"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы нарығын реттеу мен дамыту, микроқаржылық қызмет және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2019 жылғы 29 тамыздағы № 162-ө өкімі
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы нарығын реттеу мен дамыту, микроқаржылық қызмет және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі (бұдан әрі – тізбе) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдары тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын және тізбеде белгіленген мерзімде қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкін хабардар етсін.
3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі (келісу бойынша):
1) тізбеге сәйкес тиісті құқықтық актілердің жобаларын әзірлесін және белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігіне және Қазақстан Республикасының Үкіметіне енгізсін;
2) тізбеге сәйкес тиісті ведомстволық құқықтық актілерді қабылдасын;
3) ұсынылған ақпаратты жинақтасын және құқықтық актілер қабылданған күннен бастап бір ай мерзімнен кешіктірмей қабылданған шаралар туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
Премьер-Министр А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
2019 жылғы 29 тамыздағы
№ 162-ө өкімімен
бекітілген

О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития финансового рынка, микрофинансовой деятельности и налогообложения"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 29 августа 2019 года № 162-р.
1. Утвердить прилагаемый перечень правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития финансового рынка, микрофинансовой деятельности и налогообложения" (далее – перечень).
2. Государственным органам Республики Казахстан принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню и проинформировать Национальный Банк Республики Казахстан о принятых мерах в установленный перечнем срок.
3. Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию):
1) разработать и в установленном порядке внести в Администрацию Президента Республики Казахстан и Правительство Республики Казахстан проекты соответствующих правовых актов согласно перечню;
2) принять соответствующие ведомственные правовые акты согласно перечню;
3) обобщить представленную информацию и не позднее месячного срока со дня принятия правовых актов проинформировать Правительство Республики Казахстан о принятых мерах.
Премьер-Министр А. Мамин
Утвержден
распоряжением Премьер-Министра
Республики Казахстан
от 29 августа 2019 года № 162-р
Перечень

"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне қаржы нарығын реттеу мен дамыту, микроқаржылық қызмет және салық салу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2019 жылғы 3 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында қабылдануы қажет құқықтық актілердің тізбесі
Р/с №
Құқықтық актінің атауы
Актінің нысаны
Орындалуына жауапты мемлекеттік орган
Орындау мерзімі
Құқықтық актілерді сапалы, уақтылы әзірлеуге және енгізуге жауапты адам
1
2
3
4
5
6
1.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік басқару жүйесін одан әрі жетілдіру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қазан
Д.Т. Ғалиева
2.
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің қызметшілері лауазымдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қазан
Д.Т. Ғалиева
3.

правовых актов, принятие которых необходимо в целях реализации Закона Республики Казахстан от 3 июля 2019 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и развития финансового рынка, микрофинансовой деятельности и налогообложения"
№ п/п
Наименование правового акта
Форма акта
Государственный орган, ответственный за исполнение
Срок исполнения
Лицо, ответственное за качество, своевременность разработки и принятие правовых актов
1
2
3
4
5
6
1.
О дальнейшем совершенствовании системы государственного управления Республики Казахстан
Указ Президента Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
октябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
2.
Об утверждении Перечня должностей служащих Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
Указ Президента Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
октябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
3.

"Қазақстан Республикасының қаржылық тұрақтылығы және қаржы нарығын дамыту жөніндегі кеңес туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 12 маусымдағы № 994 Жарлығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
4.
"Мемлекеттік бюджет есебінен қамтылған барлық органдар үшін қызметкерлердің еңбегіне ақы төлеудің бірыңғай жүйесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 16 қазандағы № 646 қбп қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы ("Қызмет бабында пайдалану үшін" грифі)
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қазан
Д.Т. Ғалиева
5.
2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша салық төлеушінің жеке шотындағы өсімпұл сомаларын және 2018 жыл үшін мүлік салығы мен жер салығын төлеу бойынша міндеттемелерін қоспағанда, оны төлеу күнін қоса алғанда, төленген күніне дейін 2019 жылғы 1 қаңтарға дейінгі салық кезеңінде салық міндеттері бойынша туындаған бересі сомасына есептелген өсімпұл сомаларын, сондай-ақ 2019 жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша жеке шотта он бес жылдан астам болған бересі сомасын және көрсетілген бересі сомасына оны есептен шығару күніне дейін есепке жазылған өсімпұл сомаларын есептен шығару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині
2019 жылғы тамыз
Қ.Е. Баеділов
6.
Қаржы ұйымдарын жүйелік маңызы бар ұйымдар қатарына жатқызу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қазан
М.Е. Әбілқасымова
7.
"Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың үй-жайларын күзетуді және жайластыруды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 250 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ІІМ
2019 жылғы қазан
Д.Т. Ғалиева
8.
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялауға лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 25 ақпандағы № 22 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қазан
Д.Т. Ғалиева
9.
"Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 49 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині, ҰЭМ, ЦДИАӨМ
2019 жылғы қазан
Д.Т. Ғалиева
10.
Пруденциялық нормативтердi және микроқаржы ұйымының сақтауы мiндеттi өзге де нормалар мен лимиттердi және оларды есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қазан
О.А. Смоляков
11.

О внесении изменений и дополнений в Указ Президента Республики Казахстан от 12 июня 2010 года № 994 "О Совете по финансовой стабильности и развитию финансового рынка Республики Казахстан"
Указ Президента Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
4.
О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2017 года № 646 дсп "Об утверждении единой системы оплаты труда работников для всех органов, содержащихся за счет государственного бюджета"
постановление Правительства Республики Казахстан (гриф "Для служебного пользования")
НБ (по согласованию)
октябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
5.
Об утверждении Правил списания суммы пени, числящейся в лицевом счете налогоплательщика по состоянию на 1 января 2019 года, и суммы пени, начисленной на сумму недоимки, образованной по налоговым обязательствам за налоговые периоды до 1 января 2019 года, за исключением обязательств по уплате налога на имущество и земельного налога за 2018 год, до даты ее уплаты, включая день уплаты, а также списания суммы недоимки, числящейся на лицевом счете по состоянию на 1 января 2019 года более пятнадцати лет, и суммы пени, начисленной на сумму указанной недоимки до даты ее списания
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ
август 2019 года
Баедилов К.Е.
6.
Об утверждении Правил отнесения финансовых организаций к числу системно значимых
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
октябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
7.
О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 250 "Об утверждении Правил организации охраны и устройства помещений банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МВД
октябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
8.
О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 22 "Об утверждении Правил выдачи лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, на инкассацию банкнот, монет и ценностей"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
октябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
9.
О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 апреля 2019 года № 49 "Об утверждении Правил организации обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ, МНЭ, МЦРИАП
октябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
10.
Об утверждении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению микрофинансовой организацией норм и лимитов, методики их расчетов
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
октябрь 2019 года
Смоляков О.А.
11.

"Қолма-қол шетелдік валютамен айырбастау операцияларын ұйымдастыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар уәкілетті ұйымдардың айырбастау пункттері жөніндегі мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 23 ақпандағы № 278 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Қ.Е. Баеділов
12.
Ең төмен резервтік талаптар туралы қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
13.
"Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды есепке алу, сақтау, тасымалдау және инкассациялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 254 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ІІМ
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
14.
Екінші деңгейдегі банктерде, Қазақстан Республикасы бейрезидент банктерінің филиалдарында, Ұлттық пошта операторында және банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғаларда кассалық операцияларды және банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау жөніндегі операцияларды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ІІМ
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
15.
Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғалар жүзеге асыратын банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды қайта санау, сұрыптау, орау, сақтау, сондай-ақ оларды екінші деңгейдегі банктерге, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарына және екінші деңгейдегі банктердің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының тапсырмасы бойынша олардың клиенттеріне беру жөніндегі қызметке қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
16.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің клиенттердің активтерін сенімгерлік басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыруы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 18 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
17.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің брокерлік қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 22 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
18.

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 23 февраля 2018 года № 278 "Об утверждении формы сведений по обменным пунктам уполномоченных организаций, имеющих лицензию на осуществление деятельности по организации обменных операций с наличной иностранной валютой"
приказ Министра финансов Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Баедилов К.Е.
12.
Об утверждении Правил о минимальных резервных требованиях
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
13.
О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 254 "Об утверждении Правил учета, хранения, перевозки и инкассации банкнот, монет и ценностей"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МВД
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
14.
Об утверждении Правил осуществления кассовых операций и операций по инкассации банкнот, монет и ценностей в банках второго уровня, филиалах банков-нерезидентов Республики Казахстан, Национальном операторе почты и юридических лицах, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МВД
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
15.
Об утверждении Требований к деятельности по пересчету, сортировке, упаковке, хранению банкнот, монет и ценностей, а также их выдаче банкам второго уровня, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан и их клиентам по поручению банков второго уровня, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляемой юридическими лицами, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
16.
О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 18 "Об утверждении Правил осуществления Национальным Банком Республики Казахстан деятельности по доверительному управлению активами клиентов"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
17.
О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 22 "Об утверждении Правил брокерской деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
18.

"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің дилерлік қызметінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 23 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
19.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің клиенттер үшін шетел валютасын айырбастау және қайта айырбастау бойынша операцияларды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 36 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
20.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің туынды қаржы құралдарымен операциялар жүргізуі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 16 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
21.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен операцияларды жүргізуі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 19 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
22.
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ерекше реттеу режимін енгізуі және оның күшін жоюы, қаржы ұйымдары болып табылмайтын төлем ұйымдарының және (немесе) өзге заңды тұлғалардың ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыруы қағидаларын, Ерекше реттеу режимі шеңберінде қызметті жүзеге асыру туралы шарт жасасу үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің құжаттарды іріктеу өлшемшарттарын және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
23.
"Қызметін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің лицензиясы негізінде жүзеге асыратын инвестициялық портфельді басқарушыларға бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтерін басқару үшін қажетті іс-қимылдар жасауды тапсырған кезде оларға қойылатын талаптарды қоса алғанда, оларды таңдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 27 тамыздағы № 241 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
24.

О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 23 "Об утверждении Правил дилерской деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
19.
О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 36 "Об утверждении Правил проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций по конвертации и реконвертации иностранной валюты для клиентов"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
20.
О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 16 "Об утверждении Правил проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций с производными финансовыми инструментами"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
21.
О признании утратившим силу постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил проведения Национальным Банком Республики Казахстан операций с наличной иностранной валютой"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
22.
Об утверждении Правил введения и отмены Национальным Банком Республики Казахстан особого режима регулирования, осуществления деятельности в рамках особого режима регулирования платежными организациями и (или) иными юридическими лицами, не являющимися финансовыми организациями, критериев отбора Национальным Банком Республики Казахстан и Правил рассмотрения документов для заключения договора об осуществлении деятельности в рамках особого режима регулирования
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
23.
О внесении изменений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 241 "Об утверждении Правил выбора управляющих инвестиционным портфелем, осуществляющих деятельность на основании лицензии Национального Банка Республики Казахстан, включая требования к ним, при поручении им совершать действия, необходимые для управления пенсионными активами единого накопительного пенсионного фонда"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
24.

"Банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар болып табылмайтын төлем жүйелерінің операторларына және көрсетілетін төлем қызметтерін берушілерге қатысты шектеулі ықпал ету шараларын қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 181 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Е.А. Біртанов
25.
Қызметін Қазақстан Ұлттық Банкінің қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына арналған лицензиясы негізінде тек қана айырбастау пункттері арқылы жүзеге асыратын заңды тұлғаларға және банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғаларға қадағалап ден қою шараларын қолдану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
26.
"Қаржы ұйымдарының, микроқаржы ұйымдарының қаржылық есептiлiктi ұсынуы қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қаңтардағы № 41 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
27.
"Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектілеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 22 қыркүйектегі № 79 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
28.
"Қаржы нарығының жекелеген субъектілерінің бухгалтерлік есепті жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 68 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
29.
"Бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 47 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Д.Т. Ғалиева
30.
"Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ақша аударымының банкаралық жүйесінің операторын қоспағанда, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар және микроқаржы ұйымдары үшін ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 518 бұйрығына және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 236 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Қ.Е. Баеділов, О.А. Смоляков
31.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 181 "Об утверждении Правил применения ограниченных мер воздействия к операторам платежных систем и поставщикам платежных услуг, не являющимся банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Биртанов Е.А.
25.
Об утверждении Правил применения мер надзорного реагирования к юридическим лицам, осуществляющим деятельность исключительно через обменные пункты на основании лицензии Национального Банка Казахстана на обменные операции с наличной иностранной валютой, и юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
26.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 января 2016 года № 41 "Об утверждении Правил представления финансовой отчетности финансовыми организациями, микрофинансовыми организациями"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
27.
О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 79 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для отдельных субъектов финансового рынка Республики Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
28.
О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 68 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета отдельными субъектами финансового рынка"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
29.
О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 47 "Об утверждении Правил автоматизации ведения бухгалтерского учета"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Галиева Д.Т.
30.
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 518 и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 236 "Об утверждении Требований к Правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма для организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций, за исключением оператора межбанковской системы переводов денег, и микрофинансовых организаций"
приказ Министра финансов Республики Казахстан и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Баедилов К.Е., Смоляков О.А.
31.

"Іскерлік қатынастар қашықтықтан орнатылған жағдайда қаржы мониторингі субъектілерінің клиенттерді тиісінше тексеруіне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 маусымдағы № 140 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
32.
"Банктік қарыз шартының міндетті талаптарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2011 жылғы 28 ақпандағы № 18 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
33.
Жеке тұлғаға берілген банктік қарыз беруге және оған қызмет көрсетуге байланысты комиссиялар мен өзге де төлемдердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
34.
Электрондық тәсілмен микрокредиттер беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
35.
Микрокредит беру туралы шарт бойынша сыйақының шекті мәнін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
36.
Микроқаржы ұйымы (кредиттік серіктестікті және ломбардты қоспағанда) қарыз алушысының борыштық жүктемесінің коэффициентін есептеу қағидаларын және шекті мәнін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
37.
Микрокредит алу үшін қажетті құжаттардың тізбесін, сондай-ақ Микрокредит беру туралы шарт бойынша кредиттік дерекнама жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
38.
Ломбардта заттарды сақтау, ломбардтардың үй-жайларының қауіпсіздігін және техникалық нығайтылуын қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды, ломбардтарда заңсыз алынған заттардың айналымына қарсы іс-қимыл жөніндегі шараларды белгілеу мәселелерін қоса алғанда, ломбардтардың қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ІІМ
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
39.
"Микрокредит беру туралы шарттың міндетті талаптарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 264 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
40.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 июня 2018 года № 140 "Об утверждении Требований к надлежащей проверке клиентов в случае дистанционного установления деловых отношений субъектами финансового мониторинга"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
32.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 февраля 2011 года № 18 "Об определении перечня обязательных условий договора банковского займа"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
33.
Об утверждении Перечня комиссий и иных платежей, связанных с выдачей и обслуживанием банковского займа, выданного физическому лицу
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
34.
Об утверждении Правил предоставления микрокредитов электронным способом
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
35.
Об установлении предельного значения вознаграждения по договору о предоставлении микрокредита
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
36.
Об утверждении Правил расчета и предельного значения коэффициента долговой нагрузки заемщика микрофинансовой организации (за исключением кредитного товарищества и ломбарда)
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
37.
Об утверждении Перечня документов, необходимых для получения микрокредита, а также Правил ведения кредитного досье по договору о предоставлении микрокредита
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
38.
Об утверждении Правил организации деятельности ломбардов, включая вопросы хранения вещей в ломбарде, установления требований по обеспечению безопасности и технической укрепленности помещений ломбардов, мер по противодействию обороту в ломбардах незаконно добытых вещей
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МВД
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
39.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 264 "Об определении перечня обязательных условий договора о предоставлении микрокредита"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
40.

"Қарыз шарты бойынша жылдық тиімді сыйақы мөлшерлемесін есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 197 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
41.
"Сыйақының жылдық тиімді мөлшерлемесінің шекті мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 377 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
42.
"Берілетін микрокредиттер бойынша сыйақының жылдық тиімді мөлшерлемесін есептеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 378 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
43.
"Пруденциалдық қалыптардың қалыптық және өзге де орындалуы мiндеттi нормалар мен лимиттердi маңызы мен есептеу әдiстемелерiн, белгiлi бір күнге шектi банк капиталының мөлшерiн және Ашық валюталық позицияларды есептеу қағидалары мен олардың лимиттерiн белгiлеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 13 қыркүйектегі № 170 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
44.
Кредиттік бюро есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
45.
Есептік тіркеуден өту үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін қоса алғанда, микроқаржы ұйымдарының есептік тіркеуден өту, сондай-ақ микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымдардың тізілімін жүргізу және тізілімнен шығару қағидаларын бекіту
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ, ЦДИАӨМ
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
46.
Микроқаржы ұйымының есептілік тiзбесiн, нысандарын, ұсыну мерзiмдерiн және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
47.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру тобының және исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
48.
Бағалы қағаздар нарығында қызметті жүзеге асыратын лицензиаттар, бірыңғай оператор есептілігінің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
49.
Микроқаржы ұйымының пруденциялық нормативтерді және сақталуы міндетті өзге де нормаларды және лимиттерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
50.
Ұлттық пошта операторының пруденциялық нормативтерді орындауы туралы есептіліктің тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
51.
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыратын ұйымның микрокредиттер беру жөніндегі қызметтер көрсетуді бекіткені туралы қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органды хабардар ету қағидаларын, сондай-ақ хабарламаға қоса берілетін құжаттардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
52.

О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 197 "Об утверждении Правил расчета годовой эффективной ставки вознаграждения по договору займа"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
41.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 377 "Об утверждении предельного размера годовой эффективной ставки вознаграждения"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
42.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 378 "Об утверждении Правил расчета годовой эффективной ставки вознаграждения по предоставляемым микрокредитам"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
43.
О внесении изменений в постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 13 сентября 2017 года № 170 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов размера капитала банка на определенную дату и Правил расчета и лимитов открытой валютной позиции"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
44.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности кредитными бюро и Правил ее представления
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
45.
Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации микрофинансовых организаций, включая перечень документов, представляемых для прохождения учетной регистрации, а также ведения и исключения из реестра организаций, осуществляющих микрофинансовую деятельность
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ, МЦРИАП
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
46.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности микрофинансовой организацией и Правил ее представления
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
47.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организацией, страховой группой и исламской страховой (перестраховочной) организацией и Правил ее представления
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
48.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности лицензиатами, осуществляющими деятельность на рынке ценных бумаг, единым оператором и Правил ее представления
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
49.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов микрофинансовой организацией и Правил ее представления
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
50.
Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов Национальным оператором почты и Правил ее представления
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
51.
Об утверждении Правил уведомления уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении услуг по предоставлению микрокредитов организацией, осуществляющей микрофинансовую деятельность, а также перечня документов, прилагаемых к уведомлению
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
52.

"Агент банкті таңдау жөніндегі конкурсты өткізу қағидаларын және агент банкке қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 23 қыркүйектегі № 211 қаулысының, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілері құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
53.
"Ломбардтардың сауда қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 12 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 608 бірлескен бұйрығының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің бірлескен бұйрығы
СИМ, ІІМ
2019 жылғы қараша
А. Асқарұлы, А.Р. Заппаров
54.
Еңбекпен табылмаған сыйлықақылар, болмаған залалдар, мәлімделген, бірақ реттелмеген залалдар, болған, бірақ мәлімделмеген залалдар бойынша сақтандыру резервтері мөлшерінің Қазақстан Республикасының сақтандыру және сақтандыру қызметі туралы заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкестігі туралы қорытындыны ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бірлескен бұйрығы және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
Қаржымині, ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
Қ.Е. Баеділов, Е.А. Біртанов
55.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі беретін соңғы сатыдағы қарыздар туралы қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 қыркүйектегі № 227 қаулысының күші жойылды деп тану туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
56.
Ірі қатысушылары банктер болып табылатын заңды тұлғалардың жарғылық капиталына тікелей және жанама қатысуы жөнінде банктердің ақпарат беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
57.
Уәжді пайымдауды қалыптастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
58.
Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне қаржы нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині, ҰЭМ
2019 жылғы қараша
О.А. Смоляков
59.
Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының бухгалтерлік есепке алу деректері бойынша есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), ҰЭМ
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
60.

О признании утратившими силу постановления Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 23 сентября 2006 года № 211 "Об утверждении Правил проведения конкурса по выбору банка-агента и требований, предъявляемых к банку-агенту", а также структурных элементов некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
53.
О признании утратившим силу совместного приказа Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 12 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 608 "Об утверждении Правил осуществления торговой деятельности ломбардов"
совместный приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан и Министра внутренних дел Республики Казахстан
МТИ, МВД
ноябрь 2019 года
Аскарулы А., Заппаров А.Р.
54.
Об утверждении Правил представления заключения о соответствии размера страховых резервов по незаработанным премиям, непроизошедшим убыткам, заявленным, но неурегулированным убыткам, произошедшим, но незаявленным убыткам, требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан о страховании и страховой деятельности
совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан и постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
МФ, НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Баедилов К.Е., Биртанов Е.А.
55.
О признании утратившим силу постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 сентября 2018 года № 227 "Об утверждении Правил о займах последней инстанции, предоставляемых Национальным Банком Республики Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
56.
Об утверждении Правил предоставления банками информации по прямому и косвенному участию в уставных капиталах юридических лиц, в которых банки являются крупными участниками
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Абылкасымова М.Е.
57.
Об утверждении Правил формирования и использования мотивированного суждения
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
58.
О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования финансового рынка
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ, МНЭ
ноябрь 2019 года
Смоляков О.А.
59.
Об утверждении Правил представления отчетности по данным бухгалтерского учета филиалами банков - нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан, филиалами страховых брокеров - нерезидентов Республики Казахстан
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МНЭ
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
60.

"Қазақстан Республикасы қаржы нарығының жекелеген субъектілеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2008 жылғы 22 қыркүйектегі № 79 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
61.
"Қаржы нарығының жекелеген субъектілерінің бухгалтерлік есепті жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 1 шілдедегі № 68 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
62.
"Екінші деңгейдегі банктердің және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының бухгалтерлік есепті жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 24 желтоқсандағы № 152 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
63.
"Екінші деңгейдегі банктердегі, ипотекалық ұйымдардағы және "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамындағы бухгалтерлік есеп шоттарының үлгі жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2011 жылғы 31 қаңтардағы № 3 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
64.
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және сақтандыру брокерлеріне арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының, өзара сақтандыру қоғамдарының, сақтандыру брокерлерiнiң бухгалтерлік есеп жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есеп жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
65.
"Бухгалтерлік есеп жүргізуді автоматтандыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 47 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
66.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 сентября 2008 года № 79 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для отдельных субъектов финансового рынка Республики Казахстан"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
61.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 1 июля 2011 года № 68 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета отдельными субъектами финансового рынка"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
62.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2007 года № 152 "Об утверждении Инструкции по ведению бухгалтерского учета банками второго уровня и акционерным обществом "Банк Развития Казахстана"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
63.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2011 года № 3 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета в банках второго уровня, ипотечных организациях и акционерном обществе "Банк Развития Казахстана"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
64.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и страховых брокеров, Инструкции по ведению бухгалтерского учета страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, обществами взаимного страхования, страховыми брокерами и о внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
65.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 47 "Об утверждении Правил автоматизации ведения бухгалтерского учета"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
66.

"Бухгалтерлік есеп жүргізуді ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 тамыздағы № 270 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қыркүйек
Д.Т. Ғалиева
67.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі мен банктер, сондай-ақ банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында корреспонденттік қатынастар орнату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 209 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Е.А. Біртанов
68.
"Банктер арасында, сондай-ақ банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арасында корреспонденттік қатынастар орнату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 210 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Е.А. Біртанов
69.
"Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың корреспонденттік шоттары бойынша төлемдер мен ақша аударымдары лимитінің мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 206 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Е.А. Біртанов
70.
"Банктердің және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың электрондық банктік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 212 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қазан
Е.А. Біртанов
71.
"Банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар қолданатын аппараттық-бағдарламалық кешендердің бақылау чегінің нысаны мен мазмұнын белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 26 ақпандағы № 39 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша), Қаржымині
2020 жылғы қазан
Д.Т. Ғалиева
72.
Қаржы ұйымдарын ақпараттық қауіпсіздік тәуекелдеріне ұшырау дәрежесі бойынша саралау тәртібін қоса алғанда, ақпараттық қауіпсіздік тәуекелдерін бағалау әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
73.
Ақпараттық қауіпсіздік қатерлерінен қорғалу деңгейін бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісім бойынша)
2020 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
74.
Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты адамдардың біліктілігін арттыру жөніндегі талаптарды қоса алғанда, ақпараттық қауіпсіздік бөлімшелерінің басшылары мен жұмыскерлерінің құзыретіне қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
75.
Ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ден қою қызметтеріне, ақпараттық қауіпсіздіктің оқыс оқиғаларына ішкі тергеп-тексерулер жүргізуге қойылатын талаптарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының қаулысы
ҰБ (келісу бойынша)
2020 жылғы қараша
М.Е. Әбілқасымова
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ЦДИАӨМ – Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі

О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 августа 2012 года № 270 "Об утверждении Правил организации ведения бухгалтерского учета"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
сентябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
67.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 209 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между Национальным Банком Республики Казахстан и банками, а также организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
октябрь 2020 года
Биртанов Е.А.
68.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 210 "Об утверждении Правил установления корреспондентских отношений между банками, а также банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
октябрь 2020 года
Биртанов Е.А.
69.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 206 "Об утверждении размера лимита платежей и переводов денег по корреспондентским счетам банков и организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
октябрь 2020 года
Биртанов Е.А.
70.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 212 "Об утверждении Правил оказания банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, электронных банковских услуг"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
октябрь 2020 года
Биртанов Е.А.
71.
О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 39 "Об установлении формы и содержания контрольного чека аппаратно-программных комплексов, применяемых банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций"
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию), МФ
октябрь 2020 года
Галиева Д.Т.
72.
Об утверждении Методики оценки рисков информационной безопасности, включая порядок ранжирования финансовых организаций по степени подверженности рискам информационной безопасности
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2020 года
Абылкасымова М.Е.
73.
Об утверждении Правил оценки уровня защищенности от угроз информационной безопасности
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2020 года
Абылкасымова М.Е.
74.
Об утверждении Требований к компетенциям руководителей и работников подразделений информационной безопасности, включая требования по повышению квалификации лиц, ответственных за обеспечение информационной безопасности
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2020 года
Абылкасымова М.Е.
75.
Об утверждении Требований к службам реагирования на инциденты информационной безопасности, проведению внутренних расследований инцидентов информационной безопасности
постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан
НБ (по согласованию)
ноябрь 2020 года
Абылкасымова М.Е.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
НБ - Национальный Банк Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
МЦРИАП – Министерство цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан