Ұлттық фильмдерді мемлекеттік қаржылық қолдау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 11 маусымдағы № 108-ө өкімі. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 29 сәуірдегі № 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.04.2022 № 268 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Үкіметі туралы" 1995 жылғы 18 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 19-бабы 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес, сондай-ақ "Кинематография туралы" 2019 жылғы 3 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 6-тармағын іске асыру мақсатында:
1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Ұлттық фильмдерді мемлекеттік қаржылық қолдау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған Комиссия туралы ереже бекітілсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 14 маусымдағы
№ 108 өкімімен
бекітілген
Ұлттық фильмдерді мемлекеттік қаржылық қолдау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Ұлттық фильмдерді мемлекеттік қаржылық қолдау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы ұлттық фильмдерді мемлекеттік қаржылық қолдау мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеуді жүзеге асыратын консультативтік-кеңесші орган болып табылады.
2. Комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрлігі Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
4. Комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай өткізіледі.
2-тарау. Комиссияның негізгі міндеттері
5. Комиссияның негізгі міндеті:
1)  ұлттық фильмдерді қаржылық қолдауды жүзеге асыру тетіктерін жетілдіру;
2) ұлттық фильмдер деп танылуға үмітті киножобаларды қаржыландыру мәселелері бойынша ұсыныстар мен ұсынымдар әзірлеу болып табылады.
3-тарау. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
6.  Комиссия қызметінің ұйымдастырылуы мен тәртібі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 16 наурыздағы № 247 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің жанындағы консультативтік-кеңесші органдар мен жұмыс топтарын құру тәртібі, қызметі мен таратылуы туралы нұсқаулыққа сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 14 маусымдағы
№ 108 өкіміне
қосымша
Ұлттық фильмдерді мемлекеттік қаржылық қолдау мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссияның құрамы
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт министрі, төраға
Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министрі, төрағаның орынбасары
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Мәдениет және өнер істері департаментінің директоры, хатшы
Қазақстан Республикасының Парламенті Сенатының депутаты (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің депутаты (келісу бойынша)
Қазақстан Республикасының Ақпарат және қоғамдық даму вице-министрі
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі
Қазақтан Республикасының Сыртқы істер министрінің орынбасары
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Әлеуметтік сала бюджеті департаментінің директоры
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Әлеуметтік саясат және мемлекеттік органдарды дамыту департаментінің директоры
"Қазақстандық салалық мәдениет, спорт, туризм және ақпарат қызметкерлерінің кәсіптік одағы" қоғамдық бірлестігінің төрағасы (келісу бойынша)

О Межведомственной комиссии по вопросам государственной финансовой поддержки национальных фильмов
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 14 июня 2019 года № 108-р. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2022 года № 268.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.04.2022 № 268.
В соответствии с подпунктом 8) пункта 1 статьи 19 Конституционного закона Республики Казахстан от 18 декабря 1995 года "О Правительстве Республики Казахстан", а также в целях реализации пункта 6 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 3 января 2019 года "О кинематографии":
1. Образовать Межведомственную комиссию по вопросам государственной финансовой поддержки национальных фильмов (далее – Комиссия) в составе согласно приложению к настоящему распоряжению.
2. Утвердить прилагаемое Положение о Комиссии.
Премьер-Министр А. Мамин
Приложение
к распоряжению Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 июня 2019 года № 108-р
Состав
Межведомственной комиссии по вопросам государственной финансовой поддержки национальных фильмов
Министр культуры и спорта Республики Казахстан, председатель
вице-министр культуры и спорта Республики Казахстан, заместитель председателя
директор Департамента по делам культуры и искусства Министерства культуры и спорта Республики Казахстан, секретарь
депутат Сената Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
депутат Мажилиса Парламента Республики Казахстан (по согласованию)
вице-министр информации и общественного развития Республики Казахстан
вице-министр образования и науки Республики Казахстан
заместитель Министра иностранных дел Республики Казахстан
директор Департамента бюджета социальной сферы Министерства финансов Республики Казахстан
директор Департамента социальной политики и развития государственных органов Министерства национальной экономики Республики Казахстан
председатель общественного объединения "Казахстанский отраслевой профессиональный союз работников культуры, спорта, туризма и информации" (по согласованию)
Утверждено
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 14 2019 года № 108-р
Положение
о Межведомственной комиссии по вопросам государственной финансовой поддержки национальных фильмов
Глава 1. Общие положения
1. Межведомственная комиссия по вопросам государственной финансовой поддержки национальных фильмов (далее - Комиссия) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан, осуществляющим выработку предложений по вопросам государственной финансовой поддержки национальных фильмов.
2. Комиссия в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Рабочим органом Комиссии является Министерство культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости.
Глава 2. Основная задача Комиссии
5. Основной задачей Комиссии является выработка предложений и рекомендаций по вопросам:
1) совершенствования механизмов осуществления финансовой поддержки национальных фильмов;
2) финансирования кинопроектов, претендующих на признание их национальными фильмами.
Глава 3. Организация деятельности Комиссии
6. Организация и порядок деятельности Комиссии осуществляются в соответствии с Инструкцией о порядке создания, деятельности и ликвидации консультативно-совещательных органов при Правительстве Республики Казахстан и рабочих групп, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 марта 1999 года № 247.