Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі кешенінің мәселелері жөнінде комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 123-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің 2020 жылғы 4 наурыздағы № 44-ө өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің 04.03.2020 № 44-ө өкімімен.
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес кұрамда Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі кешенінің мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 123-ө өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі кешенінің мәселелері жөніндегі комиссия туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі кешенінің мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия қызметінің мақсаты әскери-техникалық және әскери-экономикалық ынтымақтастық мәселелерін қоса алғанда, Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі кешенін (бұдан әрі - ҚӨК) дамытудың негізгі бағыттарына қатысты бөлігінде әскери-техникалық саясатты іске асыру мәселелері жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын және заңдарын, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарын, Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларын, халықаралық шарттарды, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
4. Қазақстан Республикасының Комиссияның. жұмыс органы Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі болып табылады.
5. Комиссия отырыстары Комиссия төрағасы бекіткен жоспарға сәйкес өткізіледі.
2. Комиссия міндеттері
6. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Қазақстан Республикасының әскери-техникалық саясатын ҚӨК дамытуға қатысты бөлігінде іске асыру және ҚӨК-ні мемлекеттік басқару жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу, соның ішінде дербес, сондай-ақ Қазақстан Республикасының сыртқы саяси, экономикалық және әскери мүдделеріне сүйене отырып: әскери-техникалық қамтамасыз ету, ҚӨК-ні, қорғанысты және қорғаныс өнеркәсібін қамтамасыз ету мүддесіндегі ғылым мен технологияларды дамыту саласындағы тұжырымдамаларды, бағдарламалық құжаттарды және жоспарларды қарау;
2) Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізгенге дейін мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс жобасын қарау;
3) мынадай:
мемлекеттік органдар мен ҚӨК ұйымдарының қорғаныс мүддесінде орындалатын мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты, бағдарламалар мен жоспарларды қалыптастыру жөніндегі іс-қимылдарының келісімді болуын қамтамасыз ету;
мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты іске асыру және оның орындалу қорытындыларын қарау;
ҚӨК-ні дамытуда мемлекеттік саясаттың негізгі бағыттарын жетілдіру, әзірлеу және іске асыру;
Қазақстан Республикасының ҚӨК қызметін реттейтін заңнамасын жетілдіру және халықаралық әскери-техникалық және әскери-экономикалық ынтымақтастық саласындағы нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу әрі осы саладағы мемлекеттік реттеудің басқа да міндеттерін шешу;
республикалық бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде мемлекеттік органдардың қаржыландыру көлемі мен әскери және қосарланған мақсаттағы өнім номенклатурасы бойынша, сондай-ақ ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстардың және қазіргі заманғы қару-жарақ, әскери және арнайы техника үлгілерін жасауға байланысты инновациялық жобалардың мемлекеттік тапсырыс берушілерінің бюджеттік өтінімдерінің жобалары;
қорғанысты, мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың бағдарламалар жобалары мен негізгі көрсеткіштерін қамтамасыз етуге арналған қаржыландыру шығыстарының көлемі;
қару-жарақты, әскери және арнайы техниканы, әзірлеуге, сатып алуға, жөндеуге, жаңғыртуға және кәдеге жаратуға арналған шығыстарды, қорғанысты қамтамасыз ету мүддесінде орындалатын бағдарламалар шығыстарын қаржыландыру;
қару-жарақты, әскери және арнайы техниканы әзірлеу және шығару, сондай-ақ қорғанысты, құқықтық тәртіпті және ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мүддесінде ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жөніндегі ұсыныстар мен ұсынымдарды әзірлеу болып табылады.

Об образовании Комиссии по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 123-р. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 4 марта 2020 года № 44-р
Сноска. Утратило силу распоряжением Премьер-Министра РК 04.03.2020 № 44-р.
1. Образовать Комиссию по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан (далее - Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 123-р
Положение
о Комиссии по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комиссия по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан (далее - Комиссия) является консультативно­совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.
2. Целью деятельности Комиссии является выработка предложений и рекомендаций по вопросам реализации военно-технической политики в части, касающейся основных направлений развития оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан (далее - ОПК), включая вопросы военно-технического и военно-экономического сотрудничества.
3. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией, законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан, постановлениями Правительства Республики Казахстан, международными договорами, а также настоящим Положением.
4. Рабочим органом Комиссии является Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
5. Заседания Комиссии проводятся согласно планам, утвержденным председателем Комиссии.
2. Задачи Комиссии
6. Основными задачами Комиссии являются:
1) выработка предложений и рекомендаций по реализации военно­технической политики Республики Казахстан в части, касающейся развития ОПК, и совершенствованию системы государственного управления им, в том числе: рассмотрение концепций, программных документов и планов в области военно-технического обеспечения, развития ОПК, науки и технологий в интересах обеспечения обороны и оборонной промышленности, исходя из собственных, а также внешнеполитических, экономических и военных интересов Республики Казахстан;
2) рассмотрение проекта государственного оборонного заказа до внесения в Правительство Республики Казахстан;
3) выработка предложений и рекомендаций по:
обеспечению согласованности действий государственных органов и организаций ОПК по формированию государственного оборонного заказа, программ и планов, выполняемых в интересах обороны;
реализации государственного оборонного заказа и рассмотрению итогов его выполнения;
совершенствованию, разработке и реализации основных направлений государственной политики в развитии ОПК;
совершенствованию законодательства Республики Казахстан, регулирующего деятельность ОПК, и разработке проектов нормативных правовых актов в области международного военно-технического и военно­экономического сотрудничества и решению других задач государственного регулирования в этой области;
проектам бюджетных заявок государственных органов по объемам финансирования и номенклатуре продукции военного и двойного назначения в разрезе программ республиканского бюджета, а также государственных заказчиков научно-исследовательских, опытно-конструкторских и технологических работ и инновационных проектов, связанных с созданием современных образцов вооружения, военной и специальной техники;
объемам финансирования расходов на обеспечение обороны и проектов программ, основных показателей государственного оборонного заказа;
финансированию расходов на разработку, закупку, ремонт, модернизацию и утилизацию вооружения, военной и специальной техники, программ, выполняемых в интересах обеспечения обороны;
разработке и производству вооружения, военной и специальной техники, а также научно-исследовательским и опытно-конструкторским работам в интересах обеспечения обороны, правопорядка и национальной безопасности.

3. Комиссия жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі
7. Комиссияның жұмысын ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулығына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2016 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 123-ө өкіміне
қосымша
Қазақстан Республикасының қорғаныс өнеркәсібі кешенінің мәселелері жөніндегі комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министрі, төрағаның орынбасары;
Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі Қорғаныс өнеркәсібі кешенін дамыту департаментінің директоры, хатшы;
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің орынбасары;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары;
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары;
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Қаржы вице-министрі;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының орынбасары - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің директоры (келісім бойынша);
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі бастығының орынбасары (келісім бойынша);
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының жаңа салаларды дамыту жөніндегі тең басқарушы директоры (келісім бойынша);
"Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасы (келісім бойынша).

3. Организация и порядок работы Комиссии
7. Организация и порядок работы Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 2 декабря 2016 года № 123-р
Состав
Комиссии по вопросам оборонно-промышленного комплекса Республики Казахстан
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель;
вице-министр оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, заместитель председателя;
директор департамента развития оборонно-промышленного комплекса Министерства оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, секретарь;
заместитель Министра обороны Республики Казахстан;
заместитель Министра внутренних дел Республики Казахстан;
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан;
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан;
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
вице-министр финансов Республики Казахстан;
заместитель Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан - директор Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию);
заместитель начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию);
со-управляющий директор по развитию новых отраслей акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына" (по согласованию);
председатель правления акционерного общества "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (по согласованию).