"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық, қылмыстық-процестік заңнаманы және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 12 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 30 шілдедегі № 92-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық, қылмыстық-процестік заңнаманы және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 12 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 30 шілдедегі
№ 92-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 12 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного, уголовно-процессуального законодательства и деятельности правоохранительных и специальных государственных органов"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 30 июля 2018 года № 92-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного, уголовно-процессуального законодательства и деятельности правоохранительных и специальных государственных органов" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение Президента Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 30 июля 2018 года № 92-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қылмыстық, қылмыстық-процестік заңнаманы және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдар қызметін жетілдіру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 12 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі мен қабылдануына жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 12 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам совершенствования уголовного, уголовно-процессуального законодательства и деятельности правоохранительных и специальных государственных органов"
п/п
Наименование правового акта Форма
акта
Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.

"Мемлекеттік билік органдары жүйесіндегі кадр саясатының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2002 жылғы 29 наурыздағы № 828 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ІІМ
2018 жылғы тамыз
Б.Б. Бисенқұлов
2.
"Республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) терроризмге қарсы күрес жөніндегі жедел штабтары туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2013 жылғы 24 маусымдағы № 587 Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰҚК (келісім бойынша)
2018 жылғы тамыз
Н.Д. Білісбеков
3.
"Жоғары офицерлік және басшы кұрамның адамдары атқаратын Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері, басқа да әскерлері мен әскери құралымдары, арнаулы мемлекеттік және құқық қорғау органдары лауазымдарының тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 18 сәуірдегі Жарлығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ІІМ
2018 жылғы тамыз
Б.Б. Бисенқұлов
4.
Облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың полиция департаменті, қалалық, аудандық, қаладағы аудандық полиция органы бастығының және учаскелік полиция инспекторының халық алдындағы есеп берулерін ұйымдастыру және өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2018 жылғы тамыз
Е.З. Тұрғымбаев
5.
Үкіметтің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2018 жылғы тамыз
Б.Б. Бисенқұлов
6.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2018 жылғы тамыз
Е.З. Тұрғымбаев
7.
Қазақстан Республикасы прокуратурасы органдары жүйесінің конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдары тізбесін және жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
БП (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
А.И. Лукин
8.
Конкурстық негізде орналасатын сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметтегі басшы лауазымдар тізбесін және сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызметте жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
МҚІСҚА (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
С.Қ. Ахметжанов
9.
Конкурстық негізде орналасатын Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы басшы лауазымдар тізбесін және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарындағы жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы
қыркүйек
Б.Б. Бисенқұлов
10.
Конкурстық негізде орналасатын мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеу қызметтегі) басшы лауазымдар тізбесін және мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы қыркүйек
Қ.Е. Баеділов
11.
Арнайы үй-жайлардың ішкі тәртібінің үлгілік қағидаларын және Арнайы үй-жайлардың қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы қыркүйек
Е.З. Тұрғымбаев
12.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына жергілікті полиция қызметінің жұмысы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы қыркүйек
Е.З. Тұрғымбаев
13.

О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 29 марта 2002 года № 828 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти"
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МВД
август 2018 года
Бисенкулов Б.Б.
2.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 24 июня 2013 года № 587 "Об утверждении Положения о республиканском, областном, города республиканского значения, столицы, района (города областного значения) оперативных штабах по борьбе с терроризмом"
Указ
Президента
Республики
Казахстан
КНБ (по согласованию)
август 2018 года
Билисбеков Н.Д.
3.
О внесении изменений в Указ Президента Республики Казахстан от 18 апреля 2018 года "О перечне должностей Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, специальных государственных и правоохранительных органов Республики Казахстан, замещаемых лицами высшего офицерского и начальствующего состава"
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МВД
август 2018 года
Бисенкулов Б.Б.
4.
Об утверждении Правил организации и проведения отчетов начальника департамента полиции области, города республиканского значения и столицы, городского, районного, районного в городе органа полиции и участкового инспектора полиции перед населением
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
август 2018 года
Тургумбаев Е.З.
5.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
август 2018 года
Бисенкулов Б.Б.
6.
О признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
август 2018 года
Тургумбаев Е.З.
7.
Об утверждении Перечня руководящих должностей, замещаемых на конкурсной основе, и Правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан
приказ
ГП (по согласованию)
сентябрь 2018 года
Лукин А.И.
8.
Об утверждении Перечня руководящих должностей в антикоррупционной службе, замещаемых на конкурсной основе, и Правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в антикоррупционной службе
приказ
АДГСПК (по согласованию)
сентябрь 2018 года
Ахметжанов С.К.
9.
Об утверждении Перечня руководящих должностей в органах внутренних дел Республики Казахстан, замещаемых на конкурсной основе, и Правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в органах внутренних дел Республики Казахстан
приказ
МВД
сентябрь 2018 года
Бисенкулов Б.Б.
10.
Об утверждении Перечня руководящих должностей в оперативной - следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований), замещаемых на конкурсной основе, и Правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)
приказ
МФ
сентябрь 2018 года
Баедилов К.Е.
11.
Об утверждении Типовых правил внутреннего распорядка специального помещения и Правил организации деятельности специальных помещений
приказ
МВД
сентябрь 2018 года
Тургумбаев Е.З.
12.
О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан по вопросам деятельности местной полицейской службы
приказ
МВД
сентябрь 2018 года
Тургумбаев Е.З.
13.

"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 27 мамырдағы № 246 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.Б. Бисенқұлов
14.
"Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 17 қарашадағы № 498 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2018 жылғы қыркүйек
Қ.Е. Баеділов
15.
"Күзет қызметін жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 959 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы қыркүйек
Е.З. Тұрғымбаев
16.
"Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 мамырдағы № 432 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.Б. Бисенқұлов
17.
"Жергілікті полиция қызметінің қызметкерлерін лауазымдарға тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 979 бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ІІМ
2018 жылғы қыркүйек
Б.Б. Бисенқұлов
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БП - Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
МҚІСҚА - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі

О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 мая 2011 года № 246 "Некоторые вопросы прохождения службы в органах внутренних дел Республики Казахстан"
приказ
МВД
сентябрь 2018 года
Бисенкулов Б.Б.
14.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 498 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно- следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)"
приказ
МФ
сентябрь 2018 года
Баедилов К.Е.
15.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 959 "Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления охранной деятельности"
приказ
МВД
сентябрь 2018 года
Тургумбаев Е.З.
16.
О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 мая 2015 года № 432 "Об утверждении квалификационных требований к категориям должностей органов внутренних дел Республики Казахстан"
приказ
МВД
сентябрь 2018 года
Бисенкулов Б.Б.
17.
О признании утратившим силу приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 979 "Об утверждении Правил назначения на должности сотрудников местной полицейской службы"
приказ
МВД
сентябрь 2018 года
Бисенкулов Б.Б.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ГП - Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
АДГСПК - Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан