"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне астық нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 30 мамырдағы № 45-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне астық нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі:
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 30 мамырдағы
№ 45-ө-өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования зернового рынка"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 45-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования зернового рынка" (далее - перечень).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты нормативных правовых и правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие нормативные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр К. Масимов
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 мая 2016 года № 45-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне астық нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2016 жылғы 9 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық және құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің атауы
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық және құқықтық актінің сапалы әрі уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1

нормативных правовых и правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 9 апреля 2016 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования зернового рынка"
п/п
Наименование нормативного правового и правового акта Форма нормативного правового и правового акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок исполнения Лицо, ответственное за качественную и своевременную разработку и внесение нормативного правового и правового акта
1 2 3 4 5 6
1

Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы 2005 жылғы 6 сәуірдегі № 310 және "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті лицензиялауды жүзеге асыру бойынша лицензиарды айқындау туралы" 2015 жылғы 28 қазандағы № 852 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
2
Астық қолхаттарын тіркеушіні айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АШМ
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
3
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді беру нысандарын, көлемін және кезеңділігін бекіту туралы
бұйрық
АШМ
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
4
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді беру нысандарын, келемін және кезеңділігін бекіту туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, ИДМ
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
5
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді беру нысандарын, көлемін және кезеңділігін бекіту туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, Қаржымині
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
6
Астық қолхаттарын ұстаушылардың мемлекеттік электрондық тізіліміне деректерді беру нысандарын, көлемін және кезеңділігін бекіту туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, Әділетмині
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
7
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір:
1) "Астық қабылдау кәсіпорындары есептілігінің үлгілік нысандарын бекіту туралы" 2011 жылғы 27 қыркүйектегі № 06-1/545;
2) "Астық нарығының мониторингін жүргізу қағидасын бекіту туралы" 2012 жылғы 8 мамырдағы № 18-03/241;
3) "Астық қолхаттарын бере отырып, қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" 2015 жылғы 16 сәуірдегі № 4-1/339;
4) "Астық қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" 2015 жылғы 22 мамырдағы № 4-1/468;
5) "Астық қабылдау кәсіпорны мен астық иесі арасындағы астықты сақтаудың жария шартының үлгілік нысанын бекіту туралы" 2015 жылғы 29 мамырдағы № 4-1/487;
6) "Астық қолхаттары бойынша міндеттемелерді орындауға кепілдік беру жүйесінің кейбір мәселелері туралы" 2015 жылғы 29 мамырдағы № 4-1/502;
7) "Астықтың сандық-сапалық есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 19 маусымдағы № 4-1/546;
8) "Астық қабылдау кәсіпорнын уақытша басқаруды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 24 маусымдағы № 4-1/564;

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" и от 28 октября 2015 года № 852 "Об определении лицензиара по осуществлению лицензирования деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок"
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
2
Об определении регистратора зерновых расписок
постановление Правительства Республики Казахстан
МСХ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
3
Об утверждении форм, объема и периодичности передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
приказ
МСХ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
4
Об утверждении форм, объема и периодичности передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
совместный приказ
МСХ, МИР
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
5
Об утверждении форм, объема и периодичности передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
совместный приказ
МСХ, МФ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
6
Об утверждении форм, объема и периодичности передачи данных в государственный электронный реестр держателей зерновых расписок
совместный приказ
МСХ,МЮ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
7
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) от 27 сентября 2011 года № 06-1/545 "Об утверждении типовых форм отчетности хлебоприемных предприятий";
2) от 8 мая 2012 года № 18-03/241 "Об утверждении Правил проведения мониторинга зернового рынка";
3) от 16 апреля 2015 года № 4-1/339 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок, и перечня документов, подтверждающих соответствие им";
4) от 22 мая 2015 года № 4-1/468 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выдачей зерновых расписок";
5) от 29 мая 2015 года № 4-1/487 "Об утверждении типовой формы публичного договора на хранение зерна между хлебоприемным предприятием и владельцем зерна";
6) от 29 мая 2015 года № 4-1/502 "О некоторых вопросах системы гарантирования исполнения обязательств по зерновым распискам";
7) от 19 июня 2015 года № 4-1/546 "Об утверждении Правил ведения количественно-качественного учета зерна";
8) от 24 июня 2015 года № 4-1/564 "Об утверждении Правил проведения временного управления хлебоприемным предприятием";

9) "Астық қолхаттарының мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 28 шілдедегі № 4-1/699 бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
АШМ
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
8
"Астық нарығын реттеу, мақтаның кауіпсіздігі мен сапасы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 15-3/1134 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 813 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бірлескен бұйрық
АШМ, ҰЭМ
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
9
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір:
1) "Астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және өтелуі қағидаларын, астық қолхаттарының үлгілеріне және астық қолхаты жазылатын бланкілерге қойылатын талаптарды, Астық қолхаттары бланкілерін шығару, сатып алу, сақтау және жою қағидаларын бекіту туралы" 2015 жылғы 9 шілдедегі № 4-1/620;
2) "Астық қолхаттарын беру, олардың айналымы және өтелуі қағидаларына, астық қолхаттарының үлгілеріне және астық қолхаты жазылатын бланкілерге қойылатын талаптарды, Астық қолхаттары бланкілерін шығару, сатып алу, сақтау және жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2015 жылғы 9 шілдедегі № 4-1/620 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1 бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
АШМ
2016 жылғы маусым
Г.С. Исаева
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі

9) от 28 июля 2015 года № 4-1/699 "Об утверждении Правил проведения временного управления хлебоприемным предприятием"
приказ
МСХ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
8
О внесении изменений в совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 15-3/1134 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 813 "Об утверждении критериев оценки степени рисков и проверочных листов в области регулирования рынка зерна, безопасности и качества хлопка"
совместный приказ
МСХ, МНЭ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
9
О признании утратившими силу некоторых приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан:
1) от 9 июля 2015 года № 4-1/620 "Об утверждении Правил выдачи, обращения и погашения зерновых расписок, требований к образцу зерновых расписок и бланкам, на которых выписывается зерновая расписка, Правил выпуска, приобретения, хранения и уничтожения бланков зерновых расписок";
2) от 6 января 2016 года № 1 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июля 2015 года № 4-1/620 "Об утверждении Правил выдачи, обращения и погашения зерновых расписок, требований к образцу зерновых расписок и бланкам, на которых выписывается зерновая расписка, Правил выпуска, приобретения, хранения и уничтожения бланков зерновых расписок".
приказ
МСХ
июнь 2016 года
Исаева Г.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан