местных исполнительных органов, переданных в конкурентную среду.
Глава 3. Организация и порядок деятельности Комиссии
7. Организация и порядок деятельности Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
8. Информация о деятельности Комиссии размещается и актуализируется не реже одного раза в полугодие на интернет-ресурсе уполномоченного органа в сфере развития системы государственного управления.