Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспарды әзірлеуге конкурс ұйымдастыру және өткізу жөніндегі комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 23 шілдедегі № 86-ө өкімі
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығының 4-тармағының 2) тармақшасына сәйкес:
1. Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспарды әзірлеуге конкурс ұйымдастыру және өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Комиссияның құрамы;
2) Комиссия туралы ереже бекітілсін.
3. Түркістан облысының әкімдігі Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспарды әзірлеуге конкурсты ұйымдастыруды және өткізуді қамтамасыз етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 23 шілдедегі
№ 86-ө өкімімен
бекітілген
Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспарды әзірлеуге конкурс ұйымдастыру және өткізу жөніндегі комиссияның
ҚҰРАМЫ
Мамин
Асқар Ұзақбайұлы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары, төраға
Ералиев
Тоқтар Ералыұлы (Алматы қаласы)
-
Қазақстан Республикасының құрметті сәулетшісі, профессор, Халықаралық сәулетшілер академиясының корреспондент-мүшесі, төрағаның орынбасары
Түймебаев
Жансейіт Қансейітұлы
-
Түркістан облысының әкімі, төрағаның орынбасары
Өскенбаев
Қайырбек Айтбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі, хатшы
Әшірбаев
Бақытжан Құдайбергенұлы (Шымкент қаласы)
-
сәулетші, Қазақстан Республикасы мемлекеттік сыйлығының лауреаты
Бахирев
Игорь Александрович (Мәскеу қаласы)
-
"Институт Генплана Москвы" мемлекеттік дербес мекемесінің Көлік-тасымалдау торабы және көлік инфрақұрылымын дамытуды ғылыми-өндірістік сүйемелдеу ғылыми-жобалау бірлестігінің басшысы
Галимов
Фарит Хабибрахманович (Астана қаласы)
-
инженер-құрлысшы, Қазақстанның құрметті қайраткері, Қазақстан Республикасы Инженерлік академиясының корреспондент-мүшесі, Қазақстан-Ресей университетінің құрметті профессоры, "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы президентінің кеңесшісі
Имажанов
Нұрғали Хамитұлы (Түркістан қаласы)
-
"Казреставрация" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының сәулетшісі, Қожа Ахмет Яссауи, Рабия Сұлтан Бегім кесенелерін, Қожа Ахмет Яссауи кесенесінің күзетілетін аймағын реставрациялау бойынша ғылыми-техникалық құжаттаманы әзірлеуге қатысушы
Қыдыралин
Дархан Қуандықұлы
-
Халықаралық Түркі академиясының президенті
Қасеинов
Дүйсен Құрабайұлы (Анкара қаласы)
-
"ТҮРКСОЙ" түркі мәдениеті халықаралық ұйымының Бас хатшысы
Құлбайынбетов
Жарқынбек (Түркістан қаласы)
-
Түркістан қаласының Ардагерлер кеңесінің төрағасы
Ордабаев
Алмас Баймұханұлы (Алматы қаласы)
-
Қазақстан Республикасының Құрметті сәулетшісі, сәулет профессоры
Байтанаев
Бауыржан Әбішұлы
-
Ә.Х. Марғұлан атындағы Археология институтының директоры (Алматы қаласы)
Смағұлов
Ерболат Әкежанұлы (Алматы қаласы)
-
тарих ғылымдарының кандидаты, Ә.Х. Марғұлан атындағы Археология институтының бас ғылыми қызметкері (Алматы қаласы), Институттың Ғылыми кеңесінің, Далалық комитетінің мүшесі, Орталық Азия археология және мәдениет тарихы саласындағы маман
Тұяқбаева
Баян Тұматайқызы (Алматы қаласы)
-
Қазақ КСР-нің еңбек сіңірген сәулетшісі, Шығыс елдерінің Халықаралық сәулет академиясының корреспондент-мүшесі, сәулет кандидаты
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 23 шілдедегі
№ 86-ө өкімімен
бекітілген
Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспарды әзірлеуге конкурс ұйымдастыру және өткізу жөніндегі комиссия туралы ереже

О создании Комиссии по организации и проведению конкурса на разработку генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 86-р
В соответствии с подпунктом 2) пункта 4 Указа Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан":
1. Создать Комиссию по организации и проведению конкурса на разработку генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира (далее - Комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав Комиссии;
2) Положение о Комиссии.
3. Акимату Туркестанской области обеспечить организацию и проведение конкурса на разработку Концепции генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 86-р
СОСТАВ
Комиссии по организации и проведению конкурса на разработку генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира
Мамин
Аскар Узакпаевич
-
Первый заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, председатель
Ералиев
Тохтар Ералиевич
(город Алматы)
-
заслуженный архитектор Республики Казахстан, профессор, член-корреспондент Международной академии архитектуры, заместитель председателя
Туймебаев
Жансеит Кансеитулы
-
аким Туркестанской области, заместитель председателя
Ускенбаев
Каирбек Айтбаевич
-
вице-министр по инвестициям и развитию Республики Казахстан, секретарь
Аширбаев Бахытжан
Кудайбергенович
(город Шымкент)
-
архитектор, лауреат Государственной премии Республики Казахстан
Бахирев
Игорь Александрович
(город Москва)
-
руководитель научно-проектного объединения транспортно-пересадочных узлов и научно-производственного сопровождения развития транспортной инфраструктуры Государственного автономного учреждения "Институт Генплана Москвы"
Галимов
Фарит Хабибрахманович
(город Астана)
-
инженер-строитель, заслуженный деятель Казахстана, член-корреспондент Инженерной академии Республики Казахстан, почетный профессор акционерного общества "Национальная компания "Қазақстан Темір Жолы"
Имажанов
Нургали Хамитович
-
архитектор Республиканского государственного предприятия "Казреставрация", участник разработки научно-проектной документации по рестоврации мавзолеев Ходжа Ахмеда Ясави, Рабии Султан Бегим, охранной зоны мавзолея Ходжа Ахмеда Ясави
Кыдыралин
Дархан Куандыкович
-
президент Международной тюркской академии
Касеинов
Дюсен Курабаевич
(город Анкара)
-
генеральный секретарь Международной организации тюркской культуры "ТЮРКСОЙ"
Кулбайынбетов
Жаркынбек
(город Туркестан)
-
председатель Совета ветеранов города Туркестана
Ордабаев
Алмас Баймуханович
(город Алматы)
-
почетный архитектор Республики Казахстан, профессор архитектуры
Байтанаев
Бауыржан Абишевич
-
директор Института археологии им. А. Х. Маргулана (город Алматы)
Смагулов
Ербулат Акижанович
(город Алматы)
-
кандидат исторических наук, главный научный сотрудник Института археологии им. А. Х. Маргулана (город Алматы), член Ученого совета, Полевого комитета Института, специалист в области археологии и истории культуры Центральной Азии
Туякбаева
Баян Туматаевич
(город Алматы)
-
Заслуженный архитектор Казахской ССР, член-корреспондент Международной академии архитектуры стран Востока, кандидат архитектуры
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 23 июля 2018 года № 86-р
Положение
о Комиссии по организации и проведению конкурса на разработку генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира

1. Жалпы ережелер
1. Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспарды әзірлеуге конкурс ұйымдастыру және өткізу жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) конкурс өткізу және оның жеңімпазын айқындау мақсатында құрылған Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
2. Комиссияның міндеттері
4. Комиссияның негізгі міндеттері:
1) Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспардың тұжырымдамасын әзірлеуге конкурстың шарттары бойынша ұсыныстар әзірлеу;
2) Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспардың тұжырымдамасын әзірлеуге арналған конкурстық ұсыныстарды қарау;
3) Түркістан қаласын түркі әлемінің мәдени-рухани орталығы ретінде дамыту бойынша бас жоспардың тұжырымдамасын әзірлеуге арналған конкурсқа қатысушылардың ішінен жеңімпазды анықтау бойынша ұсыныстар әзірлеу болып табылады.
3. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі
5. Комиссияның қызметін ұйымдастыру және оның тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультациялық-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.

1. Общие положения
1. Комиссия по организации и проведению конкурса на разработку генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, созданным в целях проведения конкурса и определения его победителя.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Комиссии является Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
2. Задачи Комиссии
4. Основными задачами Комиссии являются:
1) выработка предложений по условиям Конкурса на разработку Концепции генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира;
2) рассмотрение конкурсных предложений на разработку концепции генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира;
3) выработка предложений по определению победителя из числа участников конкурса на разработку концепции генерального плана по развитию города Туркестана как культурно-духовного центра тюркского мира.
3. Организация и порядок деятельности Комиссии
5. Организация и порядок деятельности Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.