Қожа Ахмет Ясауи кесенесінің халықаралық мәртебесін сақтау үшін қажетті құжаттарды қалыптастыру және Біріккен Ұлттар Ұйымы жанындағы Білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі дүниежүзілік мұра комитетіне жіберу жөнінде ұсыныстар әзірлеу үшін жұмыс тобын құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 45-ө өкімі
Қожа Ахмет Ясауи кесенесінің халықаралық мәртебесін сақтау үшін қажетті құжаттарды қалыптастыру және Біріккен Ұлттар Ұйымы жанындағы Білім, ғылым және мәдениет мәселелері жөніндегі дүниежүзілік мұра комитетіне (бұдан әрі - ЮНЕСКО Комитеті) жіберу мақсатында:
1. Мынадай кұрамда жұмыс тобы құрылсын:
Әбдіқалықова
Гүлшара Наушақызы
-
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары, басшы
Мұхамедиұлы
Арыстанбек
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрі, басшының орынбасары
Жоламанов
Әбіл Тауфиқұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігі Мәдениет және өнер істері департаментінің директоры, хатшы
Шолпанқұлов
Берік Шолпанқұлұлы
-
Қазақстан Республикасының Қаржы бірінші вице-министрі
Өскенбаев
Қайырбек Айтбайұлы
-
Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму бірінші вице-министрі
Ашықбаев
Ержан Нығматоллаұлы
-
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Әзімова
Эльвира Әбілқасымқызы
-
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары
Қожағапанов
Ерлан Тоқтарханұлы
-
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі
Алпысов
Ермек Амантайұлы
-
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министрі
Мырзалиев
Мейіржан Иябайұлы
-
Түркістан облысы әкімінің орынбасары
Изанова
Динара Төлегенқызы
-
Қазақстан Республикасының ЮНЕСКО және ИСЕСКО істері бойынша Ұлттық комиссиясының бас хатшысы (келісу бойынша)
Зебешев
Ардақ Темірханұлы
-
Түркістан облысы әкімінің кеңесшісі
Жүнісов
Сәрсембек Ендібайұлы
-
"Астана бас жоспары" ғылыми-зерттеу жобалау институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша)
Садуов
Асылхан Жұмабайұлы
-
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің "Қазқайтажаңарту" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының директоры (келісу бойынша)
Хазбулатов
Андрей Равильевич
-
"Қазақ ғылыми-зерттеу мәдениет институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры (келісу бойынша)
2. Жұмыс тобы бір ай мерзімде Қожа Ахмет Ясауи кесенесінің халықаралық мәртебесін сақтау үшін қажетті құжаттарды қалыптастыру және ЮНЕСКО Комитетіне жіберу жөнінде ұсыныстар әзірлесін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Г.Н. Әбдіқалықоваға жүктелсін.
Премьер-Министр А. Мамин

О создании рабочей группы для выработки предложений по формированию и направлению необходимых документов в Комитет всемирного наследия при Организации Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры для сохранения международного статуса Мавзолея Ходжи Ахмеда Ясауи
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года № 45-р
В целях формирования и направления необходимых документов в Комитет всемирного наследия при Организации Объединенных Наций по вопросам образования, науки и культуры для сохранения международного статуса Мавзолея Ходжи Ахмеда Ясауи (далее - Комитет ЮНЕСКО):
1. Создать рабочую группу в следующем составе:
Абдыкаликова
Гульшара Наушаевна
-
Заместитель Премьер-Министра Республики Казахстан, руководитель
Мухамедиулы
Арыстанбек
-
Министр культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель руководителя
Жоламанов
Абиль Тауфикович
-
директор Департамента по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
Шолпанкулов
Берик Шолпанкулович
-
первый вице-министр Республики Казахстан
Ускенбаев
Каирбек Айтбаевич
-
первый вице-министр индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Ашикбаев
Ержан Нигматуллаулы
-
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
Азимова
Эльвира Абилхасимовна
-
заместитель Министра юстиции Республики Казахстан
Кожагапанов
Ерлан Тохтарханович
-
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан
Алпысов
Ермек Амантаевич
-
вице-министр национальной экономики Республики Казахстан
Мырзалиев
Меиржан Иябаевич
-
заместитель акима Туркестанской области
Изанова
Динара Тулегеновна
-
генеральный секретарь Национальной комиссии Республики Казахстан по делам ЮНЕСКО и ИСЕСКО (по согласованию)
Зебешев
Ардак Темирханович
-
советник акима Туркестанской области
Жунусов
Сарсембек Ендибаевич
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский проектный институт "Астанагенплан" (по согласованию)
Садуов
Асылхан Жумабаевич
-
директор республиканского государственного предприятия на правах хозяйственного ведения "Казреставрация" Министерства культуры и спорта Республики Казахстан (по согласованию)
Хазбулатов
Андрей Равильевич
-
директор товарищества с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт культуры" (по согласованию)
2. Рабочей группе в месячный срок выработать предложения по формированию и направлению необходимых документов в Комитет ЮНЕСКО для сохранения международного статуса Мавзолея Ходжи Ахмеда Ясауи.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Абдыкаликову Г.Н.
Премьер-Министр А. Мамин