"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне венчурлік қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 7 тамыздағы № 99-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне венчурлік қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі - тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және Қазақстан Республикасының Үкіметін қабылданған шаралар туралы хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 6 тамыздағы
№ 99-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам венчурного финансирования"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 7 августа 2018 года № 99-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам венчурного финансирования" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 7 августа 2018 года № 99-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне венчурлік қаржыландыру мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркін айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АКМ
2018 жылғы қыркүйек
Д.Р. Щеглова
2.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 4 июля 2018 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам венчурного финансирования"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качественную, своевременную разработку и внесение правовых актов
1 2 3 4 5 6
1.
Об определении Международного технологического парка "Астана Хаб"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МИК
сентябрь 2018 года
Щеглова Д.Р.
2.

"Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 16 маусымдағы № 353 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
АКМ
2018 жылғы қыркүйек
Д.Р. Щеглова
3.
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 995 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2018 жылғы қыркүйек
Т.С. Тоқтабаев
4.
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің
бұйрығы
АКМ
2018 жылғы қыркүйек
Д.Р. Щеглова
5.
Халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органға және Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитетіне ұсынылатын "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі тартқан шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар туралы мәліметтерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің
бұйрығы
АКМ, ІІМ, ҰҚК (келісім бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
Д.Р. Щеглова Е.З. Тұрғымбаев М.С. Өсіпов
6.
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11 -1 - 2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Бірлескен бұйрық
СІМ, ІІМ, ҰҚК (келісім
бойынша)
2018 жылғы қыркүйек
М.Б. Тілеуберді Е.З. Тұрғымбаев М.С. Өсіпов
7.
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдауға қатысатын және венчурлік қорларды ортақ қаржыландыруды жүзеге асыратын индустриялық-инновациялық жүйе субъектілерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы қыркүйек
Т.С. Тоқтабаев
8.
Технологиялық бизнес-инкубациялау қызметтерін көрсету, сондай-ақ "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі көрсететін қызметтерді қоспағанда, осындай қызметтер құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы қыркүйек
Т.С. Тоқтабаев
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі
АКМ - Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар министрлігі
ҰҚК - Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
СІМ - Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июня 2016 года № 353 "Некоторые вопросы Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МИК
сентябрь 2018 года
Щеглова Д.Р.
3.
О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
постановление
Правительства Республики Казахстан
МИР
сентябрь 2018 года
Токтабаев Т.С.
4.
Об утверждении Правил деятельности Международного технологического парка "Астана Хаб"
приказ Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК
сентябрь 2018 года
Щеглова Д.Р.
5.
Об утверждении Правил представления сведений о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства международным технологическим парком "Астана Хаб", представляемых уполномоченному органу по вопросам миграции населения и Комитету национальной безопасности Республики Казахстан
приказ Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан
МИК, МВД, КНБ (по согласованию)
сентябрь 2018 года
Щеглова Д.Р.
Тургумбаев Е.З.
Осипов М.С.
6.
О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года№ 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100 "Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия"
совместный
приказ
МИД, МВД, КНБ (по согласов анию)
сентябрь 2018 года
Тілеуберді М.Б.
Тургумбаев Е. 3.
Осипов М.С.
7.
Об утверждении перечня субъектов индустриально-инновационной системы, участвующих в государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности и осуществляющих софинансирование венчурных фондов
приказ Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
сентябрь 2018 года
Токтабаев Т.С.
8.
Об утверждении Правил оказания услуг технологического бизнес-инкубирования, а также определения стоимости таких услуг, за исключением услуг, оказываемых международным технологическим парком "Астана Хаб"
приказ Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
сентябрь 2018 года
Токтабаев Т.С.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИК - Министерство информации и коммуникаций Республики Казахстан
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан