"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экология және жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 11 мамырдағы № 37-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экология және жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 11 мамырдағы
№ 37-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам экологии и недропользования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 мая 2016 года № 37-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам экологии и недропользования" (далее - перечень).
2. Министерству энергетики Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 мая 2016 года № 37-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне экология және жер қойнауын пайдалану мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 25 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Нормативтік құқықтық актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актінің сапалы және уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының аумағынан жасанды аралдарға, қондырғылар мен құрылыстарға, құрылықтық қайраң үстіндегі су кеңістігінде орналасқан жүзбелі қонақүйлерді қоса алғанда, жүзбелі бұрғылау қондырғыларына немесе жасанды аралдардан, қондырғылар мен құрылыстардан, жүзбелі қонақүйлерді қоса алғанда, жүзбелі бұрғылау қондырғыларынан адамдарды, жүктер мен тауарларды жеткізуді жүзеге асыратын қазақстандық әуе кемелері үшін Қазақстан Республикасының бөлінген әуе дәліздерінен тыс мемлекеттік шекарасын шекаралық, кедендік бақылаудан (кемелердің келуімен (кетуімен) байланысты кедендік операцияларды жасау бөлігінде) және бақылаудың өзге де түрлерінен өтпей бірнеше рет кесіп өту қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
2.
Құрылықтық қайраңда орналасқан келісімшарт аумағындағы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға тартылған қазақстандық және шетелдік теңіз кемелері мен қазақстандық әуе кемелерінің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
3.
Қазақстан Республикасының құрылықтық қайраңында орналасқан келісімшарт аумағындағы жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға тартылған қазақстандық және шетелдік теңіз кемелері мен қазақстандық әуе кемелеріне бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
4.
Мұнайдың теңізге және Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарына авариялық төгілуін жоюға арналған диспергенттер тізбесіне енгізу үшін диспергенттерді айқындау жөніндегі әдістемені бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
5.
Мұнайдың теңізге және Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарына авариялық төгілуін жоюға арналған диспергенттер тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
6.
Мұнайдың теңізге және Қазақстан Республикасының ішкі су айдындарына авариялық төгілуін жою әдістерін қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
7.
Қоршаған ортаны қорғау жөніндегі іс-шаралар жоспары мен осы жоспардың орындалуы туралы есеп нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
8.

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 25 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам экологии и недропользования"
п/п
Наименование нормативного правового акта Форма нормативного правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение нормативного правового акта
1 2 3 4 5 6
1.
Об утверждении Правил неоднократного пересечения Государственной границы Республики Казахстан вне выделенных воздушных коридоров без прохождения пограничного, таможенного (в части совершения таможенных операций, связанных с прибытием (убытием) судов) и иных видов контроля для казахстанских воздушных судов, осуществляющих доставку людей, грузов и товаров с территории Республики Казахстан на искусственные острова, установки и сооружения, плавучие буровые установки, включая плавучие гостиницы, расположенные в водном пространстве над континентальным шельфом, либо с искусственных островов, установок и сооружений, плавучих буровых установок, включая плавучие гостиницы, на территорию Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
2.
Об утверждении Правил выдачи разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими и иностранными морскими судами и казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию на контрактной территории, расположенной на континентальном шельфе
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
3.
Об утверждении Правил осуществления контроля за казахстанскими и иностранными морскими судами и казахстанскими воздушными судами, задействованными в операциях по недропользованию на контрактной территории, расположенной на континентальном шельфе Республики Казахстан
постановление Правительства Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
4.
Об утверждении методики по определению диспергентов для включения их в перечень диспергентов для ликвидации аварийных разливов нефти в море и внутренних водоемах Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
5.
Об утверждении перечня диспергентов для ликвидации аварийных разливов нефти в море и внутренних водоемах Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
6.
Об утверждении Правил применения методов ликвидации аварийных разливов нефти на море и внутренних водоемах Республики Казахстан
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
7.
Об утверждении форм плана мероприятий по охране окружающей среды и отчета о выполнении данного плана
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
8.

"Жоспарлау алдындағы, жоспарлау, жобалау алдындағы және жобалау құжаттамасын әзірлеу кезінде көзделіп отырған шаруашылық және өзге де қызметтің қоршаған ортаға әсеріне бағалау жүргізу бойынша Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 28 маусымдағы № 204-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
9.
"Қоршаған ортаға эмиссиялар нормативтерін айқындау әдістемесі туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2012 жылғы 16 сәуірдегі № 110-ө бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
10.
"Мұнай операцияларын жүргізген кезде ілеспе және (немесе) табиғи газды жағудың нормативтері мен көлемдерін есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 21 қазандағы № 64 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2016 жылғы маусым
Ә.М. Мағауов
Ескертпе: аббревиатураның толық жазылуы:
ЭМ - Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 28 июня 2007 года № 204-п "Об утверждении Инструкции по проведению оценки воздействия намечаемой хозяйственной и иной деятельности на окружающую среду при разработке предплановой, плановой, предпроектной и проектной документации"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
9.
О внесении изменений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 апреля 2012 года № 110-ө "Об утверждении Методики определения нормативов эмиссий в окружающую среду"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
10.
О внесении изменения в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 21 октября 2014 года № 64 "Об утверждении Методики расчетов нормативов и объемов сжигания попутного и (или) природного газа при проведении нефтяных операций"
приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
июнь 2016 года
Магауов А.М.
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан.