Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайына дайындық және оны өткізу мәселелері
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 17 сәуірдегі № 44-ө өкімі
Астана қаласында 2017 жылғы 22-25 маусым аралығында Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайын тиімді ұйымдастыру мен өткізуді қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің құрамы;
2) Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдар (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шаралардың тиісінше және уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің іске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігіне жүктелсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 17 сәуірдегі
№ 44-ө өкімімен
бекітілген
Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің
ҚҰРАМЫ
Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Мұхамедиұлы
Арыстанбек
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі, төрағаның орынбасары
Асылов
Қуаныш Жұмабекұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Тілдерді дамыту және қоғамдық-саяси жұмыс комитетінің төрағасы, хатшы
Ұйымдастыру комитетінің мүшелері
Мыңбай
Дархан Қамзабекұлы
-
Қазақстан халқы Ассамблеясы төрағасының орынбасары, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Қазақстан халқы Ассамблеясы Хатшылығының меңгерушісі (келісім бойынша)
Қасымов
Қалмұханбет Нұрмұханбетұлы
-
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрі
Абаев
Дәурен Әскербекұлы
-
Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрі
Біртанов
Елжан Амантайұлы
-
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрі
Қасымбек
Жеңіс Махмұдұлы
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрі
Байбек
Бауыржан Қыдырғалиұлы
-
Алматы қаласының әкімі
Исекешев
Әсет Өрентайұлы
-
Астана қаласының әкімі
Бақтиярұлы
Мұрат
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Ерғалиев
Жабал Ерғалиұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаты (келісім бойынша)
Смағұл
Бақытбек
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Тілеухан
Бекболат Қанайұлы
-
Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісім бойынша)
Тілеуберді
Мұхтар Бескенұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің бірінші орынбасары
Суханбердиева
Эльмира Амангелдіқызы
-
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Нүкенов
Абзал Нүкенұлы
-
Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам вице-министрі
Нұрымбетов
Біржан Бидайбекұлы
-
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі
Мұқибек Ауыт
-
"Нұр Отан" партиясының орталық аппараты республикалық қоғамдық қабылдау бөлмесінің консультанты (келісім бойынша)
Шорманов
Ербол Әлімқұлұлы
-
"Астана ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының басқарма төрағасының орынбасары (келісім бойынша)
Мамашев
Талғат Асылұлы
-
Дүниежүзі қазақтары қауымдастығы төрағасының бірінші орынбасары (келісім бойынша)
Сұлтанов
Арман Тұрлыханұлы
-
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамының даму жөніндегі вице-президенті (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 17 сәуірдегі
44-ө өкімімен
бекітілген
Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с №
Іс-шараның атауы
Аяқтау нысаны
Орындауға жауаптылар
Орындау мерзімі
Болжамды шығыстар, мың теңге
1.
2
3
4
5
6

Вопросы подготовки и проведения V Всемирного курултая казахов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 17 апреля 2017 года № 44-р
В целях обеспечения эффективной организации и проведения в период 22-25 июня 2017 года в городе Астане V Всемирного курултая казахов:
1. Утвердить прилагаемые:
1) состав Организационного комитета по подготовке и проведению V Всемирного курултая казахов;
2) План мероприятий по подготовке и проведению V Всемирного курултая казахов (далее План мероприятий).
2. Государственным органам и иным организациям (по согласованию) обеспечить надлежащее и своевременное выполнение мероприятий, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Контроль за реализацией настоящего распоряжения возложить на Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 апреля 2017 года № 44-р
СОСТАВ
Организационного комитета по подготовке и проведению V Всемирного курултая казахов
Мамин
Аскар Узакпаевич
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Мухамедиулы
Арыстанбек
-
Министр культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель председателя
Асылов
Куаныш Жумабекович
-
председатель Комитета по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
члены Организационного комитета
Мынбай
Дархан Камзабекулы
-
заместитель Председателя Ассамблеи народа Казахстана, заведующий Секретариатом Ассамблеи народа Казахстана Администрации Президента Республики Казахстан (по согласованию)
Касымов
Калмуханбет Нурмуханбетович
-
Министр внутренних дел Республики Казахстан
Абаев
Даурен Аскербекович
-
Министр информации и коммуникаций Республики Казахстан
Биртанов
Елжан Амантаевич
-
Министр здравоохранения Республики Казахстан
Байбек
Бауыржан Кыдыргалиулы
-
аким города Алматы
Исекешев
Асет Орентаевич
-
аким города Астаны
Бактиярулы
Мурат
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Ергалиев
Жабал Ергалиевич
-
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Смагул
Бакытбек
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Тлеухан
Бекболат Канайулы
-
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
Тлеуберди
Мухтар Бескенович
-
первый заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
Суханбердиева
Эльмира Амангельдиевна
-
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
Нукенов
Абзал Нукенович
-
вице-министр по делам религий и гражданского общества Республики Казахстан
Нурымбетов
Биржан Бидайбекович
-
вице-министр труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Мукибек
Ауыт
-
консультант республиканской общественной приемной центрального аппарата партии "Нұр Отан" (по согласованию)
Шорманов
Ербол Алимкулович
-
заместитель председателя правления акционерного общества "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию)
Мамашев
Талгат Асылович
-
первый заместитель председателя Всемирной ассоциации казахов (по согласованию)
Султанов
Арман Турлыханович
-
вице-президент по развитию акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан Teмip жолы" (по согласованию)
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 17 апреля 2017 года № 44-р
План мероприятий по подготовке и проведению V Всемирного курултая казахов
п/п
Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные за исполнение Срок исполнения Предполагаемые расходы, тыс.тг.
1 2 3 4 5 6

1. Ұйымдастырушылық-техникалық қамтамасыз ету
1.
Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайына дайындық және оны өткізу жөніндегі ұйымдастыру комитетінің отырыстарын дайындау және өткізу
хаттама
МСМ
2017 жылғы 10 мамыр - 10 маусым
талап етілмейді
2.
Құрылтайдың делегаттарын мемлекеттік органдарға бекіту (қарсы алу, шығарып салу, бірге жүру)
қарсы алу, шығарып салу және бірге жүру кестелері
МСМ, Астана қаласының әкімдігі, мүдделі мемлекеттік органдар, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 10 мамыр
талап етілмейді
3.
Құрылтай делегаттарының тізімін жасау, шақыру қағаздарын жіберу, визалар ашу және жол шығынын төлеу
делегаттардың тізімі
МСМ, СІМ, ІІМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 10 мамыр - 10 маусым
021 "Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту" республикалық бюджеттік бағдарламасы 55500,0 мың теңге
4.
Залды жалға алу, жабдықтау (байланыс қызметтерін, коммуналдық төлемдерді төлеу және т.б.) кеңсе тауарларымен қамтамасыз ету, бейне және суретке түсіру, құрылтайдың кәдесыйларына логотиптер жасау
орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актілері
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 20- 28 маусым
021 республикалық бюджеттік бағдарлама 10661,0 мың теңге
5.
Құрылтайға қатысушылар үшін үлестіру материалдарын дайындау (шақыру билеттері, конверттер, бейдждер, бағдарламалар және т.б.)
таратылатын материалдар пакеті
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 20 мамыр - 20 маусым
021 республикалық бюджеттік бағдарлама 1420,0 мың теңге
6.
Құрылтай делегаттарының теміржол көлігімен Алматы - Астана-Алматы бағыты бойынша жол жүруін қамтамасыз ету
жол жүруін ұйымдастыру
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 20-28 маусым
021 республикалық бюджеттік бағдарлама 6000,0 мың теңге
7.
Құрылтайға қатысушылар үшін естелік кәдесыйлар (футболка, бейсболкалар және т.б.) дайындау
тізім бойынша кәдесыйлар
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 20 мамыр
021 республикалық бюджеттік бағдарлама 9167,0 мың теңге
8.
Қаланың құрылтай өтетін жерлерін, әуежайды және қатысушылар мен қонақтар жүретін бағыттарды безендіру
билбордтар, ұрандар мен пилоналар орналастыру
Астана қаласының әкімдігі
2017 жылғы маусым
талап етілмейді
9.
Құрылтай өткізілетін жерлерде медициналық көмекті ұйымдастыру
медициналық көмек пункттері
Астана қаласының әкімдігі, ДСМ
2017 жылғы 22-25 маусым
талап етілмейді
10.
Құрылтай өткізу кезеңінде қатысушылардың қауіпсіздігін және қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету
құрылтай өтетін орындардағы кезекшілік
ІІМ
2017 жылғы 22-25 маусым
талап етілмейді
11.
Құрылтай делегаттарын қарсы алу, шығарып салу және бірге жүруді (кестеге сәйкес), қонақ үйлерге орналастыруды, тамақтандыруды, сондай-ақ көлікпен қызмет көрсетуді ұйымдастыру
МСМ-ға ақпарат
МСМ, Астана қаласының әкімдігі, мүдделі мемлекеттік органдар, ДҚҚ (келісім бойынша)

1. Организационно-техническое обеспечение
1.
Подготовка и проведение заседаний Организационного комитета по подготовке и проведению V Всемирного курултая казахов
протокол
МКС
с 10 мая по 10 июня 2017 года
не требуются
2.
Закрепление (встречи, проводы и сопровождение) делегатов курултая за государственными органами
графики встреч, проводов и сопровождений
МКС, акимат города Астаны, заинтересованные государственные органы, ВАК (по согласованию)
10 мая 2017 года
не требуются
3.
Формирование списка делегатов курултая, отправка приглашений, открытие виз и оплата проезда
список делегатов
МКС, МИД, МВД, ВАК (по согласованию)
с 10 мая по 20 июня 2017 года
республиканский бюджет – программа 021
"Развитие государственного язык других языков народа Казахстана" 55500,0 тысяч тенге
4.
Аренда зала, оборудования (оплата услуг связи, коммунальные платежи и т.д.), обеспечение канцелярскими товарами, фото- и видеосьемкой, изготовление логотипов для сувениров курултая
акты выполненных работ, оказанных услуг
МКС, ВАК (по согласованию)
с 20 по 28 июня 2017 года
республиканский бюджет – программа 021
10661,0 тысяч тенге
5.
Подготовка раздаточных материалов для участников курултая (пригласительные билеты, конверты, бейджи, программы и др.)
пакет раздаточных материалов
МКС, ВАК (по согласованию)
с 20 мая по 20 июня 2017 года
республиканский бюджет – программа 021
1420,0 тысяч тенге
6.
Обеспечение проезда делегатов курултая железнодорожным транспортом по маршруту Алматы - Астана - Алматы
организация проезда
МКС, ВАК (по согласованию)
с 20 по 28 июня 2017 года
республиканский бюджет – программа 021
6000,0 тысяч тенге
7.
Изготовление памятных сувениров для участников курултая (футболки, бейсболки и др.)
сувениры по списку
МКС, ВАК (по согласованию)
20 мая 2017 года
республиканский бюджет – программа 021
9167,0 тысяч тенге
8.
Оформление города: на месте проведения курултая, в аэропорту и по маршрутам следования участников курултая
размещение билбордов, лозунгов и пилонов
акимат города Астаны
июнь 2017 года
не требуются
9.
Организация медицинской помощи в местах проведения курултая
пункты медицинской помощи
акимат города Астаны, М3
с 22 по 25 июня 2017 года
не требуются
10.
Обеспечение безопасности участников и общественного порядка в период проведения курултая
дежурство в местах проведения курултая
МВД
с 22 по 25 июня 2017 года
не требуются
11.
Организация встреч, проводов и сопровождения (согласно графику), питания, размещения в гостиницах, а также транспортное обслуживание делегатов курултая
информация в МКС
МКС, акимат города Астаны, заинтересованные государственные органы, ВАК (по согласованию)

2017 жылғы 20-28 маусым
021 республикалық бюджеттік бағдарлама 68298,0 мың теңге
2. Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайын өткізу
12.
Құрылтай делегаттары үшін Астананың мәдени-тарихи орындарына экскурсиялар ұйымдастыру
экскурсия
МСМ, ДКҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 22 маусым
021 республикалық бюджеттік бағдарлама 5928,0 мың теңге
13.
"Этно-ауыл" кешеніне баруды ұйымдастыру ("ЭКСПО-2017" көрмесі аясында)
кешенге бару
ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 22 маусым
талап етілмейді
14.
"Астана-Опера" опера және балет театрында қатысушыларға опера көрсетуді ұйымдастыру
опера көрсетілімі
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 22 маусым
талап етілмейді
15.
"Қазақ елі" монументіне салтанатты түрде гүл шоқтарын қоюды ұйымдастыру
гүл шоқтарын қою
МСМ, Астана қаласының әкімдігі, ДҚҚ(келісім бойынша)
2017 жылғы 23 маусым
талап етілмейді
16.
Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайының салтанатты ашылуын ұйымдастыру
ашылу рәсімі
МСМ,ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 23 маусым
талап етілмейді
17.
"ЭКСПО-2017" халықаралық көрмесіне баруды ұйымдастыру
көрмеге бару
Астана қаласының әкімдігі, "Астана- ЭКСПО-2017" ҰК" АҚ, (келісім бойынша) ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 24 маусым
талап етілмейді
18.
Қазақстан Республикасы Президентінің атынан салтанатты қабылдауды ұйымдастыру
салтанатты қабылдау
ПІБ (келісім бойынша), МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 23 маусым
талап етілмейді
19.
| Құрылтай делегаттарының қатысуымен дөңгелек үстелдер ұйымдастыру
дөңгелек үстелдер ұйымдастыру
АКМ, ДІАҚМ, БҒМ, ІІМ, Еңбекмині, АШМ, ИДМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 24 маусым
талап етілмейді
20.
"Х.Алтай және қайта оралған тарих" атты халықаралық конференция ұйымдастыру
халықаралық конференция ұйымдастыру
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 24 маусым
талап етілмейді
3. Ақпараттық қамтамасыз ету
21.
Қолданыстағы бағдарламалар аясында құрылтай делегаттарымен сұхбат ұйымдастыру
телебағдарлама
АКМ, МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 24 маусым
талап етілмейді
22.
Ақпараттық материалдар (билбордтар, жарнамалық бейнероликтер, баспасөз хабарламалар және ілеспе аударманы ұйымдастыру) дайындау
Ақпараттық материалдар дайындау
МСМ, ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы мамыр-маусым
021 республикалық бюджеттік бағдарлама 3000,0 мың теңге
23.
Қазақстандық БАҚ-та іс-шараларды ақпараттық сүйемелдеуді қамтамасыз ету
БАҚ-та ақпарат орналастыру
АКМ
2017 жылғы 20-28 маусым
талап етілмейді
24.
Дүниежүзі қазақтарының V құрылтайын өткізу туралы қорытынды ақпарат
МСМ-ға ақпарат
АКМ, ІІМ, ДІАҚМ, ИДМ, СІМ, ДСМ, БҒМ, Еңбекмині АШМ, ПІБ (келісім бойынша), ДҚҚ (келісім бойынша)
2017 жылғы 28 маусым
талап етілмейді

с 20 по 28 июня 2017 года
республиканский бюджет – программа 021
68298,0 тысяч тенге
2. Проведение V Всемирного курултая казахов
12.
Организация экскурсии по культурно­историческим местам города Астаны для делегатов курултая
экскурсия
МКС, ВАК (по согласованию)
22 июня 2017 года
республиканский бюджет – программа 021
5928,0 тысяч тенге
13.
Организация посещения комплекса "Этно-ауыл" (в рамках выставки "ЭКСПО-2017")
посещение комплекса
ВАК (по согласованию)
22 июня 2017 года
не требуются
14.
Организация показа оперы участникам курултая в Театре оперы и балета "Астана-Опера"
показ оперы
МКС, ВАК (по согласованию)
22 июня 2017 года
не требуются
15.
Организация торжественного возложения цветов к монументу "Қазақ елі"
возложение цветов
МКС, акимат города Астаны, ВАК (по согласованию)
23 июня 2017 года
не требуются
16.
Организация торжественного открытия V Всемирного курултая казахов
церемония открытия
МКС, ВАК (по согласованию)
23 июня 2017 года
не требуются
17.
Организация посещения международной выставки "ЭКСПО-2017"
посещение выставки
акимат города Астаны, АО "НК "Астана ЭКСПО-2017" (по согласованию), ВАК (по согласованию)
24 июня 2017 года
не требуются
18.
Организация торжественного приема от имени Президента Республики Казахстан
торжественный прием
УДП (по согласованию), МКС, ВАК (по согласованию)
23 июня 2017 года
не требуются
19.
Организация круглых столов с участием делегатов курултая
проведение круглых столов
МИК, МДРГО, МОН, МВД, МТСЗН, МСХ, МИР, ВАК (по согласованию)
24 июня 2017 года
не требуются
20.
Организация международной конференции "X. Алтай және қайта оралған тарих"
проведение международной конференции
МКС, ВАК (по согласованию)
24 июня 2017 года
не требуются
3. Информационное обеспечение
21.
Организация интервью с делегатами курултая в рамках существующих программ
телепередача
МИК, МКС, ВАК (по согласованию)
24 мая 2017 года
не требуются
22.
Подготовка информационных материалов (билборды, рекламные видеоролики, пресс-релизы и организация синхронного перевода)
подготовка информационных материалов
МКС, ВАК (по согласованию)
май-июнь 2017 года
республиканский бюджет - программа 021
3000,0 тысяч тенге
23.
Обеспечение информационного сопровождения мероприятий в казахстанских СМИ
размещение информации в СМИ
МИК
с 20 по 28 июня 2017 года
не требуются
24.
Итоговая информация по проведению V Всемирного курултая казахов
информация в МКС
МИК, МВД, МДРГО, МИР, МИД, МЗ, МОН, МТСЗН, МСХ, УДП (по согласованию), ВАК (по согласованию)
28 июня 2017 года
не требуются

Барлығы: республика лық бюджеттен 159 974,0 мың теңге
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ДІАҚМ - Қазақстан Республикасының Дін істері және азаматтық қоғам министрлігі
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
БҒМ - Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
ПІБ - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
ДҚҚ - Дүниежүзі қазақтарының қауымдастығы
"Астана-ЭКСПО-2017" ҰК" АҚ - "Астана-ЭКСПО-2017" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы

всего из республиканского бюджета- 159 974,0 тысяч тенге
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МДРГО - Министерство по делам религий и гражданского общества
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МЗ - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН-Министерство образования и науки Республики Казахстан
УДП - Управление Делами Президента Республики Казахстан
ВАК - Всемирная ассоциация казахов
АО "НК "Астана ЭКСПО-2017" - акционерное общество "Национальная компания "Астана ЭКСПО-2017"