"Коллекторлық қызмет туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коллекторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 25 мамырдағы № 62-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Коллекторлық қызмет туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коллекторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары (келісім бойынша):
1) тізбеге сәйкес нормативтік құқықтық актінің жобасын белгіленген тәртіппен әзірлесін;
2) тиісті ведомстволық нормативтік құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2017 жылғы 25 мамырдағы
№ 62-ө өкімімен
бекітілді

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллекторской деятельности"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 25 мая 2017 года № 62-р
1. Утвердить прилагаемый перечень нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллекторской деятельности" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
1) разработать в установленном порядке проект нормативного правового акта согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные нормативные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 25 мая 2017 года № 62-р
Перечень

"Коллекторлық қызмет туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне коллекторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2017 жылғы 6 мамырдағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Нормативтік құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орған
Орындау мерзімі
Нормативтік құқықтық актілерді сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.

нормативных правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 6 мая 2017 года "О коллекторской деятельности" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам коллекторской деятельности"
п/п
Наименование нормативного правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок
исполнения
Лицо, ответстве иное за качество, своевреме ниость разработк и и внесения норматив ных правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.

"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰБ (келісім бойынша)
2017 жылғы шілде
Д.Т. Ғалиева
2.
Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), ҰЭМ, АКМ
2017 жылғы шілде
О.А. Смоляков
3.
Коллекторлық агенттіктің сақталуға жататын негізгі құжаттарының тізбесін және оларды сақтау мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), МСМ
2017 жылғы шілде
О.А. Смоляков
4.
Коллекторлық агенттік есептілігінің тізбесін, нысандарын, оны ұсыну мерзімдері мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), ҰЭМ
2017 жылғы шілде
Ғ.О. Пірматов
5.
Коллекторлық агенттіктің жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің он немесе одан да көп пайызын өзі дербес немесе басқа да тұлғамен (тұлғалармен) бірлесіп тікелей немесе жанама иленетін және (немесе) пайдаланатын және (немесе) оларға билік ететін немесе бақылау жасайтын тұлғалар туралы мәліметтерді коллекторлық агенттіктің ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2017 жылғы шілде
О.А. Смоляков
6.
Коллекторлық агенттіктердің қызметін мемлекеттік бақылау саласындағы тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының бірлескен бұйрығы мен қаулысы
ҰБ (келісім бойынша), ҰЭМ
2017 жылғы шілде
О.А. Смоляков
7.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне коллекторлық қызмет мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2017 жылғы шілде
Ғ.О. Пірматов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі
ҰБ - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰЭМ - Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан"
Указ
Президента Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
июль 2017 года
Галиева Д.Т.
2.
Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств
постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ, МИК
июль 2017 года
Смоляков О.А.
3.
Об утверждении перечня основных документов коллекторского агентства, подлежащих хранению, и сроков их хранения
постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МКС
июль 2017 года
Смоляков О.А.
4.
Об утверждении перечня, форм, сроков и Правил представления отчетности коллекторским агентством
постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
июль 2017 года
Пирматов Г.О.
5.
Об утверждении Правил представления коллекторским агентством сведений о лицах, самостоятельно или совместно с другим (другими) лицом (лицами) прямо или косвенно владеющих и (или) пользующихся, и (или) распоряжающихся десятью или более процентами долей участия в уставном капитале коллекторского агентства, или имеющих контроль
постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан.
НБ (по согласованию)
июль 2017 года
Смоляков О.А.
6.
Об утверждении проверочного листа в сфере государственного контроля за деятельностью коллекторских агентств
совместный приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ
(по согласованию),
МНЭ
июль 2017 года
Смоляков О.А.
7.
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам коллекторской деятельности
постановление
Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
июль 2017 года
Пирматов Г.О.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан