Астана қаласындағы ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің шеңберінде ресми іс-шараларды дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2017 жылғы 8 маусымдағы № 73-ө өкімі
2017 жылғы 9 маусым - 10 қыркүйек кезеңінде мемлекеттер мен үкіметтер басшыларының Астана қаласында ЭКСПО-2017 халықаралық мамандандырылған көрмесінің (бұдан әрі - ЭКСПО-2017) ашылу және жабылу рәсімдеріне, ЭКСПО-2017 шеңберінде өткізілетін ресми іс-шаралар мен ұлттық күндерге қатысуын қамтамасыз ету мақсатында:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі ЭКСПО-2017 шеңберінде өткізілетін іс-шараларға мемлекет және үкімет басшыларының қатысуы жөніндегі протоколдық-ұйымдастыру іс-шараларын қамтамасыз етсін.
2. Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы (келісім бойынша) белгіленген тәртіппен осы өкімге қосымшаға сәйкес:
1) "1+5" форматы бойынша мемлекеттер мен үкіметтер басшылары деңгейіндегі ресми делегациялардың басшылары мен мүшелеріне қызмет көрсету жөніндегі ұйымдастыру шараларын қабылдасын;
2) делегация басшылары жұбайларымен келген жағдайда осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген формат оларға қосымша делегация басшыларының жұбайларын қосуды ескере отырып түзетілсін;
3) ЭКСПО-2017 шеңберінде мемлекеттер мен үкіметтер басшыларының ресми/жұмыс сапарларын өткізуге арналған шығыстарды 2017 жылға арналған республикалық бюджетте 001 "Мемлекет басшысының, Премьер-Министрдің және мемлекеттік органдардың басқа да лауазымды тұлғаларының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер", 003 "Республикалық деңгейде халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы" және 004 "Азаматтардың жекелеген санаттарына медициналық көмек көрсету" бағдарламалары бойынша көзделген қаражат есебінен қаржыландыруды қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі ресми делегациялардың басшылары мен мүшелерінің Астана қаласының әуежайындағы, тұратын және болатын орындарындағы қауіпсіздігін, жүретін бағыттары бойынша бірге жүруді, сондай-ақ арнайы ұшақтарды күзетуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігімен бірлесіп, осы өкімнің 2-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген делегация басшыларының арнайы ұшақтарының Қазақстан Республикасы аумағының үстінен ұшып өтуін, Астана, Алматы, Қарағанды және Көкшетау қалаларының әуежайларына қонуын және олардан ұшып шығуын;

О подготовке и проведении официальных мероприятий в рамках Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 в городе Астане
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 8 июня 2017 года № 73-р
В целях обеспечения участия глав государств и правительств с 9 июня по 10 сентября 2017 года на церемониях открытия и закрытия Международной специализированной выставки ЭКСПО-2017 (далее - ЭКСПО-2017), официальных мероприятиях и национальных днях, проводимых в рамках ЭКСПО-2017 в городе Астане:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить протокольно-организационные мероприятия по участию глав государств и правительств в мероприятиях, проводимых в рамках ЭКСПО-2017.
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию) в установленном порядке согласно приложению к настоящему распоряжению:
1) принять организационные меры по обслуживанию глав и членов официальных делегаций на уровне глав государств и правительств по формату "1+5";
2) в случае прибытия глав делегаций с супругами, формат, указанный в подпункте 1) настоящего пункта, корректировать с учетом дополнительного включения в него супруг (супругов) глав делегаций;
3) обеспечить финансирование расходов на проведение официальных/рабочих визитов глав государств и правительств в рамках ЭКСПО-2017 за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2017 год по программам 001 "Услуги по обеспечению деятельности Главы государства, Премьер-Министра и других должностных лиц государственных органов", 003 "Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения на республиканском уровне" и 004 "Оказание медицинской помощи отдельным категориям граждан".
3. Службе государственной охраны Республики Казахстан (по согласованию), Комитету национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность глав и членов официальных делегаций в аэропорту города Астаны, местах проживания и посещения, сопровождение по маршрутам следования, а также охрану специальных самолетов.
4. Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
1) совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет над территорией Республики Казахстан специальных самолетов глав делегаций, указанных в подпункте 1) пункта 2 настоящего распоряжения, посадку и вылет в аэропортах городов Астаны, Алматы, Караганды и Кокшетау;