"Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2018 жылғы 11 желтоқсандағы № 153-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары (келісім бойынша):
1) құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр Б. Сағынтаев
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2018 жылғы 11 желтоқсандағы
№ 153-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 декабря 2018 года № 153-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации".
2. Государственным органам Республики Казахстан (по согласованию):
1) разработать и в установленном законодательством порядке внести на утверждение в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов;
2) принять ведомственные правовые акты и проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр Б. Сагинтаев
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 декабря 2018 года № 153-р
Перечень

"Стандарттау туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне өлшем бірлігін қамтамасыз ету және стандарттау мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2018 жылғы 5 қазандағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің 19.04.2019 № 65-ө өкімімен.
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Акт нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындалу мерзімі
Құқықтық актінің сапасына, уақтылы әзірленуі мен енгізілуіне жауапты тұлға
1
2
3
4
5
6
1.
"Стандарттау жөніндегі ұлттық органды айқындау туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2018 жылғы қараша
Қ.А. Өскенбаев
2.
"Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің республикалық мемлекеттік мекемелерін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі Автомобиль жолдары комитетінің "Жол активтері сапасының ұлттық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны етіп қайта құру туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
3.
"Электрондық паспорттар жүйесінің ұлттық операторын (ұлттық әкімшісін) айқындау туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
4.
"Көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
5.
"Техникалық регламенттер талаптарының сақталуына мемлекеттік бақылауды (қадағалауды) қамтамасыз ету жөніндегі уәкілетті органды айқындау туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2019 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
6.
"Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 995 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
7.
"Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ИДМ ДСМ ІІМ ЭМ Еңбекмині Қорғанысмині ҚАӨМ МСМ АШМ Қаржымині Әділетмині
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
8.
"Ұлттық стандарттарды (әскери ұлттық стандарттарды қоспағанда), ұлттың техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, келісу, сараптама жасау, бекіту, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, күшін жою және қолданысқа енгізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
9.
"Техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерінің депозитарийін құру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
10.
"Нормативтік құқықтық актілерде ұлттың, мемлекет аралың стандарттарын және техникалық-экономикалық ақпараттың ұлттық жіктеуіштерін қолдану қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
11.
"Нормативтік техникалық құжаттардың бірыңғай мемлекеттік қорын қалыптастыру, жүргізу және қолдап отыру, сондай-ақ нормативтік техникалық құжаттардың, ресми басылымдардың көшірмелерін тарату қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
12.
"Стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру, олардың жұмыс істеу және тарату қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
13.
"Халықаралық, өңірлік стандарттарды және шетел мемлекеттері стандарттары, шетел мемлекеттері ұйымдарының стандарттарын, техникалық-экономикалық ақпарат жіктеуіштерін, шетел мемлекеттері қауіпсіздік талаптарынан тұратын қағидаларын, нормалары мен ұсынымдарын есепке алу және қолдану қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
14.
"Ұлттық стандарттау жоспарын әзірлеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
15.
"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы нормативтік құқықтық актілерге, техникалық регламенттерге, сондай-ақ мемлекетаралық және ұлттық стандарттарға метрологиялық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
16.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін қалыптастыру қағидаларын және оларға қойылатын метрологиялық талаптарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
17.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 5 октября 2018 года "О стандартизации" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам обеспечения единства измерений и стандартизации"
Сноска. Перечень с изменением, внесенным распоряжением Премьер-Министра РК от 19.04.2019 № 65-р.
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1 2 3 4 5 6
1.
"Об определении Национального органа по стандартизации"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР
Ноябрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
2.
"О реорганизации республиканских государственных учреждений Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр качества дорожных активов" Комитета автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
3..
"Об определении национального оператора (национального администратора) системы электронных паспортов"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
4.
"Об утверждении Правил ведения электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
5.
"Об определении уполномоченного органа по обеспечению государственного контроля (надзора) за соблюдением требований технических регламентов"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР
Март 2019 года
Ускенбаев К.А.
6.
"О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 995 "Некоторые вопросы Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
7.
"О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан"
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МИР
МЗ
МВД
МЭ
МТСЗН
МО
МОАП
МКС
МСХ
МФ
МЮ
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
8.
"Об утверждении Правил разработки, согласования, экспертизы, утверждения, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены и введения в действие национальных стандартов (за исключением военных национальных стандартов), национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
9.
"Об утверждении Правил создания и ведения депозитария классификаторов технико-экономической информации"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
10.
"Об утверждении Правил применения национальных, межгосударственных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации в нормативных правовых актах"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев КА.
11.
"Об утверждении Правил формирования, ведения и сопровождения единого государственного фонда нормативных технических документов, а также распространения копий нормативных технических документов, официальных изданий"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
12.
"Об утверждении Правил создания, работы и ликвидации технических комитетов по стандартизации"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
13.
"Об утверждении Правил применения международных, региональных стандартов и стандартов иностранных государств, классификаторов технико-экономической информации международных организаций по стандартизации, классификаторов технико-экономической информации, правил и рекомендаций по стандартизации региональных организаций по стандартизации, классификаторов технико-экономической информации, правил, норм и рекомендаций по стандартизации иностранных государств"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
14.
"Об утверждении Правил разработки национального плана стандартизации"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
15.
"Об утверждении Правил проведения метрологической экспертизы нормативных правовых актов, технических регламентов, а также межгосударственных и национальных стандартов в области обеспечения единства измерений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
16.
"Об утверждении Правил формирования перечней измерений и метрологических требований к ним, относящихся к государственному регулированию"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
17.

"Салыстырып тексеру таңбаларын дайындау, сақтау және қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 13 маусымдағы № 215 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
18.
"Өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
19.
"Өлшем құралдарын салыстырын тексерушілерді аттестаттаудан, қайта аттестаттаудан өткізу және олардың сертификаттарын кері қайтарын алу тәртібін, сондай-ақ оларға қойылатын біліктілік талаптар қағидаларды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
20.
"Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізілімінде өлшемдерді орындау әдістемелерін және референтті өлшемдерді орындау әдістемелерін әзірлеу, метрологиялық аттестаттау, бекіту және тіркеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
21.
"Мемлекеттік шама бірліктерінің эталондарын және аккредиттеу субъектілері шама бірліктерінің эталондарын құру, бекіту, сақтау, қолдану және салғастыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
22.
"Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізілімінде өлшем құралдарын салыстырын тексеру әдістемелерін әзірлеу, бекіту, тіркеу және қолдану қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
23.
"Өлшем құралдарына салыстырып тексеру жүргізу және өлшемдер құралдарын салыстырын тексеру кезеңділігін белгілеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
24.
"Өлшем құралдарының түрін бекіту, түрін бекіту мақсатындағы сынақтар, метрологиялық аттестаттау және түрін бекіту таңбасының нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
25.
"Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізілімінде стандарттық үлгілердің түрін бекіту және тіркеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
26.
"Өлшем бірлігін қамтамасыз етудің мемлекеттік жүйесінің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму. министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
27.
"Аккредиттеу кезінде аккредиттеу субъектілері мен заңды тұлғалар үшін өлшемдердің қадағаланушылығын қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
28.

О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 13 июня 2014 года № 215 "Об утверждении Правил изготовления, хранения и применения поверительных клейм"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
18.
"Об утверждении Правил повышения квалификации и переподготовки кадров в области обеспечения единства измерений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
19.
"Об утверждении Правил проведения аттестации, переаттестации и отзыва сертификатов поверителей средств измерений, а также квалификационных требований к ним"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
20.
"Об утверждении Правил разработки, метрологической аттестации, утверждения и регистрации методик выполнения измерений и референтных методик выполнения измерений в реестре государственной системы обеспечения единства измерений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
21.
"Об утверждении Правил создания, утверждения, хранения, применения и сличения государственных эталонов единиц величин и эталонов единиц величин субъектов аккредитации"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
22.
"Об утверждении Правил разработки, утверждения, регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений и применения методик поверки средств измерений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
23.
"Об утверждении Правил проведения поверки средств измерений и установления периодичности поверки средств измерений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
24.
"Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и установления формы знака утверждения типа"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
25.
"Об утверждении Правил утверждения типа и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений стандартного образца"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
26.
"Об утверждении Правил ведения реестра государственной системы обеспечения единства измерений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь2018 года
Ускенбаев К.А.
27.
"Об утверждении Правил обеспечения метрологической прослеживаемости измерений для субъектов аккредитации и юридических лиц при аккредитации"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
28.

"Жалпыға пайдаланымдағы автомобиль жолдарын күтіп ұстау, ағымдағы, орташа және күрделі жөндеулер кезінде орындалатын жұмыстар түрлерін сыныптауды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 56 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
29.
"Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын жөндеу мен күтіп-ұстауды қаржыландыру нормативтерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 маусымдағы № 705 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
30.
"Сапаға сараптама жүргізу жөніндегі заңды тұлғалардың автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және күтіп-ұстау кезінде жұмыстар мен материалдардың сапасына сараптама жүргізуін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 305 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
31.
"Қазақстан Республикасының жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжаттамаға ведомстволық сараптаманың ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 31 қазандағы № 337-1 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр'
32.
"Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ автомобиль жолдарының жол инфрақұрылымының қауіпсіздігін мониторингтеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
33.
"Көлік жолдарын салу, реконструкциялау, жөндеу және. күтіп ұстау, сондай-ақ аудандық, облыстық маңызы бар автомобиль жолдарының және елді мекендердегі автожолдардың жол активтерін басқару кезіндегі жұмыс пен материалдардың сапасына сараптама жүргізу бойынша жұмыстар мен қызметтердің өзіндік құнын айқындау әдістемесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
34.
"Деректердің жол базасын қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
35.
"Көлік құралдарын жасаушыларына халықаралық сәйкестендіру кодын беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
36.
"Көлік құралын жасаушыға халықаралық сәйкестендіру кодын беру туралы куәліктің нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар. және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
37.
"Көлік құралдарының паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің паспорттарын ресімдеу, оның ішінде көлік құралдарының электрондық паспорттарын (көлік құралдары шассилерінің паспорттарын) және өздігінен жүретін машиналар мен басқа да техника түрлерінің электрондық паспорттарын ресімдеу жөніндегі өкілеттіктерді ұйымдарға беру туралы немесе өкілеттіктерді беруден бас тарту туралы қорытынды беру тәртібі мен шарттарын айқындау туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
38.
"Көлік құралының паспортын (көлік құралы шассиінің паспортын) және өздігінен жүретін машина мен басқа да техника түрлерінің паспортын қорғау элементтеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
39.

"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 января 2014 года № 56 "Об утверждении классификации видов работ, выполняемых при содержании, текущем, среднем и капитальном ремонтах автомобильных дорог общего пользования"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
29.
"О внесении изменений и дополнений в Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 705 "Об утверждении нормативов финансирования на ремонт и содержание автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
30.
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 305 "Об утверждении Правил организации производства экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог юридическими лицами по производству экспертизы качества"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
31.
"О внесении изменений и дополнений в Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2005 года № 337-1 "Об утверждении Правил ведомственной экспертизы технической документации для среднего ремонта автомобильных дорог общего пользования Республики Казахстан"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
32.
"Об утверждении Правил мониторинга безопасности дорожной инфраструктуры автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
33.
"Об утверждении методики определения стоимости работ и услуг по производству экспертизы качества работ и материалов при строительстве, реконструкции, ремонте и содержании автомобильных дорог, а также управления дорожными активами автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
34.
"Об утверждении Правил формирования и ведения дорожной базы данных"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
35.
"Об утверждении Правил присвоения международных идентификационных кодов изготовителям транспортных средств"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
36.
"Об утверждении формы свидетельства о присвоении международного идентификационного кода изготовителю транспортного средства"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
37.
"Об утверждении Правил и условий выдачи заключения о предоставлении организациям полномочий или об отказе в предоставлении полномочий по оформлению паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и паспортов самоходных машин и других видов техники, в том числе оформлению электронных паспортов транспортных средств (паспортов шасси транспортных средств) и электронных паспортов самоходных машин и других видов техники"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
38.
"Об утверждении требований к элементам защиты паспорта транспортного средства (паспорта шасси транспортного средства) и паспорта самоходной машины и других видов техники"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Скляр Р.В.
39.

"Қазақстан Республикасында экологиялық таза (4 және одан да жоғары экологиялық сыныбына одан да жоғары экологиялық сыныпқа сәйкес келетін; электр қозғалтқыштары бар) және олардың компоненттерінің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 697 және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1219 бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар даму министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ, ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
С. Нұрлыбай Р.В. Скляр
40.
"Қазақстан Республикасында экологиялық қауіпсіз (жанбайтын және (немесе) өрт қауіптілігі төмен және түтін мен газды аз бөлетін); қалдықтары Қазақстан Республикасының аумағында қайта өңделетін болын табынатын кәбілді-өткізгіш өнімнің өндірісін ынталандыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
С. Нұрлыбай Р.В. Скляр
41.
"Тұлғалар тобының тізіліміне енгізілген көтерме сауда нарығы субъектілерімен электр қуатын құруға арналған үлгі шартты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
С.Қ. Есімханов
42.
"Тұлғалар тобының тізіліміне енгізілген көтерме сауда нарығы субъектілерімен электр қуатының дайындығын қолдау бойынша қызметтерді сатын алу туралы үлгі шартты бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
С.Қ. Есімханов
43.
"Тұлғалар тобының тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
С.Қ. Есімханов
44.
"Жобалық тапшылықты жабу үшін электр қуатын құруда тізілімге енгізілген тұтынушылардың қатысу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
С.Қ. Есімханов
45.
"Әлеуметтік маңызы бар азық-түлік тауарларын буып-түю үшін қолданылатын полимер, шыны, қағаз, картон және (немесе) металлды буып-түю, құрастырылған материалдарды буып-түю өндірушілерінің (импорттаушылардың) қалдықтарын жинауды, тасымалдауды, қайта өңдеуді, залалсыздандыруды, пайдалануды және (немесе) жоюды ұйымдастыруға төлемдерді жүргізуге байланысты әлеуметтік маңызы бар азық-түлік өндірушілерінің шығындарын өтеу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
С. Нұрлыбай
46.

"О внесении изменений и дополнений в совместный приказ исполняющего обязанности Министра энергетики Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 697 и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1219 "Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан экологически чистых автомобильных транспортных средств (соответствующих экологическому классу 4 и выше; с электродвигателями) и их компонентов"
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЭ, МИР
Декабрь 2018 года
Нурлыбай. С. Скляр Р.В.
40.
"Об утверждении Правил стимулирования производства в Республике Казахстан кабельно-проводниковой продукции: экологически безопасной (негорючая и (или) с пониженной пожароопасностью и малым дымо- и газовыделением); отходы которой являются перерабатываемыми на территории Республики Казахстан"
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЭ, МИР
Декабрь 2018 года
Нурлыбай. С. Скляр Р.В.
41.
"Об утверждении типового договора на создание электрической мощности с субъектами оптового рынка, включенными в Реестр групп лиц"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Декабрь 2018 года
Есимханов С.К.
42.
"Об утверждении типового договора о покупке услуги по поддержанию готовности электрической мощности с субъектами оптового рынка, включенными в Реестр групп лиц"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Декабрь 2018 года
Есимханов С.К.
43.
"Об утверждении Правил формирования и ведения Реестра групп лиц"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Декабрь 2018 года
Есимханов С.К.
44.
"Об утверждении Правил участия потребителей, включенных в Реестр групп лиц, в создании электрической мощности для покрытия прогнозируемого дефицита"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Декабрь 2018 года
Есимханов С.К.
45.
"Об утверждении Правил компенсации производителям социально значимых продовольственных товаров расходов, связанных с внесением платы за организацию сбора, транспортировки, переработки, обезвреживания, использования и (или) утилизации отходов производителями (импортерами) полимерной, стеклянной, бумажной, картонной и (или) металлической упаковок, упаковки из комбинированных материалов, применяемых для упаковывания социально значимых продовольственных товаров"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Декабрь 2018 года
Нурлыбай. С.
46.

"Электр энергиясы мен қуатының болжамды теңгерімдерін әзірлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № 687 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің бұйрығы
ЭМ
2018 жылғы желтоқсан
С.Қ. Есімханов
47.
"Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери қалыптастырудың қажеттіліктері үшін қолданылатын, әскери ұлттық стандарттарды әзірлеу, келісу, бекіту, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, жою және күшіне ену қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің бұйрығы
Қорғанысмині
2018 жылғы желтоқсан
М.М. Алтынбаев
48.
"Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларымен ауын шаруашылығы техникасын өнеркәсіптік құрастыру туралы келісім жасасу қағидалары мен шарттарын, сондай-ақ оны өзгерту және бұзу үшін негіздемелерді және оның үлгілік нысанын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Р.В. Скляр
49.
"Өлшем құралдарының типін бекіту туралы өлшем құралдарын салыстырын туралы сертификаттарының нысандарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2018 жылғы желтоқсан
Қ.А. Өскенбаев
50.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бірлескен бұйрығы
ДСМ ИДМ
2019 жылғы наурыз
А.В. Цой Қ.А. Өскенбаев
51.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестицияла р және даму министрінің бірлескен бұйрығы
ЭМ ИДМ
2019 жылғы наурыз
Б.О. Ақшолақов М.М. Мырзағалиев С.Қ. Есімханов С. Нұрлыбай Қ.А. Өскенбаев
52.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестицияла р және даму министрінің бірлескен ' бұйрығы
ІІМ ИДМ
2019 жылғы наурыз
Ю.В. Ильин Қ.А. Өскенбаев
53.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бұйрығы
ИДМ
2019 жылғы наурыз
Қ.А. Өскенбаев
54.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестицияла р және даму министрінің бірлескен бұйрығы
Қорғанысмині ИДМ
2019 жылғы наурыз
М.М. Алтынбаев Қ.А. Өскенбаев
55.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бірлескен бұйрығы
ҚАӨМ ИДМ
2019 жылғы наурыз
М.Р. Нұрғожин Қ.А. Өскенбаев
56.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің бірлескен бұйрығы
Еңбекмині ИДМ
2019 жылғы наурыз
Н.Б. Әлтаев Қ.А. Өскенбаев
57.

"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 3 декабря 2015 года № 687 "Об утверждении Правил разработки прогнозных балансов электрической энергии и мощности"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан
МЭ
Декабрь 2018 года
Есимханов С.К.
47.
"Об утверждении Правил разработки, согласования, утверждения, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены и введения в действие военных национальных стандартов, используемых для нужд Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан
МО
Декабрь 2018 года
Алтынбаев М.М.
48.
"Об утверждении Правил и условий заключения, а также оснований для изменения и расторжения соглашения о промышленной сборке сельскохозяйственной техники с юридическими лицами Республики Казахстан и его типовой формы"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь2018 года
Скляр Р.В.
49.
"Об утверждении форм сертификатов об утверждении типа средств измерений и о поверке средств измерений"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Декабрь 2018 года
Ускенбаев К.А.
50.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЗ
МИР
Март 2019 года
Цой А.В.
Ускенбаев К.А.
51.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра энергетики Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЭ
МИР
Март 2019 года
Акчулаков Б.У. Мирзагалиев М.М. Нурлыбай. С. Есимханов С.К. Ускенбаев К.А.
52.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МВД
МИР
Март 2019 года
Ильин Ю.В. Ускенбаев К.А.
53.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МИР
Март 2019 года
Ускенбаев К.А.
54.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра обороны Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МО
МИР
Март 2019 года
Алтынбаев М.М. Ускенбаев К.А.
55.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МОАП
МИР
Март 2019 года
Нургужин М.Р. Ускенбаев К.А.
56.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МТСЗН
МИР
Март 2019 года
Альтаев Н.Б. Ускенбаев К.А.
57.

Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің 19.04.2019 № 65-ө өкімімен.
58.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестицияла р және даму министрінің бірлескен бұйрығы
АШМ ИДМ
2019 жылғы наурыз
Г.С. Исаева Қ.А. Өскенбаев
59.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің және. Қазақстан Республикасы Инвестицияла р және даму министрінің бірлескен бұйрығы
Қаржымині ИДМ
2019 жылғы наурыз
Қ.Е. Баеділов Қ.А. Өскенбаев
60.
"Мемлекеттік реттеуге жататын өлшемдер тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің және Қазақстан Республикасы Инвестицияла р және даму министрінің бірлескен бұйрығы
Әділетмині ИДМ
2019 жылғы наурыз
Ж.Б. Ешмағамбетов Қ.А. Өскенбаев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ИДМ - Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
ЭМ - Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі;
ДСМ - Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі;
Әділетмині - Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі;
МСМ - Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі;
Қаржымині - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Еңбекмині - Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі;
АШМ - Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
ІІМ - Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі;
ҚАӨМ - Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
Қорғанысмині - Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі.

Исключена распоряжением Премьер-Министра РК от 19.04.2019 № 65-р.
58.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МСХ
МИР
Март 2019 года
Исаева Г.С. Ускенбаев К.А.
59.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МФ
МИР
Март 2019 года
Баедилов К.Е. Ускенбаев К.А.
60.
"Об утверждении перечня измерений, относящихся к государственному регулированию"
Совместный приказ Министра юстиции Республики Казахстан и Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
МЮ
МИР
Март 2019 года
Ешмагамбетов Ж.Б. Ускенбаев К.А.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МИР - Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан; МЭ - Министерство энергетики Республики Казахстан;
М3 - Министерство здравоохранения Республики Казахстан;
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МКС - Министерство культуры и спорта Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МО АП - Министерство оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МО - Министерство обороны Республики Казахстан.