"Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі, ақпараттандыру саласындағы ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 56-ө өкімі.
1. Қоса беріліп отырған "Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі, ақпараттандыру саласындағы ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары:
1) тізбеге сәйкес құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президенті мен Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі тоқсан қорытындысы бойынша ұсынылған ақпаратты жинақтасын және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 11 сәуірдегі
№ 56 өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации законов Республики Казахстан от 18 марта 2019 года "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оборонной и аэрокосмической промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 56-р
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 18 марта 2019 года "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оборонной и аэрокосмической промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации" (далее - перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан:
1) разработать и в установленном порядке, внести на утверждение Президенту Республики Казахстан и в Правительство Республики Казахстан проекты правовых актов согласно перечню;
2) принять в установленном порядке соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан в установленный перечнем срок.
3. Министерству цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обобщить представленную информацию по итогам квартала и не позднее 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, проинформировать Правительство Республики Казахстан.
Премьер-Министр А.Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 11 апреля 2019 года № 56-р
Перечень

"Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс туралы" және "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі, ақпараттандыру саласындағы ақпараттық қауіпсіздік мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 18 наурыздағы Қазақстан Республикасының заңдарын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындауға жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілердің сапасына, уақтылы әзірленуі
мен енгізілуіне жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының барлау қоғамдастығы қатысушыларының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
"Сырбар" СБҚ
(келісу бойынша)
2019 жылғы мамыр
Ж.Қ. Шаймерденов
2.
Пайдаланылмайтын мүлікті беру, өткізу, құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу, сондай-ақ пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
М.Р. Нұрғожин
3.
Қару-жарақ пен әскери техника айналымының қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
М.Р. Нұрғожин
4.
Әскери мақсаттағы тауарларды (өнімдерді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімдерді), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерді импорттауды, оқ-дәрілерді қоспағанда, пайдаланылмайтын мүлікті өткізуді (оның ішінде экспорттауды), құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жоюды және қайта өңдеуді, пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мүліктік жалдауға (жалға) беру жөнінде қызметтер көрсетуді, қорғаныс өнеркәсібі саласындағы халықаралық көрмелерге қатысуды және оларды Қазақстан Республикасының аумағында ұйымдастыруды жүзеге асыратын уәкілетті ұйымды айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
М.Р. Нұрғожин
5.
Қару-жарақ пен әскери техниканы пайдалануға құқығы бар субъектілердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
М.Р. Нұрғожин
6.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
М.Р. Нұрғожин
7.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде әскери мақсаттағы тауарларға (өнімдерге), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларға (өнімдерге), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерге баға белгілеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ (жинақтау), ҰЭМ
2019 жылғы мамыр
М.Р. Нұрғожин
8.
Жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын пайдалану қағидаларын бекіту туралы (құпия)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
А.Е. Оразбек
9.
Гуманитарлық көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
А.Е. Оразбек
10.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
А.Е. Оразбек
11.
Мемлекеттік оқ-гильза қоймасын қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ІІМ
2019 жылғы мамыр
Р.Т. Жақыпов
12.
Меншік нысандарына қарамастан ұйымдарда мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың орындалу сапасына бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
Қорғанысмині
2019 жылғы мамыр
Ә.Б. Сқақов
13.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации законов Республики Казахстан от 18 марта 2019 года "Об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе" и "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам оборонной и аэрокосмической промышленности, информационной безопасности в сфере информатизации"
п/п
Наименование правового акта Форма акта Государственный орган, ответственный за исполнение Срок
исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и внесения правового акта
1
2
3
4
5
6
1.
Об утверждении перечня участников разведывательного сообщества Республики Казахстан
Указ
Президента
Республики
Казахстан
СВР
"Сырбар"
(по согласованию)
май 2019 года
Шаймерденов Ж.К.
2.
Об утверждении Правил передачи, реализации, ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого имущества, а также предоставления в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Нургужин М.Р.
3.
Об утверждении Правил оборота вооружения и военной техники
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Нургужин М.Р.
4.
Об определении уполномоченной организации, осуществляющей импорт товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения), работ военного назначения и услуг военного назначения, реализацию (в том числе экспорт), ликвидацию посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработки неиспользуемого имущества, за исключением боеприпасов, оказание услуг по предоставлению в имущественный наем (аренду) неиспользуемых оборонных объектов, участие в международных выставках в области оборонной промышленности и их организацию на территории Республики Казахстан
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Нургужин М.Р.
5.
Об утверждении перечня субъектов, имеющих право пользования вооружением и военной техникой
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Нургужин М.Р.
6.
Об утверждении Правил формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Нургужин М.Р.
7.
Об утверждении Правил ценообразования на товары (продукцию) военного назначения, товары (продукцию) двойного назначения (применения), работы военного назначения и услуги военного назначения в рамках государственного оборонного заказа
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
(созыв),
МНЭ
май 2019 года
Нургужин М.Р.
8.
Об утверждении Правил использования материальных ценностей государственного материального резерва в период мобилизации, военного положения и в военное время (секретно)
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Оразбек А.Е.
9.
Об утверждении Правил оказания гуманитарной помощи
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Оразбек А.Е.
10.
О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Оразбек А.Е.
И.
Об утверждении Правил формирования Государственной пулегильзотеки
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МВД
май 2019 года
Жакупов Р.Т.
12.
Об утверждении Правил осуществления контроля за качеством выполнения государственного оборонного заказа в организациях независимо от форм собственности
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МО
май 2019 года
Скаков А.Б.
13.

"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылатын барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы
ҰҚК (келісу бойынша)
2019 жылғы мамыр
М.Ө. Қалқабаев
14.
Ғылыми зерттеулер жөніндегі қорғаныстық ғылыми-техникалық комиссияны құру туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің өкімі
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы мамыр
М.Р. Нұрғожин
15.
Ұлттық қауіпсіздік органдарының Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелеріндегі ресми өкілдері мен олардың көмекшілерінің лауазымдарын Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің дипломатиялық қызмет қызметкерлеріне теңестіру туралы
бірлескен бұйрық
ҰҚК (келісу бойынша), СІМ
2019 жылғы маусым
М.Ө. Қалқабаев, Н.М. Сейтімов
16.
Ақпараттандыру, байланыс саласындағы Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының сақталуына тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы
бірлескен бұйрық
ЦДҚАӨМ,
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
Д.Ш. Тұяқов
М.Т. Такиев
17.
Қорғаныстық-өнеркәсіптік кешен ұйымдарына мемлекеттік қолдау шараларын беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
18.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде ғылыми зерттеулерді ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау),
БҒМ, Қорғанысмині, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша),
МКҚ (келісу бойынша)
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
19.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде ғылыми зерттеулердің сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау),
Қорғанысмині, БҒМ, ІІМ, ҰҚК (келісу бойынша),
МКҚ (келісу бойынша)
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
20.
Тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстардың нәтижелеріне сынақтар жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау),
Қорғанысмині, БҒМ, ҰҚК (келісу бойынша),
МКҚ (келісу бойынша)
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
21.
Мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау пунктерінің тізбесін бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау), Қорғанысмині
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
22.
Мемлекеттік авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымдарды сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
23.
Мемлекеттік авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымдарға қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
24.
Ғарыш инфрақұрылымы объектілерін құруға, пайдалануға және дамытуға арналған шығындарды есептеу әдістемесін бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
25.
Қазақстан Республикасында жерүсті ғарыш инфрақұрылымы объектілерінің күзет аймақтарын белгілеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау),
ИИДМ, АШМ
2019 жылғы маусым
М.Р. Нұрғожин
26.
Инвестициялық ұсыныстарға, бюджеттік инвестициялардың қаржылық-экономикалық негіздемелеріне ақпараттандыру саласындағы сараптаманы жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
27.
Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілерін құруға, дамытуға және қолдап отыруға арналған шығындарды есептеу әдістемесі мен олардың нормативтерін бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
28.
Мемлекеттік органдар үшін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің құнын есептеу әдістемесін бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау),
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
29.
Мемлекеттік органдардың ақпараттандыру объектілерінің ақпараттық қауіпсіздік оқиғаларының мониторингін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау),
ҰҚК (келісу бойынша)
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
30.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің
және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілеріне жатқызылған ақпараттық жүйелердің ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне сынақтар жүргізу әдістемесі мен қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ (жинақтау),
ҰҚК (келісу бойынша)
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
31.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілері туралы мәліметтерді есепке алу және "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің техникалық құжаттамасының электрондық көшірмелерін орналастыру қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
32.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін құру және дамыту кезінде көп рет пайдалануға жататын стандартты шешімдерді айқындау және пайдалану тәртібін бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
33.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің әзірленген бағдарламалық қамтылымын, бастапқы бағдарламалық кодтарын (болған кезде), лицензиялық бағдарламалық қамтылымының баптау кешенін есепке алу және сақтау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
34.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін құруға және дамытуға арналған техникалық тапсырмаларды жасау және қарау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
35.
Мемлекеттік органдардың архитектураларын әзірлеу, іске асыру, іске асырылуын қолдап отыру, мониторингтеу және дамыту қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
36.
Мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың әскери мақсаттағы тауарларды (өнімдерді), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды (өнімдерді) отандық өндірушілерінің, әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтерді отандық берушілерінің тізілімін бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы тамыз
М.Р. Нұрғожин
37.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің, басқа да әскерлері мен әскери құралымдарының мұқтажы үшін пайдаланылатын әскери ұлттық стандарттарды әзірлеу, келісу, бекіту, тіркеу, есепке алу, өзгерту, қайта қарау, күшін жою және қолданысқа енгізу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы желтоқ
сан
М.Р. Нұрғожин
38.
"Мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығаруға нарядтар беру нысанын және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы
30 қарашадағы
№ 747 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
39.

О внесении изменений и дополнений постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
постановление
Правительства
Республики
Казахстан
КНБ (по согласованию)
май 2019 года
Колкобаев М.О.
14.
О создании Оборонной научно - технической комиссии по научным исследованиям
распоряжение
Премьер-Министра
Республики
Казахстан
МЦРОАП
май 2019 года
Нургужин М.Р.
15.
О приравнивании должностей официальных представителей органов национальной безопасности в загранучреждениях Республики Казахстан и их помощников к сотрудникам дипломатической службы Республики Казахстан загранучреждений Республики Казахстан
совместный
приказ
КНБ (по согласованию), МИД
июнь 2019 года
Колкобаев М.О.
Сейтимов Н.М.
16.
Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области информатизации, связи, за соблюдением законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи
совместный
приказ
МЦРОАП,
МНЭ
июнь 2019 года
Туяков Д.Ш.
Такиев М.Т.
17.
Об утверждении Правил предоставления мер государственной поддержки организациям обороннопромышленного комплекса
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
18.
Об утверждении Правил организации и проведения научных исследований в рамках государственного оборонного заказа
приказ
МЦРОАП
(созыв), МОН, МО, МВД, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
19.
Об утверждении Правил проведения экспертизы научных исследований в рамках государственного оборонного заказа
приказ
МЦРОАП (созыв), МО, МОН, МВД, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
20.
Об утверждении Правил проведения испытаний результатов опытно-конструкторских и технологических работ
приказ
МЦРОАП (созыв), МО, МОН, КНБ (по согласованию), СГО (по согласованию)
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
21.
Об утверждении перечня пунктов хранения материальных ценностей государственного материального резерва
приказ
МЦРОАП
(созыв),
МО
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
22.
Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники государственной авиации
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
23.
Об утверждении сертификационных требований к организациям по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники государственной авиации
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
24.
Об утверждении методики расчета затрат на создание, эксплуатацию и развитие объектов космической инфраструктуры
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
25.
Об утверждении Правил установления охранных зон объектов наземной космической инфраструктуры в Республике Казахстан
приказ
МЦРОАП
(созыв),
МИИР, МСХ
июнь 2019 года
Нургужин М.Р.
26.
Об утверждении Правил проведения экспертизы в сфере информатизации инвестиционных предложений, финансово-экономических обоснований бюджетных инвестиций
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
27.
Об утверждении методики расчета и нормативов затрат на создание, развитие и сопровождение объектов информатизации государственных органов
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
28.
Об утверждении Методики расчета стоимости информационнокоммуникационных услуг для государствеиных органов
приказ
МЦРОАП
(созыв),
МНЭ
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
29.
Об утверждении правил проведения мониторинга событий информационной безопасности объектов информатизации государственных органов
приказ
МЦРОАП
(созыв), КНБ (по согласованию)
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
30.
Об утверждении методики и правил проведения испытаний объектов информатизации "электронного правительства" и информационных систем, отнесенных к критически важным объектам информационнокоммуникационной инфраструктуры, на соответствие требованиям информационной безопасности
приказ
МЦРОАП
(созыв), КНБ (по согласованию)
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
31.
Об утверждении Правил учета сведений об объектах информатизации "электронного правительства" и размещения электронных копий технической документации объектов информатизации "электронного правительства"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
32.
Об утверждении Правил определения и использования стандартных решений, подлежащих многократному использованию при создании и развитии объектов информатизации "электронного правительства"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
33.
Об утверждении Правил учета и хранения разработанного программного обеспечения, исходных программных кодов (при наличии), комплекса настроек лицензионного программного обеспечения объектов информатизации "электронного правительства"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
34.
Об утверждении Правил составления и рассмотрения технических заданий на создание и развитие объектов информатизации "электронного правительства"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
35.
Об утверждении Правил разработки, реализации, сопровождения реализации, мониторинга и развития архитектуры государственных органов
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
36.
Об утверждении реестра отечественных производителей товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) и отечественных поставщиков работ военного назначения и услуг военного назначения государственного оборонного заказа
приказ
МЦРОАП
август 2019 года
Нургужин М.Р.
37.
Об утверждении Правил разработки, согласования, утверждения, регистрации, учета, изменения, пересмотра, отмены и введения в действие военных национальных стандартов, используемых для нужд Вооруженных Сил Республики Казахстан, других войск и воинских формирований
приказ
МЦРОАП
декабрь 2019 года
Нургужин М.Р.
38.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 747 "Об утверждении формы и Правил выдачи нарядов на выпуск материальных ценностей из государственного материального резерва"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
39.

"Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
40.
"Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптардың орындалуына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрі міндетін атқарушысының 2018 жылғы 28 ақпандағы № 33/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
41.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерінің және ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның аса маңызды объектілерінің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз етуге мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 52/НҚ бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
42.
"Электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрі міндетін атқарушысының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 123 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оспанов
43.
"Ақпараттық жүйенің, "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық платформасының, мемлекеттік органның интернет-ресурсының ақпараттық қауіпсіздік талаптарына сәйкестігіне аттестаттық зерттеп-қарауды жүргізу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 51/НҚ бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
бұйрық
ЦДҚАӨМ
2019 жылғы маусым
А.Е. Оразбек
44.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2019 жылғы маусым
Р.Т. Жақыпов
45.
Азаматтық және қызметтік қарумен қауіпсіз жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2019 жылғы маусым
Р.Т. Жақыпов
46.
Азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламаларын бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2019 жылғы маусым
Р.Т. Жақыпов
47.
Азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлауды және қайта даярлауды жүзеге асыратын ұйымдар үшін өлшемшарттарды бекіту туралы
бұйрық
ІІМ
2019 жылғы маусым
Р.Т. Жақыпов
48.
"Мемлекеттік оқ-гильза қоймасын құру қағидаларын бекіту туралы"

О внесении изменений в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НК "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенной продукции электронной промышленности и программного обеспечения, а также критериев включения продукции электронной промышленности и программного обеспечения в реестр доверенной продукции электронной промышленности и программного обеспечения"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
40.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 февраля 2018 года № 33/НК, "Об утверждении Правил проведения мониторинга выполнения единых требований в области информационнокоммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
41.
О внесении изменения в приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 52/НК "Об утверждении Правил проведения мониторинга обеспечения информационной безопасности объектов информатизации "электронного правительства" и критически важных объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
42.
О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 123 "Об утверждении Правил интеграции объектов информатизации "электронного правительства"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оспанов А.Е.
43.
О признании утратившим силу приказа Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 51/НК "Об утверждении Методики проведения аттестационного обследования информационной системы, информационно-коммуникационной платформы "электронного правительства", интернет-ресурса государственного органа на соответствие требованиям информационной безопасности"
приказ
МЦРОАП
июнь 2019 года
Оразбек А.Е.
44.
Об утверждении Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему
приказ
МВД
июнь 2019 года
Жакупов Р.Т.
45.
Об утверждении Правил безопасного обращения с гражданским и служебным оружием
приказ
МВД
июнь 2019 года
Жакупов Р.Т.
46.
Об утверждении программы подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия
приказ
МВД
июнь 2019 года
Жакупов Р.Т.
47.
Об утверждении критериев для организаций, осуществляющих подготовку и переподготовку владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия
приказ
МВД
июнь 2019 года
Жакупов Р.Т.
48.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 5 қыркүйектегі № 743 бұйрығының күшін жою туралы
бұйрық
ІІМ
2019 жылғы маусым
Р.Т. Жақыпов
49.
Аумақтық әскерлердің аумақтық органдарын қамтамасыз ету және ұстау қағидаларын бекіту туралы
бұйрық
Қорғанысмині
2019 жылғы маусым
М.К. Бектанов
50.
"Бюджеттік өтінімді жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2014 жылғы 24 қарашадағы № 511 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
Қаржымині
2019 жылғы маусым
Б.Ш. Шолпанқұлов
51.
"Мемлекеттік инвестициялық жобаның инвестициялық ұсынысын әзірлеу немесе түзету, оған қажетті сараптамаларды жүргізу, сондай-ақ бюджеттік инвестицияларды жоспарлау, қарау, іріктеу, іске асырылуын мониторингілеу және бағалау және бюджеттік кредиттеудің орындылығын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 5 желтоқсандағы № 129 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
бұйрық
ҰЭМ
2019 жылғы маусым
М.Т. Такиев
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі;
БҒМ – Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі;
ИИДМ – Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі;
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі;
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі;
МКҚ – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметі;
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі;
"Сырбар" СБҚ - Қазақстан Республикасының "Сырбар" Сыртқы барлау қызметі;
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті;
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі;
ЦДҚАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі;
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі.

О признании утратившим силу приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 сентября 2015 года № 743 "Об утверждении Правил формирования Государственной пулегильзотеки"
приказ
МВД
июнь 2019 года
Жакупов Р.Т.
49.
Об утверждении Правил обеспечения и содержания территориальных органов территориальных войск
приказ
МО
июнь 2019 года
Бектанов М.К.
50.
О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 511"Об утверждении Правил составления и представления бюджетной заявки"
приказ
МФ
июнь 2019 года
Шолпанкулов Б.Ш.
51.
О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 декабря 2014 года № 129 "Об утверждении Правил разработки или корректировки, проведения необходимых экспертиз инвестиционного предложения государственного инвестиционного проекта, а также планирования, рассмотрения, отбора, мониторинга и оценки реализации бюджетных инвестиций и определения целесообразности бюджетного кредитования"
приказ
МНЭ
июнь 2019 года
Такиев М.Т.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МОН - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МИИР - Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МО - Министерство обороны Республики Казахстан;
СГО - Служба государственной охраны Республики Казахстан;
МИД - Министерство иностранных дел Республики Казахстан;
СВР "Сырбар" - Служба внешней разведки Республики Казахстан "Сырбар";
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МНЭ - Министерство национальной экономики Республики Казахстан;
МЦРОАП - Министерство цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан.